Silicoane

Ceao tuturor, am nevoie de cateva sfaturi si recomandari de la persoane care si-au pus silicoane. Va roooogg mult sa ma ajutati!
De mica am fost complexata pentru ca aveam sanii mici, purtam sutiene cu push-up, cu burete, as fi facut orice sa am sanii mai mari.
Acum am reusit sa-mi strang bani ca sa ma operez, dar nu stiu unde si la cine. Am auzit de o groaza de medici, am vazut si in emisiunile tv, dar nu ma pot hotara. Vreau sa vorbesc cu cineva care s-a operat, sa-mi povesteasca cum a fost ...mi-e foarte frica de operatie, dar chiar am nevoie de schimbarea asta si nu vreau sa ma grabesc si sa fac o greseala. Am auzit si lucruri fff urate despre operatii esuate :(

Astept sfaturile voastre !!!
garbo_2225
Postat pe 21 Mai 2012 16:26
mami...

stilu',mama lui de stil ...

astazi intrebi si tu chestii d-astea cand e romanu' cu shpritzu'-n nas?
iasomia
Postat pe 21 Mai 2012 16:47
si te astepti sa primesti un raspuns serios aici?
daca tot ai vazut la TV si ti-a intrat in siliconu'n cap alege din cele pe care le-ai vazut, cel putin stii ca sunt mai cunoscute; daca te duci asa la o clinica "no name" risti foarte mult; si asa iti asumi multe riscuri
adeline
Postat pe 22 Mai 2012 16:06
Marimea, forma si detaliile se stabilesc la o consultatie. Se tine cont de preferintele tale, dar important este sa nu se exagereze cu dimensiunea.
anisoaraf
Postat pe 23 Mai 2012 21:45
Io am numa' bretele din silicoane...la sutien...
Axl_R
Postat pe 23 Mai 2012 21:52
de ce oare unele femei isi bata joc de sanatatea lor nu pricep!!!
ladyDY
Postat pe 23 Mai 2012 21:59
As....vor sa nu l-i se piarda urma dupa ce mor ....siliconul nu putrezeste asa de repede...
Rotty
Postat pe 23 Mai 2012 22:07
Axl_R
Postat pe 23 Mai 2012 22:09
ce senzatie poti avea cand pui mainile pe cauciuc???!!!
ladyDY
Postat pe 23 Mai 2012 22:18
Bine ca nu monteaza si trompetutze din alea ca la jucarii... ....sau mai stii?
Rotty
Postat pe 23 Mai 2012 22:29
ar fi o idee, sa le doteze si cu vocalize/vocabular adecvat, dupa gusturi...:-)))
Ca sa nu se mai deranjeze doamna sa scoata sunete...scot silicoanele....

Oricum pe aia de prefera siliconate nu ii intereseaza prea tare ce zice... asa ca...
quasaria
Postat pe 23 Mai 2012 22:42
Q draga,Doamne feri... ,se impiedica habauca si cade pe silicoane...si incepe,au,vai iui,.... sau...dragule...motanel...si alte...
Rotty
Postat pe 23 Mai 2012 22:48

...mai bine ca strange de silicoane , transmite sunet la "cucoane" ....si tzapa ele / mai rau si sar barbatii de se sperie ...nu-i buna parerea asta trebuie anlizata si gasita alta solutie.

Da eu vreau sa va intreb / voi cu silicoane:....: nu va doare tare?
Fss_ssu
Postat pe 23 Mai 2012 23:23
pe mine ma distreaza subiectul asta de cind imi povestea una ca isi cauta airbagurile pe la spate prin avion..... :-))) Mi se pare grotesc, da'... na. Degustibus.
quasaria
Postat pe 23 Mai 2012 23:37
Rotty
Postat pe 23 Mai 2012 23:42
era vedeta P(L)OP .....am mai auzit asta
Fss_ssu
Postat pe 23 Mai 2012 23:42
pai precis au fost mai multe in situatia asta.... Implant la sani, implant la cour, gura de silicon...samd. Ajungi sa le pui pioneze pe scaun, sa vezi daca se dezumfla.... mai rau ca in desenele animate ... :-))) Astea si cu alea cu nasul. Ma intreb totusi, daca tot isi fac un model, de ce nu isi comanda mai multe? Din alea ca clowni... La rochia rosie merg sani mai mari, cour mai bombat, nas carn, ochi verzi, iar la rochia albastra sani mai lunguieti, cour mai patrat, nas acvilin, ochi mov.... La Ionica merge un fund mai mare si o talie mia mica, lui Vasilica ii place un fund mai mic si o talie mai plina....
Pana mea, daca tot sint false, macar acolo, un pic de variatie...:-)))
quasaria
Postat pe 23 Mai 2012 23:46
....Au tendinta de a se asemana cu papusile gomflabile....( am scris corect? )
Rotty
Postat pe 23 Mai 2012 23:47
Rotty, stai linistita: cine e profund interesat sa citeasca despre silicoane, oricum n-o sa observe daca ai scris corect.... ci daca ai scris ce cupa recomanzi...:-)))
quasaria
Postat pe 23 Mai 2012 23:54
Rotty se observa daca musca...doar atat....daca numa pisca si nu se desunfla ii gonflabila

Gama diversificata exista dar ii in dezbatere spre extindere....ca si idee...ii luata in seama, fii sigura ....mai ramane s-o puna in practica si sa initieze Dezigneri ....maine ies / banda rulanta....si chestia cu airbagurile is pui.... silicoane
Fss_ssu
Postat pe 24 Mai 2012 00:04
pina la urma, cam toate trasaturile care definesc fizic o persoana se cam duc pe apa simbetii - ca doar fizic ce se mai diferentiau, in rest pa pa individualitate demult....
O sa fim o lume de exemplare barbie identice si nereusite. Pardon, si sugar daddies.
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 00:29
Cine se lasa...Eu sunt mandra de imperfectiunile mele....asta ma face sa fiu deosebita....
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 00:41
eu pe bune cre' ca m-as impiedeca tot timpul de ditai tzatzele.... Cum ar fi pe skiuri sau la escalada cu...bidoanele de silicon la mine?!?! Sa le car pe munte?!?! Eu abia duc apa, si aia sa nu mor de sete...:-))) Mai curind niste protuberante asa, ca la camila, pentru rezerve de apa... alea ar fi folositoare...:-))) Da' silicon...e absolut inutil.
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 00:44
Lumea se schimba.....Eu raman la mici si feciorelnice.... ......si vorba ta...sa car cu mine atata greutate...???
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 00:53
eu sint destul de slaba de felul meu, am si oasele mici, nu vreau sa imi imaginez cum mi-ar apreta niste sani de Pamela Anderson... cre' ca as pica in freza de cum m-as ridica de pe scaun...:-))))
De obicei natura creaza un aspect echilibrat, tot ce as putea modifica la mine cred ca ar strica ansamblul. BIne, mai stric si eu ocazional ansamblul cind ajung la 40 de kg, da'... ma straduiesc sa nu. :-)
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 00:59
Nu vreau sa vad scena... (scuze)...zau...daca analizam putin "ideeile" din "ultimii ani" , avem tendinte serioase de a devenii MUTANTI. (implantam dinti,sani,....genunchi de plastic.... ).....
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 01:06
pe mine ma sperie cel mai mult ca devenim simple tipare psihic, afectiv, intelectual... nu numai fizic...
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 01:48
Si pe mine ma sperie sa seman cu cineva care o aratat candva ca mine(la tineretea lui ma refer)
si din cauza testarii tehnologiei moderne in a arata mai ghini.... arata mai prost, ca o mumie.....
vb. cuiva pe aici : de ce sa-mi pun paie-n cap, cand pot baga tot capu'n fan...X_X
eu ma multumesc cu originalitatea data de MN si ma plac asa cu tot cu defecte,nu-s vizibile /deranjante....dar sunt compensate de celelalte calitati.....si iata echilibru...nu vreau sa fiu clona cuiva oricat de tare ar straluci

dap' tu ,cari multa apa X tie sete des?

...silicoanele ajuta la cresterea inteligentei pers care-l poarta?....sa-mi raspunda cine are ...va rog fr.!.....
Fss_ssu
Postat pe 24 Mai 2012 09:30
Nu sunt femei cu snii mici, numai brbai cu mna mare!
Axl_R
Postat pe 24 Mai 2012 10:41
Bine doamnelor, de acord pana aici! Insa... de lifting de sani, ce parere aveti? Na, ca-s curioasa si eu!
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Calin Dobos 33 De la: garbo_9367 11 Martie 2016 13:43
Stop celulita 5 De la: l_erika 18 August 2009 16:45
Catalog Margo Cosmetics Parfumuri,cosmetice 1 De la: lady_S 11 Februarie 2012 13:38
Rochii de seara,ocazii speciale 1 De la: moniq29_uk 25 Iunie 2009 03:55
pentru concursul BIO-COSMETICS... 1 De la: Mocanu_Mihai_1 5 Decembrie 2011 16:52
Setari Cookie-uri