Puteti zambi?

...Puteti zambi mereu?...o prietena mi-a sugerat ca-mi sta mai bine atunci cand zambesc!...voi ce spuneti, puteti sa zambiti asa , la comanda?
caleidoscop
Postat pe 21 Mai 2012 20:54
Ala "la comanda" , aduce a grimasa sau ranjet ...
Rotty
Postat pe 21 Mai 2012 20:58
"Puteti zambi mereu?...o prietena mi-a sugerat ca-mi sta mai bine atunci cand zambesc!...voi ce spuneti, puteti sa zambiti asa , la comanda ?"

eu, de ex., cand comand la restaurantul lui Rotty, o fac zambind... ca merita !!! dar ce ma incurca la postarea lui caleidoscop e, contradictia intre "zambiti MEREU"... si "la COMANDA"... !!! la comanda, nu inseamna mereu ! si tot eu, de ex., cand fac poze portret cuiva si... fac multe... nu le cer niciodata sa zambeasca, ptr. ca de obicei (foarte putine persoane pot sa zambeasca la comanda si sa nu fie cum a zis Rotty... doar femeile reusesc...!), dar ori spun un banc bun ori ii rog sa-mi spuna in ce an s-au indragostit de cineva... sau cat face: 17X21... !!!! atunci, minune... privirea aia tampa care apare cand zambesc fortat, se schima imediat cu un "preocupata"... ganditoare... si pozele ies mult mai reusite... ! chiar daca nu-si amintesc sau nu stiu sa numere pana la 21.... tot zambesc ei, de intrebare ! actorii buni, mai reusesc sa zambeasca la comanda... dar isi pregatesc jocul asta dinainte. si eu pot, caleidoscop, sa-ti sugerez ca-ti sta bine cand zambesti, adica sa-ti fac un compliment... dar fara sa te vad zambind, nu pot sa ma exprim !!!! cu toate ca am observat ca uneori mai zambesti dragalas... la anumite postari de-ale mele sau ale mele.... nu-sh cum se scrie corect !!!!
barboneli
Postat pe 21 Mai 2012 22:01
as!...unde dai si unde crapa, sa stii de la mine ca sunt o tipa fff.sugubeata, pusa mereu pe sotii, imi plac bancurile, gust glumele bune ...in ciuda parerii tale nu prea vesele despre mine, ...cand zambim la unison inseamna ca suntem pe aceeasi lungime de unda...
caleidoscop
Postat pe 21 Mai 2012 22:10
De la: barboneli, la data 2012-05-21 22:01:27"Puteti zambi mereu?...o prietena mi-a sugerat ca-mi sta mai bine atunci cand zambesc!...voi ce spuneti, puteti sa zambiti asa , la comanda ?"

eu, de ex., cand comand la restaurantul lui Rotty, o fac zambind... ca merita !!! dar ce ma incurca la postarea lui caleidoscop e, contradictia intre "zambiti MEREU"... si "la COMANDA"... !!! la comanda, nu inseamna mereu ! si tot eu, de ex., cand fac poze portret cuiva si... fac multe... nu le cer niciodata sa zambeasca, ptr. ca de obicei (foarte putine persoane pot sa zambeasca la comanda si sa nu fie cum a zis Rotty... doar femeile reusesc...!), dar ori spun un banc bun ori ii rog sa-mi spuna in ce an s-au indragostit de cineva... sau cat face: 17X21... !!!! atunci, minune... privirea aia tampa care apare cand zambesc fortat, se schima imediat cu un "preocupata"... ganditoare... si pozele ies mult mai reusite... ! chiar daca nu-si amintesc sau nu stiu sa numere pana la 21.... tot zambesc ei, de intrebare ! actorii buni, mai reusesc sa zambeasca la comanda... dar isi pregatesc jocul asta dinainte. si eu pot, caleidoscop, sa-ti sugerez ca-ti sta bine cand zambesti, adica sa-ti fac un compliment... dar fara sa te vad zambind, nu pot sa ma exprim !!!! cu toate ca am observat ca uneori mai zambesti dragalas... la anumite postari de-ale mele sau ale mele.... nu-sh cum se scrie corect !!!!
eu si Rotty am vrut sa comandam o cafea la restaurantul tau, insa ne-am ratacit una de alta!
caleidoscop
Postat pe 21 Mai 2012 22:13
mmmda.... daca e sa ma iau dupa emoticoane sau cum le spune... chiar ai un zambet frumos !!!!
barboneli
Postat pe 21 Mai 2012 22:20
Eu eram la barbo in gradina... tu unde umblai ?
Rotty
Postat pe 21 Mai 2012 22:22
...si eu care credeam ca te invarti in jurul cozii!
caleidoscop
Postat pe 21 Mai 2012 22:25
pai asta e cea mai mare placere a lui Rotty.... si apropo, avea si coada ei in gradina mea... se juca cu al meu Dor..... !
barboneli
Postat pe 21 Mai 2012 22:31
Ma invart pe unde pot si imi merge bine Azi de ex,cu Dor a lui barbo...
Rotty
Postat pe 21 Mai 2012 22:39
maine dai o cafea?...la ce ora?...spune repede ca merg la nani.
caleidoscop
Postat pe 21 Mai 2012 22:43
Dau cu placere .....pe la 7 (ora ro)...
Noapte buna...
Rotty
Postat pe 21 Mai 2012 22:51
N-am ipocrizia sa zimbesc "pentru ca asa imi sta bine" - ala se numeste rinjet, nu zimbet.
Zimbetul vine din interior.
quasaria
Postat pe 21 Mai 2012 23:30
quasaria, de fapt as fi vrut sa spun ca exista in aceasta lume persoane care afiseaza acest zambet instantaneu pe fata, ca sa ma fac mai inteleasa...s-au nascut cu el...eu nici macar nu prea pot sa-l afisez la nevoie!...fiindca uneori e necesar....si nu sunt putine situatiile in care se cere sa zambim...uite dau ca exemplu pe Iuliana Marciuc (deoarece ma aseman cu ea, mai putin la zambet)....deci nu-mi sta bine cand zambesc fortat!...schitez grimase si cu acestea raman, insa nu e deajuns!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 06:27
De la: Rotty, la data 2012-05-21 22:51:03Dau cu placere .....pe la 7 (ora ro)...
Noapte buna...
deci, azi servim cafeaua impreuna...virtual, da?...real, am servit una cu sotul!....pregatesc pachetelele pentru copiii care merg la scoala, mai fac ceva prin casa si merg la servici!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 06:33
http://light.sunphoto.ro/photos/normal/J/JDMYHIGMTPJLZPUQFPJ.jpg
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 07:18
Neata ! Aicea sunt Am facut cafeaua si real.... ....Scuzati,am dormit nitel mai mult
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 07:54
Sa va pupicesc de dimineata
Caleidoscop,era sa nu te recunosc asa somnoroasa...esti frumoasa asa "tigrata"
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 07:57
...am ratat cafeaua cu Cally (si io i-am dat nume )....sigur a plecat la servici
....si Barbo... ...o fi mers in gradina sa-si salute minunatia de flori...
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 08:07
vedeti cine stie... !!! intradevar am fost in gradina, am de plantat 35 de puieti, rosii si ardei... acum fac o pauza si iar la lucru ! la noi se incalzeste rau dupa orele 10... trebuie sa termin inainte de incep sa ma topesc... ! spor la treaba si voua.... !!!! dupa aia o sa cer lamuriri ce-i cu numelele alea care le-ati pomenit voi... !!!!!
barboneli
Postat pe 22 Mai 2012 10:39
da, am inteles ce vrei sa spui - sa zimbesti "de nevoie", cind situatia o cere. Problema e ca se vede - intotdeauna se vede, in primul rind din expresie, in al doilea rind, daca e s o iei "stiintific", persoana care zimbeste fals foloseste doar muschii din partea de jos a fetei: partea de sus ramine imobila, privirea, la fel - ramine neschimbata. Nu faci decit impresia de ipocrit.
Discutiile astea le am cu fie-mea, la cinci ani: ii spun sa nu mai zimbeasca fals si bate din picioare: "da' de unde stii????"


Daca vrei sa "minti" din atitudine dreseaza-ti psihicul. Charisma e doar un joc psihic, il inveti - nu "te nasti" cu el.
quasaria
Postat pe 22 Mai 2012 14:09
Da..exista zambet permanent si evident, exista oameni care zambesc permanent.
Dar e vorba de zambetul din privire, care te face sa stralucesti cu totul. nu e doar sclipirea dintilor
ufishor
Postat pe 22 Mai 2012 15:22
De la: ufishor, la data 2012-05-22 15:22:41Da..exista zambet permanent si evident, exista oameni care zambesc permanent.
Dar e vorba de zambetul din privire, care te face sa stralucesti cu totul. nu e doar sclipirea dintilor
CORECTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 15:29
De la: barboneli, la data 2012-05-22 10:39:22 vedeti cine stie... !!! intradevar am fost in gradina, am de plantat 35 de puieti, rosii si ardei... acum fac o pauza si iar la lucru ! la noi se incalzeste rau dupa orele 10... trebuie sa termin inainte de incep sa ma topesc... ! spor la treaba si voua.... !!!! dupa aia o sa cer lamuriri ce-i cu numelele alea care le-ati pomenit voi... !!!!!
Rotty = Mika si Caleidoscop = Caly sau Kaly...ati inteles maria-ta???...serviciul e pe terminate, merg acasa unde vizionez repede un film bun, ca sa ma refac,apoi poate ma invita cineva la o cafea(sueta) si apoi ma ocup de copii!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 15:35
daca zambesc fortat consider ca afisez un zambet fals...si falsa ma consider in acele clipe...nu pot disimula....cu toate ca pentru unele persoane aceasta chestie e un atu.
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 22:27
De la: ufishor, la data 2012-05-22 15:22:41Da..exista zambet permanent si evident, exista oameni care zambesc permanent.
Dar e vorba de zambetul din privire, care te face sa stralucesti cu totul. nu e doar sclipirea dintilor


asa e ufi... subscriu si tie si lui caleidoscop !!!! dar sa stii ca sunt unii care au talent la asta, mai ales actorii buni, care zambesc de nevoie, la comanda... ca la chestia asta nu se iau cascadori..... !!!!
barboneli
Postat pe 22 Mai 2012 22:34
vreau sa pot zambi ...si nu pot, inima imi spune ca....nu acum, deocamdata...dar vreau sa pot zambi in orice moment al zilei daca se poate!...ceva ma retine...cu siguranta ma veti intreba, ce?...nu am puterea sa va raspund...viata pentru mine e un zbucium, atat la propriu cat si la figurat....sufletul meu e pur dar viata mi-i plina de obstacole, sigur veti spune ca pentru toti sau macar doar pentru unii viata e grea, cu suisuri si coborasuri...sunt trista si incerc sa nu arat acest lucru, insa sufletul mi-i trist...de aceea nu pot zambi...dar poate sunt destul de sincera!
caleidoscop
Postat pe 25 Mai 2012 20:34
SILENCE!!!!! I HEARD YOU!!!!
achmed
Postat pe 25 Mai 2012 20:49
Rotty
Postat pe 25 Mai 2012 22:11
De la: achmed, la data 2012-05-25 20:49:47SILENCE!!!!! I HEARD YOU!!!!


Ahmed... mar habtin... vezi ca mai e cineva pe forum care cere ajutor sa ramana gravida !!! fugi repede... ai grija insa sa nu cazi... ca trebuie matura si farasul ca sa te adune... !!!!
barboneli
Postat pe 25 Mai 2012 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ospamox 2 De la: ameno 21 Februarie 2011 14:55
un sfat 12 De la: dor72_ 10 Octombrie 2011 19:05
HEPATITA C 5 De la: bianca_grecu 21 Ianuarie 2010 21:18
Cum sa ma alimentez sanatos 7 De la: garbo_464598 30 Septembrie 2017 12:41
apel umanitar 1 De la: besv 15 Martie 2009 19:50
Setari Cookie-uri