Sotul celei mai bune prietene mi-a zis ca ma iubeste


suntem prieteni de foarte multi ani si ne-am petrecut o multime de vacante impreuna. eu sunt prietena cu ea din facultate si chiar eu le-am facut cunostinta. de curand mi-a zis ca ma iubeste. nici nu stiu daca ar trebui sa vorbesc cu ea sa ii spun sau sa.. nu stiu ce sa fac.
garbo_1249
Postat pe 19 Martie 2012 19:17
eu zic ca ai alte probleme ( ai deschis un topic in care ceri ajutor in legatura cu sotul alcoolic). Lasa-i pe prieteni sa-si rezolve singuri problemele. Te iubeste... prieteneste.
cri_cat
Postat pe 19 Martie 2012 23:51
Eu intreb: tu il iubesti?
Fss_ssu
Postat pe 19 Martie 2012 23:54
Ar trebui sa il lamuresti ca nu puteti fi impreuna... Banuiesc ca daca ai fi simtit ceva pentru el ai fi specificat. Nu cred ca ar fi bine sa ii spui ei inca. Mai astepta, poate ii vine si lui mintea la cap.
al_ma
Postat pe 20 Martie 2012 12:11
Mai fetelor, stati putin ca nu s-a ajuns aici tam nesam sa ii spuna ca o iubeste. Cu siguranta au existat intre ei priviri, atingeri,glume...si astea au dus la asa zisa iubire, pe care draga 1249 tu le-ai agreat. Spui ca ati facut vacante impreuna, nu crezi ca ai gresit undeva si i-ai dat impresia ca tu simti ceva pentru el?? Hai sa nu mai dam vina doar pe barbati ca nu sunt ei cei mai rai si niste gunoaie cum ii facem uneori foarte usor! Ce sa ii spui prietenei tale? Ai ce? Ca e vina sotului si ca uite draga prietena ce face barbatul tau? Fii cinstita cu tine insuti, omul ala nu a ajuns sa iti spuna te iubesc doar pentru o partida de sex!!!
garbo245363
Postat pe 20 Martie 2012 16:53
mama, ce-mi place cand apar imbarligaturi din astea intre prieteni. buni baieti cu totii
si_totusi
Postat pe 20 Martie 2012 20:46
mda...si garbo e generos asta seara
dor72_
Postat pe 20 Martie 2012 22:19
o fi sora cu Irinuca ???? prea deschide topice pe banda
jeanette40
Postat pe 20 Martie 2012 22:29
eu zic ca e sora geamana...cu garbo
dor72_
Postat pe 20 Martie 2012 22:39
barlogea
Postat pe 20 Martie 2012 23:51
Iti spun ce cred eu si ce as face eu intr-o astfel de situatie.

1. Sintem prietene in adevaratul si completul sens al cuvintului? Ce fel de om sint eu? Sint doar o "actiune" bifata in agenda lui zilnica, alaturi de multe alte asemenea? Ce fel de om este el? Putem sa traim cu calitatile omului de linga noi, dar eu pot sa traiesc cu defectele lui? Ma intreb sincer si imi raspund obiectiv, cu toata responabilitatea fata de mine.
2. Ma retrag o perioada, treptat, elegant, in mod foarte inteligent atit din activiatile facute ini trei, cit si de la intilnirile, discutiile, vizitele, etc. in doua (adica cu prietena mea), evit frumos, fara sa dau ocazia nici unei banuieli, sa mai discut cu ea orice subiect, chiar si o mica birfa sau un nevinovat dus la coafor pentru "mani-pedi". Pe perioada acestei retrageri nu vorbesc si, cu atit mai putin, nu ma intilnesc deloc cu el.
3. Nu am nicio obligatie de a-i tine eu sotul linga ea, dar ce l-a determinat sa "ma observe" abia acum: calitatile mele, niste defecte ale ei, nestatorinicia lui?
4.Si, in final, intrebarea ca nu-mi da pace niciodata, in orice imprejurare: Sint un om de succes sau un om de valoare?

Infunctie de toate aceste lucruri as lua o decizie.

Cu bine.

Popeea
Postat pe 21 Martie 2012 11:04
De la: garbo245363, la data 2012-03-20 16:53:15Mai fetelor, stati putin ca nu s-a ajuns aici tam nesam sa ii spuna ca o iubeste. Cu siguranta au existat intre ei priviri, atingeri,glume...si astea au dus la asa zisa iubire, pe care draga 1249 tu le-ai agreat. Spui ca ati facut vacante impreuna, nu crezi ca ai gresit undeva si i-ai dat impresia ca tu simti ceva pentru el?? Hai sa nu mai dam vina doar pe barbati ca nu sunt ei cei mai rai si niste gunoaie cum ii facem uneori foarte usor! Ce sa ii spui prietenei tale? Ai ce? Ca e vina sotului si ca uite draga prietena ce face barbatul tau? Fii cinstita cu tine insuti, omul ala nu a ajuns sa iti spuna te iubesc doar pentru o partida de sex!!!



Asa este
cory_emy
Postat pe 22 Martie 2012 10:01
1249...
...si eu te iubesc !
barboneli
Postat pe 23 Martie 2012 22:02
eu nu as crede aceasta declaratie de dragoste daca nici eu nu as simti ceva pentru el cred ca doua prietene ca voi de atata timp inpreuna sant exact ca si doua surori in ziua de azi nu ma-i este ca pe vremuri ce vrei ne am modernizat si auzi niste cazuri de ramai traznit ideia este sa ne revenim si sa ne dam seama ca nu putem sa facem rau unei persoane pe care o iubim si ne este aproape de inima eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el intai sa il faci sa inteleaga ca intre voi doi nu este decat o prietenie adevarata si nu amoroasa bine daca si tu asta vrei dar eu cred ca nu iti doresti sa iti ranesti prietena cea ma-i buna si sa-ti zic drept nici nu se merita barbati sant peste tot numai prieteni adevarati gasim ma-i greu sincer nu se merita
gabor196908
Postat pe 24 Martie 2012 06:54
Din punctul meu de vedere cred ca daca doar a aruncat o vorba in vant... si poate nici el nu stie exact ce simte, nu se merita sa rupeti o relatie asa de buna si o prietenie asa veche cu prietena ta ,cred ca eu as discuta foarte deschis cu el i as spune ca sentimentele nu i sunt impartasite si ca el are o problema pe care trebuie sa o analizeze si sa se comporte ca atare,iar prietenei mele niciodata nu i as spune nimic despre asta sa nu o ranesc ,pe pricipiul ' ce nu stiu nu te afecteaza' si al lasa o vreme lucrurile sa se linisteasca .daca e un domn v-a inceta avansurile si v a realiza ca a gresit si intr o zi iti v a multumii tacit. si poate prietenia poate continua doar sunte ti oameni maturi ,nu?
simona10
Postat pe 24 Martie 2012 12:31
Daca era invers?? Prietena ta se indragosteste de sotul tau, cum ai reactiona??!!
Jojolin
Postat pe 26 Martie 2012 04:21

ar fi treburile ca si aranjate
dor72_
Postat pe 26 Martie 2012 17:01
De la: garbo_1249, la data 2012-03-19 19:17:01
suntem prieteni de foarte multi ani si ne-am petrecut o multime de vacante impreuna. eu sunt prietena cu ea din facultate si chiar eu le-am facut cunostinta. de curand mi-a zis ca ma iubeste. nici nu stiu daca ar trebui sa vorbesc cu ea sa ii spun sau sa.. nu stiu ce sa fac.


si daca te iubeste, ce?
Spune-i merci de informatie. Inutila, dar amuzanta.

Nu stu citi ani ai tu de n-ai invatat sa linistesti un barbat pina la virsta asta. Bine, poate esti flatata de situatie si nu vrei sa il linistesti....
quasaria
Postat pe 27 Martie 2012 00:49
Ohooo,de cate ori am patit eu din astea..dar am o replica ,cu care-i pun in punct,fara sa-i jignesc;"E pacat sa stricam o prietenie asa de frumoasa pt. un pic de..." si arat degetul aratator... : Tine totdeauna,si-mi castig definitiv prietenia lor sincera! Probabil e doar o incercare si-n functie de cum reactionezi ,vei fi si catalogata!!
Era un cantec cu "Sotia prietenului meu.." merge la tine ca uns..Sotul prietenei mele!!
Si inca unul cu "O dragoste gasesti/Dar un prieten nu/Sa--ti stie oful tau/La bine si la rau!!"
elisabeta_boia
Postat pe 30 Martie 2012 21:05
retragete din viata lor. Daca prietena insista cu intrebarile poti sa ii spui ce sa intamplat...altfel s=ar putea sa nu te creada...
niulia
Postat pe 31 Martie 2012 20:37
Printipii!Pentru mine sotul prietenei e ceva interzis!Halal prietenie!Sotul prietenei mele, pentru ca e om de caracter,nu mi-ar spune niciodata asa ceva!Sau ,cel putin, asta imi place sa cred.Eu l-as lua pe el la rost si i-as spune ca m-a jignit!I-as spune si ei ,iar pe viitor as lua distanta de amandoi!Ei,daca au probleme,sa si le rezolve ,fara a te implica pe tine sau alti prieteni!
garbo271916
Postat pe 6 Aprilie 2012 15:21
Eu daca as fi prietena ta as vrea sa stiu, sa aflu de la tine.
Daca as afla din alta parte m-as simti inselata de doua ori si nu as mai avea incredere intine niciodata.
Adevarul doare dar este intotdeauna calea cea mai buna.
helga0
Postat pe 6 Aprilie 2012 15:31
bineinteles ca nu trebuie sa ii spui ei nimic.
in schimb trebuie sa i spui lui ca i se pare,si ca este exclus sa fie ceva intre voi,sa uite complet si ca a afirmat asta.
el incearca,ca orice barbat,si nu e primul care face declaratii prietenei celei mai bune a sotiei.....
insa sunt vorbe goale,care ar face rau si prietenei tale,si relatiei voastre de prietenie.
pentru ce?
ce lucru bun iese din faptul ca vei spune?nimic bun!
asa ca uita,considera ca nu ai auzit nimic,dupa ce clarifici cu el.
daniilia
Postat pe 6 Aprilie 2012 23:08
Cand doi oameni se intalnesc, se simpatizeaza si se ajuta reciproc, fara a se implica in probleme de alt ordin, ei sunt prieteni. Cand in cadrul acestei relatii apare o a treia persoana, prietenia poate sa dispara. In acest triunghi, fara suparare cineva este in plus. Poate ca declaratia aceea de iubire este un semn ca trebuie sa te retragi cu discretie. Cand omul s-a trezit dintr-o data intre doua femei, tu ai jucat rolul pomului interzis. Cu atat ispita a fost mai mare, iar faptul ca a intins mana catre tine, din punctul lui de vedere functioneaza. Nu trebuie sa fii moral ca sa te culci cu o femeie. Sigur, poti sa spui rugaciuni sau el sa o faca pentru a arata intentiile curate care va anima. Dar cand simti ca o mana ti se baga sub fusta si mana aceea nu este a ta, ce faci? Tipi dupa ajutor, dai declaratii la politie, sau pur si simplu pleci din locul acela pentru a nu se intampla lucruri ireparabile pentru toata lumea?
garbo_1713
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:40
Nu stim inca ce i-ai raspuns la declaratia lui. Ai tacut? Asta inseamna un joc sentimental.
Oricarei femei ii place sa fie curtata, adorata, dar cand gluma se ingroasa, sotia lui fiindu-ti cea mai buna prietena, trebuie sa pui punct imediat acestui joc. Poate ti-a incercat un fel de slabiciune, cineva mai sus spunea ca poate ai partea ta de vina. Daca prin flirt si alte gesturi i-ai trezit cu adevarat interesul, si nu esti categorica in ai respinge neofensativ avansurile, ai putea sa
pierzi prietenia sotiei lui, prietena ta cea mai buna, spunandu-i el ca esti usuratica si a vrut sa te incerce. Problema complicata, cu cat ve fi prelungi cu atat pierzi prietenia unuia din ei.
Nu stim pana unde a ajuns punctul culminant, ori il eviti in mod delicat, ori ii spui clar ca ceea ce simti pentru el e doar o prietenie si ca n-ai trada prietena ta pentru nimic in lume. Asta daca tentatia nu e prea mare.
garbo194263
Postat pe 8 Aprilie 2012 23:28
Am o idee. Asa sunt eu idealista. Daca te iubeste sa iti faca declaratia in mod public in fata sotiei sale. Dar spune-i pentru orice eventualitate sa isi puna o casca de motociclist.
garbo_1713
Postat pe 9 Aprilie 2012 20:25
De la: garbo245363, la data 2012-03-20 16:53:15Mai fetelor, stati putin ca nu s-a ajuns aici tam nesam sa ii spuna ca o iubeste. Cu siguranta au existat intre ei priviri, atingeri,glume...si astea au dus la asa zisa iubire, pe care draga 1249 tu le-ai agreat. Spui ca ati facut vacante impreuna, nu crezi ca ai gresit undeva si i-ai dat impresia ca tu simti ceva pentru el?? Hai sa nu mai dam vina doar pe barbati ca nu sunt ei cei mai rai si niste gunoaie cum ii facem uneori foarte usor! Ce sa ii spui prietenei tale? Ai ce? Ca e vina sotului si ca uite draga prietena ce face barbatul tau? Fii cinstita cu tine insuti, omul ala nu a ajuns sa iti spuna te iubesc doar pentru o partida de sex!!!

Motanul se da la pisica care ridica coada !
CAVALER
Postat pe 13 Aprilie 2012 14:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relaxare 3 De la: eladaela 17 Martie 2011 21:55
Barbatul...fiintza cea mai nefericita? 129 De la: charmelen 11 Octombrie 2014 05:53
Subiectul meu 8154 De la: ladyDY 24 Iulie 2017 22:23
SA CRED CA VA MERGE??? 22 De la: CocoGeorgiana 3 Noiembrie 2009 23:17
Sotul meu este inca homosexual? 13 De la: prometeus_wife 28 Aprilie 2009 12:30
Setari Cookie-uri