Astrologie

Buna fetelor,


Va tot urmaresc de ceva timp insa abia acum m-am hotarat sa va scriu. Haideti sa vorbim putin despre astrologie, despre cum ne poate ajuta...cum se interefereaza cu viata noastra...etc

Haideti ca incep eu:

Definitia astrologiei

Pentru unii, astrologia este o simpla superstitie. Desi nu este o stiinta stabilita si bine cunoscuta precum matematica, astrologia si-a dovedit validitatea. Daca astrologia ar ramane la stadiul de supersititie ar insemna ca miscarea planetelor nu ar trebui sa ne influenteze deloc.

Ce este astrologia - o stiinta ezoterica veche de cand e lumea. Din vremuri de demult omul a intuit ca astrele influenteaza viata, pentru ca totul in univers este conectat.

Astrologia va poate ajuta mult in drumul vostru catre cunoastere.

Inca din Antichitate, oamenii au studiat cerul si astrele ei creandu-si propriul calendar in functie de miscarile pe care le faceau planetele. La inceput in zodiacul babilonian erau 18 zodii, ulterior ramanand doar 12.

Din punct de vedere etimologic, astrologie inseamna limbajul stelelor (aster=astru, logos=cuvant, vorbire). In traducere, astrologul inceara sa descifreze limbajul stelelor si sa le inlature secretele.

garbo252762
Postat pe 5 Decembrie 2011 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion el fecioara 6 De la: garbo268603 26 Martie 2012 13:13
eu zodia gemeni - el gemeni...aceiasi zi de nastere 15 De la: garbo_11706 7 Mai 2013 20:25
COMPATIBILITATE BARBATUL TAUR - FEMEIA GEMENI ? 6 De la: garbo211375 14 Iulie 2011 12:36
Scorpion-Fecioara...Sincronizare perfecta? 11 De la: jeanette40 25 Aprilie 2011 22:40
Ea Capricorn, el Berbec 1 De la: capricorn1887 23 Septembrie 2009 10:48
Setari Cookie-uri