Am nevoie de un sfat !!!!

Ce faci cand , tu esti bolnava , esti pensionata cu grad de invaliditate II, iar partenerul pe care il stii de 10 ani si convietuiesti cu el de 5 ani , iti spune ca toate femeile muncesc !!!!!!!!! Nu pot sa inteleg, gandirea lui egoista.Diferenta deintre noi este de 5 ani, el nu lucreaa nicaieri pentru ca spune ca toti sunt hoti si salariile sunt mici, din pacate la acest lucru contribuie si mama lui care este plecata in Italia si il intretine.Mama lui nu a fost niciodata de acord cu legatura noastra, de ce nu stiu.Vreau sa spun ca eu sunt pensionata de doi ani, pana la data respectiva am lucrat.Nu stiu ce sa fac , m-am saturat de reprosuri si de lipsa lui de implicare.Cred ca este timpul sa ma retrag din aceasta relatie desi sentimentele mele fata de el inca sunt vii, dar cum va spuneam am certitudinea ca defapt are nevoie de cineva care sa-i puna masa sa-i spele si sa-i faca curat.Chiar daca mai tin la el, am si eu demnitatea de om pe care inca nu am pierdut-o, si nu vreau sa deranjez pe nimeni.Ce sfat imi dat?
garbo095505
Postat pe 9 Aprilie 2012 19:10
Cit timp tie iti ajung banii tai, si nu ii ceri lui, problema lui nu vad care ar fi.
E valabil si in ce il priveste.
quasaria
Postat pe 9 Aprilie 2012 19:35
Ce rost are relatia vs??! Eu n as accepta **un trantor** intretinut de mama lui langa mine!! Si nici un needucat , un nesimtit care sa mi reproseze unele lucruri! Parerea mea este , ca ar trebui sa termini aceasta relatie fara sens!Cunosc si eu un **animal** cu chip hidos de om care isi **jigneste sotia** este si ea pensionara de boala, dar...... ea fiind nevasta trebuie sa fie **servitoarea si roaba lui**!! Daca mi ar fi mie sot , cred ca i as dat un sut in dos si as termina cu el! Pentru totdeauna!S-a terminat , demult **exploatarea **omului de catre om**!! Cand **femeia** era sclava barbatului!
Jojolin
Postat pe 16 Aprilie 2012 07:33
spunei ca exista menajere pentru spalat ,calcat.Cind tu ai o problema asa de delicata si totusi iei bani chiar daca stai acasa, el trebuie sa munceasca, ca de aia se bate cu pumnul in piept barbatul ca el e cocosul, asa ca sa mearga la munca , sa te intretina, asa pe banii astia putini, ca vrea pensie probabil mai tirziu cind maicasa nu va mai fi.Nu te necaji .Fii puternica .
garbo044707
Postat pe 20 Aprilie 2012 13:54
ia o pauza de relatia asta,sa vezi daca termina cu reprosurile.
ii si spui,de ce.
daca se schima,bine,
daca nu,de ce sa traiesti nefericita,langa el>?
daniilia
Postat pe 27 Aprilie 2012 22:17
Eu zic ca asta e dovada de egosim... insa daca tu iti dorestis a muncesti, poate poti afce ceva usor, cum ar fi sa confectionezi ceva si apoi sa vinzi (bij handmade, martisoare etc) sau ceva munca de acasa... se gasesca stfel ed oerte. Bafta!
andradatudor80
Postat pe 2 Mai 2012 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prostitutie infantila-proxenetism 10 De la: fleurdelis 28 Iunie 2010 20:46
gradul de imunitate 2 De la: iasomia 24 Iulie 2009 17:13
compiuterul care te vrajeste 9 De la: allexanndrra 28 Iulie 2009 03:32
Este greu sa te mentii om cumsecade si corect in societate...recunoscator cu bun simt 186 De la: bujjoritza 18 Ianuarie 2012 14:35
DIFERENTA VARSTA CONTEAZA? 2 De la: Dor_marunt 10 Mai 2010 19:34
Setari Cookie-uri