Acesta adorabile PISICI !!!!!

Buna dimineata, doamnelor!

ma scoateti din sarite! pisici,pisici,pisici!!!!

calde,tandre,afectuoase....ce sa mai vorbim despre personalitate!!!!
smecherie multa...insinuante..obraznice...inocente?...

scurta povestire despre pisici.

ma intorc acasa,de la scoala (trecura de atunci vreo 35 de ani)....tatal meu , aduna cioburi....ma mir!...tata si matura!....''cineva'',trecuse pe langa ''mostenirea'' de la stra-bunica...si pentru ca n-a avut loc destul,si-a facut!...mostenirea,zacea tandari,iar tata aduna de zor!....si dupa ce ma mai mir eu asa,pret de vreun minut,intreb:stergi urmele ca sa nu observe mama?
iar tata raspunde:ach,nu...mi-e teama sa nu se taie asta mica la labute!!!!

iar aia mica , privea ,usor smechereste....mama a aflat mult mai tarziu..s-a necajit un pic , a luat in brate ''agresoarea'',i-a facut morala...si-a mai iubit-o vreo 18 ani....
Cristina_Adler
Postat pe 30 Martie 2012 09:41
Neata Cristina Sper ca ai observat ca nu e vorba doar de pisici.Si catei.
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 09:54
Buna dimineata , Rotty!...ei.hai . nu te ofensa!

de cand ma stiu,in casa noastra a fost..menajerie....pisici,catei,pesti,purcelusi de guineea,arici,iepure...

pe vremea cand fiica-mea era mica,voia sa salveze tot!...mi-a adus acasa un pui de arici pe care l-am hranit cu pipeta...ooofff...apoi am adus eu un pui de pisica,slab si plin de purici...si tot assa...familie de ticniti!!!!! aaaa...plus florile....

dar,nu-mi pare rau!...
Cristina_Adler
Postat pe 30 Martie 2012 10:18
Nu ma ofensez draga mea. Si pe la mine e tot asa.Animale,pasarele,flori de tot soiul...
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 10:27
Acest topic este cu saci de purici?
Hahaha! Lsai-i s vin la miineee!!!
Thor_again
Postat pe 30 Martie 2012 10:32
Nu cu purici ca i-am deparazitat.
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 10:35
Nu vrei un motan alb?Ca il trantesc de toti peretii de-mi mai murdareste geamul.
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 10:42
Rotty, te-am vzut asear pe la "mine". Poi s mergi acum, am reparat clipul i i-am nlocuit imaginile pentru care a fost blocat. Se poate auzi binior acum.

Hahaha!!! Motan? Noup!
Eu nu iubesc pisicile. Nici nu le ursc, dar lumea pe aici tie opinia mea: sunt parive i nerecunosctoare.
A, dac mi ddeai un samoyed, un huski, un golden retriever, poate mai stteam la negocieri.
Thor_again
Postat pe 30 Martie 2012 10:43
Ok.Incerc.
Golden retriever nu am,iar pe rotty nu il dau ca imi pierd numele de pe forum.
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 10:47
Pe rotty poi s i-l ii, zilnic am de-a face cu un ncpnat din sta la job. Da' l iert, c e btrn i nici nu e al meu.
Thor_again
Postat pe 30 Martie 2012 10:57
La capitolul "incapatanare"ai dreptate.Are noroc ca-l iubesc.Cat despre caracterul pisicilor si acolo iti dau dreptate,ca am doua dar ce sa fac?Si ele imi sunt drage.Eu accept pe cei din jurul meu cu calitati si defecte.
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 11:04
interessant comentariu Thor!...se pare ca exista o incompatibilitate intre majoritatea barbatilor si feline!!

ma luminezi???...care-i motivul???..nu de alta..da' io's batrana si bolnava.....
Cristina_Adler
Postat pe 30 Martie 2012 11:46
Cristina, cel puin ntre mine i feline nu exist incompatibiliti. Doar ntre mine i o anumit specie de feline
Ce mai e de luminat? Nu e un motiv anume, e doar obsevaia empiric derulat pe parcursul a cteva zeci de ani.
Prefer cinii, mai ales c am i lucrat cu ei vreo 15 ani
Thor_again
Postat pe 30 Martie 2012 11:58
na gut!...observatie empirica...derulata....usw..
spune concret !..ce nu-ti place la pisici!!!???
Cristina_Adler
Postat pe 30 Martie 2012 12:02
Nimic! Sunt courve! Sunt prea capricioase pentru nervii mei! Te joci cu ele cnd au chef, nu cnd ai chef. Dac nu le bagi n seam cnd vor, e belea! Dac le bagi n seam cnd nu vor, i dau cu flit.
Am zis clar mai nainte c sunt parive i nerecunosctoare.
Le mai accept cnd sunt pui.

Tu vrei s-mi faci vreo anamnez?
Thor_again
Postat pe 30 Martie 2012 12:06
nu prea vreau sa-ti fac anamneza!.... nu de alta,dar nu ma pricep...sigur,sunt capricioase,iti dau cu flit!!

parsive si nerecunoscatoare!! ok...si putin cam courve!!....

vorbim aici despre pisici sau despre femei????....

cam multe in comun , nu crezi??



Cristina_Adler
Postat pe 30 Martie 2012 12:16
Cristina, femeile sunt femei, pisicile sunt pisici, courvele sunt courve. Sigur, ultima specie se gsete i n rndul femeilor, i n rndul pisicilor, dar s nu generalizm. Eu unul nu cad n pcatul sta -al generalizrii.
Ce, brbai parivi, nerecunosctori, courve nu ai ntlnit?
Thor_again
Postat pe 30 Martie 2012 12:20
Nu ma pot supara ca am ascultat muzica buna si am spirit senin.
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 12:39
Nu sunt in Romania,deci trec la urmatoarea,daaaa si ai dreptate.La munca,nu la intins mana. Am destula treaba.
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 12:53
Rotty!!..te pot ajuta la treaba?...intre noi sunt doar vreo 300 de km....in 3 ore,daca nu-i Stau...am ajuns... spor la treaba!

tsch!
Cristina_Adler
Postat pe 30 Martie 2012 14:40
Cristina Ptr. ca iubesti pisicile si cainii !!!Si am zambit la replica tatalui tau..un dulcic!!
Thor stiu ca nu-ti plac pupicurile..dar meriti ptr. ca DA ai dreptate!!Daca ai citit ce-am scris eu in numele pisicilor"adorabile" vezi ca-ti dau ,indirect ,dreptate..dar tot..le IUBESC!! Asa cum barbatii descopera ,in unele femei...,cat sunt de capricioase si nerecunoscatoare...dar tot nu pot fara ele...asa si eu...iubesc neconditionat PISICA la fel cum iubesc neconditionat pe sotul meu...sau chiar mai mult...
Si acumun mic ...Dictionar Pisicesc:
Insomnie-inabilitatea de a putea dormi mai mult de 20 de ore/zi !!
Loialitate-Sa locuiesti cu aceeasi fiinta mai mult de 6 saptamani!!
Stresss-O stare caracteristica doar altor..creaturi..!
Pasare-Mancare cu aripi dar fara a fii conserva!
Tantar-Un dragon mic si vicios!
Caine-Tot un fel de tantar,urias si cu par..!
Constienta-Acel interval plicticos dintre doua somnuri!
Mancare-ceva ce trebuie primit la fiecare30 de minute!
Iubire-Un sentiment pe care,sincer,nu-l poti nutri decat..pentru tine!
Cutie-Un posibil portal catre utopie,care trebuie explorat si pazit!
munca-O activitate facuta de oameniptr. a mentine confortul pisicilor!
Umilinta-Nu cunoastem...definitia!

elisabeta_boia
Postat pe 30 Martie 2012 18:59
Buna betty Imi place dictionarul tau.Azi chiar am fost suparata pe pisi mei dar a trecut.
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 19:05
Si azi o cugetare a unei pisici :
Pe masura ce voi imbatrani,voi prinde tot mai putini soareci.Ma voi juca din ce in ce mai putin.Voi dormi zi si noapte. Atunci vei simti nevoia sa ma iubesti mai mult!
Miaaau!!
elisabeta_boia
Postat pe 31 Martie 2012 11:23
Neata Betty Cugetatea asta imi da o nota de melancolie.Nu vad cum Ar arata totul fara pisi mei.
Rotty
Postat pe 31 Martie 2012 11:33
Sa nu-mi mai murdareasca nimeni geamul? Sa nu ma mai trezeasca nimeni in toiul noptii ca are chef de joaca sau i foame? Sa nu imi mai sape nimeni prin straturi? Aia nu e viata.
Rotty
Postat pe 31 Martie 2012 12:39
Bine ai venit Liliana. Si lui Tomi,bineanteles Ma duc repede sa ma uit la poze ca sunt curioasa
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 13:26
Tomi draga esti un dulcic. Liliana sa pui niste poze si pe profilul Garbo...Si sa mai intri sa ne povestesti despre Tomi
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 13:38
Am inteles (in sfarsit) de ce Schnuri tot venea si se mieuna pe langa mine,in ciuda castronasului plin cu carnita Voia iaurt grecesc Am mai incercat sa-i dau de altul,dar nuuuuuu.Ala grecesc e bun.Natur. Bat-o norocul pe aia de il tot rasfata
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 17:30

Daca ai pisica, ai sa-nveti sa torci;
ai sa-nveti sa mangai dar sa nu te-ntorci.
Ai sa stii pregeti daca e nevoie
dar sa ai curajul sa faci ce nu-i voie.
Daca ai pisica, stii deja, prea bine,
Ca cel ce iubeste vine el la tine; ...pentru pisicute...
..o seara frumoasa,dragele mele..
_Cristina_Criss_
Postat pe 1 Aprilie 2012 20:50
Criss... (daca am voie)
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 20:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
multumesc!! 6 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 22:00
ce mai vb fetele....... 62 De la: alexsutsa 3 Octombrie 2009 02:13
Cafeneaua prietenilor 1165 De la: Mihaa_kidz 4 Noiembrie 2010 12:18
concurs 22 De la: manina 23 Noiembrie 2009 11:02
Concurs Tchibo Exclusive Origins 5-27 noiembrie 2009 2958 De la: Anouk 2 Decembrie 2009 21:42
Setari Cookie-uri