Reactie neplacuta

Acum cateva zile eram la sala sporturilor la aparatele de fitness si am intalnit doua domnisoare foarte frumoase ,tinere,bine facute dar cu colacei de grasime care se evidentiau pe talie.Vazandu-le insotite de un tip mi-am zis admirativ :iata doua femei cu mult bun simt ,au vazut ca se ingrasa si imediat au luat masuri au venit la aparate ca sa slabeasca.Cand imediat am auzit urmatorul comentariu",.Cauzi fato ce ne chinuim noi aicii degeaba ,mai bine hai la Snagov sa mancam niste mici si sa bem niste bere ,ce zici Gelule(barbatul care era cu ele) ne duci.Bineinteles haideti sa mergem si au plecat grabiti"Toata admiratia mea s-a topi pe loc si un sentiment extrem de neplacut m-a cuprins,de ce niste fete tinere si frumoase ar dori sa se inece in mici si bere,nu o sa inteleg niciodata.Au spart cumva oglinda,sau cred ca tineretea si frumusetea sunt vesnice si nu necesita ingrijire.Ingrozitoare eroare.
garbo265966
Postat pe 26 Mai 2012 12:55
Doamne cum ai permis sa ma nasc si sa nu ajung manechin?
printesa_jo
Postat pe 26 Mai 2012 16:30
da, ingrozitoare eroare....
quasaria
Postat pe 26 Mai 2012 18:54
A nu se trata ca atac la persoana! Sigura sunt ca daca m-ar fi vazut pe mine facand asa, gandul domnului sportiv ar fi fost, foarte bine, sa se duca la mici si bere, pana la urma, la anii ei, asta i-a mai ramas, fericirea simpla de a-si satisface pofte primare!
As_ninge
Postat pe 4 Iunie 2012 09:38
De la: As_ninge, la data 2012-06-04 09:38:36A nu se trata ca atac la persoana! Sigura sunt ca daca m-ar fi vazut pe mine facand asa, gandul domnului sportiv ar fi fost, foarte bine, sa se duca la mici si bere, pana la urma, la anii ei, asta i-a mai ramas, fericirea simpla de a-si satisface pofte primare!

Cum o dau cum o sucesc,eu tot nu pricep ce-ai vrut sa spui.Am citit si recitit si textul forumului unde se vorbeste de doua fete si... nu e trecuta varsta niciuneia.
Cred ca ar trebui sa beau o ....sticla de apa plata(n-am voie bere) si...niste branza dulce(n-am voie mici ),poate ma luminez nitel....Aaaa,am voie cafea si am si pofta.
printesa_jo
Postat pe 4 Iunie 2012 09:49

As ninge, fericirea simpla de a-ti satisface poftele primare e o optiune de cind te nasti pina mori... si s-ar putea sa fie chiar a mai "valabila"...
Eu recunosc ca n-am colaci, ca nu mi-a dat mama natura nu ca m-as fi straduit eu, si nici cojones sa ma duc in halat de baie si cu prosopul turban la job - da' ca ma apuca sa ies in slapi unde iese cuconetu' cu margele, asta mai fac.
Faptu' ca musai e sa fii impecabil, ete fleosc.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 10:16
De la: printesa_jo, la data 2012-06-04 09:49:22
De la: As_ninge, la data 2012-06-04 09:38:36A nu se trata ca atac la persoana! Sigura sunt ca daca m-ar fi vazut pe mine facand asa, gandul domnului sportiv ar fi fost, foarte bine, sa se duca la mici si bere, pana la urma, la anii ei, asta i-a mai ramas, fericirea simpla de a-si satisface pofte primare!

Cum o dau cum o sucesc,eu tot nu pricep ce-ai vrut sa spui.Am citit si recitit si textul forumului unde se vorbeste de doua fete si... nu e trecuta varsta niciuneia.
Cred ca ar trebui sa beau o ....sticla de apa plata(n-am voie bere) si...niste branza dulce(n-am voie mici ),poate ma luminez nitel....Aaaa,am voie cafea si am si pofta.




nazdravana
Postat pe 4 Iunie 2012 12:12
De la: printesa_jo, la data 2012-06-04 09:49:22
De la: As_ninge, la data 2012-06-04 09:38:36A nu se trata ca atac la persoana! Sigura sunt ca daca m-ar fi vazut pe mine facand asa, gandul domnului sportiv ar fi fost, foarte bine, sa se duca la mici si bere, pana la urma, la anii ei, asta i-a mai ramas, fericirea simpla de a-si satisface pofte primare!

Cum o dau cum o sucesc,eu tot nu pricep ce-ai vrut sa spui.Am citit si recitit si textul forumului unde se vorbeste de doua fete si... nu e trecuta varsta niciuneia.
Cred ca ar trebui sa beau o ....sticla de apa plata(n-am voie bere) si...niste branza dulce(n-am voie mici ),poate ma luminez nitel....Aaaa,am voie cafea si am si pofta.




nazdravana
Postat pe 4 Iunie 2012 12:12
nazdravano tu de ce razi?nu stii ca rasul ingrasa?mai,mai,mai,sa fie ea de treb'soara..
printesa_jo
Postat pe 4 Iunie 2012 12:22
De la: printesa_jo, la data 2012-06-04 12:22:17nazdravano tu de ce razi?nu stii ca rasul ingrasa?mai,mai,mai,sa fie ea de treb'soara..




printeso ....daca ar fi sa ma ingras cat de mult rad eu ,chiar ca nu ar mai trebui sa mananc nik...d-apai mici ,branza dulce sau mai stiu yo ce mancaruri ,care ingrasa bietele fomei ,nu mai vorbesc de cafeaua pe care o beau foarte dulce ,ptr ca am viata amara si nu mai vb de dulciurile pentru care ma bat cu copii pe ele si...multam domnului ca ma simt bine in pielea mea si ma uit in oglinda si zic ...doamne ce toapa modela sunt si daca mi-e pofta sa mananc la 12 noaptea mici ,apai manc si daca m-am trezit la doua noaptea si i-am spus iubitului meu sa-mi faca clatite ca yo vreau ,apai draga mea aia
mi-o facut ...ca daca nu ala d-zeu ii trebuia si daca mai pun ase cateodata o tzaruca slana pe mine ...yote fleosc ,ptr ca ma simt bine si cui nu ii place sa nu se uite ....iar cand vad ineptiile unora de pe aici ,chiar nu pot sa fac altceva decat sa rad
nazdravana
Postat pe 4 Iunie 2012 12:54
De la: printesa_jo, la data 2012-05-26 16:30:59Doamne cum ai permis sa ma nasc si sa nu ajung manechin?




...mnoo, tat degeaba daca nu esti topa modeala ...manechinul e nik pe langa toapa sau mai bine ziceai :doamne cum ai permis sa se nasca oameni care sa arate atat de bine si fara colacei dar cu un creier cat o gamalie ?....erorrrr total doamne !!!
nazdravana
Postat pe 4 Iunie 2012 13:06
Am vrut sa zic asa: e cool sa mergi la sala si sa oripilezi domni care doar atat vor sa vada! E mai clar acum?
As_ninge
Postat pe 4 Iunie 2012 23:55
Q, nu-i asa ca privirile celor care se uita la papucii tai fac toti banii?Si acea condescendenta si evitare usoara a papucilor....asemenea gesturi te fac sa poti suporta si mai departe snobismul.
As_ninge
Postat pe 4 Iunie 2012 23:58
Mda. Fac!
Mai ales cind isi flutura perlele pe linga slapii mei...

Chestiile astea cu impopotzonatul aiurea in tramvai nu le-am inteles niciodata, recunosc. Hai sa zicem ca ma intereseaza sa nu pun o tona pe mine, ca n-as putea sa ma simt bine in pielea mea, si nici sa dau pielea jos dca ma stringe n-as putea... deci am avea una problema functionala....
Da' sa port nspe zorzoane si toate culorile curcubeului + toace de bal si cind cumpar patrunjel... e peste puterea mea de intelegere... pentru ce mama ma-sii atita efort de decorare?
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 00:06

1) ca sa fii in pas cu moda
2 ) sa fie vecina invidioasa
3) sa atarni la greutate sa nu te zboare vantu
4) sa stralucesti si mai mult cu zorzoanele
5) sa te ajute la facut zgomot cand strigi/tipi la cineva 8->
mai zac?
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 00:15
aa cu zburatul...da,sa zicem, ar fi neplacut sa ma trezesc afish pe bloc...:-)) In rest.... pot sa imi iau trompeta....
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 00:19
A, da nu ti supara...ii si asta o reactie :) :*
canti la trompeta cand esti in slapi X_X ?
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 00:40
la acordeon... scot banii de patrunjel....
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 00:45
daaaa? .....o aratat astia odata la TV. cu acordeoane prin Gerrmania ....erai tu? si cantai fr. ....da tu manaci patrunjel? ...parca mancai ciocolata X_X
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 00:57
De la: garbo265966, la data 2012-05-26 12:55:25Acum cateva zile eram la sala sporturilor la aparatele de fitness si am intalnit doua domnisoare foarte frumoase ,tinere,bine facute dar cu colacei de grasime care se evidentiau pe talie.Vazandu-le insotite de un tip mi-am zis admirativ :iata doua femei cu mult bun simt ,au vazut ca se ingrasa si imediat au luat masuri au venit la aparate ca sa slabeasca.Cand imediat am auzit urmatorul comentariu",.Cauzi fato ce ne chinuim noi aicii degeaba ,mai bine hai la Snagov sa mancam niste mici si sa bem niste bere ,ce zici Gelule(barbatul care era cu ele) ne duci.Bineinteles haideti sa mergem si au plecat grabiti"Toata admiratia mea s-a topi pe loc si un sentiment extrem de neplacut m-a cuprins,de ce niste fete tinere si frumoase ar dori sa se inece in mici si bere,nu o sa inteleg niciodata.Au spart cumva oglinda,sau cred ca tineretea si frumusetea sunt vesnice si nu necesita ingrijire.Ingrozitoare eroare.


Poate fetele au venit la sala sa 'socializeze' si neintalnind niciun macho interesant ....
Fata_Morgana
Postat pe 5 Iunie 2012 22:28
Dac nu-i niciun macho trecem la mici. Iar amaru' necat n
Axl_R
Postat pe 5 Iunie 2012 22:32
"Vazandu-le insotite de un tip mi-am zis admirativ :iata doua femei cu mult bun simt ,au vazut ca se ingrasa si imediat au luat masuri au venit la aparate ca sa slabeasca"

daca nu "le vedeai insotite de un tip", nu "ti-ai fi zis ca au venit la aparate sa slabeasca" .... sau ... ?!

limba asta romana, ne cam joaca feste ?!?!? Ori gura pacatosului?

quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 22:38
De la: quasaria, la data 2012-06-05 22:38:50"Vazandu-le insotite de un tip mi-am zis admirativ :iata doua femei cu mult bun simt ,au vazut ca se ingrasa si imediat au luat masuri au venit la aparate ca sa slabeasca"

daca nu "le vedeai insotite de un tip", nu "ti-ai fi zis ca au venit la aparate sa slabeasca" .... sau ... ?!

limba asta romana, ne cam joaca feste ?!?!? Ori gura pacatosului?



Supararea lui a mare o fi ca l-or fi ispitit cu mititei si bere incat si-a lasat omu' aparatele si s-a oprit la terasa apoi s-a ametit de la bere si a inceput sa planga si sa scrie pe forum
De asta a postat la infidelitate .... a inselsat aparatele ...Rusinos !!!
Fata_Morgana
Postat pe 5 Iunie 2012 22:57
nu, n-am inteles conditionarea admiratiei... da' ma rog....
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 23:14
nici nu e cazul sa inteleaga cineva ceva din ce posteaza 966.
ma mir ca inca il mai ia lumea in serios si ii mai raspunde la elucubratiile rasarite mai ceva ca ciupercile atomice dupa ploaia de petarde nucleare!
heartbit
Postat pe 5 Iunie 2012 23:34
jucam scrabble... np...:-))
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 23:39

Imagineza-ti un alt scenariu : intalnesti o dama , frumoasa , eleganta pana la cel mai mic detaliu . Pana in momentul in care poti avea un mic dialog cu ea totul pare un miraj , totul pare ok , dar in clipa urmatoare toata admiratia se prabuseste .
Poate fi valabil si pentru un barbat , de ce nu ?
Deci acea expresie ca `` aparentele inseala `` nu este doar un mit , este frecvent o realitate .
De ce unele femei uita sa se puna in valoare ? Nici eu nu inteleg ...
Poate pentru ca nu se regasesc intr-o schema exacta cu reguli de intretinere . Sau poate pentru ca merg pe principiul ca cine le va iubi , o va face oricum , indiferent de aspect ...
Dar ce este cu adevarat important si scapa din vedere , este ca , o ingrijire atenta nu este strict pentru a impresiona pe cineva , este mai mult stima si respect fata de sine , un confort propriu ce te face sa te simti indirect feminina .
AngeloBluLdy
Postat pe 6 Iunie 2012 01:21
De la: AngeloBluLdy, la data 2012-06-06 01:21:07
Imagineza-ti un alt scenariu : intalnesti o dama , frumoasa , eleganta pana la cel mai mic detaliu . Pana in momentul in care poti avea un mic dialog cu ea totul pare un miraj , totul pare ok , dar in clipa urmatoare toata admiratia se prabuseste .
.


mda... mi-a povestit un amic ca s-a dezindragostit urgent cind dama foarte eleganta a deschis gura si l-a intrebat suav: "da tu dipi un'i iesi, ha?"

Oare cum era daca o punea sa scrie....
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 08:13
Ai vazut??!! Primul ochit (topic), primul lovit! Si esti tot tu Ce tare sunt! Oare al catelea o mai fi pe ziua de astazi... 9? 10? 11? Nici nu mai conteaza, atata vreme nu le-am vazut, iar acum se deschid unul dupa altul... Fara gres! Doar vad titlul, il deschid si... 966!!!!!!!! Bingo! WOW! Oricum, nu mai am puterea nici macar sa ma... crucesc cu mana stanga, dar sa-ti mai si raspund??!!
Ophiuchus
Postat pe 21 Iunie 2012 15:22
pe ce planeta traiesti...?nu vezi ca fetele din ziua de azi uita sa fie feminine?parca sunt scpate din circul foamei si baga in ele ca intr-un spital de urgenta....cand le vad pe strada cum mananca si sunt de 3 ori cat mine imi vine sa dau cu ele de pamant ....habar nu au cum vor fi peste 20 de ani, si problema grava nu e la cum arata si cat de bolnave vor fi cu atata grasime pe ele....
Tisha
Postat pe 8 Iulie 2012 03:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IUBIREA BAT-O VINA!!!- 162 De la: garbo071325 3 Iulie 2010 17:47
To spy or not to spy? 6 De la: adela_baby2002 22 Septembrie 2009 15:40
Relatii paralele 38 De la: garbo031138 24 Iulie 2009 16:22
Sunteti capabile sa apreciati gesturile umanitare ale sotilor dumneavoastra? 39 De la: Sassette 22 Iunie 2012 23:16
Aceeasi poveste (?) 18 De la: unu964 23 Iulie 2014 22:27
Setari Cookie-uri