A luat cineva ColonHelp?

Am tot auzit de ColonHelp. L-a incercat cineva? Slabesti de la el?
adriana_neacsu26
Postat pe 12 Ianuarie 2012 14:13
Ciao. Ma tot uit pe net de o vreme despre detoxifierea colonului si a ficatului si asa am ajuns si aici :).

ColonHelpul l-am dat unei rude si s-a simtit foarte foarte bine, nu numai din pdvul constipatiei cronice ci a si slabit, a primit multe laude :D. Sincer arata foarte bine dupa cura, plus tonusul general....

Despre Liver Help (pe asta chiar l-am luat personal) - sincer m-a ajutat la reglarea ciclului dar si a migrenelor, am facut anul trecut o cura de 3 luni si acum m-am apucat iar, in prag de primavara...


Colon Help - a mai facut cineva cura, in afara de slabit ati mai observat ceva? Ma bate gandul sa iau si eu.

Va pup.
Melimelissa
Postat pe 15 Februarie 2012 16:54
Multumesc frumos! Il iau si eu si-ti spun cum merge cura.
adriana_neacsu26
Postat pe 16 Februarie 2012 17:30
Melimelissa, promisesem ca iti povestesc cum merge cura si nu m-am tinut de cuvant, dar iti spun acum. Asadar, am inceput sa iau ColonHelp in martie. Aveam 58 de kilograme si cu toate ca pe prospect scria ca pot lua 2 lingurite pe zi la greutatea mera ma cam balonam, asa ca am luat doar cate una dimineata, in loc de mic dejun. Asta a fost un lucru bun, pentru ca de obicei nu mananc dimineata. Dieta nu spune ca am tinut, dar oricum manac destul de putin si haotic, insa fara fast-food, grasimi, patiserie, sucuri din comert si altele de felul asta. Am tinut cura 3 luni, timp in care am slabit vreo 4 kilograme. la sfarsitul lui mai s-au incheiat cele 3 luni de cura si de atunci am mai slabit vreo doua kilograme, asa ca acum am 52. Sincer, nu ma asteptam sa slabesc asa repede pentru ca inainte nu prea dadeam jos nimic desi am incercat si cu sport. In plus, aveam des dureri de stomac. Acum au trecut. Tinand cont de rezultate, cura n-a fost deloc una dificila.
adriana_neacsu26
Postat pe 12 Iulie 2012 11:20
Eu am citit ca cele mai kosher cure de detoxifiere sunt cele care implica si colonul dar si ficatul. Stiu ca Colonhelp are si un produs complementar, Liverhelp, cu care am facut cura si anul trecut si anul asta. Am simtit rezultate bune la migrene si la ciclu, si are logica deoarece ficatul produce mare parte din hormonii din organism, inclusiv o parte din cei sexuali.

Insa vroiam sa va intreb daca a facut cineva cura cu Colonhelp SI Liverhelp simultan. Producatorul asa recomanda, ca fiind cura cea mai *cu cap*, insa eu nu am crezut la inceput si am cautat pe alte si-teui si studii medicale. Multi spun acelasi lucru, detoxifierea colonului si a ficatului merg impreuna in mod ideal.

Eu luam CH asa, din cand in cand in ultima vreem, cand nu apuc sa iau micul dejun, si ma simt bine chiar si asa. Ma gandesc sa incep simultan CH + LH, dar am zis sa vad ce zic si altii. Multumesc !
garbo_4142
Postat pe 20 Iulie 2012 17:04
Clara sunt, aporpo, scuze, nu stiu de ce nu apare :).
garbo_4142
Postat pe 20 Iulie 2012 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A meritat? 30 De la: elisabeta_boia 16 Septembrie 2011 22:44
sallut 13 De la: garbo026388 14 Iulie 2009 19:47
hello 2 De la: garbo243576 16 Mai 2012 17:41
cromium arde grasimile 2 De la: Dor_marunt 1 Iunie 2010 19:37
Ceaiuri/pastile pentru slabit 4 De la: garbo173123 31 Martie 2018 11:04
Setari Cookie-uri