Concediu placut

Unde mergeti in concediu cu mai mare placere ,la mare sau la munte.Pe mine marea ma oboseste tare mult,o fi si de la varsta dar caldura, aglomeratia,zgomotul totul ma streseaza,plus ca este si foarte departe pierd doua zile pe drumPe de alta parte la munte ma simt minunat,aer curat,liniste numai eu ,natura si inca cineva bineinteles .Pe voi ce va atrage mai mult?
garbo265966
Postat pe 27 Mai 2012 02:56
Mie imi place la mare..........cand sunt pe malul marii nu mai aud nicio galagie!La munte e frumos dar nu pot sta mai mult de 2zile!Linistea ma.....deprima!Ce sa fac?Stresul e viata mea!
mitiduk
Postat pe 3 Iunie 2012 20:36
munte linga mare + pustiu. Da' PUSTIU. (nici "inca cineva" neaparat)
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 20:56
Marea.
Pentru mine muntele nu-i luat vreodata in calcul ca optiune de vacanta. De fapt, nici nu exista decat in poze.
Anubis
Postat pe 3 Iunie 2012 21:24
marea e ok cit timp nu stai leshinat pe plaja - mi-e imposibil sa zac daca nu-s bolnava.... Iar bucuria de a fi inca 10 oameni pe acelasi metru patrat, precum sardinele'n conserva, nu, merci...:-)))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 21:29
Asta pentru ca toata lumea asociaza marea cu a sta intins vreo (minim) zece ore pe nisip si a iesi oparit de acolo.
Cel putin cei pe care ii stiu eu din CT, nascuti si crescuti acolo, abia de-i calca "pragul" in sezon. Sunt mai albi ca noi astia de mergem pe stranduri.


Si, ca sa ma incadrez in tipare gresite, zic si eu: si sa bati o carare deja batuta de altii de nshpe ori pe zi, ce mare scofala o fi? Asta pentru cei care prefera muntele...

Evident, marea nu inseamna a sta doar la plaja si nici muntele nu inseamna doar a cutreiera padurile.
Anubis
Postat pe 3 Iunie 2012 21:34
Concediu placut ...in desert na ,in pestera" Muierea" , pe OMU ( ca doar ii barbat )...si de ce nu, pe birou cu amanta X_X ....fara funie , te rog fr! :-)))
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 21:34
anubis, tocmai, ca la munte nu trebe neaparat sa bati carari batute.. nici pe verticala nici pe orizontala, cum vrei tu..... Da' e de preferat sa ai GPS si... curaj.
Iar marea imi place, ma rog, mare, ocean sau o balta mai mare, ceva...:-)) - dar imi place sa inot in larg, nu sa stau pe plaja.


In desert am fost, si la Baia de Fier am fost... la catarat, nu la muiere...:-))), la Omu' am dat de Babe si am plecat...:-)) si recunosc ca sa-mi duc amanta la birou n-am incercat.. :-)))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 21:40
da mare/ ocean!...balta ii mai indicata sa poti inota ca rata, are nenea VOIAJOR una maaare, am vazut-o (in poza) ii mare da , si Rotty are colaci ....stiu sigur ca are ....eu am numa jacuzzi ....da incapem pt. un concediu :-)))

Ai dat de Babe ai? tz-o fost frica de barfa X ai facut ceva la jumate ....sa nu treci pe la birou , te rog fr. ...sunt in concediu draga:


Abia astept
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 21:55
are Voiajor o ratza maaare? Si noi de ce dreak gatim legume,atunci? Ia... cit se ocupa el cu amoru' virtual sa mergem la pescuit.....
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 22:31
Eu zaceam de piscina, balta,concediu placut draga..... dap' fara mancare, vb. ta nu merge,ii buna ratza rau dar trebe si varza la ea....vezi ? iar legume ....nu se poate altfel...
Ce sa pescuesti, ai undita /te pricepi?....in larg cu tine ,parca acolo te simteai mai ghini?
stii ce, mi s-o facut foame de (a)mor...
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 22:42
a...tu ziceai de concediu...si eu vedeam ratza pe varza.... Ce insensibila pot sa fiu....

Las' , sa prindem noi ratza cu unditza, ca in rest mergem in larg sa culegem alge, nici varza nu ne mai trebe... seamana... :-))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 22:56
Gata, am rezolvat problema, dar sunt alergic la apa adanca, ma inec numa' ce-o vad...mai bine mergem la nudisti si facem plaja ,vedem si "actrite cu volum" si acte caritabile,costume de baie din piele naturala.....no'...daca ploua?...ce zici ,nu-i mai bine asa ?
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 23:13
nope.... sau iau barca si ma duc in larg sa culeg varza.... si intre timp vezi tu cu volumele sa ne prajeasca ratza aia cineva... :-))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 23:19
Ok! ...observ ca-ti place tare in larg :-))) da , nu-i rau .....gasesc io pe cineva sa gateasca rata...numa sa nu aduci pestele cu varza ceia'....X_Xin rest, ne-om descurca noi.:)

Cred c-o sa am de lucru serios sapt. asta
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 23:39
daca te descurci tu cu ratza m-oi descurca eu cu pestele... na, felu' 2... bine ca ne-am inteles.
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 23:48
moooama, da ce pofta de mancare ai?
nu mai esti la dieta? o sa zaci ca nu te mai incape costumu de baie....da, laasa, il ai pe ala din piele naturala si e suficient, cred ca te simti si tu bine in el :-))
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 23:56
la ce o mai ramine de ratza aia, pina vin eu cu varza... nu cre' ca trebe sa imi schimb costumu'....
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 00:00
Mai,dar o gateste pt noi..... nu asa ne-am intzales? oh! femeile!
...na, concediu placut mi-o trebuit?! :-))
Fss_ssu
Postat pe 4 Iunie 2012 00:08
pt noi, da - de ne trezim cu ratza scrum...
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 00:20
pana maine sa te gandesti la un alt itinerariu si ia in calcul si "mobilierul" care sa te ajute sa gatesti singura ...'ntzales? ...il caram cu noi de-o fi nevoie, ca doar ii concediu...:)
Fss_ssu
Postat pe 4 Iunie 2012 00:32



Un yacht??? Ma ajuta sa gatesc, chiar ma ajuta.... nu mai am nevoie de nimic altceva, promit...
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 00:41
Wow!...da si eu ma gandeam sa-ti propun dar nu pot sa-ti promit ,caci vezi tu?

Sunt sarac si n-am nimic,decat chelea pe buric, saracia-n cour ma'mpinge,eu alerg si ea m-ajunge.... iote concediu ,am ratat si de data asta .ce sa ma fac?!
Fss_ssu
Postat pe 4 Iunie 2012 00:52
e, las' , nu fii suparat, gasim noi o solutzie... taiem nucu' lu' vecinu', il facem pluta, mai scoatem cite o scindura, avem si gratar... yachtul robinson crusoe.... sau blue lagoon, ca suna mai frumos
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 01:19
n ultima vreme numa' CM am avut. A vrea s m duc la munte, o caban mic, departe de PC, de aglomeraie i bla bla...
Dar nu se poa...
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2012 08:34
Am hotarat....vin in Romania !!!
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 08:38
O veste bun.
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2012 08:42
Am voie sa te pupicesc???
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 08:44
Chiar te rog!
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2012 08:44
Ai o zi rezervata....deja se stie....
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este greu sa te mentii om cumsecade si corect in societate...recunoscator cu bun simt 186 De la: bujjoritza 18 Ianuarie 2012 14:35
buna 4 De la: dafne 18 Februarie 2011 09:03
poate o sa radeti,dar am nevoie de ajutor:( 92 De la: justme1 25 Octombrie 2010 15:26
dati'mi si mie un sfat!:( 41 De la: cristina24 9 Iulie 2010 21:58
Buna 6 De la: eu_geminy 4 Februarie 2012 23:24
Setari Cookie-uri