CAMERA DE GARD


cand a plecat?
dor72_
Postat pe 20 Februarie 2012 15:31
Azi. Uit-te la topicul cu umbrela!
Axl_22
Postat pe 20 Februarie 2012 15:33
Na, iar au ters postarea mea.
Am rbdare. Scriu din nou.

Betty, fumatul nu ngra.
Bea ceai de anghinare cu leutean. E amar, dar slbete.
Axl_22
Postat pe 20 Februarie 2012 15:37
eu iau un anghirol zilnic-pt.ca e lenesa bila mea...dar si leustean?O sa incerc,fac orice,numai gimnastica nu..,sa dau 3 kg jos..Pup si multumesc!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Februarie 2012 21:40
Betty, am pus un link, dar garbo a ters...nu-i place leuteanul (nici mie).

http://stiri.bizi.ro/stiri-cool/diete-ceaiul-de-leustean-topeste-grasimile-d28dd2c795h7.html
Axl_22
Postat pe 20 Februarie 2012 21:52
Axl.. a fost de acord si sotul meu sa inceapa o cura cu ceai de leustean,yesss!!! Multumesc,acum sa vedem si..rezultatele,oricm pup!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Februarie 2012 20:32
OK Betty, vb peste o lun.
Axl_22
Postat pe 21 Februarie 2012 20:40
O!!!! O luna? Ar fi minunat!!Fac cinste daca da jos ,sotul,macar vreo 10 kg....eu nu am de dat decat vreo 2-3... El are..141de kg...JALEEEE....
elisabeta_boia
Postat pe 21 Februarie 2012 21:14

adica tu ai 110?
sotul tau, va slabi chiar mai mult...daca e singura hrana pe care o ingera...
dor72_
Postat pe 21 Februarie 2012 21:19
dor,
eu nu stiu daca a inteles ce-ai zis....
dar mai bine sa nu inteleaga...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 22 Februarie 2012 02:20
azi, am de gand sa ignor seful.
Katinka
Postat pe 22 Februarie 2012 08:40
eu nu...

ge, cam scump la vedere
dor72_
Postat pe 22 Februarie 2012 16:33
De la: elisabeta_boia, la data 2012-02-21 20:32:25Axl.. a fost de acord si sotul meu sa inceapa o cura cu ceai de leustean,yesss!!! Multumesc,acum sa vedem si..rezultatele,oricm pup!


Bety, leusteanul e afrodisiac
DD_BB
Postat pe 22 Februarie 2012 18:48
interzis sub 12 ani!
Katinka
Postat pe 22 Februarie 2012 21:17
Dor..nu eu am ,acum.....78..dar sper sa ajung la 74..
Leusteanul...afrodisiac?? E ff bine.. Si slabeste ..si..iubeste Ce bine ..traieste!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Februarie 2012 22:59
cine iubeste, pe cine? si cine traieste bine?
Katinka
Postat pe 23 Februarie 2012 08:26
aloooo, o targa va rog!
am o rana in adancul fiintei mele!

o pastila ceva, repede! ca rautatea-i gratuita si dispretul nejustificat.
Eugenia69
Postat pe 24 Februarie 2012 13:04
aloooo, o targa va rog!
am o rana in adancul fiintei mele!

o pastila ceva, repede! ca rautatea-i gratuita si dispretul nejustificat..

stai linistita... nu vorbi si nu te agita... inca un pic vine Axl si te repara... !!!! nu, nu fuma... !!! dar cum au ajuns astea sa-ti faca asa o rana... ca ele exista demult... ? uite... ia fashul meu si pune-l sub cap ! inca un pic.........
barboneli
Postat pe 24 Februarie 2012 13:14
uite eugenia... poate asta te relaxeaza pana apare Axl.... ! (apropo de camera de garda.....)


http://youtu.be/uuiy6JTY5QQ
barboneli
Postat pe 24 Februarie 2012 13:17
o astept pe rose sa vina sa-mi vindece rana. pentru ca tu nu poti.
Eugenia69
Postat pe 24 Februarie 2012 13:21
pai stiu asta... nici n-am spus ca te vindec...eu am vrut doar sa te relaxezi pana vine Axl... !

si uitati aici un articol de care am dat, care mi-a placut... intr-un fel ! tot legat de iubire....

de Anca Tarin

"Iubirea m-a invatat ca indiferent de cred sau nu, ea exista. Fireste, iubirea are nevoie de personaje, de dorinta de a o trai, de a avea grija de ea, de a o pastra. Insa ea exista chiar si in prezenta negarii ei. Daca o vrem, e important sa stim sa o asteptam, primim, gazduim. Daca nu o vrem, este bine sa retinem ca ea ne poate juca cel mai haios si interesant joc, acela in care ne prinde in mrejele ei.

Iubirea m-a invatat ca ea nu respecta scenarii. La varsta la care mi-am pus primele intrebari asupra ei, am luat si hotarari ferme in ceea ce o privea. Astfel, am decis ca n-am sa iubesc decat un sarb sau un ungur, medic, asta in mod obligatoriu. Si nu acum. Nu, altadata, nestiind cu exactitate momentul, stabilind insa ca va fi unul la care am sa fiu pregatita pentru iubire, dar amanandu-l pentru cat mai tarziu. Lucrurile nu au stat insa asa, iubirea aratandu-mi ca scenariile nu-s pentru ea, ca o pacalesc, mint, schilodesc.

Iubirea m-a invatat ca nu vine cu instructiuni de folosire. E adevarat, se pot da sfaturi... cum sa faci, ce sa faci... insa eu nu cred in ele, nu le ascult. Nu imi pasa de ele. Sfaturile sunt ale oamenilor, rezultatul propriilor lor experiente, pareri. Nu-s sfaturile iubirii. Pentru ca iubirea nu vine cu nicio instructiune de folosire. Iubirea vine si-atat.

Modul in care ma intelegi atunci cand stai mereu cu spatele la mine... imi spunea candva un barbat frumos si inteligent, de altfel, cu care vorbeam egoist, singular si neatent, neinteresandu-ma ce simte, vrea de la mine. Abia peste ani am realizat ca nu intorsesem spatele doar lui ci si unei povesti despre care nu aveam sa stiu vreodata cum ar fi fost. Iubirea m-a invatat ca nu voi sti niciodata cum ar fi fost atunci cand aleg sa nu ma intereseze.

Iubirea m-a invatat sa cred in ea, sa nu plec urechea la povestile mai putin fericite care se vor auzite cu orice pret. Cand fetele se strang la o cafea exista uneori o placere cu tendinte delirante de a povesti partile negative ale vietii, distorsionand cumva realitatea, confundand simplele relatii cu povestile de iubire. De aici pana la sfaturi prietenesti de genul Ai grija, e frumos doar la inceput, sa vezi mai incolo ce probleme vor aparea. Toti inseala. Barbatii nu iubesc... e doar un pas.

Pleci cand vrei tu, te intorci, iar pleci, mi se spunea intr-o relatie in care eu sustineam ca iubesc dar lasam teama sa imi domine iubirea. Iubirea m-a invatat sa nu fug cand ar trebui sa raman, sa nu ma tem, sa nu o neg atunci cand ea ma cauta sau imi apare in fata. Sa mi-o asum si sa am grija de ea, construind impreuna cu perechea mea casa pentru ea, sa nu caut pretexte pentru a fugi cand ar trebui sa accept contextul care imi spune sa raman, sa nu caut nod in papura, sa nu imi ascund temerile in spatele stereotipurilor. Iubirea a fost cea care m-a invatat ca nu-i deloc ok si nu e dovada vreunui sentiment profund sa plec de langa un barbat pentru ca are bani, multi bani si pozitie sociala.

Iubirea m-a invatat sa o recunosc dintr-o sumedenie de alte posibile intamplari ale vietii. M-a invatat sa nu o confund cu simpla prietenie, cu atractia fizica, cu admiratia, cu obisnuinta. M-a invatat ca este rezultatul unei operatii de adunare fascinanta care arata cam asa: atractie + confort sufletesc + incredere + respect + admiratie + visare + viitor +...+...+ un ceva ce nu poate fi exprimat, explicat, un ceva ce o face sa fie o minune."

pe undeva in viata mea, m-am intalnit si eu cu aceleasi idei ca ale lui Anca... dar asta e alt subiect !
barboneli
Postat pe 24 Februarie 2012 13:37
frumos articolul barboneli

da-mi voie sa-l iau si sa-l pun pe blogul meu
sa-l am mai aproape daca vreau sa-l recitesc.
cri_cat
Postat pe 24 Februarie 2012 13:52
te felicit pentru idee.... !!!
barboneli
Postat pe 24 Februarie 2012 14:05
Barbo, EU_ a zis la mozaic c e Pinocchio , dar nu cred c trebuie reparat.

Napolitano!
Tratamentul e f simplu, ignor persoanele care te rnesc! Ia de la mine un mic tratament adjuvant

Articolul e fr, dar io prefer s-mi exprim sentimentele cu vorbele mele. Nu zic, c nu citez. Dar, cnd e vorba de iubire, mai bine un simplu TE IUBESC, sincer, dect o pagin de citate.
Axl_22
Postat pe 24 Februarie 2012 14:19
mmmda... citatele sunt pentru a invata si din experienta altora... iar un TE IUBESC sincer, eu unu' il spun doar unei singure persoane... !
barboneli
Postat pe 24 Februarie 2012 14:33
Barbo, credeam c vb romnete i ne nelegem. Vrei s spui, c eu zic la toat lumea?
Axl_22
Postat pe 24 Februarie 2012 14:38
Nici eu nu zic la toata lumea
SAL
Postat pe 24 Februarie 2012 14:40
scz romnete.
Axl_22
Postat pe 24 Februarie 2012 14:44
De la: SAL, la data 2012-02-24 14:40:24Nici eu nu zic la toata lumea






cri_cat
Postat pe 24 Februarie 2012 16:14
Katinka
Postat pe 24 Februarie 2012 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa castigi intre 50 -150 euro pe luna 8 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:40
IMPORTANT...SPUNETI NU VACCINULUI ... 31 De la: Anouk 16 Ianuarie 2010 20:08
Vrei sa mai uiti de grijile cotidiene? 1 De la: mimosa 19 Mai 2009 06:53
Rautatea si invidia predomina peste tot in Romania,,la cetatenii romani 27 De la: pantera_neagra 13 Februarie 2010 05:39
login 5 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 16:12
Setari Cookie-uri