Silicoane

Augmentarea mamara se poate face concomitent cu ridicarea sanilor, in functie de dimensiuni, surplusul de piele, forma etc.
anisoaraf
Postat pe 24 Mai 2012 12:23
De la: anisoaraf, la data 2012-05-24 12:23:14 Augmentarea mamara se poate face concomitent cu ridicarea sanilor, in functie de dimensiuni, surplusul de piele, forma etc.


"Augmentarea mamara sau mamoplastia de augmentare reprezinta un procedeu chirurgical ce are ca scop remodelarea sanilor ca forma, aspect, dimeniuni si pozitie. Multe femei apeleaza la astfel de tehnici din mai multe motive: pentru marirea sanilor, pentru imbunatatirea conturului corporal, pentru ridicarea sanilor, in general liftingul mamar fiind indicat simultan cu o interventie de augmentare mamara daca se considera a fi cazul etc. "...

Am vazut ca majoritatea doamnelor ar zice "nu" pentru un implant. Insa, liftingului v-ati opune?
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 12:30
coriss, cred ca as incerca metode naturale - ex. gimnastica, pentru ameliorarea aspectului, daca ar fi cazul.
In mod sigur nu m-as opera - taietura e taietura pina la urma, e o interventie invaziva si o trauma asupra organismului, nimic nu va mai face tesutul ala ca nou, plus riscurile din timpul si postoperatorii, mai ales la sani. Deci, de dragul "conturului corporal", nu m-as opera. As face mult sport - ca sa arat mai bine si sa ma simt mai bine, nu m-as duce la cutit ca sa arat mai bine si sa ma simt mai rau.
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 12:35
Q, tu esti deja trecuta "prin cutit" si cred ca de asta ai face asa. Dar ia sa vedem ce zic fetele netaiate pana acum!:) Cred ca ele sunt mai curajoase!:)
Na, acum ce sa zic, eu am o singura operatie, cezariana, dar arata genial, zici ca-i facuta ieri, si ca doctorul a improvizat cu ajutorul ustensilelor din bucatarie! Imi imaginez cum ar arata sanii mei ridicati sus-sus, dar cu neste dungi groase si vinetii de jur-imprejur!:)
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 12:41
Buna fetelor ....de taieturi nu duc nici eu lipsa....bine ca sunt inchise, ca as fi ca o strecuratoare...
Coriss,incearca cu ulei de sunatoare si bitter suedez....ma refer la operatie... La mine aproape ca nu se vad.
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 13:00
De la: Rotty, la data 2012-05-23 22:07:50As....vor sa nu l-i se piarda urma dupa ce mor ....siliconul nu putrezeste asa de repede...


nu, el nu putrezeste... dar putrezeste uneori locul unde se pun... !!! foarte multe persoane, hai sa le zicem fete, femei... au facut problema, si in franta si in alte tari, dupa un anumit timp, s-au ales cu inca o operatie, pe gratis de data asta... ca sa le scoata siliconul !!! dar mie nu-mi pasa !
barboneli
Postat pe 24 Mai 2012 14:09
Nici mie !!!...
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 14:13
Rotty, merge si daca-i operatia veche? Inteleg ca uleiul pe buba si bitterul ca drinkuiala,nu?
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 14:14
Nuuuu , uibita...totul pe taietura... ...dar daca tu vrei sa bei bitterul,nimeni nu te opreste...
Soacra mea face ulei de sunatoare in casa si zau ca e bun ....si DA ,merge si la operatii vechi Daca vrei , intreb reteta ...eu primesc gata facut,cam un kil pe an....
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 14:20
De ex,dupa operatia la picioare,cand au scos bandajul,am avut un soc groaznic ....vinete,unflate....dupa o saptamana unse cu ulei de sunatoare.... ...erau ca noi-noutze...
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 14:25
De la: Rotty, la data 2012-05-24 14:25:31De ex,dupa operatia la picioare,cand au scos bandajul,am avut un soc groaznic ....vinete,unflate....dupa o saptamana unse cu ulei de sunatoare.... ...erau ca noi-noutze...


ne trimiti si noua o poza... cu ele noi, noutze... ????
barboneli
Postat pe 24 Mai 2012 14:30
De la: barboneli, la data 2012-05-24 14:30:38
De la: Rotty, la data 2012-05-24 14:25:31De ex,dupa operatia la picioare,cand au scos bandajul,am avut un soc groaznic ....vinete,unflate....dupa o saptamana unse cu ulei de sunatoare.... ...erau ca noi-noutze...


ne trimiti si noua o poza... cu ele noi, noutze... ????

Nuuuu.....ca sunt pudica
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 14:35
la mine nu se mai vad - a fost meserias ala de le-a facut, si doar ca n-a folosit cutite de bucatarie... ca timp sa pregateasca operatia n-a avut.... M-am recuperat relativ repede, pe de alta parte stiu prin ce am trecut si, daca atunci n-am avut de ales, benevol sau pentru "frumusete" n-as accepta sa ma spintece cineva, fara discutii. As da-o dreak de frumusete, Baba Cloantza are farmecul ei, "fleurs du mal"...

Realitatea e ca oricum ma fascineaza tot ce e atipic, perfectiunea mi s-a parut tot timpul plictisitoare. Am avut dezbateri si cu niste amici, unul tip Ken de Barbie: de ex. tie ce nu iti place la mine? Ce sa raspund? Nu e nimic care sa imi displaca, si nimic care sa imi placa la tine??
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 14:44
Aaaa, ia uite, totul la buba! Aveam o matusa... obisnuia sa bea bitter d'asta... o gura pe zi, zicea ea...
Rotty, ia baga reteta pi net, colea, sa vada si fata! (reteta de ulei) Pe mine nu ma deranjeaza, dar parca sa zic ca vazui la mare cateva priviri "inscarbosate", gen "ce venii si asta cu burta ei la mare?"..Na, acum zisei ca daca pot face ceva sa nu lezez vizual populatia, s-o fac!:)
Cand m-a intrebat copilul pe unde a iesit din burta, a fost fain, n-a trebuit sa mint cu nimic: i-am zis ca a taiat nenea doctoru' si asa a iesit de acolo! M-am scos!:))
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 14:45
Operatia mea are 12 cm lungime si e lata de juma' de cm ( ma rog, din loc in loc pare mai subtire, recunosc). E mov-violacee-maronie (alegeti voi), si arata (cand te uiti la ea) fix ca o gura zambitoare, e pe semicerc cu varfurile in sus! Am o burta care zambeste!:))
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 14:49
Promit sa nu uit Sun si intreb....
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 14:49
asta am incerct sa vrajesc si eu cind m-a intrebat fie-mea: ok, copilul e in burta, dar cum iese ?? I-am zis...te duci la doctor si vede el cum il scoate de acolo...

Coriss, serios vorbind, in locul tau mi-as face un tatuaj fain cu burtica care zimbeste, fix pe locul operatiei...:-)) Am vazut asta la o prietena care a fost operata la coloana, i-a ramas o cicatrice mare si urita si dupa ce a facut din ea o creanga cu niste flori stilizate pe spate arata magnific...:-)
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 14:52
imi trecuse si mie prin cap varianta cu tatuu, dar cred ca nu as face decat sa scot si mai tare in evidenta ce am acolo. Pe mine nu ma deranjeaza, imi place de ea, chiar daca-i urata. :) Ce, e a mea si uite asa mi-am nascut eu copilul si tot ce este legat de copil si de binele lui, iubesc!
Nenea socru mi-a scos ochii , mi-a zis ca eu n-am nascut cu adevarat, ca de, facui cezariana. Auziti si voi mentalitate: ca-i parintee cine-l creste si ca nastere se numeste doar daca fomeia il scoate pe bb prin "calea traditionala"! I- am zis ca asa e, mie mi-a adus barza copilu-n cioc!:)) Pana la urma eu ce-s?:))
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 15:06
De la: Rotty, la data 2012-05-24 14:49:54Promit sa nu uit Sun si intreb....


Rotty, te-am notat!
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 15:11
Operatie care zambeste...si ma intrebam de ce am ales avatarul asta!:)))) ma uit la el si-mi pare cunoscuta moaca!:)))))
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 15:12
Io am o cicatrice pe frunte, de la accident. Tot cu Bitter Suedez m-am dat i cu crem de glbenele.
Se vede nc...
Axl_R
Postat pe 24 Mai 2012 15:13
Axl, o sa puna Rotty o reteta aici, incearca si cu uleiul ala, poate o sa mearga!
Ia uite, Rotty, suntem 2 care asteapta!
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 15:15
Coriss, la nceput m-o deranjat tare. Credeam c toat lumea se uit acolo...
Dup 8 ani, m-am obinuit. M uit n oglind i n-o mai observ.

De atunci am mai fcut colecie, pe burt, pe picioare, pe mn....operaii.
Axl_R
Postat pe 24 Mai 2012 15:27
Pe mine personal, nu ma deranjeaza cum arata. Ma gandesc insa la faza aia cu homosexualii. Stii, toata lumea zice asa de ei: "n-am nimic cu ei, fiecare sa faca ce doreste cu viata sa intima, dar sa nu se afiseze in public cu ea". ma gandesc ca unii asa zic si despre burtica mea zambitoare, "nu ma deranjeaza, dar sa nu o vad":)) (a nu se intelege ca merg cu zonele respective la vedere, cu exceptia zilelor la mare)
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 15:33
Doamnelor, hai ca am hacuit bine topicul!:))
Coriss_2938
Postat pe 24 Mai 2012 15:42
da, coriss...zambeste si topicul acuma!
eu zic sa lasi burtica asa, cu zambet...sunt si eu mandra colectionara de cicatrici!

daca ai sanii mari e simplu! nu trebuie nici silicoane, nici lifting mamar, nici gimnastica sau tonifiere si pe la varsta a treia, cezariana va sta ascunsa sub sani
ufishor
Postat pe 24 Mai 2012 15:50
Scz ...am vorbitor.... a venit fecioru`la cafea....
Rotty
Postat pe 24 Mai 2012 15:51
eu am o cicatrice pe frunte de cind eram copil cuminte - de vreo trei ori mi-am spart eu capul, de vreo cinci le-am spart pe ale altora... destul de "sanatos". Iar cu genunchii si coatele julite eram tot timpul.
Nici pe mine nu ma deranjeaza - si in general n-am obsesii din astea.Am si pistrui si nu ma deranjeaza. Sint ai mei (sau ale mele... nu stiu care e singularul: un pistrui??)
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 16:11
De la: Rotty, la data 2012-05-24 14:35:30
De la: barboneli, la data 2012-05-24 14:30:38
De la: Rotty, la data 2012-05-24 14:25:31De ex,dupa operatia la picioare,cand au scos bandajul,am avut un soc groaznic ....vinete,unflate....dupa o saptamana unse cu ulei de sunatoare.... ...erau ca noi-noutze...


ne trimiti si noua o poza... cu ele noi, noutze... ????


"Nuuuu.....ca sunt pudica"



aaaaaa...... !!! da' ce inseamna "pudica".... ? are vreo legatura cu vreo religie... "pudism"... sau cam asa ceva ????

barboneli
Postat pe 25 Mai 2012 07:18
De la: quasaria, la data 2012-05-24 16:11:25eu am o cicatrice pe frunte de cind eram copil cuminte - de vreo trei ori mi-am spart eu capul, de vreo cinci le-am spart pe ale altora... destul de "sanatos". Iar cu genunchii si coatele julite eram tot timpul.
Nici pe mine nu ma deranjeaza - si in general n-am obsesii din astea.Am si pistrui si nu ma deranjeaza. Sint ai mei (sau ale mele... nu stiu care e singularul: un pistrui??)


eeexact !!! ca si: un ardei, doi ardei; sau: un ochi, doi ohi... !!! nuuu... alea-s "ochiuri"... e altceva !!!
barboneli
Postat pe 25 Mai 2012 07:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cursuri de formare profesionala in pitesti 3 De la: garbo264473 15 Ianuarie 2013 12:29
buna ziua 2 De la: maxalina 7 Octombrie 2012 16:50
tehnologia age loc si galvanic spa 1 De la: redfire 16 Iulie 2009 18:38
Daca uleiul de porumb se face din proumb, cum este cu uleiul de corp? 22 De la: ready_vivus 13 Decembrie 2009 10:32
INGRIJIRE ANTI RID 1 De la: l_brandusa 2 Mai 2012 21:49
Setari Cookie-uri