Dilema

Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:razbunarea,gelozia,firea mai libertina sau singuratatea.Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,
garbo265966
Postat pe 26 Mai 2012 00:42
Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:razbunarea,gelozia,firea mai libertina sau singuratatea.Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,

aaaaa.... e cam greu sa raspund si banuiesc ca nici n-o sa fie mare inghesuiala de raspunsuri la "dilema" ta... !!! si oricum, chiar daca o sa scrie cineva, persoana feminina binenteles... nu vad ce te-ar ajuta pe tine... ! daca tu ai motivele tale sa-l inseli pe barbatul tau... ce mai conteaza ce motive au Tantza sau Fatma sau Margareta.... ???? si... tu vorbesti de "oglinda"... ? tu care apari la avatar ca baiat (barbat nu prea cred....) dar pui intrebari de fata, femeie tanara... !!! ok, dar ca rogi frumos, o sa ma asez in fata oglinzii... am una mare in baie... si stau de 1/2 ora in fata ei si incerc sa-ti raspund.... ce naiba vrea persoana de la mine cand eu.... am nevasta si nu barbat ????? dar am imaginatia bogata... o sa incerc sa ma pun in pielea unei gagici mishto.... cu barbat, nu cine stie ce frumos, destept si cult, asa cum sunt eu de cateva luni.... si... iata rezultatul : razbunare, nu... de ce sa ma razbun ? daca as avea de ce sa ma razbun, l-as insela din cauza motivelor care m-au dus la razbunare. gelozia ? asta e o prostie la mintile tinere si neincrezatoare... ! firea mai libertina.... asta poate, adica barbatul nu ma lasa sa apar la discoteca cu fusta care nu acopera chilotii... nu ma lasa sa beau fara stire... si nu ma lasa sa dansez cu cineva care ma tine de popo, sa.... nu cad ???? la asta te referi ? si inca ceva, tot cu oglinda vorbesc... poate ea pricepe mai bine ca tine.... daca zici sau crezi ca-l iubesti... la barbatul pe care vrei sa-l inseli ma refer.... cum naiba poate sa-ti treaca prin minte, in caz ca ai.... SA-L INSELI ????? cand iubesti cu adevarat pe cineva... eu unul nu inteleg idei din astea cu insalatul.... asa ca, mai bine dami-l si mie la telefon pe bgarbatul tau iubit, sa-i spun parerea mea despre tine.... poate deschide si el un topic prostesc.... in genul astuia.... !!!!!

hai ca glumesc.... eu in fata oglinzii nu poat sa fiu serios.......
barboneli
Postat pe 3 Iunie 2012 13:34
Oglind, oglinjoar...
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 13:58
in fata oglinzii,de obicei,ma hlizesc de mama focului....
printesa_jo
Postat pe 3 Iunie 2012 14:03
acum nu vorbeswc la oglinda.... imi cer scuze ptr. greselile de ortografie... !!!! nu la ce am scris aici.... ci inainte ! a fost cutremur si tremura oglinda... nu vedeam bine literele... unele au cazut in chiuveta... le-m gasit intregi... dar nu mai puteam sa modific !!!!!
barboneli
Postat pe 3 Iunie 2012 15:10
"Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,"

Deci, Barbo nu te-a auzit nimeni. Numa' am citit...
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 15:15
n-as fi suficient de stupida sa "insel" - pina la urma nu ma insel decit pe mine daca vreau sa fiu cu unu' si sint de fapt cu altu' - si nici sa vorbesc cu oglinda nu prea obisnuiesc... gasesc vreo fiinta umana de obicei, una care macar sa ma ingine, na... :-))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 15:19
966, m-am uitat n oglind (nu aia din hol) i-i rspund.
Dac-l iubesc, nu-l pot nela. Dac el nu m mai iubete sau calc pe bec...deschid ua i l salut.
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 15:27
dap, daca ma inseala el deschid usa si il salut. Ca iese el sau ies eu, unul dintre noi iese.
Pur si simplu nu ma apreteaza rolul in care sint "aia pe care nu o vrea" - nu obtin singurul lucru care ma intereseaza la o relatie: el.
Rolul invers... in care sint cea pe care o vrea, sa zicem ca s-ar potrivi: nu s-ar potrivi in schimb lasitatea in peisaj. Detest pampalaii. Deci, oricum as lua-o, da cu virgula.
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 15:33
De la: garbo265966, la data 2012-05-26 00:42:45Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:razbunarea,gelozia,firea mai libertina sau singuratatea.Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,
mai da stupid si stupide sunt formularile tale!...sa raspund in fata oglinzii ca nu ma aude nimeni!...ha!,ha!,ha!...pai daca iubesc barbatul de ce sa-l insel?...pardon, nu exista logica in gandirea ta,...966, sorry!...din partea mea nu meriti nici un raspuns...mi-am irosit timpul degeaba cu postarea!....SI MAI OBSERV CA POSTEZI DE-AMPOULEA!!!...MULTE CHESTII!
caleidoscop
Postat pe 3 Iunie 2012 23:30
Nu pot sa raspund ca e aburita oglinda....
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 21:04
966 daca as fi fost femeie
tu m-ai fi determinat sa-mi insel barbatul prin ineptiile pe care le debitezi si prin topicurile astea pline de viziune si esenta cretinoida
esti sigur ca ai trecut de faza gradinitzei? parintii tai stiu ce faci tu pe forumul asta?
apropos (desi este o absurditate) ... cand am zis daca as fi fost femeie ma refeream daca as fi fost femeia ta!
heartbit
Postat pe 4 Iunie 2012 21:14
De la: garbo265966, la data 2012-05-26 00:42:45Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:razbunarea,gelozia,firea mai libertina sau singuratatea.Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,
Pai femeile inseala barbatii ca sa se razbune,,sau poate ca au barbati prea pampalai pe care ii joaca cum vor ele.
Poate mai sunt si barbati buni care isi bat femeile joc din ei..DAR ACEI SUNT PUTINI.
Pt ca majoritatea sunt victime,si apoi poate ca au avut femei bune au profitat,apoi si-au intalnit nasul...
Nu toti oamenii care sunt victime sunt oameni buni...ci poate ca doar li s-a intors roata
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 21:49
De la: heartbit, la data 2012-06-04 21:14:41
apropos (desi este o absurditate) ... cand am zis daca as fi fost femeie ma refeream daca as fi fost femeia ta!




da,morbid....
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 22:19
ce... ce a scris ingeras ???
barboneli
Postat pe 4 Iunie 2012 22:25
cica "victime"....puncte puncte "profitat".
in rezumat, ingeras a scris TOT AIA.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 22:31
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 22:33
Q, e prima data cand ingeras repeta, se repeta si reia intr-o fraza sau in mai multe ceea ce spune?
eu stiu ca nu.
deci nu e o nouate pentru noi, poate doar pentru ea ar fi o noutate, daca si-ar da seama, dar cum asta e imposibil, nici nu e si nici n-o sa fie pentru ea o noutate!
are drumul ei, are calea ei, n-are nimeni cum s-o scoata de acolo!
cand sahara era o zona inverzita si impadurita a ajuns ingeras acolo si dupa cate aberatii caracteristice iarba a plecat, apa s-a retras in adancuri, copacii au fugit de-au mancat pamantul. doar nisipul, cativa scoprioni, serpi si gandacei mai rezsita cu stoicism sperand la vremuri mai bune. vremuri in care ingerasul sa-si revina si sa nu mai elucubreze continuu si alternativ aceleasi aberatii!
heartbit
Postat pe 5 Iunie 2012 10:36
dileme....dilema.....si cate dileme poate sa-ti provoace o dilema
sunsset
Postat pe 5 Iunie 2012 11:44
mie totusi mi se pare ca aceasta entitate "nu iaște ființ, iaște lucru", vb lui Caragiale...
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 12:46
...la dilema ta ia nitscai otrava!
caleidoscop
Postat pe 5 Iunie 2012 15:50
ce-i caleidoscop? Ai venit cu deratizarea?
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 16:01
...baga otrava in gura in fata oglinzii si nu te uita cand o bagi in gura!
caleidoscop
Postat pe 6 Iunie 2012 22:02
cu cine te certi, draga? Cu mine?
Je - ii cresc concentratia, nu de altceva.
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 22:04
De la: garbo265966, la data 2012-05-26 00:42:45Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:razbunarea,gelozia,firea mai libertina sau singuratatea.Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,


http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=cxtNUOsJuHk
VOIAJOR
Postat pe 7 Iunie 2012 10:26
De la: garbo265966, la data 2012-05-26 00:42:45Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:razbunarea,gelozia,firea mai libertina sau singuratatea.Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,


pai, daca-l iubesc nu -l insel;
daca nu-l mai iubesc, atunci ne separam si asta nu mai inseamna ca insel
adeline
Postat pe 7 Iunie 2012 15:38
De la: garbo265966, la data 2012-05-26 00:42:45Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:razbunarea,gelozia,firea mai libertina sau singuratatea.Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,


In fata oglinzii raspund fara ezitare: singurul motiv posibil ar fi un barbat ca 265966.
(stiu ca nimeni nu m-a auzit, asa ca nu ma astept sa-mi raspunda cineva).
Sassette
Postat pe 9 Iunie 2012 23:48
la cum arat si cum gandesti nu-i de mirare!
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 00:08
[quote ]la cum arati si cum gandesti nu-i de mirare! [/quote]
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 01:02

Dilema este o situatie in care sunt doua rationamente care duc la aceeisi concluzie,iar cel care este pus in aceasta situatie trebuie sa aleaga una Intrebarea ta, de ce femeiele isi insala sotii, nu este o dilema.Se intampla de la Adam si Eva,si v-a continua pana la diparitia speciei umane.De ce ? Incearca sa cauti un raspuns ,fara a intreba femeia ,pentru ca este jenant. In continuare am sa scriu o poezie

Cum a decis, umanitatea,
Problema cea mai importanta
Si evident,cea mai relevanta
In cuplu,e fidelitatea

Ca o sotie, iubitoare
Ea pentru el avea un cult
Il venera ca pe un soare,
Si cand muri-i ,ceru iertare,

CA NU L-A INSELAT.......DESTUL
Nu-ti comlpica existenta cu astfel de intrebari ,individul a murit cu sufletul curat ,important este ca a avut o femeie care l-a iubit si venerat
quark_said
Postat pe 10 Iunie 2012 12:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 43 De la: ollyy 14 Iulie 2011 14:12
oare cine ma poate intelege 189 De la: anastasya 19 Septembrie 2010 12:56
Menaje a trois 53 De la: fleurdelis 7 Iulie 2010 22:54
se poate sa raman gravida? pls ajutor urgent :( 3 De la: achmed 29 Mai 2012 16:11
Romania 45 De la: garbo055472 31 Decembrie 2009 16:53
Setari Cookie-uri