Intrebare urgenta

Am un bebelus de o luna si mi-e destul de greu sa ii sterg mucisorii. Ii sterg nasul cu tifon si ser fiziologic, dar sunt unii muculeti care nu se iau. Mama zice sa ii trag cu para din aceea, dar mi se pare destul de dura. batista bebelusului mi-e frica sa o folosesc, ca se sperie de aspirator. stiti alte produse? trebuie sa ii inmoi mai mult si sa ii sterg doar cu tifon?
cristinuca_deea
Postat pe 6 Decembrie 2011 16:04
salut si eu am o fetita de 5 luni si pana nu de mult am folosit para ca sa ii curat nasucul dar nu reuseam sa il curat de tot si tot repira greu pana am descoperit batista bebelusului sunt foarte incantata de acest produs doarece ii foarte util ii drept ca plange cand ii curat nasucul dar macar repira cum trebuie deci ti-l recomand
bibuu
Postat pe 14 Decembrie 2011 22:06
dar nu se sperie cea mica de zgomotul batistutei? apropo, sa iti traiasca si sa fie sanatoasa. m-am apucat deja sa folosesc aspiratorul nazal de la bebicina si observ ca e ok. nu are pompita si asta imi place cel mai mult, ii mai curat nasucul si cu ser fiziologic, mi-a recomandat doctorita sa incercam si spray apa de mare, dar inca sunt reticenta...
cristinuca_deea
Postat pe 16 Decembrie 2011 18:03
ma bucur ca ai incercat aspiratorul nazal....si nu se sperie micuta de aspirator inca ii chiar curioasa cand il vede scuze ca am rasp asa tarziu dar nu am mai intrat de mult pe site
bibuu
Postat pe 9 Ianuarie 2012 22:24
Buna.Parerea mea este sa mai insisti cu batista bebelusului,e cea mai buna.Bafta.
kidz000837
Postat pe 29 Martie 2012 12:56
las-o dreak de reclama ca ai umplut fiecare subiect cu rahaturile tale "naturiste"! Chiar crezi ca ti le cumpara cineva daca dai copy paste la fiecare trei minute????
quasaria
Postat pe 16 Mai 2012 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce mor copiii in Romania? 17 De la: Ciresica 23 Noiembrie 2010 06:26
Dresuri pentru mamici, confort pentru ele si bebe 1 De la: Laura_Baldini 19 Februarie 2011 17:44
Iritatii de la scutece 2 De la: valy87 16 Mai 2012 19:31
Saline artificiale 1 De la: garbo_9024 30 Octombrie 2012 13:55
Intrebare urgenta 7 De la: cristinuca_deea 16 Mai 2012 19:49
Setari Cookie-uri