tuse si raceala

Buna fetelor,
De cand a inceput sa ninga atat de mult...n-am mai putut sa imi scot masina de sub zapada...asa ca am inceput sa merg cu metroul Acum...nu stiu daca de la frigul de-afara...sau de la alti oameni de prin preajma mea...ideea e ca am racit rau...si, mai mult, am o tuse foarte urata pe care nu stiu cum sa o tratez. Problema, de fapt, e fiica mea de doar 3 anisori...pe care nu as vrea sa o molipsesc cu aceasta tuse... Stiti vreun remediu rapid?
andutza_37
Postat pe 17 Februarie 2012 12:10
Buna tuturor,
Revin cu vesti imbucuratoare :)
Am reusit sa ajung la medic...si se pare ca nu era asa grav pe cat aveam eu impresia: o raceala banala cu tuse...
Mi s-a dat sa iau Fluimucil 600 - 1 pastila efervescenta pe zi timp de 5-10 zile (nu ma plang...are gust chiar bun...macar de-ar fi toate medicamentele asa...) si sa beau multe ceaiuri din plante (au si plantele-alea niste nume...dar nu le-am retinut..unul dintre ceaiuri parca se numea Hapciu...mi-aduc aminte ca m-a amuzat ) + multe fructe cu vitamina C:portocale, lamai, kiwi, pomelo...orice are vitamina C din plin.
Inca urmez tratamentul acum...dar ma simt mult mai bine, iar fiica mea e sanatoasa tun si o mentin asa cu fructele recomandate de medic.
Sanatate multa!
andutza_37
Postat pe 22 Februarie 2012 12:34
sanatate si toate cele bune
elodia_2
Postat pe 22 Februarie 2012 12:48
Buna ziua,

pentru raceala si gripa gasiti in trusa Hapciu produse naturale(din plante, extracte din plante si uleiuri volatile), testate pe un numar de peste 100 de pacienti la care s-a constatat lipsa efectelor secundare chiar si la pacientii cu polialergii medicamentoase.
Sunt mai multe formule de produse pentru toate simptomele care apar in raceli sau gripa: capsule, tinctura, ceai cu efect antiinflamator si antiinfectios, lotiune si ceai cu efecte antifebrile, comprimate si sirop Plantusin pentru tuse si dureri de gat si inhalant pentru congestia nazala.

Multa sanatate
Medic_Fares
Postat pe 13 Septembrie 2012 15:45
Fetelor, foarte important!!!
In caz ca luati antibiotic, intrebati medicul si despre tratament asociat cu ceva care sa previna disrugerea florei bacteriene.
eu m-am pricopsit cu o candidoza in toata spendoarea dupa utimul tratament cu antibiotic luat impotriva unei gripe.
am luat la momentul respectiv feminella vagi c pentru echilibrarea florei si a fost ok.
aveti grija cu antibioticele!
garbo_401512
Postat pe 30 Mai 2014 12:50
512 nu stie ca gripa nu se trateaza cu antibiotice ?
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 10:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vitamine pentru par si unghii 19 De la: garbo_471868 2 August 2017 08:57
teama 9 De la: garbo168348 23 Septembrie 2010 01:05
hematuria 23 De la: garbo057460 7 Februarie 2013 22:00
Doppelherzaktiv lanseaza Ochi-sanatosi.ro 1 De la: garbo268940 12 Martie 2012 17:07
fibron uterin 7 De la: garbo270264 22 Octombrie 2014 07:58
Setari Cookie-uri