Rasu` plansu`

Neata! pentru tot ce se intampla in Romania si pentru ca mi s-a luat si portia de 'hohote' de pe Garbo, o sa servesc de-acum cokteiluri dulci-acrisoare, cu sau fara grade!
E cam dimineata sa decid
ufishor
Postat pe 16 Ianuarie 2012 09:55
daca s-a luat o portie de "hohote" inseamna ca revenim cu doua. :)

culmea ... topice pline de "prostii" scrise cu mai multe sau mai putine perdele rezista ...
No comment !
cri_cat
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:09
draga ufi .. ceva fara grade deocamdata, mai pe seara cand se lasa frigul trebuie incalzire. ;)
cri_cat
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:15
deocamdata, incerc de 9 minute sa postez cateva bancuri.... si nu le primeste !!!
barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:24
nu ne pasa de frig, stam langa foc!
ufishor
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:24
o sa incerc sa le postez separat... poate e unu' acolo la cenzura pe garbo care citeste mai incet... !!!


Caut o fat sincer, frumoas, inteligent, cu sani mari, sexy, cu aspect fizic plcut, pentru o relaie serioas,... n fiecare miercuri seara!

- Se desfiinteaza FISCUL, striga fericit Vasile.
- Ei, na, de unde ai aflat?
- Adineauri am primit de la ei un plic pe care scria "Ultima instiintare"!!!!!!!!

barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:29

- M vei mai iubi cnd voi fi btrn și urt?
- Sigur c te iubesc!
ufishor
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:29
O blonda la spovedanie:
-Parinte am preacurvit.
-De cite ori fica mea.......?
-Parinte am venit sa ma spovedesc, nu sa ma laud !

Seara pe o banc n parc, un biat i o fat. Tipul i atinge n permamen spatele. n cele din urm ea ntreab:
- Ce faci?
- Caut snii.
- Snii sunt n faa!
- Acolo am cutat deja.....

barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:30
Romania este tara in care portofelul coboara cu o statie inaintea ta.

Un tip se trezeste cu o mahmureala groaznica si vede scris pe perete: MAINE NU BEAU!
- Slava Domnului ca nu astazi!

Un tip (dar nu acelasi....) se trezeste cu o mahmureala groaznica. Merge la baie si privindu-si fata umflata si mototolita si ochii bulbucati spune:
- Pai cum sa nu bei cu faa asta ???
barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:31
aha..

o dam si aici in bancuri....si "vorbe de duh"...
si eu care credeam ca o sa vorbim despre viatza asta kkcioasa ,da' sublima...
iasomia
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:33
paiii... e cam acelasi lucru, nu ?????
barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:35
acum, prin selectie, stiu care era bancul care nu trece comisia de etica... !!!!! asta, o sa incerc din nou... pentru ca este un banc novice legat de medicina... !!!!

Un (t...n) cetatean onorat din una din minoritatile aflate in Romania... vine acasa de la policlinica, si-i zice nevesti-si:
"Hauzi, fa Piranda, a zis dom' doftor c-am mohoroizi, si sa ma ung la kour cu alifia asta de trei ori pe zi. Ia pune tu mina si unge-ma!"
Piranda se eschiveaza:
"Pai, haoleu, eu de unde dracu' sa stiu cum sa te ung?"
La care tipul:
"Las' ca-ti spun cum m-a uns dom' doftor. Uite, iei cuia cu mina stinga, si pe mine de umar cu mina dreapta, si... Nu e bine. Iei cutia cu dreapta, si pe mine de umar cu stinga, si... Tot nu iese.
Auzi, fa, daca dom' doftor c-o mina tinea cutia, si cu ailalta ma tinea de umar, cu ce sulita mea ma ungea... ???
barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:39
barbone..

cred ca putem sa facem si altceva anu' asta pe garbo...
behaiala asta nesfarsita duce la plictiseala si lipsa de interes...

da' e algerea voastra.


distractie placuta....
iasomia
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:41
iaso, behaiala se intampla pe la stana...
mie inca nu-mi miroase a ca`ca`reze! zi senina tie!
ufishor
Postat pe 16 Ianuarie 2012 10:53
viata asta "sublima" o vedem si la stiri, si langa noi
rostul garbo (pentru mine, desigur) e deconectare.
cri_cat
Postat pe 16 Ianuarie 2012 11:03
eu m-am adresat doar unui singur user, acu' ca v-ati ofensat nici nu-i de mirare,cu timpurile astea devenim f usor sifonabili....
desi,cred ca distractia nu inseamna numa' c/p.

poate v-ati invatat sa vorbiti singurei peste tot?

scuze pt interventii,nu o sa se mai repete,in fond,fiecare face ce vrea.
spor.
iasomia
Postat pe 16 Ianuarie 2012 11:16
iaso, nu m-am ofensat.
Stii bine ca intru pe toate topicele, si de glume si la chestiune si la hahaiala. Depinde ce ii trebuie sufletului meu in momentul ala.
topicul asta inlocuieste un altul ... care nu era doar de glume, ci loc de intalnire a unor persoane, asa cum se intampla si pe alte topice.
cri_cat
Postat pe 16 Ianuarie 2012 11:27

si eu azi port bumbac+licra.
asta-mi trebuie mie acuma:
http://www.regional-air.ro/scoala-zbor/index.php
ufishor
Postat pe 16 Ianuarie 2012 11:32
nu e mai bine sa-ti iei pilot
cu avion cu tot ...
cri_cat
Postat pe 16 Ianuarie 2012 11:35
De la: iasomia, la data 2012-01-16 10:41:00barbone..

cred ca putem sa facem si altceva anu' asta pe garbo...
behaiala asta nesfarsita duce la plictiseala si lipsa de interes...

da' e algerea voastra.


distractie placuta....



doamna iasomia.... chiar nu-i prima oara cand nu va inteleg... !!! cu toate ca va respect si imi place cum scriti, uneori. dar acum am fost si mai mirat, chestie care mi se intampla in ultimele 3-4 zile pe garbo, referitor la uni useri. mea culpa ! dar chiar nu inteleg de ce ziceti ca aici, pe topicul asta, specific... e vorba de "behaiala"... ? a fost o data ca niciodata, un topic cu numele: "Hohote si iar hohote" (de ras, bien sur...) si participau dintre cei mai onorati useri de pe garbo... !!! nimeni nu behaie pe aici doamna, este un topic de glume si poante si bancuri, asa cum i se cade frumos unui forum cu oameni deosebiti si cu simtul umorului... !!! acest topic este in locul celui desfintat (??? ) cel cu hohotele alea... ! prezenta, benevola. eu unu' nu stiu de alte topice unde se posteaza genul asta, dar stiu altele si nu pe toate, in care se "construiesc" o multime de lucruri interesante si de interes national ! ca de exemplu, cu teme propuse chiar de dumneata: "si eu care credeam ca o sa vorbim despre viatza asta kkcioasa ,da' sublima...!" pentru unii, uneori mirosul este afectat de la atata sublim.... si cu sau fara legatura, mai au si pofta de ras. stiu, am scris multe fraze si probabil ca n-o sa aveti rabdarea si puterea sa le cititi pe toate... dar macar pe ultima atunci: cu tot respectul, va urez o zi buna si succes la topicele cu subiecte sublime... !!!!!
barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 11:52
deci azi se rade, maine se plange.
am putea s-o punem si de-un afis, ca cel cu ' In acest birou, azi nu se fumeaza, maine, da' .

succes, ufishor!
alanna
Postat pe 16 Ianuarie 2012 12:32
Sotia proaspat iesita de la dus, se plange ca are sanii prea mici. Sotul, citind ziarul ii spune fara a-si ridica ochii din ziar:
- Daca vrei sa-ti creasca sanii, ia o bucata de hartie igienica si freac-o intre ei cateva secunde in fiecare zi. Femeia se repede, ia o bucata de hartie si se apuca sa o frece intre sani:
- In cat timp o sa-mi creasca ?
- Va dura cativa ani! Sotia se opreste:
- De unde stii tu ca daca frec o bucata de hartie igienica intre sani, acestia o sa imi creasca in cativa ani?
- Cu fundul a mers, nu-i asa?...
barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 14:16
Noul imn al romanilor! :)))


http://youtu.be/KMCUfAugUAE
SAL
Postat pe 16 Ianuarie 2012 15:46
Dar ..care e .motivul pt. care nu mai e "Hohote si iar hohote!"??
Sal..m-a distrat "Noul Imn.." Tocmai bun la "rasu Plansu.."!!
elisabeta_boia
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:25
De la: elisabeta_boia, la data 2012-01-16 17:25:34Dar ..care e .motivul pt. care nu mai e "Hohote si iar hohote!"??
Sal..m-a distrat "Noul Imn.." Tocmai bun la "rasu Plansu.."!!
Sarutmana
SAL
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:27
Seful pompierilor intra in remiza de pompieri, incet, relaxat, cu mainile in buzunare, fredonand usor o melodie vesela:

- Baieti, echipati-va incet, incet, sistematic, spalati masina cu foarte multa grija, sa arate noua, atentie la toate detaliile, sa fiti prezentabili si ingrijiti, luati ceva apa, nu multa, faceti-va siesta si apoi mergeti la incendiu cu grija, fara sa aveti viteza mare, fara sa starniti praful, fiti atenti la stopuri, la trafic, la tot....
Arde cladirea guvernului de ceva vreme si aia sunt blocati cu totii inauntru
jeanette40
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:31
Jeanette!!
elisabeta_boia
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:57
Luna de miere. El citeste ziarul in sufragerie. La un moment dat simte un miros puternic de ars.
- Iubito, gatesti sau calci?



Indraznetul vine acasa beat la trei dimineata. Sotia lui sta in pat, treaza.
Indraznetul apuca un scaun si il aseaza langa pat.
- Ce faci cu asta?, intreaba nevasta, infuriata la culme.
- Vreau sa stau in primul rand cand incepi circul!
barboneli
Postat pe 16 Ianuarie 2012 22:54
mey ufi...
de ce ti-au sters cretinii astia topicul???
eu_geminy
Postat pe 16 Ianuarie 2012 22:58
De la: SAL, la data 2012-01-16 15:46:35Noul imn al romanilor! :)))


http://youtu.be/KMCUfAugUAE


cri_cat
Postat pe 17 Ianuarie 2012 07:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
demoralizat 8 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 02:33
cum sa il aduc langa mine? 176 De la: godoblete 15 Mai 2010 09:33
Psihologul raspunde 1 De la: garbo185480 9 Februarie 2011 04:13
"nu este nimeni de neinlocuit,dar uneori e nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura" 34 De la: Jojolin 22 August 2010 00:45
despartire 79 De la: michaela608 17 Noiembrie 2011 22:01
Setari Cookie-uri