AMINTIRI DESPRE VIITOR

Trimis de fulgerul1989 la 21 Iunie 2008, ora 04:37
omul este un animal evoluat dar imperfect,stapineste pamintul de miliarde de ani.Au fost civilizatii mult mai avansate care au disparut datorita cataclismelor terestre provocate de membrii civilizatiilor respective.Actuala generatie se trage din supravetuitorii ultimului cataclism produs in urma cu 3 milioane de ani,are creerul foarte dezvoltat dar este folosit doar 033%.Faptul ca in lunga sa peregrinare pe tera a suportat multe cataclisme marunte ,omul a fost nevoit sa se adapteze.A aparut lupta pentru suprematie,stocarea averilor,forme de intimidare scornite pentru dominarea maselor credule si inapoiate mintal cum este religia,politica,inarmarea excesiva.Cind religia nu a mai fost credibila a aparut politica,o forma bazata pe minciuni si promisiuni desarte ,facuta celor slabi pentru a acorda votul unor excroci cu limbarnita,care doresc sa profite sa beneficieze de imunitate pentru a nu fi pedepsiti de lege.In prezent religia si politica au dat mina in scopul mentinerii suprematirii asupra celor slabi si inapoiati,religia constituind o frina in calea dezvoltarii iar politica o forma de invrajbire a diferitelor grupuri de oameni,crearea zonelor de conflict armat pe principiul ;divide si cucereste "Datorita exploatarii salbatece si necontrolate a subsolului terestru au fost creiate mari goluri care vor fi inundate de apele oceanului.Astfel pamintul se va reaseza,faliile fiind acum intr-un puternic dezechilibru,zona Americi va deveni fund de ocean ,Asia va suporta mari cutremure,Antarctida va disperea,partea deinspre Italia,Franta,Spania,Portugalia va deveni un teritoriu arid african,mare parte dintre supravetuitori vor veni in Est,in Romania,Bulgaria si zona europeana Turcia,vor fi lupte pentru supravetuire din cauza lipsei de alimente.Omul va continua sa suprvetuiasca inca 7 miliarde de ani pina la stingerea nucleului Solar.
AMOREZATUL
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:25
asa...si de China nu zici nic? Tu ai dat in....boghi az-noapte...to fost gandu la mancare ai? ...speli(creere) p-aciulea....... spor sa ai!
garbo225639
Postat pe 10 Februarie 2012 10:55
SAL
Postat pe 10 Februarie 2012 11:27
amorezatule...dar pastilele ti le-ai luat azi?
MARILENA_25
Postat pe 10 Februarie 2012 17:32
Hmmm... Pe mine ma dor ochii citind ...Auzi,frateeeeeee : "Antarctida va disperea" , "excroci"... Cine-i Fulgerul asta pe care-l citezi, Amorezatule ?! Vreau sa-i rup urechile pentru ca a chiulit de la shcoala
carco
Postat pe 10 Februarie 2012 18:33
Cine-i Fulgerul asta pe care-l citezi, Amorezatule ?! Vreau sa-i rup urechile pentru ca a chiulit de la shcoala ....ii DAMBLAUA ce lo lovit.... ehe ,stie el ceva nui de ici si colo......... ii fulger
garbo225639
Postat pe 11 Februarie 2012 18:13
creerul,suprematirii ,salbatece,creiate,zona Americi ,disperea,partea deinspre . toti mai gresim tastand..dar tu parca prea mult o faci ...sau ....esti asa de amorezat incat ai uitat sa scri corect..ori...?????
gabriela_36
Postat pe 12 Februarie 2012 04:45
Scriesesm si eu ceva p'acilea dar disparu. Randurile mele vor fi in viitor?
DD_BB
Postat pe 12 Februarie 2012 09:20
Era mult mai corect gramatical: Amintiri Despre...TRECUT !!! Viitorul poti sa-l banuiesti,sa-l prezici...dar NU poti avea amintiri despre el!!
Dar sa traim frumos...Prezentul !!Sa nu ne rusinam de..Trecut !!Si vom avea si un...Viitor frumos!!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Februarie 2012 10:03
De la: elisabeta_boia, la data 2012-02-12 10:03:45Era mult mai corect gramatical: Amintiri Despre...TRECUT !!! Viitorul poti sa-l banuiesti,sa-l prezici...dar NU poti avea amintiri despre el!!
Dar sa traim frumos...Prezentul !!Sa nu ne rusinam de..Trecut !!Si vom avea si un...Viitor frumos!!


Bety, poate cineva prezice viitorul!!!
DD_BB
Postat pe 12 Februarie 2012 10:05
Tot ce ati scris in acest document este adevarat; dar este doar pentru aceia care vor sa auda si sa inteleaga. Celui care a scris acest articol ii doresc mult noroc si sanatate.
daniela1965
Postat pe 12 Februarie 2012 10:07
Si noua nu?
DD_BB
Postat pe 12 Februarie 2012 10:17
Sal, ti-ai pierdut penajul!
DD_BB
Postat pe 12 Februarie 2012 10:18
Sa mai zica careva ca intreruperea brusca a medicatziei specifice - fara acordul medicului curant - nu provoaca dezastre neuronale! Comparabile cu alea naturale, descrise mai sus...
garbo101426
Postat pe 12 Februarie 2012 10:52
De la: gabriela_36, la data 2012-02-12 04:45:49creerul,suprematirii ,salbatece,creiate,zona Americi ,disperea,partea deinspre . toti mai gresim tastand..dar tu parca prea mult o faci ...sau ....esti asa de amorezat incat ai uitat sa scri corect..ori...?????


ooo! hait, c-a venit zbirul agramat al gramaticii, sa dea peste nas!

gabriela, in locul tau, taceam dreak! nu ca as fi devenit vreun filosof (pt asta iti trebuie mai mult decat `cleier` si gramatica), ci doar asa, sa ma prefac ca am habar! :D


esme
Postat pe 12 Februarie 2012 11:24
De la: garbo101426, la data 2012-02-12 10:52:45Sa mai zica careva ca intreruperea brusca a medicatziei specifice - fara acordul medicului curant - nu provoaca dezastre neuronale! Comparabile cu alea naturale, descrise mai sus...
...pustoaico, ai gresit topicul cred.....
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 13:31
Pustoaica si-a pierdut medicatia in zapada
DD_BB
Postat pe 12 Februarie 2012 13:35
Corect ce a scris omul acolo ; pana atunci pariurile sa-mi mearga, si sa tot mai fie festivaluri de metal in Europa ,sa am unde trai clipa si momentul, relationarea cu pers.de alte etnii. Ma refer la musulmani ,chinezi ,nu prea am intalnit la fest.de metal ,(sunt satul de ei de la Bambo,Frately,Cream), indonezience -am si trait cu una ,africance -destule de pe coasta de est ,nord-est (mai mult marocance),de englezoaice zapacite ,demente cu marijuana gramada, sunt satul(fac sex cand se imbata ,oriunde), spanioloaice nu prea le place metalul ,dar le place altceva ,ca si celorlalte ,nemtoicele nonconformiste belea, ca si olandezele... Inschimb este o rasa tare si la propiu si la figurat ,care ,,m-au rupt in gura" si la dansuri ,alcool,sex,distractie .Rusii stiu sa se distreze cel mai bine-din ce am simtit si vazut eu- am facut cu ei revelioane (asa pe 14 ian., cum fac ei) si in Rusia si la Buc.,plus cu ucraineni cand veneau ,cu doua vase, in ian.la noi in port sa incarce ingrasam.chimice sau cereale de la Cargill (siloz pe marginea Dunarii) . Deci sunt multe de spus ,o sa mai revin in emisiune altadata. Darf ich mich verabschieden ? Es is spater ,als ich dachte ! Leider ,bin ich verabredet . Bis bald ! !
great_suedezu
Postat pe 12 Februarie 2012 13:46
auf wiedersehen! emisiune zacusca.
Katinka
Postat pe 12 Februarie 2012 13:59
De la: gabriela_36, la data 2012-02-12 04:45:49creerul,suprematirii ,salbatece,creiate,zona Americi ,disperea,partea deinspre . toti mai gresim tastand..dar tu parca prea mult o faci ...sau ....esti asa de amorezat incat ai uitat sa scri corect..ori...?????
noh! so amorezat de mine si so si molipsit de scrie asa DEFECT Da(si) revine
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 15:01
De la: great_suedezu, la data 2012-02-12 13:46:44 Deci sunt multe de spus ,o sa mai revin in emisiune altadata. ....da de ce nu acuma mah,ti so impleticit si tie LIMBA -n tastatura?Mare figura si tu.....te astept in R.
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 15:07
69...

de cate ori vaz ca-ti scoti deshtu asta din kewr, ma gandesc ca-l folosesti pe post de surogat in criza.
inclusiv ca acadea... nu ca nu ti-ar sade bine...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Februarie 2012 15:38
De la: eu_geminy, la data 2012-02-12 15:38:5469...

de cate ori vaz ca-ti scoti deshtu asta din kewr, ma gandesc ca-l folosesti pe post de surogat in criza.
inclusiv ca acadea... nu ca nu ti-ar sade bine...;)
:)))
... deci ma citesti si te mananca -n dejt ai ?...sa stii ca daca arat putz(a) ii pentru tine sa dai cu --> kktule. O duminica cu spor sa ai
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 16:38
ge_niule!
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 16:39
Interesant dar daca tot ati scris asta , doresc mai multa explicatie ; pe ce baza ai scris asta si de unde ai luat ideia , ,,, este un raspuns la ce intrebare .... si noi de acum inainte citi ani ne mai trebue pina incep aceste probleme ( dezastre ).. S-au mai concret ; noi sintem intre mijlocul acestor ani ?de la inceputul inceputului si pina la sfirsitul sfirsitului .
memo
Postat pe 12 Februarie 2012 16:53
Prea ii intereseaza pe unii cum sa gaseasca gunoiul din okiul celuilalt DAR ESTE O ZICALA ; CAUTAL PE AL TAU MAI INTII .
memo
Postat pe 12 Februarie 2012 16:57
De la: garbo225639, la data 2012-02-12 16:38:39
De la: eu_geminy, la data 2012-02-12 15:38:5469...

de cate ori vaz ca-ti scoti deshtu asta din kewr, ma gandesc ca-l folosesti pe post de surogat in criza.
inclusiv ca acadea... nu ca nu ti-ar sade bine...;)
:)))
... deci ma citesti si te mananca -n dejt ai ?...sa stii ca daca arat putz(a) ii pentru tine sa dai cu --> kktule. O duminica cu spor sa ai


cat de dobitoc poti fi...
adica de ce ma mir?!...:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Februarie 2012 17:00
cind spui gramatica ... ok ... dar mai sint persone care se uita mai departe de litere .. in interiorul subiectului . Eu de exemplu sint plecata de cind eram mica si limba mea este complet diferita acum ce mai conteaza ptr, mine liniutele si virgulitele , si cei mai multi ii intereseaza subiectul , Eu nu fac gramatica pe net ...
memo
Postat pe 12 Februarie 2012 17:02
imi place mult iarna asta, sa mai tina ,inca, pana pe 21 martie ,cand apare echinoctiul de primavara, adica s-a mai reglat ceva la stratul de ozon ;n-am mai avut de mult timp ,zapada exact in prima zi de iarna, pe 22 dec.-solstitiu de iarna ; sa vedem daca mai avem primavara derutanta de o luna ,cum a fost in ultimii 7ani sau si-a revenit si ea, sa tina pana macar la 15 mai...Deci in alte s-au pus pe ei, sa nu mai defriseze aiurea paduri ,cum se intampla in spatiul carpato-danubiano-pontic...Aceia au inteles ce inseamna incalzirea globala si de unde vine, dar ii lovesc incendiile si tot se mai pierde, dar nu se fura lemn...
great_suedezu
Postat pe 12 Februarie 2012 17:56
[quote name='eu_geminy'
cat de dobitoc poti fi...
adica de ce ma mir?!...:)))[/quote] mah! ca sa faci pe cineva dobitoc,tre'sa fii mai dobitoc decat el/ea,ca altfel nu ai avea experienta. De mirat,ii o noutate/veche ,totul ne mira mai ales cand iei contact direct si neprotejat pentru prma oara. ia vezi cum e! te gadila in punctul G ..?
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 18:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LUVIOM(Lumina Vietii Omului) 3 De la: ShantiL 5 Ianuarie 2014 08:04
nu skin si pharmanex 0 De la: 22 Iunie 2009 15:12
culori binefacatoare 3 De la: doraXtreme 24 Iunie 2010 03:27
tratamente naturiste pentru sistem imunitar, depresii, stres, hepatite, boli de rinichi etc. 44 De la: anatolevenderberg 27 Februarie 2017 12:16
Dureri de sani 7 De la: Astridutzu 20 Mai 2011 20:54
Setari Cookie-uri