Poveste de dragoste -Prima parte

barbone..

"si ce na-ti observat voi este ca, daca iasomia nu a adormit la asa postare lunga... cea ce se plangea ca face mai de mult... inseamna ca povestea merita de citit ! imi spunea o data ca ea adoarme dupa trei fraze... deci doarme mult... de unde si tenul ei perfect ptr. varsta ei... ! dar s-o lasam pe iasomia..."

te-ai amorezat te pomenesti...
ma plictisesti ca de obicei,scrii mult si nu spui nimic...cam semeni cu nea 66 ala...

chiar! ce-ar fi s-o lasi pe tanti iasomia?
multumesc frumos.
iasomia
Postat pe 10 Iunie 2012 17:45
De la: anakin, la data 2012-06-07 08:48:54Mai ai subiecte, inepuizabilule ?

Bref, eu cred ca am dat peste tatal Irinucii
ce ma bagi pe mine,ca eu nu cred in povesti de astea de dragoste rasuflate dar barbatii vor ca sa curete dupa ei si sa le faca die crapare,cred ca asta face parte din povestea de dragoste
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 20:35
Nu erai tu....era taticu` tau
Rotty
Postat pe 10 Iunie 2012 22:12
ce inseamna "die crapare" ? Engleza si versiunea in romana...sau?
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 22:18
De la: iasomia, la data 2012-06-10 17:45:01barbone...


"te-ai amorezat te pomenesti..."



vezi cum esti... ? eu nu te-am jignit pe tine.... !!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 22:47
nu te mai baga in seama,te rog frumos...
iasomia
Postat pe 11 Iunie 2012 12:06
eu cred ca tu ai vrut sa spui: sa nu te mai bag in seama... pe tine... dar sa nu ma mai bag eu in seama... pe mine...... ?????? cum vine asta ??? ca eu is mai slab la romana. mmmde... nimeni nu e perfect !!!

ok, stai linistita, iti promit ca nu te mai bag in seama !!! parol ! dar numai daca nu-mi mai scrii gogomanii.... !
o zi minunata... !!!
barboneli
Postat pe 11 Iunie 2012 13:33
nu eu am avut pareri despre: ten,somn si alte chestii...
dap..
scrii mult si nu spui nimic,sorry...

stai jos:4.
iasomia
Postat pe 11 Iunie 2012 15:01
corect ! de ten am spus eu (era un compliment... dar, de.....) de somn mi-ai scris tu mai demult, tot ca te plictiseam.... dar asta nu explica chestia aia cu "sa nu ma bag in seama"... ! dar hai s-o lasam balta.... ca tu vezi paiul din ochiul altuia dar nu stalpul din ochisorii tai ! apropo de balta... plec la pescuit si lipsesc 3 luni !!!!!
barboneli
Postat pe 11 Iunie 2012 15:10
fir intins....
iasomia
Postat pe 11 Iunie 2012 15:19
Buna dimineata!Vai da rai mai putem fi!De ce nu lasati omul in pace??!!El si a exprimat in cuvinte ,un episod din viata lui!Hai ma ....barboneli.... mereu gasesti la toti sa ne impungi cu cate ceva! Mai......eu cred ca tu *esti perfectiunea intruchipata*!! E normal sa aiba omul emotii, sa fie curios cu cine a, parlamentat, pe net!Si.. de ce n ai crede in *dragoste* la prima vedere?*! In 14 iunie au fost 41 ani de cand m am indragostit de cel de langa mine,la prima vedere!Si.............dureaza! Daca sentimentele de iubire, sunt adevarate!Prietene! Asa ca ...baiete, scrie ne ce a mai urmat!Ca ne ai lasat in suspans! Noroc tuturor! Si o saptamana frumoasa!
Jojolin
Postat pe 18 Iunie 2012 07:04
credeam ca am pierdut finalul....
adeline
Postat pe 18 Iunie 2012 15:57
"Hai ma ....barboneli.... mereu gasesti la toti sa ne impungi cu cate ceva ! Mai......eu cred ca tu *esti perfectiunea intruchipata* !!"

Jojolin... da s'ti pup... !!! cred ca tu ma citesti numai pe mine... altfel cum se face ca, au mai "impuns" inca vr'o 10 p'aci, dar tu ma certi numai pe mine... ???
si eu m-am indragostit la prima vedere... si tu te-ai indragostit la prima vedere... dar ce legatura are vederea cu ce am COMENTAT eu pe topic... ??? eu am citit povestea fara sa respir.... si am zis doar ca, nu cred ca o sa fie urmare sau "partea doi" ! asa am simtit eu si nu m-am inselat ! nu i-am zis nimic de rau, din contra, numai de bine ! zau... !
barboneli
Postat pe 18 Iunie 2012 16:21
De la: barboneli, la data 2012-06-18 16:21:50cum se face ca, au mai "impuns" inca vr'o 10 p'aci, dar tu ma certi numai pe mine... ???


paraciosule !!!!
quasaria
Postat pe 18 Iunie 2012 16:33
ce repede au trecut 3 luni!
din 11 iunie pana in 18 iunie
ai prins ceva barboneli?
heartbit
Postat pe 18 Iunie 2012 16:50
De la: barboneli, la data 2012-06-18 16:21:50"Hai ma ....barboneli.... mereu gasesti la toti sa ne impungi cu cate ceva ! Mai......eu cred ca tu *esti perfectiunea intruchipata* !!"

Jojolin... da s'ti pup... !!! cred ca tu ma citesti numai pe mine... altfel cum se face ca, au mai "impuns" inca vr'o 10 p'aci, dar tu ma certi numai pe mine... ???
si eu m-am indragostit la prima vedere... si tu te-ai indragostit la prima vedere... dar ce legatura are vederea cu ce am COMENTAT eu pe topic... ??? eu am citit povestea fara sa respir.... si am zis doar ca, nu cred ca o sa fie urmare sau "partea doi" ! asa am simtit eu si nu m-am inselat ! nu i-am zis nimic de rau, din contra, numai de bine ! zau... !
........................................ Hai ma!! Ca am prins drag de tine!De aceea te contrez numai pe tine! Hai , nu fi suparat!Ca n am fost *rautacioasa * cu tine1 Sa aveti o zi faina!Pa!
Jojolin
Postat pe 20 Iunie 2012 08:51
De la: adeline, la data 2012-06-18 15:57:19credeam ca am pierdut finalul....


Mai este mult pn atunci...
Am ajuns la capitolul doi.
Axl_R
Postat pe 20 Iunie 2012 09:05
nu, numai eu si cu Jojolin am ajuns la capitolul doi... !!!

nu Jojolin... nu m-am suparat de loc !!! am ghicit eu ca-ti sunt drag... de aia te-am si pupat... !!! bine ca nu mi-ai dat o palma pentru asta... !!!
barboneli
Postat pe 20 Iunie 2012 10:47
De la: anakin, la data 2012-06-07 08:48:54Mai ai subiecte, inepuizabilule ?

Bref, eu cred ca am dat peste tatal Irinucii





Mdaa... Eu abia am descoperit... povestea de dragoste... Prima parte desigur, caci oricum alte parti nu mai sunt!!! Omul incearca mereu si ramane... vesnic la prima parte, de fiecare data cu alta persoana (imaginara, daca e sa spun ce cred eu). Sau poate partea a doua trebuie sa o caut pe un alt topic... El oricum nu mai revine cu raspunsuri sau intrebari in acelasi topic deschis de el... Cine stie?! Poate va urma si partea a doua, inspirata fiind, desigur, dintr-o alta intalnire cu alta persoana... Poate dupa mini-concediul de la munte?? Sa vedem daca vine destul de inspirat...
Ophiuchus
Postat pe 21 Iunie 2012 16:17
a doua parte a fost o despartire lacrimogena, a treia parte a revenit cu pikameru' si a spart usha...ambele TOAPICE's pe aici pe undeva... si mai urmeaza si alte parti, probabil.....
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2012 16:21

astept finalul chiar daca persoanele sunt imaginare!
garbo096601
Postat pe 21 Iunie 2012 18:23
ia uite , nici acum nu sunt vesti despre Jose Armando
nu as vrea sa pierd "Grand Final"
adeline
Postat pe 24 Iunie 2012 23:47
incearca la partea a doua.
prima parte a fost incheiata.
sau poate o sa fie finalul in partea a treia, in caz in care nu mai sare peste vreo repriza de medicatie!
heartbit
Postat pe 25 Iunie 2012 00:12
Nu fiti "rai" Daca se supara?Si-si ia topicele si se duuuce? Cine se mai ia de voi?de noi? Si cine mai dechide astfel de ..."romantice" topicuri?
Mai bine..raspundeti intrebarii din titlu cu ce va trece prima data prin minte!!
Eu?? La final!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Iunie 2012 00:40
A aparut cumva partea a II-a... a Garbo-novelei? N-as vrea sa o ratez si sa nu-mi pot face o imagine completa a foiletonului si asa cred ca sunt in urma si nu am descoperit toate topic-urile _966... Nu-mi aduc aminte sa fi gasit pe undeva partea cu... despartirea lacrimogena , chiar exista asa ceva? Daca da, sunt convinsa ca lacrimile apartineau uratei si proastei, aia care nici macar pe la sala n-a trecut sa-si dea colaceii jos de pe solduri inainte de intalnirea de gradul III cu distinsul romantic si sensibil, barbatul... ideal !
Data viitoare sa fie mai atenta! Pai ce crede ea, ca e singura care-l asteapta prin gari si pe culmile muntilor??!! Si apoi daca i-o mai fi raspuns si cu... "du-te dreak!" cand el i-a soptit ca o iubeste... Plus ca nu se vine asa la o-ntalnire! Trebuie sa-ti iei niste masuri... Nu poti sa vii nici frumoasa, nici urata, nici grasa, nici slaba, nici inalta, nici scunda... Te duci intai si-ti schimbi look-ul la salon, mergi tu frumusel la sala cateva luni, inainte de marea intalnire si nu mai mananci decat... lamaie cu apa plata, iti mai pui si un corset daca e nevoie, iar daca pantofii cu tocuri de 20 de cm. crezi ca nu sunt de ajuns, ii spui coafezei sa-ti mai inalte si coafura cu inca 10!!! Si... invata naiba macar doua strofe din Minulescu sa vada omul ca esti pe... aceeasi lungime de unda cu el!!
P.S. Finalul, totusi nu-l astept... Cred ca e ceva gen... "Tanar si nelinistit" sau cum ii zicea serialului si nu mai are final...
Ophiuchus
Postat pe 25 Iunie 2012 11:23
astept continuarea
Persia
Postat pe 25 Iunie 2012 11:31
Aaaa... Sa nu uit! Trebuie sa ai asupra ta si toate cardurile, conturile si fotografiile cu proprietatile imobiliare pe care le detii, ca degeaba esti frumoasa si desteapta, daca nu esti si bogata! Pai, ce credeai ca asa merge? Vacantele pe care ti-i le petreci cu romanticul, cine crezi ca ti-i le plateste??!! Si... sa nu ai cumva copii (are el doi!), parinti cu care sa-ti cheltuiesti averea, caci a mai trecut deja prin asta si n-a functionat...
Deci, daca intrunesti cel putin aceste cateva cerinte... de bun simt , poti sa te inscrii... pe lista de asteptare pentru marea intalnire...
Ophiuchus
Postat pe 25 Iunie 2012 11:39
esti rau ! vroia si omul sa-si "pubice" fericirea, doar atit si voi ii sariti in cap.
mariachim
Postat pe 15 Iulie 2012 04:20
Cita din BD!
garbo111636
Postat pe 15 Iulie 2012 06:59
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-10 20:35:11
De la: anakin, la data 2012-06-07 08:48:54Mai ai subiecte, inepuizabilule ?

Bref, eu cred ca am dat peste tatal Irinucii
ce ma bagi pe mine,ca eu nu cred in povesti de astea de dragoste rasuflate dar barbatii vor ca sa curete dupa ei si sa le faca die crapare,cred ca asta face parte din povestea de dragoste


tatal tau ii cumva o femeie? sau macar ai un tata? intreb doar, ca la cum vorbesti despre barbati imi vine sa cred ca un alchimist s-a jucat cu substante periculoase intr-o zi de vineri 13
Amor_Aeternus
Postat pe 15 Iulie 2012 07:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEIA RAC CINE ESTE RAC?PARERII SI OBIECTII DEFECTE SI CALIATI:) 60 De la: iasomia 15 Februarie 2010 15:30
Fabula moderna-Boul si vaca -doua dobitoace 94 De la: quasaria 6 Iulie 2012 20:18
95 LA SUTA DIN BARBATI SUNT FARA CARACTER..sau mai degraba 99 la suta fara caracter si doar 1 la suta este cumsecade 68 De la: roramona 5 August 2011 04:42
Afemeiat? 24 De la: garbo099510 4 Martie 2010 19:06
Carol al II-lea - da sau nu 22 De la: garbo225715 2 Octombrie 2013 15:47
Setari Cookie-uri