Cum ajungi la sufletul unei femei frumoase

Este frumoasa pentru ca iti place tie de ea si nu pentru ca a fost desemnata asa de vreun juriu de specialitate.Fiecare este frumoasa in felul ei ,mereu altul si niciodata in asimetrie cu sufletul ei.Frumusetea exterioara este dupa parerea mea rezultatul sufletului acelei femei si de aceea imi vine greu sa-mi imaginez ,doamne frumoase cu sufletul hain si totusi exista muilte de,ce?
O sa-i oferi flori,o vei invita la plimbare,o sa-i reciti din Minulescu si Eminescu,daca esti demodat ca mine desigur si te vei gandi intens cum sa ajungi la sufletul ei ,ca asta este cel mai important lucru, desi ne vine greu sa recunoastem.Este mai simplu sa fim cool cum se spune si sa-i tragem sus si tare cu sexul,si cu el vom ramane dar in.... gand.Atunci, pe buna dreptate te intrebi, cum sa ajung la sufletul unei femei?Cu multa rabdare si perseverenta........dar....
garbo265966
Postat pe 6 Iunie 2012 01:35
Prietene, sunt impresionata ca mai sunt barbati care vor sa ajunga la inima unei femei si nu in alta parte...Sa nu crezi ca sunt vreo dura din categoeia "fete rele" sau genul " a dracu" dar am o varsta si am vazut multe. Am gfost considerata o femeie frumoasa si chiar daca eu nu m-am considerat niciodata asa pt ca sunt perfectionista dar si obiectiva, stiam ca nu sunt nici muma padurii. In plus aveam o anumita dragalasenie si dulceata izvorate din inocenta si puritate sufleteasca la care se adauga o mare timiditate. Vazand eu ca timiditatea imi creaza mari probleme, am incercat sa ma tratez, dar nu prea mergea. Uneori, ca orice timid, saream peste cal sau bravam de ma durea, si tot nu era bine. In timp ce ma luptam eu cu toate aceste probleme, am observar ca reprezentantii de gen opus se aratau interesati de mine, ceea ce nu era rau, dimpotriva, numai ca nu stiam cum sa gestionez situatia. Sigur ca la varsta aia nu ma gandeam ca si ei, baietii, pot avea probleme asemanatoare, cu atat mai mult cu cat mama imi spunea in fiecare zi ca pe baieti nu-i intereseaza sa se culce cu o fata si dupa aia ii dau papucii, uneori razand de ea si povestind la toti. Vedeam si eu in jurul meu asemenea cazuri si i dadeam dreptate mamei, numai un lucru nu intelegeam: daca vor numai lucrul acela, inseamna ca le place si atunci cand iti place ceva, mai vrei, si atunci de ce dau baietii papucii fetelor cu care se culcau imediat dupa ce se intampla? In cazul meu nu era nici un pericol "sa se intample" pt ca mi-era groaza si sa ma gandesc ca m-as putea trezi, asa deodata, cu ceva apartenand unei persoane straine, ceva exterior mie, in intimitatea mea cea mai adanca. Stiu ca poate parea hilar, dar asa stateau lucrurile. Dar intr-o zi m-am indragostit fara ca baiatul respectiv sa faca mai nimic, pur si simplu fiinta, si da, era mai retinut, ingrijit, nu facea taraboi ca cei de varsta lui, nu era galagios adica. Si-mi placea sa ma tina de mana, sa ma sarute, sa ma lipeasca de el, si in acelasi timp mama imi repeta acasa ce v-am spus mai sus, ba a inceput sa o faca pe ginecologul si sa ma controleze la cateva luni, ceea ce era cumplit de umilitor, pana am inceput sa ma urasc ca sunt fata si detinatoare de ... Vedeam in orice barbat un vanator de ... si cand unul imi dadea atentie, eu il vedeam ca pe unul care trece cu privirea prin vestimentatia mea, adulmecand la propriu si figurat... Baiatul pe care credeam ca-l iubesc era de varsta mea, mai timid, ca si mine, nu parea sa reprezinte un pericol in sensul asta, parea chiar dezinteresat si ca urmare, cand mi-a pus prima data pe sani - in paranteza fie spus, erau frumosi si tari ca piatra, am rasuflat usurata, credeam ca desi corpul meu frumos facea sa se intoarca privirile masculilor pe strada, pe el nu-l misca de loc, si nici asa nu era bine... M-am maritat cu colegul meu care s-a dovedit total dezinteresat in a face dragoste, lipsit de imaginatie, de tandrete, o adevarata neneorocire!!! Era frumusel, avea succes la femei ii placea sa flirteze... si atat, ca taurasul din desenul animat:) Il doream cu ardoare la inceput tocmai pt ca eram indragostita si cum stiu toti cei care au trait asta, nu e vorba de sex, ci de contopire, devii unul singur, nu stii unde incepe "eu" si se termina "tu", este ceea ce nu se poate explica in cuvinte. Cu timpul am inceput sa cred ca nu ma place,sufeream ca un caine, apoi era evident pt mine ca probabil face dragoste cu alta, deci are o amanta, pana cand n-a mai lucrat, statea numai acsa, nu iesea nicaieri, nici cu mine nu se intampla, dar nici cu altcineva. Toate ciudateniile peste care trecusem usor cu vederea la inceput, se agravasera cu timpul, le puneam de altfel pe seama faptului ca era mare iubitor de alcool, dar dupa ce a trebuit sa mearga la psihiatru, diagnosticul a fost: tulburari de personalitate, depresie severa.
bucura
Postat pe 9 Iunie 2012 15:56
Cred ca e plictisitor ce am scris, dar ca sa-ti raspund la intrebare: la inima unei femei frumoase ajungi ca la inima oricarei alte femei, indiferent cum arata aceea. Conteaza ce isi doreste ea(nu ma refer la masini si pantofi) cum inerrelationezi tu cu ea, nu poti generalia la modul: la inima unei frumoase ajungi folosind urmatoarea reteta iar la una mai modesta, o alta reteta. sigur ca sunt frumoase si fara creier, dar cu inima sau fara inima, sau frumoase cu creier fara inima, sau aparent urate dar cand le cunosti indeaproape sa aiba ata de mult farmec personal incat sa te intrebi cum de n ai observat pana atunci cat e de frumoasa femeia aceea. Nu stiu ce varsta ai, dar imi pari tinerel si atunci intrebarea ta s-ar justifica oarecum. Ca sa fii cu o femeie, analizeaza-te si pune in valoare ce ai tu mai bun, fara sa incerci sa pari altceva sau altcineva, ca se simte pana la urma. Fii sincer si placut, fa-i mici bucurii si observa-o sa vezi daca se merita sa te implici, apoi vei sti ce ai de facut. Mult noroc!
bucura
Postat pe 9 Iunie 2012 16:06
morala fabulei e ca nu trebe sa fie interesati de sufletul femeii...
E si asta un pct. de vedere.

Sau nu e asta morala?
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2012 16:09

asimetrie
vezi Q, a invatat cuvinte noi.
nu s-a multumit doar cu anvergura!
femeia daca e urata sau uratica in exterior e musai sa aiba si sufletul urat!
vai de capul lui cat misoginism si prostie razbate!
si totusi ca sa arate lumii ca este foarte pretios nu se poate abtine pana nu isi etaleaza schizofrenia si pana nu se contrazice singur singurel!
cel putin e bine ca nu e nevoie sa mai depuna altii efort pentru a-i explica ca dupa ce ca n-are nici minte, n-are nici logica.
capul este doar suport pentru palarie, sapca, caciula si acoperis ca sa nu-i ploua in gat!

eu din tot ce-a scris am inteles ca el, demodatul, care stie sa recite din mari poeti, are parte de sex continuu (probabil de-aia si lipseste acum de pe forum) iar ceilalti care nu le au cu recitatul si cu florile, se multumesc doar cu gandul la sex! pana la urma toata pledoaria lui de-a ajunge la sufletul unei femei frumoase la trup si suflet implicit, este tot o pledoarie a sexului!
hai sa jucam baba-oarba cu ochii deschisi!
966, mai strutule, iar bagi capul in nisip?
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 16:23
bit - nope,e vechi - nu-l stiai?.
Si tot... asimetric foloseste si asimetria.
si mesajele care au urmat, tot asimetrice si alea.

Eu din tot ce a scris am retinut ca "are multe idei". Si ca a dreak lume perversa si rea cum il impiedeca sa le aiba.... bine, nu respectabilele doamne il impiedica... (care pot sa fie si mai uritele asa, nici o problema - doamnele, nu ideile).
Iar "lumea"aia rea esti tu. Pe altcineva n-a nominalizat la Oscar... Acu'...eu m-as simti flatata sa ma considere cineva asa...globala....
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2012 16:29
De la: bucura, la data 2012-06-09 16:06:37 Ca sa fii cu o femeie, analizeaza-te si pune in valoare ce ai tu mai bun, fara sa incerci sa pari altceva sau altcineva, ca se simte pana la urma.


Deseori o femeie place un barbat pe care nu-l cunoaste, in sensul ca nu a stat de vorba niciodata cu el. Ii e vecin, coleg de serviciu, amic al amicilor etc. Il place pur si simplu. Adoarme cu el in gand, se trezeste cu el in gand. Sigur ca stie una alta de la anturajul comun, dar nu-l stie pe el, pe cel pe care il place mult.
Evident ca acel barbat a cucerit o femeie fara sa se straduiasca. Mie una, a te stradui sa te faci placut de x sau y mi se pare a fi fals. Nu ma refer la situatiile in care, desi esti constient ca ai lacune in... sa zicem educatie, mergi pe ideea "daca ma place, ma place oricum" ci ma refer strict la situatia in care faci ceva ce nu-ti sta in fire doar pentru a te place x-ulescu.

E o reclama la telefon (parca) in care unul cumpara o casca de moto doar pentru ca cel de care depinde job-ul lui e fan motoare. Fail! :)

Anubis
Postat pe 9 Iunie 2012 17:08
"Deseori o femeie place un barbat pe care nu-l cunoaste, in sensul ca nu a stat de vorba niciodata cu el. Ii e vecin, coleg de serviciu, amic al amicilor etc. Il place pur si simplu. Adoarme cu el in gand, se trezeste cu el in gand" - Crezi?
A, ca ai simpatii sau antipatii la prima vedere da....dar... unul cu care n-ai vorbit niciodata, nu stii nimic despre el - e o mutra care trece pe strada - nu il corelezi cu absolut nimic ??!
Sorry, oi fi eu total lipsita de romantism, dar nu inteleg chestiile astea. Mi se par aberatii. Am fost indragostita la prima vedere - la modul cit se poate de abrupt, am ramas cu juma de pas in aer...pozitie de aport cind l-am vazut...:-) Dar nici macar autnci nu pot sa spun ca adormeam cu el in gind sau ma trezeam cu el in gind pina nu am avut niste amanunte comune, timp impreuna - combustibilul unei relatii.
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2012 17:15
adica eu am fost nominalizat la oscarul de lemn al lui 966 si n-am stiut?
sa-mi fie de bine!
cine oare, crede el, ca ii poate lua in seama aberatiile si oligofrenismele, cu exceptia vreunei fapturi de teapa lui care pentru doua cuvinte al caror sens nu-l cunoc nici unu si nici celalalt, il poate zeifica!
daca ii vorbeste de asimetrica angergura a gandiorii lui nonA (nonAristoteliene) si-i mai recita un vers de minulexu combinat cu un intr-o strofa de eminexu, atunci sa vezi divinizare maxima!
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 18:02
niste copiutze cu mixulexu, cumva...
Ma duc sa
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2012 18:12
placut
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 18:34
La sufletul meu f uor. s mic, deci stai n genunchi. Aa suflet lng sufleel.


Apoi i dau telecomanda, napoi. Nu comanda, aia-i la mine.
Axl_R
Postat pe 9 Iunie 2012 18:55
De la: quasaria, la data 2012-06-09 17:15:55"Deseori o femeie place un barbat pe care nu-l cunoaste, in sensul ca nu a stat de vorba niciodata cu el. Ii e vecin, coleg de serviciu, amic al amicilor etc. Il place pur si simplu. Adoarme cu el in gand, se trezeste cu el in gand" - Crezi?


Da, asa cred. Cred ca totul este o chestiune de feeling... Sigur ca nu ma refer la "a-ti pierde mintile" ci poate, asa cum spui tu, la acea simpatie, la acel ceva special care se strecoara in sufletul tau cand e vorba de x sau y.

Stiu ca topicul se refera la iubire, dar cred ca oricare dintre noi incepe intai "sa placa" pe cineva. Adica, eu zic ca-i firesc asa. Doar daca imi place un barbat, devin interesata de el, nu?

De ce imi place, asta nu mai stiu. De ce daca doi barbati fac acelasi lucru, il prefer pe cel din dreapta?


Cred ca asemenea intrebari, precum titlul topicului, nu-si au rostul. Toate ne vom grabi sa raspundem raportandu-ne fie la clisee, fie la persoana care deja exista in viata noastra. Si asta nu va rezolva dilema celui ce a deschis topicul. :)
Anubis
Postat pe 9 Iunie 2012 21:12
Cel ce a deschis topicul...? ...E intr-o vesnica dilema...
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2012 21:37
De la: garbo265966, la data 2012-06-06 01:35:58Este frumoasa pentru ca iti place tie de ea si nu pentru ca a fost desemnata asa de vreun juriu de specialitate.Fiecare este frumoasa in felul ei ,mereu altul si niciodata in asimetrie cu sufletul ei.Frumusetea exterioara este dupa parerea mea rezultatul sufletului acelei femei si de aceea imi vine greu sa-mi imaginez ,doamne frumoase cu sufletul hain si totusi exista muilte de,ce?
O sa-i oferi flori,o vei invita la plimbare,o sa-i reciti din Minulescu si Eminescu,daca esti demodat ca mine desigur si te vei gandi intens cum sa ajungi la sufletul ei ,ca asta este cel mai important lucru, desi ne vine greu sa recunoastem.Este mai simplu sa fim cool cum se spune si sa-i tragem sus si tare cu sexul,si cu el vom ramane dar in.... gand.Atunci, pe buna dreptate te intrebi, cum sa ajung la sufletul unei femei?Cu multa rabdare si perseverenta........dar....
esti sigur pe tine?...sigur nu ai luat teapa pana acum?
caleidoscop
Postat pe 9 Iunie 2012 22:04
De la: Rotty, la data 2012-06-09 21:37:13Cel ce a deschis topicul...? ...E intr-o vesnica dilema...
salut!....ce va spusei eu?
caleidoscop
Postat pe 9 Iunie 2012 22:06
De la: garbo265966, la data 2012-06-06 01:35:58Este frumoasa pentru ca iti place tie de ea si nu pentru ca a fost desemnata asa de vreun juriu de specialitate.Fiecare este frumoasa in felul ei ,mereu altul si niciodata in asimetrie cu sufletul ei.Frumusetea exterioara este dupa parerea mea rezultatul sufletului acelei femei si de aceea imi vine greu sa-mi imaginez ,doamne frumoase cu sufletul hain si totusi exista muilte de,ce?
O sa-i oferi flori,o vei invita la plimbare,o sa-i reciti din Minulescu si Eminescu,daca esti demodat ca mine desigur si te vei gandi intens cum sa ajungi la sufletul ei ,ca asta este cel mai important lucru, desi ne vine greu sa recunoastem.Este mai simplu sa fim cool cum se spune si sa-i tragem sus si tare cu sexul,si cu el vom ramane dar in.... gand.Atunci, pe buna dreptate te intrebi, cum sa ajung la sufletul unei femei?Cu multa rabdare si perseverenta........dar....
hai ca-ti dau prea multa atentie!...frumoasa ta, ce face?....ai ajuns la sufletul ei?...ai cucerit-o?...stii doar ca erai dator la noi cu ceva "impressum", noi n-am uitat!,,,sau vrei sa testezi daca procedura ta a fost sau nu una corecta?...pana atunci rabdare si perseverenta, dupa cum bine ai spus!...poaate la pastele cailor....
caleidoscop
Postat pe 9 Iunie 2012 22:19
De la: Anubis, la data 2012-06-09 21:12:56
Cred ca asemenea intrebari, precum titlul topicului, nu-si au rostul. Toate ne vom grabi sa raspundem raportandu-ne fie la clisee, fie la persoana care deja exista in viata noastra. Si asta nu va rezolva dilema celui ce a deschis topicul. :)


dilema lui 66 n-o va rezolva nimeni, evident, si nici nu are sens - in 2 minute mai apar 20 de alte dileme... :-) Dar mai schimbam o vorba, cu ocazia asta...
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 06:57
Dragule poti tu sa ii reciti luceafarul pe de rost daca femeia nu are interes , e degeaba. La naiba, se vede foarte clar cand te place, ca deh are Rabdare sa iti asculte toate tampeniile chiar daca nu o intereseaza si rade si la glume rasuflate. In rest....totul vine de la sine.
Iar daca nu-i iti pierzi timpul de pomana creed-ma...
alba
Postat pe 11 Iunie 2012 18:55
De la: alba, la data 2012-06-11 18:55:55se vede foarte clar cand te place, ca deh are Rabdare sa iti asculte toate tampeniile chiar daca nu o intereseaza si rade si la glume rasuflate. In rest....totul vine de la sine.


cit cinism....
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 19:26
cinism cinism, dar si ceva adevar!
heartbit
Postat pe 11 Iunie 2012 19:47
ceva mai mult....
Nu ca n-ar fi si reciproc valabil.
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 19:55
roxena1976
Postat pe 12 Iunie 2012 15:15
iete ce de majorete....
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2012 16:27
De la: bucura, la data 2012-06-09 16:06:37Cred ca e plictisitor ce am scris, dar ca sa-ti raspund la intrebare: la inima unei femei frumoase ajungi ca la inima oricarei alte femei, indiferent cum arata aceea. Conteaza ce isi doreste ea(nu ma refer la masini si pantofi) cum inerrelationezi tu cu ea, nu poti generalia la modul: la inima unei frumoase ajungi folosind urmatoarea reteta iar la una mai modesta, o alta reteta. sigur ca sunt frumoase si fara creier, dar cu inima sau fara inima, sau frumoase cu creier fara inima, sau aparent urate dar cand le cunosti indeaproape sa aiba ata de mult farmec personal incat sa te intrebi cum de n ai observat pana atunci cat e de frumoasa femeia aceea. Nu stiu ce varsta ai, dar imi pari tinerel si atunci intrebarea ta s-ar justifica oarecum. Ca sa fii cu o femeie, analizeaza-te si pune in valoare ce ai tu mai bun, fara sa incerci sa pari altceva sau altcineva, ca se simte pana la urma. Fii sincer si placut, fa-i mici bucurii si observa-o sa vezi daca se merita sa te implici, apoi vei sti ce ai de facut. Mult noroc!


Cind aveam 27 de ani am iubit o fata de 22 de ani ai carei parinti erau foarte bogati,ea nu a mai suportat tenacitatea parintilor si s-a sinucis.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=s74EKcOTZ9s&feature=endscreen
VOIAJOR
Postat pe 14 Iunie 2012 08:00
De la: bucura, la data 2012-06-09 16:06:37Cred ca e plictisitor ce am scris, dar ca sa-ti raspund la intrebare: la inima unei femei frumoase ajungi ca la inima oricarei alte femei, indiferent cum arata aceea. Conteaza ce isi doreste ea(nu ma refer la masini si pantofi) cum inerrelationezi tu cu ea, nu poti generalia la modul: la inima unei frumoase ajungi folosind urmatoarea reteta iar la una mai modesta, o alta reteta. sigur ca sunt frumoase si fara creier, dar cu inima sau fara inima, sau frumoase cu creier fara inima, sau aparent urate dar cand le cunosti indeaproape sa aiba ata de mult farmec personal incat sa te intrebi cum de n ai observat pana atunci cat e de frumoasa femeia aceea. Nu stiu ce varsta ai, dar imi pari tinerel si atunci intrebarea ta s-ar justifica oarecum. Ca sa fii cu o femeie, analizeaza-te si pune in valoare ce ai tu mai bun, fara sa incerci sa pari altceva sau altcineva, ca se simte pana la urma. Fii sincer si placut, fa-i mici bucurii si observa-o sa vezi daca se merita sa te implici, apoi vei sti ce ai de facut. Mult noroc!

Uneori aparentele inseala....
VOIAJOR
Postat pe 14 Iunie 2012 08:04
Deviza mea e "priveste,admira,nu pune mina ca nu esti magar" .Deci daca e frumoasa fa ca mine.
Cu sufletul problema e delicata si nu se rezolva cu flori,bomboane,lugu,lugu,crocodilul.Nu exista o reteta si modus operandi este vorbind si facind,tacind si facind,oricum trebuie sa faci dar tinind cont de cultura,sensibilitatea,libertatea de a avea o relatie, dorintele si visele ei si nu in ultima instanta fii TAP caci daca vrei sa ....cel mai bine tap, nu leu sau berbec, exclus elefant ca porcelanul se sparge usor si aici cioburile nu aduc noroc cu FRUMOASELE.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 19 Iunie 2012 04:51
De regula barbații ajung in pat cu femeile ,la suflet este o problema !
VOIAJOR
Postat pe 19 Iunie 2012 16:30
...cand n-ai pikamer.
Eugenia_
Postat pe 19 Iunie 2012 16:41
De la: VOIAJOR, la data 2012-06-14 08:04:24
De la: bucura, la data 2012-06-09 16:06:37Cred ca e plictisitor ce am scris, dar ca sa-ti raspund la intrebare: la inima unei femei frumoase ajungi ca la inima oricarei alte femei, indiferent cum arata aceea. Conteaza ce isi doreste ea(nu ma refer la masini si pantofi) cum inerrelationezi tu cu ea, nu poti generalia la modul: la inima unei frumoase ajungi folosind urmatoarea reteta iar la una mai modesta, o alta reteta. sigur ca sunt frumoase si fara creier, dar cu inima sau fara inima, sau frumoase cu creier fara inima, sau aparent urate dar cand le cunosti indeaproape sa aiba ata de mult farmec personal incat sa te intrebi cum de n ai observat pana atunci cat e de frumoasa femeia aceea. Nu stiu ce varsta ai, dar imi pari tinerel si atunci intrebarea ta s-ar justifica oarecum. Ca sa fii cu o femeie, analizeaza-te si pune in valoare ce ai tu mai bun, fara sa incerci sa pari altceva sau altcineva, ca se simte pana la urma. Fii sincer si placut, fa-i mici bucurii si observa-o sa vezi daca se merita sa te implici, apoi vei sti ce ai de facut. Mult noroc!

Uneori aparentele inseala....

...sau poate de cele mai multe ori...!!!
____
Postat pe 19 Iunie 2012 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce se poarta anul asta 31 De la: Allexys 14 Iulie 2011 05:15
o aventura de 2 saptamani sau un inceput nou???sau un sfarsit? 70 De la: broken_angel 13 Noiembrie 2012 04:13
Voi cum va impartiti sarcinile casei in cuplu? 186 De la: garbo173858 14 Mai 2011 21:36
Relatia parinti-copii 12 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:38
Am nevoie de un sfat !!!! 6 De la: garbo095505 2 Mai 2012 11:05
Setari Cookie-uri