voi credeti in vise?

In general nu cred in vise. Insa exista situatii in care visele se adeveresc
deea89
Postat pe 1 Aprilie 2012 20:26
Pai atunci stai si acumuleaza.Na,si unde e problema?
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 20:32
Siiii....Ce are coada vacii cu stampila primariei?
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 20:33
assaaa...si?...Rotty are dreptate....care-i legatura cu prefectura???
Cristina_Adler
Postat pe 3 Aprilie 2012 16:08
nu cred ca "se adeveresc": cred ca in somn iti faci..."defragmentarea discului " , si e normal sa apara in vis secvente din chestii care te preocupa in realitate.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2012 02:24
De la: deea89, la data 2012-04-01 20:26:00In general nu cred in vise. Insa exista situatii in care visele se adeveresc


Poate ca se adeveresc unele vise din categoria celor visate cu ochii deschisi :) ... pentru cei ce nu contenesc sa isi urmeze un ideal indiferent de piedici , dar revenind la subiect ... stiai ca visele sint o soapta a subconstientului ( binenteles ca nu toate se incadreaza aici ) ?
Emotiile pozitive sau negative , anumite experiente din trecut sau chiar dorinte la care te gandesti pe parcursul zilei , sau chiar cele inconstiente , se oglindesc in aceste imagini . Dimineti in care te poti trezi mult mai relaxat , sau contrar , agitat prin prisma impactului pe care l-a avut un vis asupra constientului ,acesta fiind o simpla adiere din virtual . Interpretarea in sine este fara sens , pura fantezie atunci cand se exagereaza spunand ca se va intampla nu stiu ce ... Interpretarea reala , este poate , in a incerca sa te cunosti mai bine , in profunzime , de exemplu ce iti trezeste anxietate sau spre ce te conduce un anume gand pe care in prealabil nici macar nu l-ai analizat neconstientizandu-l ... Au fost persoane care au scapat de anumite traume , cu ajutorul psihologilor binenteles , exact prin analiza atenta a viselor raportate la temperaqmentul si viata lui prezenta si din trecut , descoperind astfel o experienta din copilarie ce isi lasase amprenta adanc ascunsa undeva in subconstient ... si exemplele ar putea continua . Omul este chiar pentru el insusi un mister facand deseori greseala de a subestima sau contrar de a se supraestima in raport cu identitatea reala cu care s-a nascut .
AngeloBluLdy
Postat pe 17 Aprilie 2012 01:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aceasta este povestea mea de dragoste.. sa arat ca exista si iubire adevarata...sper sa nu ma injurati dupa..:( 21 De la: bau 30 Iunie 2010 16:58
urgent.. 4 De la: hermosa20 15 Februarie 2014 16:13
Amanta de cariera. Statut de invidiat sau de compatimit? 449 De la: daria_pet 3 Ianuarie 2010 20:40
Concurs Disneyland 1 De la: roxb 10 Octombrie 2011 14:13
RASPUNS LA INTREBARE 1 De la: karcsika58 21 Noiembrie 2011 15:10
Setari Cookie-uri