Rubeola la femei/fete

Buna ziua! Am 18 ani si de 3 zile am rubeoala. Problema este ca atunci cand a inceput rubeola trebuia sa mi se termine si menstruatia, dar scurgerile inca au loc si sunt putin ingrijorata avand in vedere ca sunt deja 10 zile de mentruatie si in mod normal, la mine, durata este de maxim 7 zile.

Credeti ca are legatura cu rubeola sau ca este ceva grav?

Mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala si nu cred ca scurgerile ar putea avea legatura cu asta. Multumesc anticipat!
black_rose
Postat pe 30 Mai 2012 20:24
stai linistita; nu ai de ce sa te ingrijorezi! ai a avut febra mare? daca ai avut febra se mai deregleaza cate ceva prin organism; si pana la urma du-te la medic;
eu sfatuiesc pe oricine sa mearga la medic pentru ca asa poti evita lucruri foarte grave.
adeline
Postat pe 11 Iunie 2012 16:19
cel mai bine este sa mergi la medic, acolo cu ceva analize poti afla daca au ramas sau vor ramane urme neplacute.
sper sa nu ma insel, dar parca stiam ceva, ca la varste mai mari, boala asta aduce cu sine sterilitatea, insa nu este obligatoriu sa fie in toate cazurile asa.
oricum cel mai bine, o vizita si ceva analize serioase la medic!
heartbit
Postat pe 11 Iunie 2012 17:21
black rose, nici 7 zile nu e normal, 10 cu atit mai putin: eu as zice sa te vada un medic totusi, n-o sa faca decit sa te trimita la analize si sa iti prescrie ceva tratament probabil. Nu prea e de gluma cu metroragiile, pot sa tina LUNI daca nu le tratezi.
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIRUSUL HPV imi distruge viata 16 De la: fleurdelis 27 Ianuarie 2010 17:46
Puteti zambi? 83 De la: caleidoscop 10 Iunie 2012 13:34
cum sa scap de kg in plus?! 20 De la: garbo_390380 21 Noiembrie 2013 15:15
Despre somn 2 De la: Katinka 27 Februarie 2012 11:35
Tuse umeda. solutii? 7 De la: the_voice 31 Martie 2011 20:21
Setari Cookie-uri