Portretul unei mari doamne

sa ne povestesti si noua cum a fost, te rugam.
dcristeatomy
Postat pe 23 Iunie 2012 08:32
Imaginea mea despre marea intalnire este ca doamna e cineva gen Q, care ii va spune: "esti absolut inferior pentru o discutie normala!"
As_ninge
Postat pe 23 Iunie 2012 09:08
glumesti=))
vom mai vedea dupa ce va ve-ti intilni fata in fata
te risti?
poate ca nu e ce vrei tu......
daca nici macar o fotografie nu ai vazut ,ascunde ceva sigur
iti urez bafta multa
mmiriam
Postat pe 23 Iunie 2012 09:32
CU PUTIN NOROC SE POTE SA SI VINA LA INTILNIRE .DAR CRED CA NU ESTE O DOAMNA SI MAI DEGRABA O ADOLESCENTA FARA EXPERIENTA DE VIATA .CARE NU SE GANDESTE PREA MULT LA CE RISCURI SE EXPUNE.
NINUTZA4
Postat pe 23 Iunie 2012 09:48
internetul este ca o noapte de iarna, neagra si friguroasa. iar noaptea, toate pisicile sunt negre. Deci.....hai, sus ca se face ziua
pirania_1960
Postat pe 23 Iunie 2012 10:20
pisicile noaptea vaneaza soareci :P

:))))
G_X
Postat pe 23 Iunie 2012 10:26
si ziua isi ascut ghearele

heartbit
Postat pe 23 Iunie 2012 10:45
eu cred altfel... ! tocmai ca n-are nici un dfect (frizic...) nu trebuie sa-i arate nici o poza... ea merge la sigur !!! il lasa pe el sa-si puna intrebari... si surpriza va fi mai mare ! si la propriu si la figurat.

voi ati raspuns la o "poveste"... nu la ceva real. fiecare si-a dat cu parerea, ca o sa fie asa sau pe dincolo... ! unii si-au pus si exemplu personal, real de data asta... ! ok, , acum noi cunoastem urmarea, s-au intalnit, acolo pe un peron, au plecat spre iesirea din peron... si se pare ca au avut putin timp sa discute si sa faca planuri. dar s-au placut. asta ati citit si voi la urmarea (care recunosc, nu credeam ca o sa vina... ) asa ca va puteti da seama, cat se poate gresi in cazuri din astea. dar asta e mersul lucrurilor... mereu in parerea data, sunt ramasite din experienta proprie, sau, poate mai corect e: influentze din experienta proprie ! eu, chiar daca e vorba de o poveste... sunt mai optimist de felul meu... si asta, da, tot ptr. ca am avut o experienta fericita la o poveste reala !!!

AOLEU... vad ca a disparut postarea tipei care a scris inainte mea !!! de fapt, ei i-am raspuns ! in fine... ce mai conteaza.
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 11:12
De la: quasaria, la data 2012-06-14 12:36:29 nope, pai ei's generatie upgraded: si fie-mea e foarte cu picioarele pe pamint la o adica: cine pnm e bebelusul ala cu courul in sus din banneru' cu pampersi? Al cui e? Pai si daca nu il cunosc de ce ma uit la el???


...mai "lucreaza" cu ea la numaratoare=))


sunt 3: unu couru'n sus
unu brunet,pletos

si unu blond....
..... cred ca e leit yu !
Fss_ssu
Postat pe 23 Iunie 2012 11:29
pai daca e fiica ei si numai a ei, atunci trebuie sa fie leit ea!
ca totdeauna de mama esti sigur/a!
heartbit
Postat pe 23 Iunie 2012 11:37
curios de ce nu ti-a trimis si ea o fotografie?nu spera in van , nu te imbata cu apa rece pentru ca cine stie ce babaciune ti-a raspuns la mesajele tale.sa dea cel de sus sa ma insel si sa fie totul bine .
demetra
Postat pe 23 Iunie 2012 11:41


...si tu, de asta plangi??
Fss_ssu
Postat pe 23 Iunie 2012 12:17
e beat de mult!!!
se imbata si cu aer!
si la 50 de nai ai lui, crezi ca o sa vina zana zanelor la intalnire cu el?
insa e complicat cu venitul, ca n-o sa stie prin ce gari sa-l mai caute. omul e ceferist .. ca numai de gari si trenuri posteaza
heartbit
Postat pe 23 Iunie 2012 12:19
De ce isi ascunde fizicul? Nu-ti da de gandit? Daca v-ati fi vazut reciproc ar fi fost sanse mari, sunt multi care s-au cunoscut in realitate dupa o perioada de convorbiri pe mess, skype si au si acum povesti frumoase cu o finalizare fericita, dar asa...nu stiu ce sanse ar putea exista...
ESTE CEVA CE ASCUNDE....
garbo271646
Postat pe 23 Iunie 2012 12:22
daca citeai cu aztnetie mesajul nitial vedeai ca au expirat de mult cele 12 zile.
iar cealalta idee e ca lui nu i-a trimis poza, dar el o fi trimis?
putin probabil! oricum nu-ti inchipui cum arata unul la 50 de ani?
oare ea cati ani sa aibe sa vina la intalnire cu tataie?
25?
heartbit
Postat pe 23 Iunie 2012 12:25
DA ...... exista sanse!.......eu am trait o astfel de poveste care s-a transformat intr-o relatie adevarata si foarte intensa.....(.e drept noi ne-am vazut pe web in perioada in care am vorbit pe mess)Daca exista scinteia atunci ......nu aveti de facut decit sa intretineti focul !...BAFTA !
mona62
Postat pe 23 Iunie 2012 12:49
DA ...... exista sanse!.......eu am trait o astfel de poveste care s-a transformat intr-o relatie adevarata si foarte intensa.....(.e drept noi ne-am vazut pe web in perioada in care am vorbit pe mess)Daca exista scinteia atunci ......nu aveti de facut decit sa intretineti focul !...BAFTA !
mona62
Postat pe 23 Iunie 2012 12:49
Daca ea te-a vazut si accepta sa te mai vada inseamna ca o sa aveti un week-end frumos. Ciudat ca tu nu ai vazut-o si zici ca esti sigur de reusita. Iti doresc succes.... si cred ca o sa fie bine cu voi!
garbo_3636
Postat pe 23 Iunie 2012 14:04
bafta! poate sa fie foarte frumos. important e sa ajungeti sa va castigati respectul unul fata de celalalt. dupa... se poate sa fie f frumos , si cum orice prietenie se sfarseste in pat, succes. si , mai ales daca veti fi si compatibili....................atunci veti fi demni de invidiat!
garbo097841
Postat pe 23 Iunie 2012 14:35
De la: Mariacuochialbastrii, la data 2012-06-23 07:44:06Am intalnit pe net ,oameni,foarte inteligenti,cu simt al umorului ,dar care nu doreau sa fie vazuti in poze . Pentru ca se temeau de imagine!dar oricat s-au ferit sa ia contact cu mine,eu am insistat sa merg pana la capat. Eu am fost educata sa-i consider pe toti oamenii la fel ,ca si copiii lui Dumnezeu ,sa-i apreciez ca ceva deosebit,nou in viata mea. Nimic nu este intamplator,In creatia lui Dumnezeu Oamenii cu defecte fizice ,pot fi mari personalitati,inteligenti ,cu simt al umorului dezvoltat. Mai rau este cand au sufletul defect,dar pe aceia nu-i vedem ,nu-i simtim decat cand trec prin viata noastra ,lasand rani.


extrapolind de la topicul asta de trei lei la general, si eliminind nuantele bisericesti, ai dreptate.
Intr-o carte cu poze, te uiti la poze. Textul e colateral.... Iar cei mai multi oameni nu trec niciodata de nivelul carti de colorat, oricum. Imaginea e marele pot. Cu atit mai mult cu cit e pozitiva - deci de ce s-ar mai obosi sa caute si altceva, cind au primit deja argumente suficiente?
Si asa intelegi dupa niste ani ca de fapt amplasezi un bagaj emotional periculos la cineva care stie despre tine doar ca ai ochii albastri si faci cip cirip. Din punctul asta de vedere, poate ar fi mai bine sa umblam pe strada echipati ca Darth Vader. Am avea mai multe sanse sa "ne vedem" intre noi.
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2012 15:47
de ce nu? Exista sansa in toate.Continua sa crezi ca va fi asa cum iti doresti sa fie.stii ,cum se spune ,daca iti doresti ceva foarte tare ..atunci ti se intampla.Bafta! Intoarce-te si povesteste-ne cum a fost
garbo186960
Postat pe 23 Iunie 2012 17:01
Q...

"Din punctul asta de vedere, poate ar fi mai bine sa umblam pe strada echipati ca Darth Vader. Am avea mai multe sanse sa "ne vedem" intre noi."

esti nebuna... pe caldura asta ????

barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 17:37


sint, daca ma intrebi... ... dar, apropo: prin tarile calde populatia autohtona nu umbla mai dezbracata cind era foarte cald, umbla mai bine acoperita, tocmai ca sa creeze o bariera termica. Asa ca.... makes sense.
Frigul ne deranjeaza si ne protejam, caldura ne deranjeaza si ne expunem... ceva nu e ok?
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2012 17:45

real "portret"! ...e ok!
Fss_ssu
Postat pe 23 Iunie 2012 18:07
De la: quasaria, la data 2012-06-23 17:45:31

sint, daca ma intrebi... ... dar, apropo: prin tarile calde populatia autohtona nu umbla mai dezbracata cind era foarte cald, umbla mai bine acoperita, tocmai ca sa creeze o bariera termica. Asa ca.... makes sense.
Frigul ne deranjeaza si ne protejam, caldura ne deranjeaza si ne expunem... ceva nu e ok?


nu, acum ne protejam si cand e caldura ! nu atat contra calduri cat contra soareluil... ! dar cand nu mai e soare, tot cald e, dar mergem goi pusca... !!! sau, mergem in masini cu AC ! ochelari de soare, ceva pe cap... etc. de aia nici nu avem vitamina D in noi, asa ca luam pastile. 80% din populatie aici, are sub nivelul normal in sange vitamona D ! cu toate ca rahitismul nu e cunoscut aici. dar osteoporoza, da.
"luati vitamina "D" !!!
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 18:16
mda...si cancerele de piele. Cunosc.
Eu ca o floare am tot cautat un spf 5-10 prin tasmania, pina m-a luat o tanti de motz... ... ca daca nu sint din zona sa cumpar dreak ce imi recomanda: 70!
Si asa am ramas eu alba-ca-zapada dupa doo saptamini de plaja.... ... cu pitici cu tot....
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2012 18:32
Eu fac plaja numai udandu-ma cu apa..si numai dim intre orele 7,30-10,30 si d. m. dupa ora 17-pana apune soarele..Si dupa fiecare "baie " de soare-fac o pauza de 3-4 zile...acum dupa 4 "bai" de soare..sunt uniform bronzata,nu ma cojesc,si nu ma ustura pielea!!E adevarat ca am si pigmanti ff buni,de creola. .Va mai sfatuiesc dupa fiecare "baie" de soare sa va ungeti pielea cu spirt sanitar!!Si sa beti mult lapte sau lapte batut !!Daca m-ati vedea ce frumos sunt bronzata,dupa doar 4 "bai" de soare in 4 saptamani...m-ati admira,sau m-ati invidia..
Acesta-i "portretul" meu de acum!!Sa fiu in ..topic...
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iunie 2012 19:06
da, merci frumos.... si eu in ro fac plaja de la 9 dimi la 9 seara fara nici o pb si nici un lapte batut.... Ia schimba tu coordonatele sa vezi cu ce ten de rac fiert in loc de creola te alegi...

si nu ma enerva ca eu de muuuulte saptamini n-am mai vazut plaja, daaaa?
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2012 19:09
Io n-am fcut plaj, dar s neagr...adevrat c am folosit smntn, n lips de iaurt spre marea bucurie al lui Dum.
M bronzez f repede. O sg dat am vrut la plaj i m-o plouat.
Axl_R
Postat pe 23 Iunie 2012 19:19
De la: quasaria, la data 2012-06-23 19:09:17da, merci frumos.... si eu in ro fac plaja de la 9 dimi la 9 seara fara nici o pb si nici un lapte batut.... Ia schimba tu coordonatele sa vezi cu ce ten de rac fiert in loc de creola te alegi...

si nu ma enerva ca eu de muuuulte saptamini n-am mai vazut plaja, daaaa?
Acum te-ai mai linistit??
si Da ai dreptate ..in RO. =acasa ..poti face plaja oricum..e acasa!! Desi..acasa e acolo unde te simti bine...
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iunie 2012 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am ranit-o atat de mult.. 28 De la: Popa_Victor_1 6 Ianuarie 2016 23:44
i-am furat sotului 100gr aur si 2000 eur ce ma fac 118 De la: garbo074997 12 Mai 2010 23:59
De ce multi barbati rai umbla sa prinda femeile cumsecade in plasa lor de paianjen ,apoi sa nu mai poti scapa de ei 74 De la: eu_geminy 6 Octombrie 2010 18:34
Cum sa fac sa fie totul in regula?! 49 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
Fazan diferit. 92 De la: barboneli 25 Februarie 2011 13:22
Setari Cookie-uri