bancuri....

un zambet sa va aduc


1 2 ardeleni intra ntr-un bar Ion l ntreaba pe Vasile
-No ma ce esti asa de suparat ?
-Apai ma abia astept s ajung acasa sa rup chiloti muieri si sa i fac bucati.
-Da' pai ce ai ma cu chiloti muieri.
-Apoi ma asa ma strng ca deabia pot mere cu ei pe strada.

2 Directorul unui internat ii previne pe baieti: Daca da dracu si-l prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il amendez cu 10 Euro; a doua oara il ard cu 20 de Euro si a treia oara cu 40 Euro! Din spate, o voce timida:

- Dom director, da un abonament cat costa?

3 Pilotul unui avion catre turnul de control:
Ma aflu la 10.300 de metri deasupra apei si mi se termina combustibilul. Astept instructiuni.
Turnul de control catre pilot:
Repeta dupa noi: Tatal nostru care esti in ceruri".

4 Un barbat abordeaza o femeie foarte frumoasa intr-un supermarket:
Nu va suparati, mi-am pierdut sotia prin magazin.
V-ar deranja daca am sta de vorba pentru cateva minute?
De ce?
Pentru ca de fiecare data cand vorbesc cu o femeie frumoasa, sotia mea apare de nicaieri.

5 suna cineva la telefon:
alo buna ziua familia porcu?
nu cred k ati gresit.
da.. am gresit cocina

6 Naste nevasta tiganului.
Disperat, acesta fuge sa aduca doctorul. Doctorul intra in casa tiganului unde era intuneric bezna si ii cere acestuia sa aprinda o lampa mai aproape de piranda ca sa o poata mosi.
Incepe nasterea. Doctorul incepe si scoate 1,2,3 copii.
Disperat, tiganul (care mai avea 4 puradei) exclama:
− Dom`doctor, mai bine stingem lampa ca astia trag la lumina ca mustele....

7 Pana la maturitate, mama i-a tot spus fetei sa caute un barbat care sa fie zgarcit, prost si uituc. Cand domnisoara a plecat la cinematograf si nu s-a mai intors, mama a fost foarte ingrijorata, pana cand, dupa cateva zile, a primit o scriosoare:
− Mama, sunt fericita, am gasit barbatul pe care mi-l descriai tu: este zgarcit-in loc de doua camere, a luat una cu un pat, este prost-in loc sa se aseze langa mine, s-a asezat peste mine si de uituc ce sa mai zic, de trei zile a uitat sa se dea jos de pe mine.

8 Bul, ce ai vrea s i scrie pe cruce, dup ce mori?
- Ceva simplu i concis.
- Ca de exemplu?
- Vin imediat!
Alinuta o intreba pe mama sa:
-Mama,mama dece tata e asa de chel?
-Deoarece are multa minte.
-Dar tu de ce ai asa mult par pe cap????
-Taci si mananca!!!!!!!!!!!
‎-Mai Petrica, iti plac femeile proaste?
-Nu.
-Dar cele betive?
-Nici atat.
-Dar cele care nu stiu sa gateasca?
-In nici un caz.
-Atunci, spune-mi ce naiba vrei de la nevasta mea???

sper ca v au placut o zi bunaa...
10
9
Iryna_Iry
Postat pe 21 Ianuarie 2012 13:28
unu ,ros de dragoste,compune noaptea un SMS. iubitei: "Iubito.Daca dormi trimite-mi visurile tale,daca razi,trimite-mi zambetul tau.Daca plangi,trimite-mi lacrimile tale,.....! Raspunsul nu intarzie: "iubitule,Ma kc.Ce sa-ti trimit....?...latrina!
garbo225639
Postat pe 9 Februarie 2012 13:04
Traian Bsescu l cheam urgent la Cotroceni pe Ministrul de Finane. - S-mi scoi de unde tii 2 miliarde de euro pentru modernizarea penitenciarelor i asigurarea celor mai bune condiii de trai pucriailor. - De unde, efule? Dac am avea banii tia i-am da ,probabil ,celor din nvmnt . - B! Tu ai impresia ca ,dupa ce termin mandatul , ma duc la scoala?
carco
Postat pe 10 Februarie 2012 18:25
garbo180588
Postat pe 11 Februarie 2012 12:35

garbo180588
Postat pe 11 Februarie 2012 12:36
-Un politist opreste un student pe,strada pentru a-i verifica actele: Asa,vad ca nu lucram.....Asa este.Inseamna ca trandavim pe banii statului.....Exact,trandavim. Se pare ca suntem studenti? Ei, cu asta nu pot fi de acord! Student sunt numai eu! O zi minunata tuturor!
garbo225639
Postat pe 11 Februarie 2012 14:34
super tare
va trimit si eu unu ce l-am citit acum nu de mult

Un om la aprozar:
-Cu ce va pot servi?
-doua kg de cartofi,dar va rog fiecare cartof ambalat separat.
dupa o moaca expresiva a vanzatorului
-poftiti ,altceva
-3 kg de portocale fiecare ambalate separat
vanzatorul ii indeplineste dorinta vizibil nemultumit.
omul se uita prin magazin si intreaba :
-ce este ala negru de pe raft?
-mac..... dar nu este de vanzare!
simy_ana
Postat pe 11 Februarie 2012 19:15
De la: garbo225639, la data 2012-02-09 13:04:34 unu ,ros de dragoste,compune noaptea un SMS. iubitei: "Iubito.Daca dormi trimite-mi visurile tale,daca razi,trimite-mi zambetul tau.Daca plangi,trimite-mi lacrimile tale,.....! Raspunsul nu intarzie: "iubitule,Ma kc.Ce sa-ti trimit....?...latrina!



Hei, asta l-ai inversat hoatoo
zack
Postat pe 12 Februarie 2012 09:22
a INVERSAT sms-URILE ?
DD_BB
Postat pe 12 Februarie 2012 09:31
De la: zack, la data 2012-02-12 09:22:50
De la: garbo225639, la data 2012-02-09 13:04:34 unu ,ros de dragoste,compune noaptea un SMS. iubitei: "Iubito.Daca dormi trimite-mi visurile tale,daca razi,trimite-mi zambetul tau.Daca plangi,trimite-mi lacrimile tale,.....! Raspunsul nu intarzie: "iubitule,Ma kc.Ce sa-ti trimit....?...latrina!



Hei, asta l-ai inversat hoatoo
ce sa fac si eu Zack?....am capatat o eticheta deh!.mi-o dat ocupatie...tot strig eu p'aciule a(evita,evita.....) avatar....dar nik.Da nui rau ,nu? duminica faina sa ai!
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 14:53
De la: garbo225639, la data 2012-02-12 14:53:27
De la: zack, la data 2012-02-12 09:22:50
De la: garbo225639, la data 2012-02-09 13:04:34 unu ,ros de dragoste,compune noaptea un SMS. iubitei: "Iubito.Daca dormi trimite-mi visurile tale,daca razi,trimite-mi zambetul tau.Daca plangi,trimite-mi lacrimile tale,.....! Raspunsul nu intarzie: "iubitule,Ma kc.Ce sa-ti trimit....?...latrina!



Hei, asta l-ai inversat hoatoo
ce sa fac si eu Zack?....am capatat o eticheta deh!.mi-o dat ocupatie...tot strig eu p'aciule a(evita,evita.....) avatar....dar nik.Da nui rau ,nu? duminica faina sa ai!



Nu-i rau, se accepta.
zack
Postat pe 12 Februarie 2012 15:02
vine un marinar in fuga,la capitanul lui pirat,si zice:
un vas inamic la orizont!
atunci aduceti-mi repede camasa rosie!
de ce? intreaba marinarul.
pentru ca nu vreau sa se vada daca voi fi ranit in lupta!
vine alt marinar,si striga:zece vase inamice la orizont!
aduceti-mi atunci repede pantalonii maro!
daniilia
Postat pe 13 Februarie 2012 07:18
Un bou s-o belea( la marginea drumului )si tot ...muu!muu! Un magar pricajit inhamat la caruta,se apropie de el si zice: bine mah! eu car ca boul si tu itzi strigi amanta?
garbo225639
Postat pe 13 Februarie 2012 18:47
In timpul unei vizite oficiale in Anglia, Basescu e invitat la un ceai de catre Majestatea sa, Regina. Zambitor, Basescu o intreaba:
- Mi-ati putea raspunde la o intrebare?
- Desigur, raspunse Regina .
- Ei bine, cuteaza Basescu, care credeti ca este esenta leadership-ului ? |Care este secretul unei bune conduceri?
Cu un zimbet suav, regina raspunse:
- In opinia mea, filosofia minimala a conducerii cere sa fii inconjurat de oameni inteligenti.
- Si cum iti dai seama cine este inteligent si cine nu? - insista Basescu.
- Foarte simplu, spuse regina , ridicandu-se, permiteti-mi sa va arat.
Ii telefona indata lui Tony Blair, puse telefonul pe speaker si spune:
- Domnule prim-ministru, va rog sa aveti amabilitatea de a-mi raspunde la o intrebare: mama dvs. are un copil,tatal dvs. are un copil, iar acest copil nu este nici fratele, nici sora dvs. Cine este el?
Blair raspunse fara ezitare:
- Sunt exact eu, Majestate.
- Corect, spuse regina . Multumesc si la revedere, sir Blair.
Apoi, privindu-l pe Basescu:
- Ati inteles, domnule presedinte?
- Da, majestate! Foarte interesant! Fiti sigura ca o sa folosesc aceasta lectie!
Odata intors la Bucuresti , Basescu se hotaraste sa-l supuna la test pe Emil Boc.
Convocat, Boc vine.
- Draga Emil, ma intreb daca ai fi capabil sa-mi raspunzi la o intrebare.
- Desigur, dle presedinte.
- Ei bine, mama ta are un copil, tatal tau are un copil, copilul asta nu este nici fratele, nici sora ta. Cine este el?
Boc isi roteste cateva clipe ochii intre tavan si podea si, finalmente, isi intreba presedintele daca i-ar putea acorda un ragaz de gandire.
Intors la Guvern , convoaca pe data ministri , alaturi de care zaboveste cateva ore asupra problemei, fara sa ajunga la o solutie.
Prada disperarii, il suna pe Blaga, la Senat:
- Asculta, zi-mi si mie: maica-ta are un copil, taica-tau are un copil, si acest copil nu este nici frate-tau, nici sora-ta. Cine este el?
Blaga raspunse pe data:
-E simplu, sint eu.
Mult mai usurat, Boc fuge glont inapoi la Cotroceni si intra gafaind in biroul lui Basescu- Stiu raspunsul, domnule! Stiu cine este blestematul asta de tip! E Blaga !!!
De peste birou, mangaind usor spatarul fotoliului - gandindu-se, probabil, ce noroc are regina cu asa oameni inteligenti pe langa ea(englezii astia!...) - cu o nedismulata grimasa de dezaprobare, Basescu ii raspunde:
-Gresit, tampitule! E Tony Blair!
adeline
Postat pe 14 Februarie 2012 15:42

In sfarsit un topic relaxant...Va salut pe toti si va doresc o zi faina!

Bula la ora de spaniola:
Profa: Bula, numara pana la 5.
Bula: Uno, Dos, Tres, Cuatro.
Profa: Mai departe?
Bula: I Know You Want Me :))))
garbo245363
Postat pe 16 Februarie 2012 15:14
Mda, i mie-mi place, s m relaxez. Spun un banc i rd singur.
Axl_22
Postat pe 16 Februarie 2012 15:56
Si eu rad cand citesc bancuri. Elena ma intreaba : ce-ai gasit de ras? CITESC CU VOCE TARE SI IN FINAL... pauza. N-am haz cand citesc bancuri
SAL
Postat pe 16 Februarie 2012 16:19
asa o cheama?
salatzica....
iasomia
Postat pe 16 Februarie 2012 16:26
O cheama Ilonka
SAL
Postat pe 16 Februarie 2012 16:36
iasomia
Postat pe 16 Februarie 2012 17:14
Nepotul vine in vizita si o gaseste pe bunica de 80 de ani plangand.Nepotul: - Ce s-a intamplat? Bunica: - A murit bunicu ! - Pai cum s-a intamplat asa o nenorocire? - Azi dimineata in timp ce faceam sex. - Dar stiati ca la varsta voastra poate fi fatal !- Da, de 5 ani o faceam numai duminica si atunci in ritmul lent al clopotelor de la biserica: la ding - o baga, si la dong - o scotea! - Si atunci care a fost problema! - A trecut nenorocitul de postas cu soneria lui de la bicicleta !!!
zack
Postat pe 29 Februarie 2012 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs 1 De la: caytlin 7 Decembrie 2011 13:47
poza de prezentare 16 De la: SAL 13 Decembrie 2011 20:29
Experienta neplacuta... 19 De la: KNIGHT_31 5 Noiembrie 2010 16:36
Autobronzant care nu pateaza? 33 De la: rosktzik 18 Iulie 2012 17:40
henna 25 De la: plesa_gabi 16 Mai 2012 19:23
Setari Cookie-uri