Castiga unul din seturile de produse NIVEA VISAGE Q10 Plus!

As dori sa stiu daca in gama nivea exista produse specifice pentru rosacea
garbo168336
Postat pe 4 Mai 2012 18:40
Eu am 25 de ani, ten normal si as dori sa aflu ce creme sunt recomandate sa folosesc pentru a preveni aparitia ridurilor.. asa am auzit cremele antirid nu sunt recomandate la aceata varsta este adevarat?
garbo_2133
Postat pe 4 Mai 2012 19:12
Ce poate fi mai dureros pentru o femeie decat sa vada ca incep sa apara semne de imbatranire. Aceste riduri nu sunt altceva decat niste cute subtiri care se formeaza in piele, in special pe fata si gat.
Ele sunt rezultatul unei scaderi treptate a nivelului de colagen in piele, ceea ce duce la pierderea elasticitatii. Stresul, dietele prost alese si pierderea brusc in greutate sunt doar cativa factori care duc la aparitia lor.

Pentru a scapa de riduri si a preveni aparitia acestora, folositi remediile naturale propuse mai jos;
Spala-te cu uleiuri naturale
Suna ingrozitor, insa este o metoda foarte eficienta pentru pielea uscata si obosita. Uleiurile naturale contin acid linoleic, care ajuta pielea sa retina apa. Aveti nevoie de 10 ml de ulei de masline, dupa care amestecati cu 2 picaturi de ulei de seminte de morcov pentru a stimula elasticitatea sau tamaie pentru a restabili tonusul pielii. Este absolut necesar sa masati timp de treizeci de secunde, aceste miscari vor elibera tensiunea si vor creste elasticitatea. Se clateste fata bine cu apa calda.
Suc de lamaie si zahar - exfoliant
Un bun remediu de a scapa de riduri este sucul de lamaie bogat in acid citric si acid organic cu puternice proprietati exfoliante, care ajuta la indepartarea celulelor moarte din stratul exterior al pielii. Sucul de lamaiei este bogat in vitamina C, ceea ce duce la producerea de colagen, iar zaharul contine acid glicolic, un tip de alfa-hidroxi, acizi care ajuta la repararea leziunilor pielii. Acest preparat il puteti face acasa luand o lingurita de zahar si doua de suc de lamaie, apoi se amesteca bine. Faceti un masaj usor cu aceasta solutie, avand grija sa evitati zona ochilor. Dupa zece minute, se clateste cu apa rece.
Lapte si miere - demachiant
Combiantia de lapte si mierea este considerata una din cele mai bune metode anti-rid, care dateaza din antichitate. tiina moderna susine acum eficacitatea acestui remediu, deoarece laptele este bogat in acid lactic, un tip de alfa-hidroxi, acizi care curata profund porii si stimuleaza secretia de colagen. In timp ce mierea ajuta la absorbie si mentinerea umiditatii in piele, ceea ce face ca ea sa fie hidratata si elastica. Pentru acest remediu este nevoie sa amestecati o lingura de miere cu o jumatate de lingura de lapte crud.
Masca din albus de ou
Albusul de ou este si el un popular "inamic" al ridurilor. Eficacitatea acestuia este, insa, dar de scurta durata. Are proprietatea de a intinde porii si a diminua ridurile. Este usor de preparat si aplicat: separa albusurile de la doua oua si bate-le bine. Se aplica pe fata timp de 20 de minute, dupa care se spala cu apa rece
POPAURELIA_50
Postat pe 5 Mai 2012 00:50
Am tenul mixt cu tendinte de deshidratare in jurul ochilor !Cum sa rezolv acest nejuns?Va multumesc!
lumi_ni_ta
Postat pe 5 Mai 2012 08:29
La 52 de ani ai mei sunt destul de multumita de cum arat,am un ten normal,cateva riduri de expresie,care au si ele farmecul lor de ce sa nu recunoastem?Folosesc f rar fondul de ten,un mic inconvenient ar fi in zona gatului care tradeaza un pic varsta,dar trebuie sa acceptam si varsta din buletin,dar dragelor eu va recomand si un regim alimentar,sa mancati sanatos si mai lasati carnea un pic,gratarele dupa care toata lumea e innebunita.Folosesc creme din gama niveea,dar am folosit si altele.
stepfany
Postat pe 5 Mai 2012 09:29
Am tenul gras si acneic. Ma gandesc daca acest lucru imi va favoriza aparitia timpurie a ridurilor?
agnesmaryo
Postat pe 5 Mai 2012 11:13
Am tenul gras si 39 de ani.Pana acum am folosit creme anti-rid,,dupa ureche" si tenul meu arata ca la anii pe care ii am.Trebuie sa fiu fidela unei singure creme anti-rid pentru a vedea rezultatele?
garbo265664
Postat pe 5 Mai 2012 11:42
Am tenul normal cu tendinte de ridare datorita virstei. As dori sa stiu daca exista si produse anti-rid pentru barbati. Va multumesc.
oltitza
Postat pe 5 Mai 2012 12:07
Eu am ten mixt, nu mi-a cauzat multe probleme, numai cateva cosuri din cand in cand in zona T. Intrebarea mea este: de la ce varsta ar trebui inceputa utilizarea produselor anti-rid? La 21 de ani este prea devreme sa utilizam astfel de produse?
little_mariana
Postat pe 5 Mai 2012 14:15
De la ce varsta poate fi utilizat Nivea Q10 PLUS?
zeita
Postat pe 5 Mai 2012 18:22
Am tenul normal.

Produsele Nivea Q 10 plus sunt mai eficiente decat cele bio? Am vazut ca sunt foarte scumpe, avand aceleasi preturi cu produsele bio.
mariuka30
Postat pe 5 Mai 2012 21:11
am un tip de ten uscat din cauza unei neglijente din tinerete ce s-a dovedit o catastrofa pe mai tarziu: stat in soare fara crema de protectie, baut foarte putina apa,mancat foarte putine legume si fructe.
ce alimente sa consum pentru o ten mai hidratat, radiant si ce crema mi s-ar potrivi pe timp de vara (atunci cand transpir mai mult pe fata) astel incat tenul meu sa arate mai tanar, mai hidratat, dar fara a luci si a parea gras?
garbo_2562
Postat pe 6 Mai 2012 00:13
am un ten mixt care "o ia razna" mai ales in timpul verii si al iernii. evident, incercand sa combat partea grasa a tenului am atins si zone uscata si astfel, uscand-o si mai mult, m-am ales cu riduri de mai mare teroarea! vazandu-ma folosind din crema antirid a mamei, o prietena m-a atentionat ca atunci cand voi avea vartsa mamei mele acest tip de crema, folosindu-l la o vartsa nepotrivta (27 de ani) nu isi va mai face efectul la 50 de ani.
este daunator sa folosim crema antirid pentru o varsta inaintata desi avem jumatate din varsta scrisa pe ambalaj?
Axela_Stanciu_1
Postat pe 6 Mai 2012 00:20
Am tenul uscat si cu riduri, ce crema Niveia ar trebui sa folosesc?
garbo253992
Postat pe 6 Mai 2012 06:15
Am ten normal dar as vrea sa stiu cu ce produse cosmetice as putea sa mai intarzii ridarea avand in vedere ca am 60 de ani?
goleanuanisoara
Postat pe 6 Mai 2012 09:02
Am 52 ani si am un ten uscat. Nu am probleme majore, pot sa spun ca tenul meu arata destul de bine, fara riduri accentuate, dar desigur si-a mai pierdut din fermitate, ma refer aici la ovalul fetei care nu mai este chiar ca in urma cu 10 ani. Insa, fara modestie, nu este un ten imbatranit. Folosesc doar creme antirid, plus diverse serumuri si masti. Pentru ca este o moda a tratamentelor cu ultrasunete, radiofrecventa ( am facut pana acum 5 astfel de sedinte si s-au observant efectele ) intrebarea mea este : la ce perioada sunt indicate sedintele cu ultrasunete si radiofrecventa si daca este recomadata si mezoterapia non ivaziva, fara ac, si daca da, la ce perioada. Va multumesc.
rcc
Postat pe 6 Mai 2012 09:24
Tipul de ten pe care il am este mixt, pe zona T se incarca foarte repede, si ia un aspect lucios. Deasemenea, punctele negre apar si ele destul de des in zona nasului. Din acest motiv, folosesc zilnic produse specifice tenului mixt; demachiant, apa tonica, crema exfolianta, crema hidratanta. Intrebarea este : Daca folosind aceste produse care usuca si da un aspect mat tenului, nu risc sa favorizez aparitia ridurilor ? Stiind faptul ca o crema mai grasa face ca pielea sa fie elastica si impiedica formarea ridurilor.
iuliaiulia
Postat pe 6 Mai 2012 10:26
Buna ziua,
Am un ten mixt puteti va rog sa imi recomandati ce retete homemade sau produse sa folosesc pentru ingrijirea anti-rid pe perioada verii.
Danuka29
Postat pe 6 Mai 2012 15:21
Pielea mixta necesita un plus de atentie.Daca tratam toata fata ca o piele grasa , vom lasa zonele uscate si mai uscate decat erau inainte si invers, daca o tratam ca pe o piele uscata putem provoca aparitia petelor, ingrasand si mai mult zonele grase. Nu ne ramane decat sa tinem cont de fiecare zona in parte si sa o tratam corespunzator, cu produse diferite.Pare un ritual dificil de pus in practica si eu personal cu siguranta undeva , cumva fac o greseala si tenul meu este suferind pierzandu-si elasticitatea si prospetimea de odinioara , iar ZONA T imi creaza in continuare probleme serioase.Incerc sa am o viata echilibrata ,insa am pus in greutate cateva kg renuntand definitiv, de circa un an la un viciu devastator pentru ten : fumatul.Alimentatia, igiena ,echilibrul hormonal,sensibilitatea, varsta , poluarea ,odihna de noapte insuficienta, sedentarismul sunt desigur inamici redutabili si eu ma straduiesc sa am un regim de viata echilibrat si sa-mi ingrijesc tenul in mod constant.Sanatatea generala este buna , insa nemultumirea mea legata de aspectul tenului este deosebit de frustranta .Asadar va rog sa-mi sugerati cateva idei ,sfaturi menite sa-mi redea increderea ,punctand pe metodele de aplicare diferentiata in functie de zona fetei- a tipurilor de demachiant , tonifiant, astringent si a cremei hidratante .V-as fi recunoscatoare sa-mi indicati tipul exact de cosmetice ce se pliaza problemelor mele .Va multumesc si am convingerea ca Nivea este raspunsul la intrebarile mele , insa am nevoie de un plan recuperatoriu profesionist.VA MULTUMESC!
garbo220222
Postat pe 6 Mai 2012 15:54
Am tenul normal dar am 60 de ani si as vrea sa stiu cum pot intarzia ridarea fetei.
goleanuanisoara
Postat pe 7 Mai 2012 04:40
Am numeroase riduri pe frunte ,in jurul gurii si a ochilor ,sunt sigura ca le datorez varstei a treia dar nu imi place sa o si arat dar cu tenul meu uscat sunt sigura ca voi mai capata sia altele daca nu aplic un tratament bun
.Nivea este cea mai veche marca de cosmetice romanesti recunoscuta si international care mi-a demonstrat in ani de zile ca pot avea incredere in produsele comercializate la preturi acesibile , in afara de Crema de noapte pentru ochi ce alta crema mai pot folosi pentru o estompare a ridurilor existente si prevenirea creerii altora noi ?
garbo220222
Postat pe 7 Mai 2012 05:57
AM TENUL NORMAL.VREAU SA STIU CE POT FOLOSI PT RIDURILE DE LA OCHI SI PT ESTOMPAREA CEARCANELOR CARE SUNT SI MARO LA CULOARE?
Mari_Branescu_1
Postat pe 7 Mai 2012 09:18
Am ten normal dar,la 60 de ani ai mei,ce pot sa mai fac ca sa intarzii ridarea tenului?
goleanuanisoara
Postat pe 7 Mai 2012 11:06
Am tenul mixt,ce fel de creme trebuie sa folosesc?vreau sa-l hidratez si in acelasi timp sa previn pe cat posibil ridurile,mentionez ca am 25 de ani.Va multumesc
garbo105482
Postat pe 7 Mai 2012 11:55
Am 27 de ani si un ten gras, dar cu riduri fine in jurul ochilor si a gurii. Din pacate, toate cremele pe care le-am incercat, au provocat alergie reprezentata prin usturimi si mancarimi ale ochilor, o usoara umflare a lor. De asemenea, au parut pete maronii, de mici dimensiuni, de natura solara (conform dermatologului), in zona ochilor si a pometilor. Ce este de facut?
Marinia
Postat pe 7 Mai 2012 13:36
Am tenul uscat si mici riduri fine,stiu ca tenul uscat e dispus la formarea ridurilor mai devreme si asi vrea sa stiu daca exista o crema care sa ajute la prevenirea ridurilor premature?
cristi_cristi186
Postat pe 7 Mai 2012 15:15
Pielea mixta necesita un plus de atentie.Daca tratam toata fata ca o piele grasa , vom lasa zonele uscate si mai uscate decat erau inainte si invers, daca o tratam ca pe o piele uscata putem provoca aparitia petelor, ingrasand si mai mult zonele grase. Nu ne ramane decat sa tinem cont de fiecare zona in parte si sa o tratam corespunzator, cu produse diferite.Pare un ritual dificil de pus in practica si eu personal cu siguranta undeva , cumva fac o greseala si tenul meu este suferind pierzandu-si elasticitatea si prospetimea de odinioara , iar ZONA T imi creaza in continuare probleme serioase.Incerc sa am o viata echilibrata ,insa am pus in greutate cateva kg renuntand definitiv, de circa un an la un viciu devastator pentru ten : fumatul.Alimentatia, igiena ,echilibrul hormonal,sensibilitatea, varsta , poluarea ,odihna de noapte insuficienta, sedentarismul sunt desigur inamici redutabili si eu ma straduiesc sa am un regim de viata echilibrat si sa-mi ingrijesc tenul in mod constant.Sanatatea generala este buna , insa nemultumirea mea legata de aspectul tenului este deosebit de frustranta .Asadar va rog sa-mi sugerati cateva idei ,sfaturi menite sa-mi redea increderea ,punctand pe metodele de aplicare diferentiata in functie de zona fetei- a tipurilor de demachiant , tonifiant, astringent si a cremei hidratante .V-as fi recunoscatoare sa-mi indicati tipul exact de cosmetice ce se pliaza problemelor mele .Va multumesc si am convingerea ca Nivea este raspunsul la intrebarile mele , insa am nevoie de un plan recuperatoriu profesionist.VA MULTUMESC!
garbo220222
Postat pe 7 Mai 2012 15:53
Tenul meu este uscat.As dori sa va intreb care sunt ingredientele miraculoase dintr-o crema antirid ?Sau ce ar trebui sa contina ca ingrediente principale o crema antirid pentru a fi intr-adevar buna? Pentru ca am vazut pe piata tot felul de creme antirid cu ingrediente diferite, preturi diferite
Mary-Lena_Lena
Postat pe 7 Mai 2012 18:04
Am un ten uscat si riduri, ce crema Niveia sa folosesc pentru diminuarea ridurilor si netezirea pielii.
garbo253992
Postat pe 8 Mai 2012 05:38
am 39 ani ...si am slabit 17 kg....tenul trebuie ajutat , textura nu mai este asa de ferma, am un ten mixt, cu portiuni uscate si cuperoza nu prea evidenta pe aripile nasului, intrebarea: Ce actiune are coenzima Q 10 asupra tenului, si durata de testare a acestei creme pt a vedea schimbarea pe tenul destul de sensibil si ridat al meu? multumesc
claudiamiruna
Postat pe 8 Mai 2012 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru concursul BIO-COSMETICS... 1 De la: Mocanu_Mihai_1 5 Decembrie 2011 16:52
Sapun natural 1 De la: garbo202973 26 Aprilie 2011 20:49
Unghii false cu gel modele si picturi 1 De la: glamournails 21 Noiembrie 2011 11:39
niveia 2 De la: mariacor 28 Mai 2012 18:32
set manichiura 1 De la: Carmen_09 11 Aprilie 2012 11:33
Setari Cookie-uri