O iubesc pe mama logodnicei mele

bine zis!
luxor
Postat pe 22 Aprilie 2012 08:49
Dar sunt multe cazurile in care mamele arata mai bine ca fetele si sunt mai cochete,acum depinde daca te-a fermecat pur si simplu prin felul de a fi si look sau a insistat sa te farmece, ceea ce nu e normal din partea unei mame iar tu esti cam naiv daca i-ai cazut in plasa.Oricum e o situatie aiurea...
garbo080914
Postat pe 22 Aprilie 2012 08:53
..bravo
crysstynna
Postat pe 22 Aprilie 2012 08:55
De la: garbo273352, la data 2012-04-22 07:43:22...Citesc si ma "incinta" cind observ atita "piosenie" si atita "smerenie" din partea unor femei-fete,care intre noi fie vorba ,nici usturoi n-au mancat ,nici gura nu le miroase ,isi dau cu parerea desi nu au legatura cu un subiect oarecare(desi cel putin odata in viata au trecut prin chestii gen...) ,ci mai degraba vor sa sublinieze si anume ,faptul ca "ele" vezi tu Doamne " nu ar calca strimb in vec i ...uitind sa sublinieze "orele de dupa program '",vizita la nuj ce medic s.a.m.d.. .Dragul meu vis-a-vis de problema ta "",parerea mea este ca sa va mutati (daca stati impreuna )de la ea la tine si sa incerci sa eviti cit de mult posibil prezenta ta in apropierea soacrei d-tale... ....Pe viitor mi-ar placea asadar sa lasam D-nelor "piosenia" si "smerenia"celor ce stau la manastiri si traiesc intr-adevar doar pt Cel de Sus ,si sa ne vedem fieshcare de trebushoarele noastre,ca,deh... o cafeluta consuma mai toata lumea ,sau macar un ness bne frecat ...




aici vroiam sa spun ...bravo...
crysstynna
Postat pe 22 Aprilie 2012 08:58
dragostea nu alge dupa varsta, dar tu poti alege adevarul si trebuie sa vorbesti cu fiecare despre ce simti, logodnica ta daca te iubeste renunta la tine, mama eidaca o iubeste renunta la tine...deci esti singur si ai o mare problema, nu prea te iubesti pe tine...
ramona_beatrice
Postat pe 22 Aprilie 2012 09:13
Esti un BOU, sincer.
Probabil nici nu esti indragostit de fiica dansei.
CBA
Postat pe 22 Aprilie 2012 09:17
da' ce va opariti atata? nu ati mai vazut cupluri din astea? eu cunosc mai multe, sefa mea e mai batrana cu 8 ani decat sotul ei, si nu arata chiar deloc ca Anastasia Lazariuc sau mai stie eu ce vedeta, e o femeie ca oricare alta la aproape 60 de ani.
Iar doctorita mea de familie a fost maritata cu un tip cu 14 ani mai mic decat ea, care mai era si super gelos, iar al doilea sot este tot asa, mult mai tanar ca ea.
Nu inteleg de ce ar trebui sa se caute la cap un om indragostit de cineva cu mult mai in varsta, doar pt ca societatea are prejudecati?
Dolce_vita
Postat pe 22 Aprilie 2012 09:22
De la: garbo_1341, la data 2012-03-23 18:15:40
Am ramas o data singuri si am inceput sa discutam. Am descoperit ca este o femeie extraordinara de care nu ai cum sa te plictisesti. Ma atrage din toate punctele de vedere... Dar sunt logodit cu fiica ei...


Intr-adevar o iubesti dupa ce ai discutat o data cu ea
magdabeauty
Postat pe 22 Aprilie 2012 09:24
Nu esti nici primul barbat nici ultimul care se simte atras de mama iubitei....sau mama atrasa de prietenul ficei....se intampla uneori viata ne joaca feste...
parerea mea personala este ca in astfel de situatie logodnica ta nu ti aduce in viata ta cea ce tu iti doresti..probabil ca esti atras de femei mature care iti ofera altceva...deci trebuie sa fie pt tine un semn mare de intrebare....referitor la mama daca este o tipa isteata va sti cum sa treaca intr un mod elegant peste acest moment nedindu ti motive sa te aproprii mai mult ...daca este o simpla ratacire pt tine cu siguranta te va aduce cu picioarele pe pamant.....daca tu insa crezi ca intradevar este femeia de care te ai indragostit parerea mea este sa renunti la amandoua.
garbo024311
Postat pe 22 Aprilie 2012 09:39
De la: VOIAJOR, la data 2012-04-13 13:51:38
De la: tamango_007, la data 2012-03-25 16:15:35DAI'O SI LUI MASA SI LUI FISA S' O DUCI BINE.!

Ce rau esti !Poate omul nu poate la fisa ,cauta și el ceva mai cu larghețe 1
.. .Voiajor ,esti un porc!!!postezi tampenii pe acest blog..cred ca faci parte di aceeasi categorie cu impostorul asta care a venit cu un subiect imbecil..va face sa va pierdeti timpul scriind tot felul de postari..Sunteti bestii????? sau oameni cu ratiune si bun simt in viata asta?????.Eu pe acesti indivizi ii numesc frustrati,impotenti ecct...Un control medical nu v-ar face rau credeti-ma... succes ...
kiramocanu
Postat pe 22 Aprilie 2012 09:50
cred ca ar trebui sa rupi relatia pt ca va fi un compromis de la inceput....relatia cu soacra s-ar putea sa mearga mai departe (daca nu a mers deja) si atunci va fi un triunghi amoros....e aiurea!si obositor zic eu...daca soacra te-ar accepta sau nu mereu vor fi suspiciuni...
...apoi gandeste-te la diferenta de varsta dintre voi....femeile se trec mai repede...un alt aspect ar fi al relatiei logodnicei cu mama ei pe care o vei distruge iremediabil...
cecilia_soroceanu
Postat pe 22 Aprilie 2012 09:54
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 09:58
Observatia ca, mama logodnicei tale este o femeie extraordinara si te atrage din toate punctele de vedere este un semnal asupra unor posibile viitoare probleme. O logodna presupune iubire, dragoste, iar cand, la o discutie cu o alta pesoana de sex opus tu te simti atras..asta se va intampla mereu.. Renunta la amandoua caci de fiecare data cand vei fi cu logodnica si veti imparti momente intime te vei gandi ..la mama , ceea ce nu este o relatie..
garbo022706
Postat pe 22 Aprilie 2012 10:02
singurul sfat pe care il poti primii este sa consulti un psihiatru,ca dai dovada de multa boala....si chiar este un lucru grav,mai bine las-o in pace si pe logodnica ta,nu ii distruge viata,nu e pacat sa se marite cu un bolnav ca tine???
adimio2007
Postat pe 22 Aprilie 2012 10:10
Hai sa incepem cu un citat care imi place mult - barbatul ideal vine acasa devreme, nu inșeala, nu minte, nu bea, nu fumeaza, nu viseaza, NU EXISTA!!!
Ne place sa fim moralisti si ajungem sa devenim ipocriti.
Care - i treaba daca e atras de o femeie matura? Aici totul depinde de ce vrea doamna pentru ea si viata ei, sa accepte avansul pe care poate nici nu l-a sesizat ca ar avea conotatii dincolo de asa zisele maniere elegante sau sa sara direct in aventura!?
Oameni buni, destupati - v la minte caci, in toata lumea oamenii au fost sau nu atrasi in vesnica si nemuritoarea poveste de dragoste...care face lumea sa mearga mai departe
Eu cred ca fiecare e liber sa iubeasca si sa viseze la cine doreste - se pune problema mereu ca cineva va iesi ranit dintr-o astfel de situatie. Cine se mai gandeste azi la asta?
Greseala este ca intr - o tara cu susul in jos, nu stim si nu vrem sa ne asumam adevarul si responsabilitatea faptelor noastre - de ce nu invatam sa spunem ce simtim si sa limpezim situația? Atata vreme cat tainuim sentimentele vom fi veșnic condamnati la nefericire...
Discutia sincera cu mama fetei, te va lamuri daca sentimente sunt reciproce si atunci vei stii care va fi directia corecta!
Cum te vezi insurat si vesnic langa ...fructul oprit? Da - mi voie sa cred ca EXISTI si ca iti asumi sentimentele si vei stii cum sa te descurci.
Desteapta - te inainte sa iti pui pirostriile si sa traiesti in minciuna!
Inspira, expira, traieste, viseaza, iubeste si altele...
garbo080596
Postat pe 22 Aprilie 2012 10:10
Pe mama logodnicei tale TREBUIE s-o privesti ca pe..mama ta!! Daca vezi altceva in ea..renunta la logodnica=nu o iubesti cu adevarat daca poti face fluturasi in stomac numai duiscutand cu o alta femeie!! Si las-o si pe mama..cred ca doar a vrut sa fie amabila si draguta cu viitorul ginere..nu s-a gandit la nimc altceva..dar visele tale...
Si chiar?esti barbat sau femeie?Ai avatar de ..femeie..dar VB ca un barbat..???
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2012 10:12
Prietene, eu zic sa ai grija! Ai spus ca esti logodit cu fiica'sa? E testul maica'sii de a vedea ce fel de om esti. Atentie sa nu cazi in plasa!
prezbiteros
Postat pe 22 Aprilie 2012 10:12
Eu cred, ca nu iti iubesti logodnica! Pentru ca de o iubeai, nu aveai ochi decat pentru ea...macar acum, la inceputul dragostei.... Asa ca , tot raul spre bine! As fi curioasa insa sa stiu ce zice fosta viitoare mama soacra ....aia ar fi interesant de aflat!
terry70
Postat pe 22 Aprilie 2012 11:04
Eiiiiiiiiiiii. totdeauna tinerii sunt fascinati, chiar atrasi de o femeie mai matura. Insa, orice minune tine trei zile. Nu te inflacara prea tare. Poate si ea a dat ocazia si, in cazurile acestea focul se aprinde repede. Dar tine minte, se stinge la fel de repede cum s-a aprins. Pentru ca, dincolo de dorinta fizica sunt o multime de alte lucruri care te tin langa cineva. Iar in cazul tau acestea se transforma imediat in diferente. Nu cred ca esti indragostit. esti doar atras , intr-un mod foarte puternic. Deci , gandeste bine inainte de a face ceva necugetat si, de ce nu, de a rani (in cazul in care afla) persoana cu care esti logodit. MARE ATENTIE!
pirania_1960
Postat pe 22 Aprilie 2012 11:31
Greu,dureros!Soarta este tare incurcata,ciudata, cu unii!
Daca esti indragostit de mama,nu esti de logodinca!CLAR!
Solutia!Despartete si uita de amnadoua,altfel voi distruge in final 3 vieti!
Spune adevarul.Doare..dar mai tare doare minciuna!
Mai bine acum decat mai tarziu mai multe complicatii,si durere!
Unde dragoste nu e..nimic ..nu e!
inutza65
Postat pe 22 Aprilie 2012 11:52
De la: tamango_007, la data 2012-03-25 16:15:35DAI'O SI LUI MASA SI LUI FISA S' O DUCI BINE.!

of,of,of...asa zici?????te-am prins....si aici:)
florentinamanofu
Postat pe 22 Aprilie 2012 12:25
dk te/ai idragostit de mama logodnicei tale si simti k o iubesti dupa o simpla discutie,este clar k nu/ti iubesti logonica si nu vad ce rost mai are sa fiti impreuna.ai putea fi sincer cu logodnica ta si chiar si fata de mama ei trebuie sa fii sincer ,sa spui ceea ce ai in suflet si sa fii convins k toata chestia asta este o sarada.ADEVARUL E DUREROS DAR PANA LA URMA IESE LA IVEALA!
salvyna_g
Postat pe 22 Aprilie 2012 12:38
aoleuuuu....telenovela curata...sunteti bolnavi cu capul....sfatul meu sincer, daca toata povestea asta este adevarata...si nu `` o vrajeala `` de doi lei, este urmatorul : du-te fratele meu la doctor, la psiholog, si cere ajutor calificat, nu posta pe forum. crezi ca forumul te va ajuta sa iti rezolvi problema ? unii oameni sunt tare naivi !!!!...sunteti cu capul rau de tot.....
xmario
Postat pe 22 Aprilie 2012 13:30
De la: garbo273352, la data 2012-04-22 07:43:22...Citesc si ma "incinta" cind observ atita "piosenie" si atita "smerenie" din partea unor femei-fete,care intre noi fie vorba ,nici usturoi n-au mancat ,nici gura nu le miroase ,isi dau cu parerea desi nu au legatura cu un subiect oarecare(desi cel putin odata in viata au trecut prin chestii gen...) ,ci mai degraba vor sa sublinieze si anume ,faptul ca "ele" vezi tu Doamne " nu ar calca strimb in vec i ...uitind sa sublinieze "orele de dupa program '",vizita la nuj ce medic s.a.m.d.. .Dragul meu vis-a-vis de problema ta "",parerea mea este ca sa va mutati (daca stati impreuna )de la ea la tine si sa incerci sa eviti cit de mult posibil prezenta ta in apropierea soacrei d-tale... ....Pe viitor mi-ar placea asadar sa lasam D-nelor "piosenia" si "smerenia"celor ce stau la manastiri si traiesc intr-adevar doar pt Cel de Sus ,si sa ne vedem fieshcare de trebushoarele noastre,ca,deh... o cafeluta consuma mai toata lumea ,sau macar un ness bne frecat ...


esti cumva seful vreunei secte? esti vreun pastor pocait? numai astia pocaitii il amesteca pe Dumnezeu unde nu trebuie;
daca individul a postat, orice memru garbo poate sa-si dea cu parerea, care este problema ta?
In caz ca-mi raspunzi nu-l amesteca pe Dumnezeu in text;
adeline
Postat pe 22 Aprilie 2012 15:34
..Draga mea ,nu-s nici membru sectant ,nici pastor ,nici frustrat ,si nici pocait ..Eu nu am o problema insa cind vad cit de "Corecte" va dati voi,si cum dati voi sfaturi ...Da-ti fatuca mea sfaturi in patratica dtale insa omul iti cere un sfat nu o parere...Probabil fiind asa grabite " in a ajuta" omul uitati acest lucru... ..X si Dta esti gen cum frei tu si-apoi mancam ....
Melycanu
Postat pe 22 Aprilie 2012 16:14
daca ai astfel de ganduri cel mai bine e sa dispari din peisaj, peisajul lor ma refer.. numai la ideea ca te atrage deja e mult prea grav...sunt cate femei vrei in lumea asta, te poti incurca cu oricine.. dar fiica..mama...e deja prea complicat.. ori ti`o stergi din cap daca ai cum.. ori da`le pace la amandoua..
carmenizabella
Postat pe 22 Aprilie 2012 17:22
bine zis
georgiana83
Postat pe 22 Aprilie 2012 18:21
bun raspuns SI SA STITI CA NU E PRIMUL CAZ ce draq va ambalati atata????ca umbla cu soacra, cu fiica sau pisica...omul vrea sa aiba liniste de toate femeile...si asteapta sa i se linisteasca constiinta asa ca....nu va mai tot minunati ca asa ramaneti..sau ati trait geaba pana acum pe lumea asta asa de viu colorata??
PrintesaLia
Postat pe 22 Aprilie 2012 18:55
GERONTOFILULE CAUT-TE la cpuț !!!!!!
garbo203525
Postat pe 22 Aprilie 2012 20:05
Draga mea, gresesti. Si eu sunt mama de fata, si este exclus sa ma gandesc la asa ceva. Dar te rog sa ma crezi ca am avut coleg care si-a incurcat existenta cu soacra, si ea colega de-a noastra. Si ghici ce s-a intamplat? A ramas cu soacra, pedanta dar nu frumoasa care avea varsta lu ma-sa, si bobocica a plecat. Nu stiu la cine a ramas copilul. Nu toata lumea gandeste la fel, asa ca ..........Dar poate baiatul a inteles gresit, doamna poate a dorit sa fie amabila si draguta cu el avand in vedere ca urmeaza sa-i fie ginerica. Cine stie?!
garbo070784
Postat pe 22 Aprilie 2012 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire adevarata sau iubire falsa? 43 De la: Reflex 30 Ianuarie 2010 20:10
Pareri va rog! 14 De la: garbo_429706 19 Martie 2016 20:34
de ce prefera barbatii blondele? 129 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
SONDAJ DE OPINIE: motive de divort 63 De la: garbo_388777 7 Septembrie 2014 18:46
Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat? 156 De la: charmelen 6 Septembrie 2013 19:33
Setari Cookie-uri