CASATORIA ESTE INVESTITIA VIETII.

De la: Thor_again, la data 2012-01-31 11:21:02Da' acum aa le zice spitalelor de nebuni? "pensiuni"?



" pensiune completa si servicii all inclusive"
tusi_Oli
Postat pe 31 Ianuarie 2012 11:44
ingeras!...lasa-ma...eu sunt atee...asta cu necuratul ori satana ori ...whathewer cum ii spui tu...nu ma impresioneaza defel...
Cristina_Adler
Postat pe 31 Ianuarie 2012 15:01
De la: Thor_again, la data 2012-01-31 11:21:02Da' acum aa le zice spitalelor de nebuni? "pensiuni"?
asa ii fac excrocii pe oamenii cinstiti nebuni...Pai cine zice ala este...Stii tu ca nebunii ii vede pe altii nebuni in cazul vostru
ingerasulluptator
Postat pe 31 Ianuarie 2012 18:13
Pai cine zice ala este.

Irina , iti vand un pont : mai schimba replicile astea de grupa mica
jeanette40
Postat pe 31 Ianuarie 2012 18:25
Ma ft in ia de investitie ai gresit ,ai luato pa ,traiectoria vietii,exp in occident sta cu ia 3-4 ani si dupa aia se caatoresc
ion_11
Postat pe 31 Ianuarie 2012 21:03
De la: jeanette40, la data 2012-01-31 18:25:25Pai cine zice ala este.

Irina , iti vand un pont : mai schimba replicile astea de grupa mica

eu sunt o femeie moderna evoluata....Si optez pt evolutie,,,barbatii opteaza pt distrugere
ingerasulluptator
Postat pe 1 Februarie 2012 14:50
esti pe dracu femeie, irinooka...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 1 Februarie 2012 15:23
De la: eu_geminy, la data 2012-02-01 15:23:38esti pe dracu femeie, irinooka...:P
:)))
eu sunt o femeie crestina...barbat nici decat nu sunt pt ca barbatii sunt lasi si excroci
ingerasulluptator
Postat pe 1 Februarie 2012 15:29
De la: Cristina_Adler, la data 2012-01-31 15:01:21ingeras!...lasa-ma...eu sunt atee...asta cu necuratul ori satana ori ...whathewer cum ii spui tu...nu ma impresioneaza defel...

Tu oricum il ai pe draku'-n tine
carco
Postat pe 2 Februarie 2012 08:08
De la: ella4u_2004, la data 2012-01-31 02:48:30Am sa ma casatoresc cu prietenul meu.
De ce?
Tu intrebi shi tot tu itzi raspunzi ?!?!?! Tzi-ai pus shi intrebarea daca ne intereseaza ce faci matalutza?! Deschide shi tu alt topic cu subiectul asta pentru ca noi vrem sa vorbim despre gradina lui Ioanide,nu despre mutatziile tale genetice . Mai urmeaza sa ne spui ca tu ai trei mamele shi el trei testicole shi ca urmeaza sa va clonatzi ca sa avetzi senzatzii mai tari in pat
carco
Postat pe 2 Februarie 2012 08:18
De la: ingerasulluptator, la data 2012-02-01 15:29:32
De la: eu_geminy, la data 2012-02-01 15:23:38esti pe dracu femeie, irinooka...:P
:)))
eu sunt o femeie crestina...barbat nici decat nu sunt pt ca barbatii sunt lasi si excroci


sunt de acord ca esti CRESTINA, irinooka...
cu mentiunea ca S-ul este de prisos. :P
:))))
eu_geminy
Postat pe 2 Februarie 2012 08:38
De la: eu_geminy, la data 2012-02-02 08:38:24
De la: ingerasulluptator, la data 2012-02-01 15:29:32
De la: eu_geminy, la data 2012-02-01 15:23:38esti pe dracu femeie, irinooka...:P
:)))
eu sunt o femeie crestina...barbat nici decat nu sunt pt ca barbatii sunt lasi si excroci


sunt de acord ca esti CRESTINA, irinooka...
cu mentiunea ca S-ul este de prisos. :P
:))))


foarte tare gemmy, wow, ce buna asta cu S-ul de prisos in cazul Irinei, te felicit sincer pentru replica. Daca intrati sa vedeti ce raspunsuri a dat la topicul Crize la un copil de doi ani... va inchinati.
O seara buna tututor!
garbo245363
Postat pe 2 Februarie 2012 16:58
De la: garbo245363, la data 2012-02-02 16:58:48
De la: eu_geminy, la data 2012-02-02 08:38:24
De la: ingerasulluptator, la data 2012-02-01 15:29:32
De la: eu_geminy, la data 2012-02-01 15:23:38esti pe dracu femeie, irinooka...:P
:)))
eu sunt o femeie crestina...barbat nici decat nu sunt pt ca barbatii sunt lasi si excroci


sunt de acord ca esti CRESTINA, irinooka...
cu mentiunea ca S-ul este de prisos. :P
:))))


foarte tare gemmy, wow, ce buna asta cu S-ul de prisos in cazul Irinei, te felicit sincer pentru replica. Daca intrati sa vedeti ce raspunsuri a dat la topicul Crize la un copil de doi ani... va inchinati.
O seara buna tututor!


eu_geminy - iarta-ma te rog ca ti-am botezat nick name-ul, am scris gemmy:), dar radeam in hohote!
garbo245363
Postat pe 2 Februarie 2012 17:00
Zic unii Dumnezeu nu ar exista pt ca nu se vede....Pai pe Dumnezeu nu il poti vedea,pt ca El este un duh...dar pe Dumnezeu il poti vedea in caracterul oamenilor si gandirea Lor....Spre deosebire cum gandeste un om cu credinta adevarata smerit,,,si un ateu,,,un ateu este un drac fara coarne
ingerasulluptator
Postat pe 2 Februarie 2012 20:50
De la: esme, la data 2012-01-08 11:08:06da, sunt multe de spus, dar am sa ma rezum la cateva.

primo, casatoria nu are nimic de-a face cu iubirea, ci, mai degraba cu sporirea patrimoniului locativ si asigurarea unei mosteniri cat mai consistente. o relatie reala, bazata pe iubire, dedicare si intampinarea celuilalt, nu se suprapune neaparat cu ideea caZniciei. oamenii aleg sa nu se mai casatoreasca tocmai pt ca stiu ca o asemenea relatie institutionalizata, ce presupune obligatii, responsabilitati, si mai intotdeauna pe `trebuie`, perverteste adevaratele sentimente, sperante si motivul pt care s-au ales unul pe celalalt.

prin casnicie, `vreau` devine irevocabil si obligatoriu `trebuie` si atunci se duc dreak identitate, vise, aspiratii, asteptari. de cele mai multe ori, pt ca omul devine obiectul tocmai bun de manipulat al societatii cu toate prejudecatile, cutumele si normele ei, ce n-au de-a face cu iubirea si intimitatea fiintei. casatoria e o conventie si atat.

dincolo de asta, omul, liber sa iubeasca pe cine vrea, cum simte si cat vrea, isi poate asuma la fel de bucuros responsabilitati de orice fel, fiindca toate vin din el, de la sine, simte nevoia de daruire, pe care o face liber, consimtit, fara sa aiba senzatia vreunui fel de constrangere ori a poverii vreunei sanctiuni, ce i-ar putea fi aplicate de SOCIETATE, sub falsa impresie ca asa tre` sa mearga lucrurile, ca sa mearga bine.
sunt tot mai convinsa ca, printr-un asemenea angajament, precum casatoria, omul devine obiectul, lacheul docil al societatii (si ce lupta fantastica naste asta in el), si nu propriul stapan.

si inca ceva: sufletul nu poate fi incorsetat, responsabilizat ori obligat sa tinda catre cineva, doar fiindca asa spune certificatul roz si obliga societatea, ca e ea suprema (prin autointitulare).

ca sa inchei, nu responsabilitatile implicite ale unei casatorii il fac pe om sa manifeste toate simptomele alea de care spui, ioanide, ci faptul ca nu va mai putea fi el insusi, ca va fi `obligat` sa iubeasca (aberant!!!) pe cine vrea societatea si nu pe cel, pe care simte ca-l iubeste pur si simplu si pe care-l vrea cu adevarat..
garbo105449
Postat pe 4 Februarie 2012 07:02
Hai sa nu fim chiar asa duri..
Casatoria nu este chiar o conventie,atunci cand omul se indragosteste nu este chiar o conventie..Problema este ca poate nu sunt prea intelepti ca sa comunice unii cu altii si sa se ajunga la un comun acord.
Oamenii se indragostesc dar din pacate de multe ori sentimentele nu sunt reciproce si cel indragostit este manipulat.Oamenii sunt si rai si buni,,oamenii sunt si victime dar si cei care ataca si fac rau,,dar roata se intoarce mereu,,pt ca oamenii care fac rau si sunt in noroi nu stiu sa se fereasca de oameni cu intentii rele..
Eu cred ca oamenii nu sunt asa negri la suflet precum par,,ei nu sunt statornici.
Stiu ca si eu am fost indragostita,,dar din cauza ca am fost ranita,,am inceput sa ma razbun si eu pe el ca sa sufere si el...
Daca oamenii ar fii statornici in gandire constructiva,atunci nu ar mai exista ura si razbunare.
ingerasulluptator
Postat pe 4 Februarie 2012 16:29
Barbatii distrug casatoria cu egoismul lor..Ei zic ca femeia trebuie sa fie smerita barbatului,ca doar barbatul este Dumnezeu..Si sa il slujeasca pe barbat,,sa ii faca de toate...si apoi femeia simte ca este nedrept si se inraieste,dar nu face cu barbatul,face cu ceilalti oameni rautati ceea ce este nedrept...
Barbatii sunt dracul se cred Dumnezeu si femeile sa le fie smerite si ascultatoare...Dar ei sa le insele sa le minta,,dar femeia trebuie sa asculte...
Si eu la inceput m-am indragostit,,,dar apoi cand am vazut ca barbatul de care m-am indragostit,vroia sa ma domine in favoarea lui,,am inceput sa il urasc si sa il insel si sa il mint..pt ca eu m-am razbunat pe cine mi-a facut rau atunc cand nu eram crestina,ochi pt ochi.Si pe el l-am facut sa sufere cand i-am dat papucii dupa ce m-am vazut cu sacii in caruta...ca doar nu era sa fac rau la oameni nevinovati,,barbatii sunt dracii
ingerasulluptator
Postat pe 4 Februarie 2012 19:55
nu imi pare rau ca mi-am batut joc de barbati,care sunt niste excroci si care fac femeile sa sufere,sa fie smerite lui dracul...
Acum ca sunt crestina,,nu ma mai razbun ci doar ma impun..
dar daca as renunta la credinta mea,,,,,iarasi o sa incep sa ma razbun pe barbati....si o sa fiu mai rau ca inainte,,,sa nu creada barbatii ca o sa accept sa isi bata joc de mine,,fara sa imi bat si eu joc de ei...
Unele femei devin ca ei,,si fac rautati cu oameni nevinovati,,,dar eu ma razbun pe cine ma face sa sufar...daca nu mai sunt crestina o sa ii platesc cu aceeasi moneda...
acum ca sunt crestina doar ma impun....dar nu ma mai razbun pe barbati din respect pt Dumnezeu....Dar niciodata nu as accepta ca un barbat sa isi bata joc de mine
ingerasulluptator
Postat pe 4 Februarie 2012 19:59
asa ca nu vreau un barbat,care daca incep sa ii spun ce nu imi convine,sa inceapa sa faca scandal...Ca apoi sa tac si sa il insel si eu,si sa il mint si sa imi bat joc de el...Pt ca eu nu ma razbun pe oameni nevinovati,,ci pe cei care ma fac sa sufar...
Asa ca si eu m-am razbunat pe neamt,,puteam sa il fac sa se sinucida,sa il mint ca am ramas gravida si ca fac avort,,ala facea sigur accident de masina..am vrut sa fac asta,dar Dumnezeu m-a oprit,,ca apoi il aveam pe constiinta...
acum imi impun punctul de vedere de inceput,cine nu asculta la revedere,dar nu ma razbun,dar nici nu stau ca sa sufar.
viata este scurta si nu merita sa suferi din cauza la niste barbati imbecili..am eu grija cu cine ma incurc,pt ca nu vreau sa devin ca inainte....
ingerasulluptator
Postat pe 4 Februarie 2012 21:15
Asa ca nu mai vreau sa fac cea am facut inainte..Nu ca mi-ar parea rau ca m-am razbunat pe barbati,chiar nu ma simt deloc vinovata fata de ei....Dar daca as intalni un barbat care ma pune sa ma las de credinta.....O sa ii fac viata un calvar......daca ma invata sa fac rau,,o sa ii fac rau dar lui....o sa ma razbun pe el si o sa fac cu el exact cum face el cu mine....
pt ca ori sunt crestina cu demnitate,,,, ori pacatoasa care se razbuna....
daca vrea razboi,,,atunci o sa aiba....pt ca eu lupt pana la sange si nu ma las calcata in picioare ce un handicapat de barbat
ingerasulluptator
Postat pe 4 Februarie 2012 21:22

adica, o sa te apuci sa il inseli si tu????????
asa, asa, sa planga ma-sa
dor72_
Postat pe 4 Februarie 2012 21:24

ce i-ai taiat?
dor72_
Postat pe 4 Februarie 2012 21:28
De la: dor72_, la data 2012-02-04 21:24:58
adica, o sa te apuci sa il inseli si tu????????
asa, asa, sa planga ma-sa
pai o sa il insel cand imi gasesc unul mai bun ca el sa plec si sa il las cu ochii in soare,asa cum fac altele..asa cum am facut si cu neamtul....
ingerasulluptator
Postat pe 4 Februarie 2012 21:30
De la: ingerasulluptator, la data 2012-02-04 21:27:30(...)
stii vorba aia fate frate cu dacul pana treci puntea,apoi il lasi balta si faci ce vrei.(...)


dupE aia, te faci frate cu romanu'.
iar dupE roman, cu vizigotul' si cu ostrogotu'...
cu deltoizii si cu aminoacizii...:PP
:))))
eu_geminy
Postat pe 4 Februarie 2012 21:31
stau cu un barbat,pana ii mananc toti banii,apoi il las imi caut altul.si tot asa..Dar eu nu ma incurc cu coate goale ca sa imi manance mie banii,pt ac eu sunt fata desteapta
ingerasulluptator
Postat pe 4 Februarie 2012 21:32
a avut si irina un vis frumos si voi o descurajati.
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2012 21:33
De la: ingerasulluptator, la data 2012-02-04 21:32:53 (...) pt ac eu sunt fata desteapta

care "ac", irinooka?:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 4 Februarie 2012 21:35
De la: eu_geminy, la data 2012-02-04 21:31:28
De la: ingerasulluptator, la data 2012-02-04 21:27:30(...)
stii vorba aia fate frate cu dacul pana treci puntea,apoi il lasi balta si faci ce vrei.(...)


dupE aia, te faci frate cu romanu'.
iar dupE roman, cu vizigotul' si cu ostrogotu'...
cu deltoizii si cu aminoacizii...:PP
:))))
ce imi trebuie mie coate goale de romani..ca sa curat rahatul dupa ei sa le fac de crapare,si sa le dau si bani....
oricum putini romani sunt baieti de treaba....daca nu au bani aseapta sa ii dea femeia si sa ii mai faca si de mancare sa ii calce sa ii spele,,proaste mai sunt romancele,,le compatimesc
bani sa aiba barbatul ca daca ii fac de mancare trebuie sa ma si plateasca..ca doar un barbat nu vrea servitoare mocca...
ingerasulluptator
Postat pe 4 Februarie 2012 21:36
irino, cum gatesti banii? ca vreau si io niscaiva retete...sa pot manca bani
dor72_
Postat pe 4 Februarie 2012 21:55
De la: ingerasulluptator, la data 2012-02-04 21:30:09
De la: dor72_, la data 2012-02-04 21:24:58
adica, o sa te apuci sa il inseli si tu????????
asa, asa, sa planga ma-sa
pai o sa il insel cand imi gasesc unul mai bun ca el sa plec si sa il las cu ochii in soare,asa cum fac altele..asa cum am facut si cu neamtul....


Daaaa, o buna crestina asa face. Arata-le tu lor.....
Ce ma mai minunez de toate cele.
zack
Postat pe 5 Februarie 2012 10:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie 96 De la: Helen29 7 Decembrie 2009 13:57
Casatoria cu nuntaa OFFFFFF! 15 De la: joanna22 1 Aprilie 2013 22:04
Ma simt foarte singura 51 De la: garbo_1304 7 Decembrie 2012 19:34
Fotografi si cameramani buni 20 De la: cricat 8 Iunie 2011 16:56
Vreau sa castig ..dar am nevoie de ajutor !:D 1 De la: erika11 23 Februarie 2012 12:40
Setari Cookie-uri