Poveste de dragoste -Prima parte

Daca multi ani din viata ta monotona sau nu, au trecut fara ca ceva important sa se petreaca cu tine si sufletul tau, nu prea te mai astepti la minuni peste noapte si mai ales de iubire.Este un cuvant ce se pronunta ori cu prea multa usurinta ori deloc,oamenii,femei sau barbati se feresc de el de teama ca suna fals sau nu vor fi crezuti.Imaginati-va cum ar fi sa spuneti cuiva "te iubesc",iar el sa raspunda" imi pare rau eu nu te iubesc pe tine" sau sa se uite amuzat la tine,nu ati intra in pamant de rusine si jena?In aceste conditii nu mai credeam ca am sa fiu in ipostaza de a-mi aminti aceste lucruri foarte curand si totusi...Am intrat pe un site de socializare nu matrimonial sa-mi spun parerea despre diverse lucruri si printre multe alte persoane am cunsocut una extrem de inteligenta,sensibila,iubitoare de oameni,si nu in ultimul rand dsornica de o viata fericita de care nu a avut parte cred ca niciodata .Pe de alta parte eu fiind foarte vulnerabil la momentul respectiv am crezut ca este o persoana inchipuita pentru ca in primul rand ea nu exista in carne sioase si apoi nu aveam nici o informatie confirmata despre ea.Putea sa fie o gluma proasta,o himera,o dezaxata care se credea cine ar fi dorit sa fie nu cine este ,putea sa nu existe deloc fizic ci numai in inchipuirea ei si a mea .Atunci am decis ca dupa mai multe schimburi de replici si mesaje extrem de incurajatoare de ambele parti, sa trecem la o faza superioara si anume sa ne cunoastem personal cat mai curand cu putinta, daca este posibil si am stabillit o intalnire unde credeti?La mine acasa,la ea acasa,la o cafenea ,la un restauranr,la un film sau pe o banca intr-un parc?Era fie prea intim ,fie prea public,fie prea distant, fie prea neobisnuit, asa ca am decis sa nu decidem nimic prestabilit si sa vedem ce vom face, functie de ceea ce vom simti unul fata de celalalt la prima intalnire.Am stabilt de comun caord ca intalnirea sa aiba loc in gara ca sa putem sa ne prefacem ca nu ne-am intalnit deloc in cazul in care nu simteam ca ne placem instantaneu,fiecare ar fi trecut firesc mai departe,fara sa vorbim, fara sa ne facem reprosuri si totul s-ar fi incheiat fara ca macar sa inceapa.Tensiunmea era la cote maxime pentru mine pentru ca niciodata nu mai traisem asemenea aventura si aveam un trac teribil,daca nu ma place ,daca este urata si proasta ?Trenul urma sa soseasca si eu eram in culmea agitatiei ,daca ,daca,daca,...si trenul opreste in sataie prea tarziu sa mai fug,prea devreme ca sa ma pronunt,trandafirul rosu din mina mea era transpirat din cauza emotiei si apare in sfarsit o tipa pe care nu o pot descrie nicicum pentru ca nu mi se parea nici frumoasa,nici urata, nici inalta, nici mica ,nici slaba, nici grasa,deci cum era habar nu am sa va spun, nici acum decat ca este o persoana minunata, de care te indargostesti in clipa in care deschide gura si iti vorbeste.Rar vezi atata sensibilitate si atat bun simt la un om de o asemenea buna factura si te intrebi in clipa aceea, unde Dumnezeu a stat atat timp si de ce nu v-ati intalnit cu cateva zeci de ani mai devreme.Simplu acum rera timpul,nici prea devreme ,nici prea tarziu daca bineanteles intalnirea ar fi avut un efect benefic asupra noastra,dar cum a decurs intalnirea va spun maine.Noapte buna doamnelor,..vise placute.
garbo265966
Postat pe 7 Iunie 2012 01:49
eu nu prea citesc Sandra Brown, da' ai o bila alba pt fraza asta: "apare in sfarsit o tipa pe care nu o pot descrie nicicum pentru ca nu mi se parea nici frumoasa,nici urata, nici inalta, nici mica ,nici slaba, nici grasa,deci cum era habar nu am sa va spun, nici acum. "

Restul e ieftin.
Continua, pls...
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 02:50
....si cate parti mai urmeaza???
Rotty
Postat pe 7 Iunie 2012 05:23
n...

Io n-am citit, atept epilogul...
Axl_R
Postat pe 7 Iunie 2012 08:01
nici eu nu sunt amatoare de povesti dulci. dar asta mi s-a parut frumoasa.
966, daca sfarsitul are gust amar ... mai bine nu-l mai scrie. Lasa fiecaruia optiunea de a-si fabrica propiul sfarsit. ;)
cri_cat
Postat pe 7 Iunie 2012 08:46
Mai ai subiecte, inepuizabilule ?

Bref, eu cred ca am dat peste tatal Irinucii
anakin
Postat pe 7 Iunie 2012 08:48
Cine se aseamana se aduna si nu este nici un pacat...

E mult mai ''bun''...

Idei nocturne...
Axl_R
Postat pe 7 Iunie 2012 08:58
am incercat sa citesc tot dar e prea dulce pelteaua...dau in diabet si am citit in diagonala

astept "la gran final"
adeline
Postat pe 8 Iunie 2012 15:54
am incercat sa citesc tot dar e prea dulce pelteaua...dau in diabet si am citit in diagonala

astept "la gran final"
adeline
Postat pe 8 Iunie 2012 15:55
crezi...ca e vreun final? Eu nu cred.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2012 16:21
lasati omu' in pace,bre...

966
spune-ne continuarea.

si voi astia vechi ce tot bombaniti?nu vedeti ca-i cu amor,hai?pielea pe voi...
iasomia
Postat pe 8 Iunie 2012 16:35
Partea a 2-a :EA A VRUT ,DAR TU NU.Ce s credem?.Povești siropoase ,telenovele ieftine sau imaginație bogat.
garbo203525
Postat pe 8 Iunie 2012 17:32
Pai hai spune parte a-2 a....ca e deja poimaine de cand ne-ai promis.... Deci erati pe peron.....si????
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2012 18:09
n-a convins-o inca... mai incearca omul, ai rabdare...
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2012 18:17
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2012 18:19
De la: quasaria, la data 2012-06-07 02:50:41eu nu prea citesc Sandra Brown, da' ai o bila alba pt fraza asta: "apare in sfarsit o tipa pe care nu o pot descrie nicicum pentru ca nu mi se parea nici frumoasa,nici urata, nici inalta, nici mica ,nici slaba, nici grasa,deci cum era habar nu am sa va spun, nici acum. "

Restul e ieftin.
Continua, pls...
garbo096601
Postat pe 10 Iunie 2012 00:29
imi place povestea!
as dori sa aiba un final fericit!
multa bafta!
mi-ar place sa traiesc o astfel de poveste!
mery.






























































garbo096601
Postat pe 10 Iunie 2012 00:35
mery, ia-l de brat pe 966 si se rezolva ceea ce doresti tu sa traiesti!
dar nu te grabi prea tare, asteapta sa se intoarca de la munte unde se afla cu noua lui cucerire. vezi a cata esti pe lista in agenda lui si fa-ti programare la epilat, la salonul de masaj si unde mai crezi tu ca e necesar ca sa fii depin pregatita. apropos sa consulti si astrele inainte. e musai!
(vezi si daca-i da voie sotia)

dar sa nu te miri dupa ce se termina povestea si 966 iti spune celebrul "si-am incalicat pe-o sha...", daca ai sa te regasesti cu subiect si predicat pe vreun forum ca poveste scrisa cu lux de amanunte si picanterii.
probabil ca sandra brown ar fi plici de muste si lady chatterley pistol cu apa, pe langa ce ti-ar fi dat sa citesti acolo!
mai vrei?
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 01:00
De la: heartbit, la data 2012-06-10 01:00:20
dar nu te grabi prea tare, asteapta sa se intoarca de la munte unde se afla cu noua lui cucerire. vezi a cata esti pe lista in agenda lui si fa-ti programare la epilat, la salonul de masaj si unde mai crezi tu ca e necesar ca sa fii depin pregatita. apropos sa consulti si astrele inainte. e musai!


mery, stai linistita, 66 oricum nu observa daca esti grasa sau slaba, inalta sau scunda, asa ca poti sa nu iti faci probleme... Ia-ti shotzu'si du-te!
Il gasesti pe peron.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 07:39
bai da' rai mai sunteti.... !!!! tipul asta 66 cum ii ziceti voi... e un tip sensibil si doritor sa scrie, socializeze, dupa cat inteleg eu din cateva postari de-ale lui... ! si ce na-ti observat voi este ca, daca iasomia nu a adormit la asa postare lunga... cea ce se plangea ca face mai de mult... inseamna ca povestea merita de citit ! imi spunea o data ca ea adoarme dupa trei fraze... deci doarme mult... de unde si tenul ei perfect ptr. varsta ei... ! dar s-o lasam pe iasomia... si sa ne intoarcem la 66, pe care, daca mai posteaza multe, o sa ma indragostesc de el.... !!! oricum, n-am vazut nimic altceva interesant sau mai interesant, de citit pe forum.... ! nici macar alea a lui ingeras... !!! departe de a fi critic literar, mai ales eu care incurca frazele ceva asemanator unei plase de psecuit... , am observat cateva lacune la baiatul asta! cred ca uita ideia de la cateva fraze inainte.... si mie asta nu mi-a placut ! de ex. scrie la inceput (cu tarie si siguranta...) ca: ".Am intrat pe un site de socializare, nu matrimonial, sa-mi spun parerea despre diverse lucruri si printre multe alte persoane am cunsocut una

""extrem de inteligenta, sensibila, iubitoare de oameni""

si nu in ultimul rand, dornica de o viata fericita de care nu a avut parte, cred ca niciodata"
(virgulele le-am pus eu, pe aia dinaintea lui "si" am folosit-o in alta parte. n. a.) in alta ordine de idei, eu nu prea mai cunosc limba romana, dar ma descurc... insa intreb si eu: cand spui pe romaneste "persoana"... "inteligenta, sensibila, iubitoare ".... nu poate fi vorba si de o femeie si de un barbat... ???? sau cand te referi la barbati, spui: "person"... inteligent, sensibil,..... ?
mai pe urma, find deja pe peron... scrie: "daca este urata si ""proasta"" ?" pai cum o persoana, de care iti dai nseama din discutii pe nush ce site, ca este extrem de inteligenta... poate sa fie proasta ??? am inteles ca pe forum, aveti un scriitor de renume... poate il mai instruieste putin pe baiatul nostru 66... ca are ceva potential in el... !!!! si dupa parerea mea, capitolul 2, 3, 6... nu vor mai venii, nu cu alt tren si nici cu autobuzul si nici cu caruta trasa de doi boi.... ptr. ca tipul 66 a ales special locul de intalnire pe un peron in gara !!! asta ca sa creeze senzatia ca nu va urma nici un capitol ! in tren nu te sui fara sa iei bilet cu o anumita destinatie si el n-a stat la coada la cassa de bilete... de pe peron poate sa plece cineva cu un tren de mare distantza.... 2001Km..... sau 3002Km...... cu oprire la Adjud si pauza la Odorhei..... etc.... el a ales locul de intalnire pe peron, nu in tren... nu scrie daca persoana extrem de inteligenta s-a suit in tren sau nu... ce mai, n-a lasat loc de "va urma"... !!! asa ca a lasat-o in suspensie... !!! va spui io ca asa e... ! cititi mai atent povestea... ! si sa zicem... sa zicem ca o sa se screme si o sa continuie cumva... in cazul asta, dau o bere la fiecare... !!!! parol !!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 08:56
Poate a ajuns pipiron cu masina. Si a parcat in fata trenului! - garii, pardon.
Si gara e un loc tocmai bun. Poti sa tzopai, jelesti, alergi... pe cineva sau singur... nu te 'ntreaba nimeni - ne despartim dom'ne, ce vrei?! Na, pleaca iubirea vietii mele cu marfaru' de pe linia 15...
Sau poti sa stai linistit. Vreo saptamina - la urma urmei astepti personalul din capitolul 2. Poate vine.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 09:04
De la: quasaria, la data 2012-06-10 09:04:53eh, na!
Poate a ajuns pipiron cu masina. Si a parcat in fata trenului! - garii, pardon.
Si gara e un loc tocmai bun. Poti sa tzopai, jelesti, alergi... pe cineva sau singur... nu te 'ntreaba nimeni - ne despartim dom'ne, ce vrei?! Na, pleaca iubirea vietii mele cu marfaru' de pe linia 15... Sau astepti personalul din capitolul 2. Vreo saptamina. Ce are?!


ei vezi... ? si tu esti incurcata un pic... ! ia uite ce scrie: "La mine acasa,la ea acasa,la o cafenea ,la un restauranr,la un film sau pe o banca intr-un parc? Era fie prea intim ,fie prea public, fie prea distant, fie prea neobisnuit"... ! "Fie prea public"... acolo pe banca in parc, deci dupa el, 66, gara e loc nu prea public, ha ? in afara de asta, acolo pe peron, sunt 2 posibilitati... vine tipa cu trenul (ala care tocmai sosise....) sau vine si ea de la locul de parca sau unde a lasat-o taxiul ! deci din acelasi oras. tu nu esti atenta la amnunte.... ! ok, el nu s-a dus acolo sa plece cu trenul... de acord, iar daca tipa a venit cu trenul de la Buhushii di Vale si se plac pana la urma, acolo pe peronul ala al naibi de public... ce face cu ea ! la tipa ma refer ? o ia acasa sau..... pleaca si el la Buhushi din Vale ? stai putin si ai sa vezi ca nu vine capitolul 2. poate 3, dar 2 in nici un caz !!! i
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 09:22
pai, poate nu e prea public! Ca nu stii la care gara se refera!
Daca e gara din Buhusii din Vale , care Buhusi au trei locuitori cu totu', si la ora 5 cind trage trenu' Marioara spala, Vasile doarme si Ion e cu caprele? A? Care public???

In rest... ce o face cu ea da' sa nu fie "nici prea intim, nici distant, nici neobisnuit " ... aici chiar n-am idee ce variante ramin...
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 09:33
poate are el... da' nu cred !!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 10:00
nici eu nu cred...
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 10:05
ce? care? unde?
vai,barfiti in fasha o noua poveste de dragoste nesfarsita
da' continuarea?!?
sa stiu daca-i cazul sa-mi iau semintele si o bere...
fa-mi loc pe bancutza,Q,ca ne instalam ca babele si ca la carte,ce dreaq!
precizilla
Postat pe 10 Iunie 2012 10:12
sar'mana babutelor... ! pai povestile de dragoste sunt nesfarsite... sunt la fel si doar personajele se schimba !!! siiii... sa va aduc niste seminte decojite mai bine.... ca astea cu coaja e cam tari ? sau le muiati in bere si le mancati cu coaja cu tot... ????
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 10:26
e o simpla poveste de adormit copiii. omul se plictisea si avand ,,muza,, langa el a inceput sa scrie...atat.
MARILENA_25
Postat pe 10 Iunie 2012 10:27
heartbit,vad ca l-ai gasit si aici pe 966.Fii si tu mai sensibil , omul chiar e indragostit...de ce nu-l lasi sa viseze si el?
garbo044707
Postat pe 10 Iunie 2012 15:27
bit, cre' ca ai un stalker.... :-))

Preci, hai take a seat pipiron cu mine, da' cre' ca mai dureaza pina vine trenu'.... Eu vreau o inghetata, nu seminte... mi-am uitat placa pe etajera, linga ultima tigara....
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare dupa cat sunt de rai oamenii,,cum se mai pot casatori si se pot suporta unii pe ceilalti? 17 De la: daniela_iasi 20 Decembrie 2011 08:54
Poti uita o mare dragoste???? 70 De la: giul1a 5 Iulie 2010 12:55
haine cumparate de pe blog 4 De la: thestylishflamingo 11 Ianuarie 2010 20:27
Eu ma marit si tata e indragostit 123 De la: pustietate_in_floare 6 Mai 2011 16:57
Am nevoie de un sfat !!!! 6 De la: garbo095505 2 Mai 2012 11:05
Setari Cookie-uri