Tenerife

Ce parere aveti de Tenerife? a fost cineva in concediu acolo.Vine vara si ma gindeam la un concediu acolo.
garbo134266
Postat pe 9 Aprilie 2012 22:28
Eu am fost doar in Gran Canaria si e superb dar vecina mea a fost in Tenerife si mi-a zis ca merita.Eu sunt mai curioasa de Fuertaventura.Eu nu te-as sfatui sa mergi in toiul verii pentru ca e foarte cald.Eu am fost in Decembrie si erau 25 de grade la umbra.
Concediu placut.
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2012 15:12
mergi linistita...merita!...ai ce vedea...eu am fost si am amintiri frumoase....sfatul meu: masina pentru o saptamana...nu costa mult si te poti plimba unde vrei...si oricum costa mai putin decat excursiile in grup...nu-i foarte cald nici vara...vreo 20 de grade...du-te si-ai sa vezi ca-ti va place...
Cristina_Adler
Postat pe 10 Aprilie 2012 16:23
Multumesc mult fetelor, deci sa plec mai bine iarna in vacanta de vara. Atunci in vara asta ramin la balta si in noiembrie ma duc la plaje.Superrrrrrr!!!!
Am primit o oferta de vacanta gratuita acolo , trebuie platit doar avionul si taxa de iregistrare 160 euro, fara mincare.
garbo134266
Postat pe 10 Aprilie 2012 17:14
Dar in..Caraibe?? mi-am amintit de un banc...
O romanca primeste un concediu gratuit,plateste doar biletul de avion si taxa de inregistrare...in Caraibe!!Cum ajunge o agata un negru misto ..si 7 zile ..sex nebun,nebun ..cu el!!Cand sa plece acasa,gata cu vacanta.il intreaba:
-Dar cum te numesti?de 7 zile ne tot sexsuim..si nu stiu cum te numesti?
Nu pot sa-ti spun..mi-e teama ca ai sa razi...
-Promit ..ca nu rad!
-Ma numesc...ZAPADA..!!
-Ha,ha,ha..rad nu de numele tau...rad la gandul ca nici o prietena nu ma va crede ca am dat in Caraibe...peste o...Zapada...de...30 de cm!!!

Fetele mergem in..Caraibe? sau in..tenerife??
elisabeta_boia
Postat pe 10 Aprilie 2012 23:24
Deci ajungi in Caraibe te joci cu zapada si afara sunt 30 grade
garbo134266
Postat pe 11 Aprilie 2012 01:42
Te joci cu ce vrei si nu spui la nimeni
Buna dimineata
Daca ai primit asa o oferta,nu o rata ca e pacat.Apoi vezi tu de te coci sau nu.Nu uita ca Arhipelagul Insulelor Canare e vizavi de Sahara deci, pe Zapada nu il intalnesti
Rotty
Postat pe 11 Aprilie 2012 08:03
...daca ai noroc,pe Teide,poti sa mai gasesti si zapada dar nu aia de care vorbea Betty

buna dimineata!!!
Cristina_Adler
Postat pe 11 Aprilie 2012 08:22
Neata Cristina Tu unde iti faci concediul anul asta ?
Rotty
Postat pe 11 Aprilie 2012 08:30
De la: garbo134266, la data 2012-04-10 17:14:22Multumesc mult fetelor, deci sa plec mai bine iarna in vacanta de vara. Atunci in vara asta ramin la balta si in noiembrie ma duc la plaje.Superrrrrrr!!!!
Am primit o oferta de vacanta gratuita acolo , trebuie platit doar avionul si taxa de iregistrare 160 euro, fara mincare.


Si eu am primit o vacanta gratuita acolo , insa din Romania ne-ar fi costat biletul de avion foarte mult. Am incercat multe variante de zbor, inclusiv din Budapesta, insa in final am renuntat din cauza costului avionului. La aceiasi bani ne-am ales o vacanta all inclusive in Turcia - in Tenerife am fi avut doar cazare, fara masa.
Insa, nici un cunoscut de-al meu care a ajuns in Tenerife n-a regretat.
Daca ajungi, totusi, nu rata Loro Park, o gradina zoo/delfinariu... absolut fabulos. Am vazut cateva inregistrari, si imi doresc foarte mult sa vad spectacolele de acolo.
diagh73
Postat pe 11 Aprilie 2012 08:41
Da,da..Loro Parque...delfinariu..dresura de orci..impresionant....dar si oraselele-s frumoase ,Santa Cruz,Candelaria...

dar sa nu-ti faci vise ca poti sta pe plaja sau innota in ocean!...plaja e cu nisip negru facuta din piatra vulcanica macinata...iti intra..peste tot...nu poti intra in apa fara dracii speciale in picioare(na ca am uitat cum le zice).....si mareea e.....maree...deh,ca la ocean....

aa...si ar mai fi ceva...e foarte multa umezeala in atmosfera....nu-i foarte cald,vreo 25 de grade maxim...dar umed...

si daca ai chef , pe la pranz,sa mananci sau sa bei o bere,poti sa uiti!...au pauza cam vreo 3 ore..nu mai misca nimeni!

cam asta-i,asa,la repezeala,cat imi mai amintesc....

Cristina_Adler
Postat pe 11 Aprilie 2012 09:42
Pai atunci tot mai buna e Gran Canaria. Eu am fost chiar in sud la Maspalomas.O plaja superba,nisip fin, surfing,iar la restaurantele erau tot timpul deschise.Oricand puteai sa mananci ceva sau sa bei o bere.Sa nu mai vorbim de shoping-uit...
Rotty
Postat pe 11 Aprilie 2012 10:56
Biletul de avion mar coste 110 euro dus intors din Budapesta (aici locuiesc) , cu mincarea nu prea ma omor, ca vorba aia dupa o virsta te uiti ce bagi in gura , cit si la ce ora deci ar ramine mai multi bani pt. cumparaturi, parcuri si excursile. Ati gasit vreo echipa de romani care fac programe in insula stiu eu : turul insulei, teide, am citit de copacul milenar si alte locuri de vizitat? daca stiti trimitetimi si mie numele sau hotelul undei gasesc. Multumesc mult.
garbo134266
Postat pe 13 Aprilie 2012 23:20
De la: garbo134266, la data 2012-04-09 22:28:09Ce parere aveti de Tenerife? a fost cineva in concediu acolo.Vine vara si ma gindeam la un concediu acolo.

Am fost vara trecuta este frumos dar daca stai mai mult de o saptamina te cam plictisesti
mai bine in Egipt
http://www.youtube.com/watch?v=nKXMGekgCyM&feature=related
CAVALER
Postat pe 16 Aprilie 2012 11:30
De la: garbo134266, la data 2012-04-09 22:28:09Ce parere aveti de Tenerife? a fost cineva in concediu acolo.Vine vara si ma gindeam la un concediu acolo.

sunt multe capuse
http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/226106/video-amenintare-invizibila-capusele-au-invadat-parcurile-bucurestene.html
VOIAJOR
Postat pe 20 Aprilie 2012 02:01
Raman la parerea mea...tot in Caraibe..e mai tentant!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Aprilie 2012 09:25
Nici nu te plictisesti.... Zapada ..sa fie!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Aprilie 2012 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie de 4 ani... 58 De la: joanna22 27 Mai 2011 19:33
Oamenii inteligenti si cu psihic bine dezvoltat trebuie sa gandeasca cu voce tare...De ce? 10 De la: quasaria 30 Iunie 2010 20:50
tudose 1 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:41
De ce insistam sa mai ramanem intr-o relatie care nu mai merge? 81 De la: dobrotchin 29 Decembrie 2012 17:58
hm... 4 De la: anaROBERT 11 Ianuarie 2011 00:30
Setari Cookie-uri