Acesta adorabile PISICI !!!!!

Noi conducem lumea,oamenii sunt sclavii nostri...Suntem independente,mandre,arogante...si cu toate acestea,ffff simpatice!!Trebuie sa recunoasteti...Suntem...adorabile!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Martie 2012 09:10
Si pline de personalitate.Schnuri (de ex)mananca impreuna cu rotty din acelasi castron dar Blaky nu.E prea mandru.
Rotty
Postat pe 18 Martie 2012 09:21
Bun dimineaa! M numesc Dum-Dum, sunt motan i sparg tot timpul cte ceva.
Sunt negru, dar am o cravat alb i osete albe.
Axl_22
Postat pe 18 Martie 2012 09:22
Neata Axl si tie Dum-Dum.Esti frumos dupa descriere
Rotty
Postat pe 18 Martie 2012 09:24
Betty a fost super ideea cu topicul despre pisici.Au si cateii loc pe aici ca sa nu mai deschidem unul extra?
Rotty
Postat pe 18 Martie 2012 09:28
Torc si toata amaraciunea dispare.
Ma "pisicesc" si incruntarea devine zambet .
Ma joc si lumea ta se umple de voiosie ,
Si in schimb nu cer decat 2 mese pe zi...
SI TOATA DRAGOSTEA TA!!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Martie 2012 09:36
Cateii mei convietuiesc in buna pace cu pisi,deci la noi tema e doar una.Si sa vezi ce le mai apara rotty pe pisi lui cand vine cate un motan din vecini pus pe harta...
Rotty
Postat pe 18 Martie 2012 09:37
De la: Rotty, la data 2012-03-18 09:28:29Betty a fost super ideea cu topicul despre pisici.Au si cateii loc pe aici ca sa nu mai deschidem unul extra?

Merci,sigur ca incap si cateii...doar sunt BUNI PRIETENI cu ..pisicutele!!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Martie 2012 09:37
Stii ca dupa operatie Blaky a stat tot timpul cu mine in pat?Statea pur si simplu langa mine si ma veghea.Cum sa nu-l iubesc?Cum sa nu-l rasfat?Mi-a fost mai credincios ca un caine
Rotty
Postat pe 18 Martie 2012 09:42
Mama mea are o pisica PUPY nu e de rasa,dar e o dulce....si spune{mama} ca atunci cand o doare ceva,Pupy se aseaza pe locul dureros,il simte..si sta acolo pana trece durerea! Am citit ca atunci cand un organ al corpului e bolnav,el are o miscare nenormala,miscare pe care pisica o simte si se aseaza acolo pt a-i regla miscarea,deci vindeca organul bolnav!!
Cei care nu iubesc pisicutele-si sunt si de aceia destui,spun ca pisica iubeste tot ce e anormal,si dupa ce se normalizeaza miscarea organului bolnav,nu-i mai place normalitatea si pleaca...Dar oricum ar fii..e CLAR ,PISICILE pot vindeca!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Martie 2012 09:53
Ai dreptate.Blaky isi face tocmai somnul de frumusete in living,iar Schnuri in dormitor,moment propice sa pun mancare la pasarele.
Rotty
Postat pe 18 Martie 2012 10:26
Din varful urechilor
pana-n varful cozii
Un pisic nu cere decat:
"Iubiti-ma,va rog,"

Trebuie sa ma iubiti-sunt un pisoias!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Martie 2012 23:44
Ne intindem lenese in lumina soarelui inca somnoros,ne ascutim gherutele pe scoarta unui copac suparat ca l-am deranjat,necajim putin catelul inca netrezit si asa incepe inca o zi frumoasa si plina de noi experiente
Rotty
Postat pe 19 Martie 2012 08:56
rasturnam vasul cu laptic, furam prosopul din baie, ne razbunam pentru ignorul de dimineata (ce-i cu atata graba pe voi??) si ne facem 'manichiura' pe geam! la urma, chiar pe hol si in loc de pupici si urari de 'spor la treaba' rupem ciorapii lu`mami (yessss!!)
ufishor
Postat pe 19 Martie 2012 11:52
normal, doar nu vrei amintire de dimineata?
cri_cat
Postat pe 19 Martie 2012 11:58
dupa cum vad, doar eu am matza cuminte. Doarme cat dorm eu, se joaca cand am chef de joaca (daca nu are chef .. isi face ).
Dimineata, uneori, vine si ma pupa pe nas.

Ei .. cu musafirii, e altceva. Face urat tare la alte pesoane care intra in casa. Deci sunt protejata si de hoti.
cri_cat
Postat pe 19 Martie 2012 12:02
cri, norocoaso! ;)
dar si bubu e cuminte, programul de divertisment face parte din atributiile lui, atata tot...
ufishor
Postat pe 19 Martie 2012 12:08
ar trebui sa le facem cunostinta, o sa iasa o prietenie platonica de toata frumusetea
cri_cat
Postat pe 19 Martie 2012 12:10
Betty , ...PUPY alu' mama ta, seamana cu TIGRU lu' mama mea...dupa cum o descrii, toarce si / mine.... odat' ma durea capu' si am iesit la gard la strada/ bune!....so' suit pe gard(ii din scandura) so' ascutit gherutele si so' uitat gales la mine, am vrut sa vad ce face, am intors capu' si el so' suit pe umarul meu drept( fantastic va spun) am stat vreme de 10 minute afara in timp ce eu ii simteam mangaierea / langa ureche,ii auzeam cum ii bate inimioara, si apoi cand am intors capu', so asezat iar pe gard. Drept va spun, ca nu mo' mai durut capu' ....si cum sa nu cred ca ele(pisicile) sunt doctorite!
Va multumesc ,ca aveti rabdare cu ele.
Fss_ssu
Postat pe 19 Martie 2012 12:53
simt cand nu e ceva in regula. Mitzi, atunci cand ma doare capul si stau cu capul pe perna, se incolaceste in jurul capului meu si sta acolo pana imi trece durerea de cap.
cri_cat
Postat pe 19 Martie 2012 12:58
Pe langa ca sunt doctori buni,sunt si companioni de nadejde.La plimbarea de seara cu cainii,vin intotdeauna si pisi cu noi.Mai ales Schnuri care se plimba mindru "cot la cot" cu rotty.
Rotty
Postat pe 19 Martie 2012 19:32
Acum pupacescpe DUM-DUM -a lui Axl;
pupacesc pe SCHNURI si BLAKY a lui Rotty;
pupacesc pe BUBU a lui Ufisor;
pupacesc pe TIGRU a lui mama lui Suparatu;
pupacesc pe MITZI a lui Cri_Cri
Si lor,numai LOR le dedic urmatoarele:" Sunt o alcatuire care o sa-ti topeasca inima!" "Tot ce va cer este sa ma iubiti macar pe jumatate cat ma iubesc eu insumi!" "Cu cat mai multa dragoste primeste o pisica,devine cu atat mai simpatica!""Daca legile Evolutiei se vor dovedi exacte de-a lungul vremii,atunci oamenii vor atinge perfectiunea-adica vot deveni....PISICI!"


elisabeta_boia
Postat pe 19 Martie 2012 21:42
i-ai pupacit pe toti...si pe mine NUUUUUUUUU.....
ladyDY
Postat pe 19 Martie 2012 21:48
Buna seara ce faceti??/ citeam ce ati scris aici despre pisicutze si catelusi si ma gandesc ca tare mi ar mai place si mie unul..insa am bebele mic de 3 ani .stiu ca sunt anumite rase care se pot lua chiar si in asemenea situatie doar ca nu stiu exact cum se numesc...daca aveti vreo idee...va multumesc anticipat (o mica cafelutza asa pe inserate) si
Iryna_Iry
Postat pe 19 Martie 2012 21:53
Scuze LADY micuta si alba,si pufoasa..te pupacesc si te frec pe burtica si sub botic,ma ierti?Frumoaso!! Ei?!Multumita?!!
elisabeta_boia
Postat pe 19 Martie 2012 21:54
Na...Acum ca m-i i-ai pupacit nu mai vor sa stea in casa. Iar umbla toata noaptea prin iarba uda,iar dimineata vin tantosi si se urca in pat.
Rotty
Postat pe 19 Martie 2012 22:08
Betty...multumita...multumita !!!
Rotty...apai ce ai vrea...sa stai toata ziua ...sa-ti rugineasca masina de spalat ...sa o tii de bibelou???!!!
ladyDY
Postat pe 19 Martie 2012 22:27
Spal ca la concurs Da mi-am recuperat pisi ca am fost cu cutzu la plimbarica si a venit si Schnuri cu noi ca de obicei.
Rotty
Postat pe 19 Martie 2012 23:08
Cateii sunt Catei !!
Pasarile sunt Pasari !!
Pisoii sunt..ZEI !!

Aminteste-ti trecutul-vremile acelea de aur cand vechii egipteni ii tratau pe stramosii tai ca pe ZEI.Si voi trebuie sa pretindeti,ba chiar sa insistati in acest sens,aceeasi DEVOTIUNE !!!
elisabeta_boia
Postat pe 19 Martie 2012 23:12
Noapte buna la toti mieuneii. Sa va ciubariti cuminti pe pernutele voastre si sa visati frumos.
Rotty
Postat pe 19 Martie 2012 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu colinda.... 10 De la: Iryna_Iry 28 Aprilie 2013 09:36
cafeneaua trei cirese, doua piersici si un gratar..... 11457 De la: SAL 27 Ianuarie 2012 14:39
Horoscopul iubirii 14 De la: si_totusi 21 Ianuarie 2010 13:17
Taratele de grau 20 De la: alex2007 18 Mai 2010 07:58
Hartuire 32 De la: Bianca17 11 Februarie 2015 11:49
Setari Cookie-uri