Copiii spun lucruri traznite


Si la noi ploua iar azi de dimineata o duceam pe fii-mea la orele de dans cand ma intreaba din senin dar foarte fericita "mami, daca pe mine ma ploua cresc, nu? dar daca ploua pe masina, o sa creasca si ea?" :)) a fost adorabila....
garbo_1502
Postat pe 17 Aprilie 2012 16:47
1502 ma bucur ca ai o fetita isteata si nu vreau sa te dezamagesc dar toti copii dezvoltati normal intelectual la virsta de 5 ani spun si fac lucruri absolut adorabile. Din pacate nu toti parintii au urechi sa-si auda copiii.
Tu continua sa te bucuri de fetita ta, dar nu uita ca pe masura ce o ridici tot mai mult in slavi s-ar putea sa se eterizeze si sa o lasi sa alunece pe linga tine. Preocuparea ta de a gasi sclipiri de geniu s-ar pute sa-ti ia tot timpul si de fapt sa te faca sa uiti sa te bucuri doar uitindu-te la ea cum creste.
Ciresica
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:06
multumesc ciresica. vorbele tale ma ung pe suflet, la fel ca si cele ale fetitei mele. pacat ca unii din noi nu apreciaza ceea ce au. copiii sunt dar de la dumnezeu :)
garbo_1502
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:50
Copii spun si vorbe intelepte..
Pe langa scoala se auzea sirena unei salvari...eu zic cu glas tare:
-Oarece s-o fii intamplat??
Si o fetita de doar 4 anisori imi raspunde:
-Poate naste o doamna!!
DA!! Trebuie sa gandim mereu pozitv!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Aprilie 2012 23:25
De la: elisabeta_boia, la data 2012-04-18 23:25:20Copii spun si vorbe intelepte..
Pe langa scoala se auzea sirena unei salvari...eu zic cu glas tare:
-Oarece s-o fii intamplat??
Si o fetita de doar 4 anisori imi raspunde:
-Poate naste o doamna!!
DA!! Trebuie sa gandim mereu pozitv!!


cat de tare :)) avem de invatat foarte mult de la copii :)
garbo_1502
Postat pe 19 Aprilie 2012 17:21
Sa va mai pov una..hazlie..
Coboram cu randul ,scarile gradinitei,ii duceam la iesire sa-i predau parintilor..Cand Georgiana iese din rand,fuge si inaintea mea..dar se impiedica si cade pe burtica cu fata jos.Evident ca sar la ea si o intreb"Ti-ai rupt nasul?'Si-mi raspunde..naiv;
-Nu! Am cazut ..degeaba!!
Acum ..Georgiana din pov .mea -adevarata- e la liceu..anul ..nu conteaza...
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2012 13:48
am mers de paste la niste prieteni,si toti copii beau coca cola,in afara de baiatul meu.
si am intrabat,de ce nu bei si tu coca-cola>?
a raspuns,nu beau ca o sa mi se sparga dintii!

daniilia
Postat pe 24 Aprilie 2012 05:39
Copiii mereu sunt curiosi mereu spun cate ceva hazliu.Al meu ma intreba in trecut, mami pe unde ies copiii??!! Stiu ca sunt celule se unesc, ele cresc in burta dar,,, pe unde ies??!! Nu stiam ce sa i raspund i am zis ca va invata la scoala la anatomie, era clasa a I a !! Mi a replicat< eu vreau acum sa stiu.... sa mai astept 7 ani??!!Atunci am ridicat mana si i am spus ca pe subsioara ies copii!Mi a replicat apoi - Da ..... unde i gaura/?!! Eu..... -S a astupat!!
Jojolin
Postat pe 30 Aprilie 2012 04:09
vezi... ? asta e un raspuns traznit... nu ce spun copii !!!! asta in cazul ca chiar stia el despre.... unirea celulelor !!! daca tot era asa destept... de ce n-a intrebat "dar pe unde intra celulele alea care se unesc cu celulele din burta"... ???? cam greu sa cred povestea asta !
barboneli
Postat pe 5 Mai 2012 11:13
Asta e din gama "parintii spun lucruri traznite".
...si ne miram de ce rup comunicarea si n-au incredere in parinti copiiii aia cind cresc...
Pnm, la ce baliverne le raspunzi la intrebarile firesti, mai ales daca vorbesc intre ei si se fac de tot rahatul, ca "mie asa mi-a spus mama"....
quasaria
Postat pe 5 Mai 2012 11:26
...frumoasa SI emisiunea lui V. IANTU!...DAR...mai interesanta e Fundatia" Dan Voiculescu"!
caleidoscop
Postat pe 12 Mai 2012 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copiii spun lucruri traznite 11 De la: garbo_1502 12 Mai 2012 11:22
Datoria crestinului adevarat 8 De la: ingerasulluptator 15 Mai 2012 16:41
Relatiile dintre femei si barbati 88 De la: luptatoareacurajoasa 27 Mai 2010 17:25
Alegere 86 De la: roby_cado 26 Mai 2011 20:39
Are dreptul tutea de a esi din tara cu copilul??? 4 De la: Margarita__Kociug_1 19 Mai 2015 08:44
Setari Cookie-uri