Acesta adorabile PISICI !!!!!

O zi frumoasa la toti pufisorii rasfatati si Sa papati cuminti lapticul,nu va jucati cu perdelele,nu racaiti pamantul de la flori,nu rasturnati vaza de pe pervaz,nu trageti hartia igienica din baie.....Si daca tot o faceti,noi va certam si va iertam pentru ca va iubim.
Rotty
Postat pe 20 Martie 2012 09:01
Noapte buna.
Rotty
Postat pe 20 Martie 2012 21:34
Nu cere voie niciodata pentru ceva-pretinde pur si simplu!!
Pisicile dorm mult pt. ca asta e unicul lor scop in viata!Fiintele dorm pt. a avea energie sa-si slujeasca pisicile!! Daca nuvei reusi de prima data e momentul sa mai incerci un pui de somn..!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Martie 2012 23:48
A rasarit soarele,ne intoarcem somnoroase acasa cu pretentia micului dejun,si hop in dormitor pe locul lui mami inca cald. Cine a zis ca viata nu e frumoasa???
Rotty
Postat pe 24 Martie 2012 09:05
Uneori chiar mi-e mila de stapanii mei. Ii trezesc la 2 noaptea sa ies afara,la 4 dimineata ca sa intru inapoi,si din noul la ora 6 cand mi se face foame. Dar daca cumva ma trezeste cu aspiratorul,devin irascibil si furios,ore intregi. !!!

Casa asta e a mea-ei doar platesc ratele..

Stapana mea crede ca sunt arogant,egoist si lenes.
Are dreptate..si mai am multe alte calitati!!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Martie 2012 19:06
Ca de exemplu,foarte rasfatat si imi place sa pandesc pasarelele cand le pune mami de mancare ...dar nu as avea voie
Betty mi-a fost dor de tine.
Rotty
Postat pe 24 Martie 2012 19:18
O,merci mult Rotty,dar exact asa mi s-a mai spus azi...Pup
chiar am avut ai mai am..o zi minunata!!! merita sa traiesti!!!

Sa revin la ..tema..
Din ce sunt alcatuiti pisoii mici?
30%.dragalasenie
29% obraznicie
28% tors
10% blana
3% inocenta
elisabeta_boia
Postat pe 24 Martie 2012 20:38
Buna dimineata am uitat sa ma prezint eu sant mica alintata din familie ma numesc Sisi, Am sa incerc sa imi fac o caracterizare ;am blanita de culoarea cafeli cu lapte pe care mami o bea in fiecare dimineata ochii mari si albastri la fel cum este cerul senin o codita stufoasa ca un pamatuf de praf ce as mai putea sa zic despre mine sant isteata dar ma-i fac cate o prostioara mami ma cearta un pic isteata cum sant din fire imi dau seama si incerc alta data sa nu o ma-i fac in acelasi timp in capusorul meu se invarte alta traznaie pe care mor de curiozitate sa o realizez dar sa stiti nu din rautate ci numai din curiozitate ce pot zice nimic ma uit la mani si ea imi da raspunsu asa sant toti copii curiosi si alintati al meu nu putea sa faca o exceptie doar si el la randul lui este tot un copil,Acuma sa ma scuzati dar eu plec afara sa ma joc va pupicesc cu drag micuta Sisi daca vise face dor de mine sa im-i scrieti
si eu o sa ma-i scriu despre intamplarile mele posnase va pupicesc PA
gabor196908
Postat pe 25 Martie 2012 07:50
Bine-ai venit SISI cu stapana ta 908 !!! Pupacim cu drag o asa frumusica si{cum ai zis?}..isteata pisicuta!
Pe aici mai sunt si alte adorabile pisicute,sa ti le prezint: Dum-Dum,Schnuri,Blaky,Bubu,Tigru,Mitzi,Lady,Pupy si acum si ..tu Sisi! !!! avem si-nu bun prieten,protetcor al pisicilor de pe Garbo:Rotty!!
Cu noi alaturi de stapani..la cat mai multe nazbatii si dragalasenii INAINTE !!!! Si nu uita sa ne povestesi tot,noi intelegem si ne bucuram alaturi de tine! :sml-love0038
Acum toata Pisicimea Garbo ,poftiti la castronelele cu laptic calud si un pic dulce!!Pt. Rotty ..casrtonul mare! :Pofta buna!!Si Somnic Pufos!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Martie 2012 08:44
Neata si un bun-venit din suflet pentru Sisi Noi tocmai am servit lapticul si portisoara de carnita,am necajit putin cateii air acum dormitam fericite in living Oare da cineva drumul la tv?
Rotty
Postat pe 25 Martie 2012 10:03
Toate lucrucile bune se intampla celor care torc!

Sunt multe secrete ptr. a scapa de necazuri atunci cand ai facut ceva rau...Arata-te indignat..!!! Toarce bland..! Da-te ranit..!
Da vina pe ..caine..! Fugi mancand pamantul...!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Martie 2012 10:37

Credeam ca sunt singura pe lume care crede ca matele sunt cele mai frumoase fiinte!!!!!Ma bucur ca va cunosc!!!!Eu am o pisik cu aere de printesa Mitzi de 8 ani si un motanel Tomitza!Pe Tomiyza l-am gasit pe strada mic si f.slab si nu m-a lasat inima sa-l las acolo!!!Acuma este bucuria casei,pupa si iubeste pe toata lumea.......nu as mai putea sta fara el!!!!
mitiduk
Postat pe 25 Martie 2012 17:29
Bine ati venit,Miti si Tomita Si eu l-am gasit pe Blaky la o margine de drum,plin de purici si fff bolnav.Zile in sir am mers cu el la Dr la injectii dar acum sunt mandra de el.E o frumusete de motan negru,cu stea pe piept.Imi place cand ignora cainii cu o atitudine aristocrata si se cuibareste langa mine pe sofa ca si cum ar zice ":Mama e a mea! Clar?"
Rotty
Postat pe 25 Martie 2012 17:42
Bine-ati venit Mitzi si Tomitza !! Aici e lumea pisicilor!!Si a cateilor!

Ascutitul temeinic al ghearelor pe tapet-este cheia tuturor cunostintelor!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Martie 2012 22:17
Multumiiiim!!!!!
mitiduk
Postat pe 26 Martie 2012 20:31
iote ce de mai printese!
mie imi plac pisicile alea jigarite de prind soricei si sobolani. harnicute foc dragutele!
Eugenia69
Postat pe 26 Martie 2012 20:47
Karma zilnica a pisicilor:
00.00-07.00 -Somn la pat
07,00-07.10 -Micul dejun
07.10-12.00 -Un "respiro" matinal pe cuptor
12.00-12.10 -Masa de pranz
12.10-15.00 -Contemplatie pasnica
15.00-15.01 -Exercitii fizice..{optional..}
15.01-18.00 -Meditatie intr-un loc insorit
18.00-18.15 -Cina
18.15-00.00 -Reflectii de seara intr-un dulap !!

A canta e omeneste,a MIEUNA...este..DIVIN !!!

elisabeta_boia
Postat pe 26 Martie 2012 23:08
Doamne dar ce bine ne mai simtim sa ne tavalim si sa facem gauri in stratul in care mama tocmai a terminat de pus arpagicul ...Si oare cum e tufisoara aia de flori tocmai plantata? Sa o scarmanam putin sa vedem rezista?
Am citat din programul de exercitii fizice(optional )
Rotty
Postat pe 27 Martie 2012 16:54
Bv Rotty!! Si apropo...."Fa-ti culcusul oriunde vei gasi un ..fraier ..dispus sa-ti faca toate poftele cu dragoste si devotament"
Daca esti norocos iti vei face chiar mai multe asemenea locuri.

Si nu uitati: Pisica are AUZ selectiv...
Pisica poate auzi un soarece chitaind la o mila distanta asta ignorand zgomotul facut de fiinta care o cheama,de la doar doi metri.
elisabeta_boia
Postat pe 27 Martie 2012 20:24
Ce bine ca s-a trezit mama! Uite isi bea cafeaua.Pare cam lipsita de ocupatie ...ia sa sar eu cu labutele asa murdare pe scaun... Uiteeeee si-a iesit din apatie
Asta a fost "intrarea" lui Schnuri dupa o noapte de hoinareala.
Rotty
Postat pe 28 Martie 2012 08:42
Noapte buna la totzi pufisorii.
Rotty
Postat pe 28 Martie 2012 23:05
doarme de doua ore in fotoliu la spatele meu, acum trebuie sa o transport in dormitor ca nu e in stare sa se miste.
cri_cat
Postat pe 28 Martie 2012 23:08
Pisi mele sunt afara iar cainii dorm langa mine pe sofa.Imi da o stare de bine
Rotty
Postat pe 28 Martie 2012 23:19
Unde esti Betty?
Pisicutele iti duc dorul...
Rotty
Postat pe 29 Martie 2012 14:16
Tot pisici si iar pisici Dar se cutzu nu zice nimeni nimic?E drept ca ei nu stiu sa se "pisiceasca" ca sa intre sub pielea noastra dar merita toata dragostea si atentia noastra. Ei ne scot din casa pe orice vreme,nu ca ar trebui sa faca susu,ci pentru a ne mentine noi in forma si sportivi.
Aici pe forum avem asa catei frumosi
Rotty
Postat pe 29 Martie 2012 18:56
Ah....Si inca ceva.Ca nu care cumva sa se depuna cina pe solduri,tot ei sunt cei care vin cu mingea sa facem putin sport.Asa.....sa dormim bine. Nu sunt niste dulci?
Rotty
Postat pe 29 Martie 2012 19:28
Betty!!!!...Tot nu esti?
Rotty
Postat pe 29 Martie 2012 20:38
Bai incep sa ma enervez pe pisici Zic de 10 ori "Hai la mama,"si ma ignora de parca as fi un....la margine de drum.I zic la caine "sezi",si o face...Si acolo ramane pana-i dau liber.
Rotty
Postat pe 29 Martie 2012 20:58
Cine ma striga? A!! Rotty,pup,am venit!
Cri_cri ..Mitzi a ta e o mica smechera..si bine face,o pup! Si te si pe tine ca o iubesti asa de mult si faci ce vrea EA cu tine..

Orice perna calda este facuta parca ptr. o pisica.
Fiecare raza de soare isi gaseste pisica ei!!

Nu ma treziti niciodate-decat ptr. cina!
Nu va foiti in pat ca sa nu ma deranjati!

Si,in genere...acceptati idea ca exista un singur stapan in casa asta-EU PISICA!!
elisabeta_boia
Postat pe 29 Martie 2012 23:01
Atentiune la mine pisici! Inviorarea de dimineata se face obligatoriu pe pervazul geamului proaspat curatat.Mizeria din blanita se imprastie artistic in picaturele asimetrice pentru a fi mai greu de localizat
Rotty
Postat pe 30 Martie 2012 09:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 7 De la: Ciresica 28 Noiembrie 2009 08:30
Terasa de vara 4534 De la: silfida 4 Iunie 2013 19:46
bux 3 3 De la: yanyacharberet 10 Octombrie 2009 10:17
de ce nu mai este BULA ROZA DE LA FORUM? vreau explicatii 9 De la: daria_pet 30 Iulie 2009 00:54
La ciroza ecosez 503 De la: precizilla 23 Martie 2012 09:28
Setari Cookie-uri