Eu leu, el rac

Eu sunt LEU, iar iubitul meu este Rac. Uneori am impresia ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda,,,insa ne incapatanam sa ramane impreuna, cu toate ca exista certuri si impacari nenumarate. Ce spun astrele despre compatibilitatea dintre noi?
garbo086321
Postat pe 30 Decembrie 2011 23:20
Buna,

din cate stiu compatibilitatea dintre cele doua zodii este destul de mare...
leii sunt persoane sufletiste si pline de viata , jucause, dinamice ..in timp ce racii sunt deasemenea suflestisti ..doar ca la ei tendinta asta optimista a vietii se manifesta mai putin...se retrag in ei..au chiar tendinte de izolare si de depresie...in acele momente e bine sa fii acolo pentru ei cu o vorba buna , cu o imbratisare CHIAR daca ei initial sau aparent au tendinta de a te respinge ...conteaza enorm pentru ei...
Eu sunt rac..si nu am avut nici un iubit Leu ,insa prietena mea cea mai buna e Leu si ne intelegem foarte bine...adica ma intelege foarte bine si ma bucur enorm ca e acolo pentru mine cand simt nevoia ca sa imi ridice moralul.
Deasemenea trebuie sa tii cont ca racii sunt foarte protectori si posesivi...aici poate e bine sa impui oarecare limite de bun simt , dar tre sa iti impui limitele neagresiv caci altfel risti sa il ranesti si se va inchide in el.
La fel de important este sa nu il critici...adica el are nevoie mai mult de sustinere decat de critici , si daca trebuie sa fie o critica e bine sa fie una constructiva.
Cel mai important zic eu este sa nu ii dai motive de gelozie...daca faci asta risti sa cam...ramai fara el... aici ca sa nu te simti tu prea constransa e bine sa impui limite ,dar tot cu delicatete caci sunt si paranoici ...una peste alta trebuie sa ii arati non-atop ca il iubesti si ca vei fi acolo pentru el indiferent de ceea ce se va intampla
..probabil vazand descrierea te intrebi daca mai merita efortul,dar sincer iti spun era o vorba despre raci :"greu poti sa patrunzi in inima unui Rac, dar cine reuseste, va ramane vesnic acolo"..este foarte adevarat, caci sunt oameni pe care daca ii castigi ii vei avea pentru totdeauna langa tine...totul e sa nu ii ranesti

Toate cele bune!
ena86
Postat pe 2 Iulie 2013 07:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Texte de agatat ...femei 21 De la: geo32 17 Martie 2009 14:04
barbatul BALANTA se intelege cu femeia BERBEC? 9 De la: liaiedera 28 Decembrie 2010 18:17
un alt fel de zodiac-ZODIA CAPRICORN 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:31
barbat balanta 2 De la: kriszta15 23 Aprilie 2009 02:19
Barbatul Pesti si femeia Sagetator ... se potrivesc? 13 De la: garbo214262 3 Octombrie 2011 19:46
Setari Cookie-uri