Cand un om e prea bun...

Si io am bomboana mentolata...na sac...da-ti dau ca sunt buna...
Pe Smiley l-am lasat de mult in urma... ...a ramas acolo pe la cotitura drumului...
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 17:45
Multumesc,dar nu vreau....mentolatele nu fac bine la efort fizic....eu nu mananc decat Raffaello.....chiar cu cocos mult.....mareste turatia....nici tie nu-ti fac bine mentolatele la mersul / bicicleta ....de fapt nu trebuie sa manancam nimic in timpul mersului! Hai ca mai avem putin si terminam plimbarea.
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 18:15
De la: suparatu_, la data 2012-04-29 16:02:52 :
Q...cu tine chiar voiam sa fac o plimbare cu bicicleta !...da mancam si inghetata ?


hai! :-))
McFlurry?:-))Da' fara M&M
Eu la deal nu urc oricum. La deal urc pe linga bicicleta... e cursiera, nu mountain bike....

Eu am bicla de viteza, role de viteza, caine de viteza, si masina saraca tot de viteza era pina sa o fac prastie...:-)) Acu'sint in perioada de reculegere,nu stiu ce sa imi iau, era vorba aia cu ulciorul...
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 18:16
Pfuuuui...ca nu mai pot... Uite ca ne-a ajuns Q.....data viitoare merg per pedes cu cutzu-lici mei...
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 18:19

buna idee.
Ti-l dau si pe al meu la plimbare?
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 18:39
Mai bine ma duc 10 km per pedes si cu 7 caini , decat 2 km pe bicicleta...
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 18:53
pai da'de ce?
Mie mi-e cam lene sa merg per pedes... mai bine pe bicla. Sau pe role.
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 18:59
nuuuu....eu ma duc per pedes...si au si cainii timp sa intre in apa...
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 19:22
.. am citit "sa intre la apa" ??!?! si ma gindeam , vrei pechinezi?!
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 19:30
...nu..."la apa" ci ...in apa...
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 19:33
... da, am vazut dupa aia....
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 19:39
Daca`oi mai traii 1000 de ani, tot rotty o sa imi iau... incapatanati,(da`na potrivim...)....o provocare pentru viata !!!!.....si mie imi plac provocarile...
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 19:46
Si mie imi plac!
Si rotweillerii, si provocarile.
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 19:57
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 19:59
Sara
/....observ ca iti plac provocarile....toate-s de viteza a-5-a si la mine inclusiv mersul / jos
.... no' fara rafale.....suturi/ bombardeuri
Eu n-am Rotweiller,pechinez X alta natie....am avut un Doberman Australian de 1 an si ceva...vreo 2 ani....eram de vreo 10 ani.....nu-l mai am...nu-i timp suficient....intelegi tu?!....
Trebuie sa te ocupi de ei sa le formezi personalitatea....ca la copii....dar cine poate....Felicita!
...incepem pe role?...eu nu prea stiu?!...ma tii de mana X mancam inghetata intai? ...la urcus cu bicicleta te ajut eu.....
Sara fr!
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 20:49
mai bine mincam inghetata.
Ca nici eu nu sint stabila pe role decit in mers - daca incerc sa stationez astea speed aluneca in toate partile....
O singura data m-a cules fie-mea din tufisuri, si alta data am luat un copil in brate si am plecat cu el. De fapt,intentia mea n-a fost sa plec cu el, dar mi-a iesit in fata brusc, si ca sa nu il lovesc l-am luat in brate, spre spaima ma-sii care n-a apucat sa vada ce a zburat cu odorul ei cu tot.
M-am oprit dupa citeva zeci de m,m-am intors si si l-am depus proprietarilor, cu scuzele de rigoare....
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 20:57

Cum sa nu?! ....dap' tu ai fost cu noroc totusi...eu am patit-o mai rau cand am luat-o din loc
...eu coboram pe drum de tara si un cioban cu turma lui trecea strada si erau vreo 300 de oi...si eu cu viteza mea...ca tz-am zas parca(ca am) ...am nimerit in plina turma si 2 ciobanesti o venit fuga ...sa ma rupa nu alta...mi-o rupt nadragii si julit tat' cum eram m-o scapat ciobanu si ca sa prind viteza la mers, iar o pus ciobanesti sa ma fugareasca 1 km. si tate oile se uitau mirate dupa mine, la ce viteza aveam ...mai bine...da, am invatat ....ce mai , acu' merg cu ochii
No' da cu bicla si eu is AS a mea ii semicursa ....merge si-napoi, daca intorc capu'..daaa
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 21:23
e, am stupefiat si eu oile pe la omu' de citeva ori.... :-)))) cind ma alergau cainii de la stina.
Iar ciobanii aia parca sint facuti cu incetinitorul nene, pina isi cheama fiarele iti aduci aminte toata viata ta de pina atunci.
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 21:28
suparatule, vreau si eu sa raspund... am rugamintea sa scrii tu intai, ca prea ne confunda proastele cu atestat...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 21:36

...dap" Omu" n-o putut sa-ti aduca branza de oi acasa pt placinta? o trebuit....m'da laaasa
vb. al'data despre cat de buni sunt... au creieru mai oxigenat si de asta le-o incetinit miscarile...nu ca noi/zilnic in viteza....da ai vazut ce ochi albastri au?....ca ceru...eu n-am avut timp sa-i vad atunci....am revenit altadata....dar fara role...
Da na,....tu zbori cu Deltaplanu?
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 21:44
mda, eu am vazut ce ochi albastri au, ca asta nu e un amanunt care sa imi scape nici din deltaplan,macar...:-))))
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 21:48
Dap' nu cred ca ne cunoastem....
Si ce sa-ti scriu,...o poezie ceva?...:)) scrie tu na.....ci-n te retine?
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 21:50
As jongla cu poezia, si cu literatura in general, dar as vrea sa clarific si pentru chiulangitele insomniace de la ora de romana (la vremea lor, ca a trecut de multi ani:D), suparatule...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:01
De la: suparatu_, la data 2012-04-19 19:25:03399 un sut in fund il poti cere oricand/ de la oricine...
dar sa nu crezi ca inseamna intotdeauna :Un pas inainte!
...multumestete cu bunatatea....esti o norocoasa !(doar parerea mea)
pai femeile din romania s-au obisnuit cu barbatii rai si mitocania,,sau obisnuit cu raul si de aceea le si place atitudinea vulgara a barbatilor in loc sa aprecieze cand intalnesc un barbat cu bun simt.Eu cred ca este chestie de obisnuinta aici.nu este obisnuita ca un barbat sa se comporte asa frumos cu ea si sa ii arate ca ii pasa de probleme ei..sau poate ca acel barbat este doar un scenarist cu vreun plan diabolic in minte
ingerasulluptator
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:08
ma intreb cum s-au obisnuit barbatii de afara cu tine... sau esti neobisnuita si nu stiam?:D:D:D:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:15
Ete na!....ai retineri?
N-ai suficienta forta de convingere, nu inteleg...de ce eu/mie vrei sa-mi raspunzi ce?...
...nu-i treaba mea...fiecare scrie cum vrea/poate/are la doxa....'ntales X 'ntzales?
Ce treaba am io' ca te deranjeaza / matali cum se exprima scris Irinok. la miez de noapte X dim. devreme, ha?...X mai stiu eu cine/ aici.....?!
Chiar nu am treaba eu cu asta.....:)
Cu matali eventual ,pot sa servesc o bere la crasma....doar atat....fetele is mai placute pt. mine....dar nu in sens indecent....stai bland!
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:22
Bai ce labirint intortocheat!...sa nu zaci tu eu_geminy, ca Irina te-o confunzat cu mine?! ...de fapt n-am de unde sti eu ,ce-i in mintea unora?!
Sara fr.! =))
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:29
suparatule...
dupa indelungi consultari, ai dat un raspuns ambiguu, dar personalizat.
asa cum aveam nevoie... ca sa priceapa si "lazarette" & co...:D

persoana ta e neinteresanta anyway,
proba oferita de tine fiindu-mi arhisuficienta... multumesc.:D
hai pa(h)...:)))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:31
Mie mi ajung 2-3 minute s-mi dau seama, nu vreau s fiu om bun!
Axl_R
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:04
axl...
daca intr-o fractiune de secunda numai, am rezolvat o "necunoscuta" care le framanta pe proastele de serviciu, atunci ma declar multumit...:)
:))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iti arunc manusa, vidare! 160 De la: gianiblue 2 Iulie 2009 17:19
produse cosmetice Mineralium de la Marea Moarta 1 De la: garbo_5291 4 Iulie 2012 16:48
Sport 1 De la: Adi192 21 Noiembrie 2018 12:20
Gandeste cu creierul tau. 47 De la: Tigergelu 6 Martie 2016 20:25
La multi ani tuturor care poarta numele Gheorghe si derivatele numelui! 2 De la: Jojolin 22 Aprilie 2012 00:56
Setari Cookie-uri