Acesta adorabile PISICI !!!!!

Buna dimineata oameni si animalutze! Toata lumea e ocupata cu pregatirile Pascale....Nimeni nu mai baga in seama rasfatatii pufosi
Rotty
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:07
Ba da, la 5 dimi.
Axl_22
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:24
Saracutza de tine Miorlaitii mei au venit acasa doar pe la 7 cu tam-tam si labute murdare.Acum dorm ca au capait toata noaptea
Rotty
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:32
O zi fain Rotty! La treab, cu mine!
Axl_22
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:41
din ..cugetarile unei pisici..
O pisica flamanda isi ignora omul-stapan.
Ca si o pisica bine hranita!
Toti oamenii sunt egali,fie ca te aciuezi intr-un palat sau in subsolul stramt al unei batrane amarate,asa ca trebuie tratati de aceeasi maniera-cu o considerabila doza de..dispret.. .
elisabeta_boia
Postat pe 9 Aprilie 2012 00:14
Hey Betty ! Mi-a fost dor de tine.Si la pisi le-a fost dor.... Fara cugetarile tale ?
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2012 00:18
Am fost la mama,au fost Pastele la ea..ce-a mai mancai Pupy...pisica mamei...si apoi ..a disparut! Am cautat-o toti..si ghici unde era?In dulapul mamei ..dormea linistita..pe bluzele ei...Nu,n-am deranjat-o,am lasat-o{razand} sa-si faca..siesta!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Aprilie 2012 00:24
Ma bucur ca ai revenit Si pisi mei dorm in locuri nebanuite... Asa sunt ei...
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2012 00:38
Ei,cum rea sa "dispar"..dar mai avem si alte ..preocupari,nu tot Garbo.. dar cum de nici tu nu dormi??
elisabeta_boia
Postat pe 9 Aprilie 2012 00:44
Am facut foc in gradina si am invitat vecinii.Am borisit si Merg imediat in pat....imi beau ceaiul gata...
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2012 01:12
Si-l caut pe Schnuri ca nebuna prin toata casa.....Nu e. Da`parca a intrat... Pai sti unde era???Dormea frumusel in cosul de gunoi (hartii) din birou Cred ca se apucase sa citeasca printre facturi de l-a luat somnul
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2012 12:13
Mi se pare un "culcus" ff. confortabil..si linistit!!

Extras din Oracolul Suprem Al Pisicilor
Astazi,oct.7,1999 s-a hotarat ca nici o pisica sa nu raspunda la nici unul dintre umilitoarele nume de mai jos;
Pisu,Atisoara,Porcusor,Leusor,Ding-Ling,Balonas,Pisicel,Spumisoara,Coltisor,Grasu,Labite Mici,Rambo,Uraciosu,Necaz,Fata-de-blana,Blanita,Ghemotoc,tantarel,Ghiort,Roscata,Teroristul,Murdarici,Miau-Miau...
semnat:Presedintele MIAU
elisabeta_boia
Postat pe 9 Aprilie 2012 20:26
Betty am revenit numai sa te Tocmai am dat de cina la puiutzi.
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2012 20:38
De la: elisabeta_boia, la data 2012-04-05 22:16:17 am inteles eu gresit,SZ Cristina...am luat "progenitura bipezilor" drept ...a pisicii... si ca sa ma SZ iti trimit ..:
Orice zgomot trebuie facut la volum maxim chiar in toiul noptii...Daca se intampla sa ramai singur afara,in frig,in intuneric,mort de frica in puterea noptii nu sta si suferi in tacere...Urla prelung si persistent-omul tau va fi fericit sa sara din pat,sa vina sa te salveze si sa-ti dea sa mananci in miezul noptii.!!


da,da...ca-s bipezi sau feline sau canide...cand sunt mici...volum maxim in toiul noptii...visam urat,ne e teama..si vrem sa simtim caldura celor dragi...

si ...fie vorba intre noi...chiar adulti fiind..cand ne e teama de ceva , cautam tandretea si dragostea...
Cristina_Adler
Postat pe 10 Aprilie 2012 11:39
Mai ca de cand cu atatea probleme matrimoniale pe topicuri nu se mai ocupa nimeni de bietele animalutze.. Pai ce murdarele au venit pisi mele azi dimineata...si ce urme au facut peste toooot.... Da`pot sa le cert?...Nuuuuu.Le dau papitza si apoi ele merg frumos la nanica . Eu ma uit la mizerie.. ....si imi trece ca le iubesc.
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 10:55
Ieri am iesit cu Pupy a lui mama..afara la..necesitati.. Si a venit catelul curtii,un maidanez mic,roscat si pupacios..care nu are stapan,dar toti iubitorii de animalele il hranesc...Ei si cand s-a apropiat Roscatul{asa il cheama} Pupy a fasait una tare si ..mi-a sarit exact pe cap,si-a infipt gherutle in parul meu..si mai coboar-o daca poti... Roscatul cersea mangaiere,Pupy fasia in parul meu..si mama radea pe saturate!! A trebuit sa intru in casa s-o pot da jos pe Pupy...
Dar ce pacat ca nu a filmat "scena" cineva..yotube se numea=succes aveam!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2012 11:09
As fi vrut sa var scena..
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 11:33
Nu cred ca ai fi dorit ..insa sa fi fost in locul meu... pup
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2012 13:00
Din "cugetarile"motanului ..MOGULUL :
O viata fara smantana-este o viata fara sens!!
Nimicul-este ceea ce ramane intr-un castron de mancare...gol!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Aprilie 2012 18:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROPUNERE : O INTALNIRE REALA A CELOR DIN BUCURESTI 504 De la: cinezee 14 Februarie 2010 15:10
Metamorfoza 86 De la: elodia_2 24 August 2012 20:14
fisuri anale!! 5 De la: hermosa20 17 Decembrie 2015 14:41
nico 17 De la: garbo048253 22 Ianuarie 2010 21:10
cluburi de dans in cta 2 De la: oxygene 24 Iulie 2009 22:38
Setari Cookie-uri