Tratamente impotriva cearcanelor

Fetelor, ce tratamente folositi impotriva cearcanelor? Ce da rezultate? Fie produse, fie diverse ingrediente naturale, eu stiu de compresele cu musetel spre exemplu, dar trebuie sa fie si alte metode mai rapide si practice. In plus, conteaza si alimentatia, nu ?
garbo173123
Postat pe 15 Decembrie 2011 11:30
Odihna da rezultatele cele mai bune. De ce sa ne straduim sa inlaturam efectele, cand am putea sa ne luam la tranta (grea) cu ceea ce numim cauze. Dar da, ar fi ideal sa putem face asta. Nu stiu daca exista ceva-minune-rapid. Cum ai spus si tu, compresele cu musetel, si sigur stii, feliile de castraveti. Conteaza cam tot, alimentatia, fumatul, viata, suprasolicitarea ochilor Eu folosesc si gheata sfaramata, dar temperat. Si probabil conteaza si tipul cearcanelor, pentru ca pot fi si ereditare, dar si ca urmare a unor afectiuni (din ce spun unii). Si ca in orice tratament este important ce lucreaza in favoarea ta, la ce reactioneaza organismul tau.
klaire
Postat pe 15 Decembrie 2011 11:47
Desigur odihna, insa eu sunt pasare de noapte, obisnuiesc sa stau si pana mai tarziu sa citesc sau sa invat....si apoi dimineata devreme, cearcanele aproape ca ma sperie :)).... de fumat nu fumez si incerc sa mananc destul de sanatos, prin urmare probabil ca de la lipsa de somn si suprasolicitarea ochilor mi se trage... Am sa incerc si asta cu gheata sfaramata, de metoda asta nu auzisem, si sa ma interesez de un anticearcan bun, pana cum nu am folosit dar devine necesar :).
garbo173123
Postat pe 19 Decembrie 2011 20:07
Asa, am revenit, pana la urma mi-am luat un gel anticercan Plante System ca este organic si daca tot mi-am luat balsam de buze de la ei, am zis sa nu mai pierd timpul sa ma interesez de alte produse ca este pretios si mai am si alte treburi . Am sa revin cu impresii.
P.S. Daca va tenteaza sa incercati produsele astea, este o promotie prin farmacii, nu stiu exact daca in toate, eu am fost intr-o farmacie Sensiblu :), la orice produs cumparat primiti unul surpriza.
Ah, si contra cearcanelor am inteles ca sunt foarte eficiente si rondelele de cartof crud aplicate pe zona cu probleme .
garbo173123
Postat pe 22 Decembrie 2011 15:12
Odinha si lipsa stresului cred ca dau cele mai bune rezultate. Pe vremuri mai erau si feliutele de castravete taiate subtiri si puse pe ochi si in zona lor. Poate ca inca mai da rezultate remediul, cine stie...
dolce_farnientte
Postat pe 26 Decembrie 2011 11:27
Comprese cu ceai de albastrele seara,produse cosmetice cu acest profil din gama Artistry,o ora in plus de somn,masaj specializat pe aceasta zona.
garbo197910
Postat pe 26 Decembrie 2011 16:35
Somnul intre zece si sase dimineata e cel mai benefic, garbo 123.
Te ajuta si la memorat si invatat.
cri_cat
Postat pe 28 Decembrie 2011 09:31
"Masaj specializat pe aceasta zona" mmm, suna bine, am sa vad ce info pot gasi despre subiect....cat despre dormit inainte de 24.00 nici nu se pune problema ca nu pot, asa m-am invatat. Deocamdata mi se pare ca s-au mai estompat, am sa continui cu aplicarea cartofului & castravetelui si folosirea gelului Plante System. Multumesc tuturor pt sfaturi si ajutor. Sa aveti un an nou foarte bun .
garbo173123
Postat pe 30 Decembrie 2011 13:28
Masajul special pentru aceasta zona ete greu sa ti-l excuti singura este nevoie de o alta persoana cae sa ti-l faca iar persoana respectiva trebuie sa aiba cunostinte de masaj chinezescsi presopunctura .
garbo197910
Postat pe 30 Decembrie 2011 20:24
somnul si alimentatia sunt cele mai importante....eu insa mai beau si ceai de cicoare ,mai ales seara inainte de culcare,...la mine functioneaza. Si trebuie sa-ti protejezi ochii : la calculator,citit....etc.si chiar impotriva soarelui. succes!
garbo225639
Postat pe 1 Ianuarie 2012 16:31
De la: garbo197910, la data 2011-12-26 16:35:41Comprese cu ceai de albastrele seara,produse cosmetice cu acest profil din gama Artistry,o ora in plus de somn,masaj specializat pe aceasta zona.


las-o balta cu artristry. am luat eu, am folosit si niciun rezultat.
toate produsele amway pe care le-am incercat - si nu sunt putine - sunt de rahat, mai putin antiperspirantul, ala e singurul pe care il voi folosi in continuare.
liad
Postat pe 4 Ianuarie 2012 19:20
La multi ani ! eu mai stiu ca, cearcanele se mostenesc dar de scapat definitiv de ele nu am auzit...ci doar de estompat....eu pun seara inainte de culcare comprese cu musetel, am constatat ca sunt cele mai eficiente. o seara placuta tuturor!
caleidoscop
Postat pe 4 Ianuarie 2012 20:57
buna ,chiar daca ai intrebat numai fetele.. imi permit sa intru putin in vorba deoarece ca meserie sunt terapeut maseur..deci eu ti-as recomanda niste sedinte de masaj gen lifting facial prin masaj sau chiar un auto masaj cu foarte putin ulei de masline ca sa alunece pe piele,in cazul care nu ai tenul f.gras.in rest daca esti interesata de mai mult ma poti intreba.nu strica citeva sedinte de presopunctura la nivelul bazei oculare,si un control sa nu cumva sa ai si ceva prob.cu rinichii.
nashu999
Postat pe 7 Ianuarie 2012 16:19
s ar putea sa va surprinda urmatoarele dar sa stiti ca cel mai bun remediu pt cearcane este............nu radaeti! crema pt hemoroizi mi a fost recomandata de un medic si functioneaza
garbo011973
Postat pe 15 Ianuarie 2012 03:28
Cremee pentru hemoroizi contin hidroortizon si acesta pe moment este antiiflamatordar nu se recomanda sa fie folosit timp indelungat deoarece se absoarbe in organism,da dependenta si are reactii adverse semnificative.
garbo197910
Postat pe 15 Ianuarie 2012 16:49
De la: garbo173123, la data 2011-12-15 11:30:24Fetelor, ce tratamente folositi impotriva cearcanelor? Ce da rezultate? Fie produse, fie diverse ingrediente naturale, eu stiu de compresele cu musetel spre exemplu, dar trebuie sa fie si alte metode mai rapide si practice. In plus, conteaza si alimentatia, nu ?
Afara de musetel mai sint multe spre ex ,sexul oral si ungerea pe fata cu sperma,cu rezultate uluitoare ai vazut muistele?
ion_11
Postat pe 15 Ianuarie 2012 19:25
De la: caleidoscop, la data 2012-01-04 20:57:36La multi ani ! eu mai stiu ca, cearcanele se mostenesc dar de scapat definitiv de ele nu am auzit...ci doar de estompat....eu pun seara inainte de culcare comprese cu musetel, am constatat ca sunt cele mai eficiente. o seara placuta tuturor!
Ar mai fi spre ex, ardeiul iute care te inroseste dr trece tot
ion_11
Postat pe 15 Ianuarie 2012 19:27
pliculetele dfe la ceaiul negru sau verde se pun la racit si se aplica 30 de minute pe cearcane stiu ca ceaiul verde e mai eficient
florinelciucar
Postat pe 16 Ianuarie 2012 19:59
De acodrd ceaiul verde e cel mai bun din antichitate se stie am studiat si consum dupa masa precum chinezii te simti super,si e recomandat in multe situatii, e sanatate curata ptr,orce boala prima fiind circulatia singelui etc
ion_11
Postat pe 17 Ianuarie 2012 14:59
vezi ca vb prostii. toate muistele au bube dulci la coltzu gurii si in plus sexul oral provoaca hipermetropie si dicisha cearcanele de crocodil.iasno ?
adi27
Postat pe 21 Ianuarie 2012 06:53
Acest mesaj este pentru Liad.
Daca te referi la antiperspirantul sub forma de bila de la Amway sa stii ca eu aveam dureri localizare in axila(subrat),am fost la un control eco 3D la sani si i-am spus doctoritei.Prima intrebare pe care mi-a pus-a a fost daca folosesc acest antiperspurant.
Se pare ca are mult plumb care blocheaza transpiratia si afecteaza glandele sudorifare.In timp....
Eu sunt din Constanta si eco-ul a fost facut la un cabinet f specializat.
Sper sa-ti foloseasca sfatul meu!
Magda
magdaandreica
Postat pe 21 Ianuarie 2012 08:39
ai dreptate asa este - nu sunt bune de nimic

Gi_gi
Postat pe 21 Ianuarie 2012 08:47
Stiam de somnul de frumusete care consta sa dormi cat poti de mult (2 ore) pana in ora 12 noaptea.
In ceea ce priveste antiperspirantul, si eu am avut probleme la subbrat, roseata si oarecare usturime, din cauza spray-urilor, am folosit un stik pe baza de aloe, dar l-am terminat si nu stiu ce as mai putea lua, poate ma sfatuieste cineva. (acel stik nu-l mai pot lua deoarece m-am mutat si nu mai am persoana de legatura - o firma ).
multumesc,
garbo160796
Postat pe 21 Ianuarie 2012 09:34
V strduii s artai tnr() dar, indiferent ce facei, ochii dumneavoastr prezint povestea semnelor datorate vrstei, stresului i ale oboselii.
Luptai mpotriva acestor inamici ai frumuseii cu Tru Face IdealEyes.
Formulat tiinific pentru a oferi beneficii imediate dar i pe termen lung, aceast crem mtsoas reduce rapid aspectul pungilor de sub ochi, mbuntind n acelai timp strlucirea pielii.
Tehnologia ingredientelor anti-mbtrnire avansat ajut la mbuntirea fermitii i a catifelrii pielii n timp ce reduce decolorarea zonei de sub ochi.
Creat special pentru zona delicat din jurul ochilor, acest tratament v asigur c ochii dumneavoastr arat tineri, odihnii i vibrani.

Beneficii
Ofer imediat strlucire zonei de sub ochi, catifelnd aspectul cercurilor nchise la culoare i al oboselii
Reduce imediat aspectul umflat al ochilor pentru o nfiare catifelat, revigorat
Ajut la mbuntirea procesului de eliminare a pigmenilor care cauzeaz cercurile nchise la culoare
Acioneaz n timp n vederea eliminrii aspectului umflat i al pungilor de sub ochi.

Pentru mai multe detalii vizitati ro.nsedreams.com sau dati-mi un mesaj privat.
garbo_NuSkin
Postat pe 21 Ianuarie 2012 09:45
Mezoterapie cu substante speciale, noi facem in clinica noastra.
anisoaraf
Postat pe 21 Ianuarie 2012 09:47
Antiprespirantele,sunt foarte nocive si eu am avut probleme,nu mai folosesc de multi ani,se pare ca sunt cauza principala a problemlor cu sanii,inclusiv cancere!Cred ca nici spray-urile nu sunt bune mai ales daca sunt date direct pe piele,de fapt la majoritatea scrie ca se dau pe haine,nici in celelalte nu as avea incredere.Pentru cearcane este foarte bun ceaiul verde pliculete puse pe ochi si sub ochi,5-10 min.Toate cele bune !Aveti grija de voi.
garbo035697
Postat pe 21 Ianuarie 2012 12:36

Pentru mentinerea unui trup fizic frumos, FARA RIDURI, Suplu, Energic ,,, etc,,,,, sunt necesare foarte Multe Rugaciuni de Multumire adresate Corpului vostru Fizic ca va plimba si care va suporta toate experientele meschine care le aplicati cu voia sau fara voia voastra. Daca trupul vostru fizic va da acordul,,,,,, ramane mult de discutat,,,,,

Cred ca va fi necesara o al;imentatie vie, dupa grupa sanguina, sa-i oferiti trupului fizic ceea ce NU fabrica el.
O activitate in Mediul toxic, o expunere la soare in mediu abuziv ( bronzare ), Fumatul ( autotamaiere ), consumul de cafea, orele de somn de odihna sunt neregulate, o alimentatie plina de toxine, plina de e-uri , plina de mortaciuni , de hoituri ( friptane , salamuri etc ), afecteaza foarte mult sistemul imunitar al omului.
Asa ca,,,,, in prima faza e necesara o schimbare radicala a vietii de zi cu zi.
Consumul de apa fara acid, din zona in care va-ti nascut e foarte necesara, cel putin 2 litri pe zi, daca se poate sa fie filtrata, sa fie fara calcar, deoarece calcarul face ravagii in trupul fizic. Cel mai puternic blocaj ,CELE MAI MULTE BOLI , neajunsuri pleaca de la Rinichi.
Rinichii trebuie sa aibe apa cat mai curata ca sa nu se blocheze, sa functioneze la capacitate maxima fara obstacole.
PENTRU TEMA ACTUALA , Din experienta vietii, pentru cei care vor sa aibe o viata normala de om, plina de toate poftele mai recomand in caz de forta majora Lumina Polarizanta ( BIOPTRONUL de la Zepter ). Se foloseste si OXYspreiul e foarte important, dupa cateva sedinte de cate 7 sau 9 minute se vor vedea relutatele pozitive. Dar, dar, dar sa nu va culcati pe o ureche,,,, dormitul , mediul de lucru si alimentatia e foarte importanta.
Dupa voia divina si vointa vostra Dumnezeul nostru Creator sa va ofere multa sanatate si dragoste viata alaturi de cei dragi fara limite .
GHEORGHITA
Postat pe 21 Ianuarie 2012 12:54
Cel mai bun tratament este somnul,dar daca nu poti dormi si-ti apar cearcane sint f. bune feliile de cartof crud sau de castravete aplicate pe pleoape si tinute 1O-15minute,fac minuni.
garbo255960
Postat pe 21 Ianuarie 2012 15:10
De la: garbo197910, la data 2011-12-26 16:35:41Comprese cu ceai de albastrele seara,produse cosmetice cu acest profil din gama Artistry,o ora in plus de somn,masaj s pecializat pe aceasta zona.[/q uote] Da,e-adevarat la amway,gama ARTISTRY exista o crema care reduce cearcanele aproape imediat.Crema se numeste Artistry essentials sau cam asa ceva,cine se ocupa cu Amway stie despre ce e vorba.
MariMari2442
Postat pe 21 Ianuarie 2012 19:16
Daca vrei sa folosesti deodorantul pe baza de aloe si alte produse pentru sanatate si frumusete ce contin aceasta planta intra pe site-ul firmei FOREVER LIVING PRODUCTS,ROMANIA;cauti adresa firmei din orasul in care locuiesti sau din bucuresti,mergi la firma si gasesti pe cineva sa te consilieze cum sa te inscri si sa cumperi produsele la pret de producator.Eventual ma poti contacta pe mine la dresa de mail:doctorcorina@yahoo.com.Numai bine!!!
garbo255830
Postat pe 22 Ianuarie 2012 01:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poza de prezentare 16 De la: SAL 13 Decembrie 2011 20:29
Incotro? 1 De la: garbo095472 23 Ianuarie 2010 16:44
produse cosmetice de marca!!!! 5 De la: bellascumpika23 13 Septembrie 2017 10:11
Tratament cu keratina lichida pentru par degradat 2 De la: garbo_380687 12 Aprilie 2017 13:00
Produse naturiste 1 De la: garbo_6514 10 August 2012 19:04
Setari Cookie-uri