Ajutati-ma!

Iubirea, este acel sentiment care nu intoarce capul, pe strada si nu se uita fix la oameni este nepoliticos si lipsit de consideratie sa faci asa ceva.Daca s-ar fi indragostit de tine te-ar fi respectat si nute-ar fi pus in situatii penibile pentru tine, daca intradevar se intampla asa ceva.In plus este foarte placut la varsta ta sa te simti iubita de un barbat in toata puterea si probabil te distreaza si incanta toata situatia.Nu are de ce este periculos si fara nici un avantaj pentru tine,oamenii nu divorteaza niciodata pentru pustoaice de 18 ani .Cu simpatie .
garbo265966
Postat pe 1 Iunie 2012 18:28
Doar ii placi, puiule, doar ii placi...
Luna_in_capricorn
Postat pe 25 Noiembrie 2012 14:17
Ai scris ca vrei sa stii daca profesorul tau de romana te iubeste... Asta cu iubirea 'e din alea grele'... Este nevoie de un pic mai mult decat niste craci misto si un bust generos pentru iubire. Chiar mai mult si decat un zambet suav si fermecator...

Deci nu stiu daca te iubeste, dar cel mai probabil te place. Altfel nu ai fi simtit tu nici un semnal.

Eu nu cred ca ai scris aici asteptand sa primesti sfaturi de genul 'fugi cat te tin picioarele'... Oricum tot cum crezi tu ai sa faci.

Personal nu sunt de acord cu unii preopinenti care aduc in discutie statutul de om casatorit al lui. In definitiv nu esti tu datoare sa ai grija de ce se va intampla cu un barbat matur care se presupune ca isi asuma ceea ce face.

Tu trebuie sa te protejezi pe tine. Sunt multe jigodii pe lumea asta, multe de tot. De exemplu, ar putea sa ti-o traga si apoi sa te lase repretenta. Mai ales daca esti >18 dupa cum afirmi.

Diferenta de 16 ani nu mi se pare in sine un impediment. Problema este varsta ta. Daca tu ai avea 30 si el 46 as veni bucuros la nunta. Trebuie sa accepti faptul ca este APROAPE imposibil ca un barbat matur sa nu poata reusi sa 'faca' o pustoaica, daca chiar isi propune asta. Bine, nu discutam de pustoaice care la 18 ani ar putea scrie un roman despre legaturile lor amoroase, ele sunt specie de insectar.

Si mie imi plac pustoaicele. Mammmmaaa si ce imi mai plac. Mai vad cate una si ma topesc complet. Si din cand in cand mai imi si asum riscuri, mai gust din borcanul cu miere. Dar este o diferenta ATAT de mare intre modul meu de a vedea viata si al lor ca totul se opreste, invariabil, ACOLO.

Ca sa nu mai tocesc tastele: daca iti doresti ceva exotic, go for it. AI grija sa nu te indragostesti sau/si sa ramai gravida. In definitiv, invatam din greseli, nu? Desi am scris asta, ma simt dator sa iti mai spun ceva: trebuie sa fii constienta ca in prima instanta el va exercita o atractie teribila pentru tine, este o diferenta uriasa intre mintea lui si mintea ta, chiar daca nu esti gata sa accepti asta. Pentru a NU te indragosti iti trebuie o PERFECTA stapanire de tine; prin faptul ca ai scris aici, cautand opinii, dovedesti implicit ca nu o ai... Nu te supara

Daca te indragostesti, perfect posibil sa ramai cu o mare trauma...

Cat despre cum sa iti certifici cum stau lucrurile, nu am sa scriu nimic, Te descurci, esti femeie si te pricepi, o sa o faci cumva instinctiv.

Doar ai grija. Decizia este a ta, dar constientizeaza riscurile
burst4x
Postat pe 25 Noiembrie 2012 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia atragatoare 16 De la: quasaria 5 Septembrie 2009 19:09
credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc? 268 De la: buna01 8 Ianuarie 2010 22:46
Intrebare.. 55 De la: garbo265762 24 Februarie 2012 07:03
buna tuturor 10 De la: Ciresica 6 Septembrie 2009 18:16
Ce ati alege? 57 De la: fleur_du_mal 2 Noiembrie 2009 12:27
Setari Cookie-uri