Vreau si io o sugesti in legatura cu situatia mea...:(

NU SUNTETI CINSTITI NICI UNUL. TU NU AI INCREDERE IN EA ,,,EA NU ARE IN TINE. DACA A SPUS CA NU ARE PRIETEN,,,NU TI/A DAT DE GANDIT? UNDE GRESESTI? INCA CEVA! DE CE ESTI GELOS? SCUZE , DAR NU ESTI DUMNEZEU ! EA STIE CA NU O IUBESTI, ESTE SIGURA.NU POTI IUBI SI IN ACELASI TIMP SA FI SI GELOS.IUBIREA IARTA ORICE ,ESTE SINCERA,NU ASCUNDE NIMIC,;;;;EU PERSONAL CRED CA AI NISTE PROBLEME CU PSIHICUL.....
garbo089273
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:52
Situatia Dumitale este foarte trista. Intai pune mana si invata limba romana, apoi ceva cultura, apoi ceva civilizaie si relationare. Si pe urma incearca sa iesi in societate.
Briana_G
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:38
Faptul ca vrea sa mai vorbeasca si cu altcineva, nu e o crima; e bine, pentru oricere dintre noi, ca inainte sa avem o relatie cu adevarat serioasa, sa cautam. La un moment dat cautarea se va opri; cel putin, in cazul meu asa afost, acum 9 ani, cand era studenta, si sotul meu a fost primul barbat, pentru mine. Si daca nu voi fi ispitita si puternica si ultimul .
garbo116678
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:26
Dupa parerea mea eu nu as mai continua aceasta prietenie sa-i spunem. E parerea mea , acum tu stii cat vrei sa suferi - pentru ca oricum si intr-o situatie si in alta , oricum vei suferi.
eliza07
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:49
Dragul meu, mai intai, invata ortografia. Raspunsul ei e just: nu are prieten, pentru ca un adevarat prieten nu ar fi "incercat-o". Daca preocuparile tale ar trada mai multa educatie su putin mai multa cultura, fii sigur ca nu ai trece neobservat!

Un prieten.
garbo081003
Postat pe 11 Decembrie 2011 16:42
Intr-o relatie cel mai important lucru este increderea,iar tu ai dat dovada ca iti lipseste cu desavarsire.De vreme ce prietena ta a stat cu tine asa cum esti si ti-a suportat istericalele inseamna ca tine la tine.Faptul ca i-a spus prietenului tau ca nu are prieten nu-i nici o branza.
Era normal sa se comporte asa de vreme ce tu cand esti cu ea te comporti ca si cand ai fi politistul ei.
Asadar raspunsul meu la intrebarea ta este s-o lasi balta de vreme ce nu te poti comporta normal intr-o relatie.Poti sa te mai incurci intr-o relatie doar in momentul in care reusesti sa te comporti natural si normal,nu isteric si obsedat de control, caci crede-ma ca nici dracu nu vrea o persoana ca tine langa el.
Duminica placuta!
mickeydutza
Postat pe 11 Decembrie 2011 17:23
invata intai sa scrii si dupa aceea da-te destept.............se vede ca esti de la tara
rodyka_rodyka
Postat pe 11 Decembrie 2011 18:25
rodykutza... da' de unde stii tu cum sunt aia de la tzara?...
te mutasi recent la oras?:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 18:32
SCUMPISORULE,MAI LASA FETELE SI MAI PUNE MANA PE GRAMATICA LIMBII ROMANE...LA FIECARE TREI CUVINTE FACI O GRESEALA...EU NU M-AS UITA LA UNUL CARE NICI SA SCRIE NICI SA VORBEASCA CA LUMEA NU STIE!!!!!



garbo134569
Postat pe 11 Decembrie 2011 19:06
Eii, mai trebe i din tia fr carte ca s avei cu cine "v compara"!
Poate la anu' apare o lege, te poi mrita numa' dac nu faci prea multe greeli..."n scris"...verbal nu se pune!!!!
Axl_22
Postat pe 11 Decembrie 2011 19:25
cred ca deja sti raspunsul! relatia ta nu are nici un viitor cred ca si ea s a saturat de crizele tale de gelozie.
este obositor sa abordezi acelas subiect in fiecare zi si degradant totodata.
este clar ca tu nu ai incredere in ea
iar fata s a saturat de comportamentul tau dominator

acilia_me
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:17
cred ca deja sti raspunsul! relatia ta nu are nici un viitor cred ca si ea s a saturat de crizele tale de gelozie.
este obositor sa abordezi acelas subiect in fiecare zi si degradant totodata.
este clar ca tu nu ai incredere in ea
iar fata s a saturat de comportamentul tau dominator

acilia_me
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:17
salut si as da si eu pare referitor la ce ai povestit tu ea nu tine la tine si nu te iubeste daca spune asta nu este iubire reciproca asa ca mai bine sa pui pa acum decit sa mai treaca timp si sa suferi mai mult cind ea te va lasa
zahariuc
Postat pe 11 Decembrie 2011 21:09
De la: dor72_, la data 2011-11-23 18:56:48fumatorule, esti pe alta planeta, nenicule....
pai esti la camin de studenti? daca da, du-te si ia( aici este corecta forma "ia") lectii de limba romana...ca habar nu ai sa pui punctul pe i...nici "i" nu prea stii unde sa il pui...
fata asta, daca te cunoaste cat de cat si e un pic isteata, te prelucreaza la mare arta, fraiere
daca i-ai zis tu aluia ce chestii sa ii zica, s-a prins fata rapid, si ti-a facut jocul fara sa te prinzi ca esti fraierit...a dat intentionat unele raspunsuri....
nu o meriti....SRI-stule care esti...
ninishka
Postat pe 11 Decembrie 2011 21:47
aaaa... ti se pare cumva ca a fi SRI-st e o insulta?...
sau esti nitzel invidioasa?....:P
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 21:55
cred ca e un concurs cu tema: ia sa vedem cine scrie mai incorect romaneste!!
aproape in intregime-cu foarte mici exceptii!!
pe tine, baiete, nu te-au test(icul)at la timp (la scoala)!
Iar matalutza, d-ra Rodika, chiar daca esti din buricul targului, n-ai niciun drept sa imparti lumea in tarani si destepti! Afla ca am vazut la viata mea o multime de oraseni ingramaditi si tarani cu extraordinar bun simt...In bunul simt includ si respectul pentru limba in care traim-daca intelegi ce vreau sa spun...
ninishka
Postat pe 11 Decembrie 2011 21:56
in doua cuvinte: tarani destepti

350, o sugestie, te rog : la ce ti-a folosit sa ma citezi?

tanty rodyka, cu nick-ul asta ai spus tot despre originea ta.....
si cand ai sa cunosti taranii... rectific: cand vei fi in stare sa cunosti/recunosti un taran, abia atunci sa ai tupeul de a face asemenea comparatii/aprecieri
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:05
De la: smokedd, la data 2011-11-13 03:34:04Sunt cu impreuna cu prietena mea de doua luni de zile, Ne-am cunoscut la inceputul scoli in caminul in care stam in timpul scoli io find din alt judet ia din altul stam de duminica pana vineri in camin... si ne certam mai tot timpul din cauza geloziei mele:(... Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. Si iam dat numarul ei la un prieten sa se dea la ea. Si iam explicat eu ce sai zica mai multe chesti sa'si dea intalnire cu ea si sa o intrebe daca are prieten sau nu, eu find langa el cand vorbea cu el si cand ia pus intrebarea daca are prieten a zis ca nu are:( si cand am auzit chestia asta a cazut cerul pe mine:(... si nu stiu ce sa fac sa continui cu chestia asta sa'si dea intalnire cu prietenul meu iar eu so prind in fapa:D Dar imi este frica ca o sa ma cert cu ea si nu vreau sa o pierd pentru ca tin foarte mult la ea si ea cred ca tine la mine din spusele ei.... Ce ar trebui sa fac sa continui cu chestia asta sau sa dau totul pe fata?
Si vreau sa incerc sa o uit pentru ca nu mai vreau sa sufar din cauza ei:(((((( si nu stiu cum



Big grin!

Pastile impotriva geloziei nu exista.
Nici impotriva neroziei.

Daca ar fi existat astfel de hapuri, lua unul si vedeai mai limpede cate alte variante mai de succes exista pentru a te convinge daca *tine la tine sau nu*.

Uite cateva adjuvante pentru arderile din relatia voastra -
- verifica-i mesageria de pe telefon
- cauta-n poseta ei
- afla-i parola de mail si arunca un ochi pe acolo
- urmareste-o

Vei vedea cat de mult vei innobila aceasta relatie, cu accentele de culoare psihopatologica
si mai ales, vei vedea cum iti creste respectul de sine.
nathalie
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:26
pai macar atat (spera) sa-i creasca, Nat...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:28
Scuze, am incurcat borcanele, nu pe domnia ta am vrut sa te citez, ci pe Rodicutza, am dat click aiurea...Nu lua in seama !
ninishka
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:35
Va cunoasteti de 2 luni. Cred ca e f. putin timp pt. asemenea sentimente. Cred ca nici la tine si nici la ea nu e nimic serios. Si nu poti sa o condamni pt. ca incearca sa gaseasca ceva mai bun. De fapt pt. tine trebuei sa fie un semnal de alarma ca ea vrea altceva decat pe tine. Tu ai o problema si nu ea. Ori nu te-ai facut tu inteles ca de fapt vreo o relatie serioasa ori iti rezolvi problema cu gelozia. A fi gelos de fapt vine din nesiguranta ta, nu esti stapan pe tine, esti, in ochii tai slab sua ai alte defecte de care iti este frica. Si in loc sa iti rezolvi problemele devii gelos si frustant. Deci, revenind la problema ta, nu fata e de vina ci tu. Nu ai transmis ceea ce vrei de fapt de la ea si nu ti-ai rezolvat prtoblema cu gelozia. Cand tu ai o poblema si de fapt nu stii ce veri nu poti sa ceri altei persoane ceva ce nici macar tu nu stii. Totul va fi mult mai simplu dupa ce vei reflecta putin si vei fi, binenteles sincer cu tine. Vei deveni mult mai puternic si intamplari dse acest gen ti se vor parea meschine si puierile. Numai bine iti doresc.
garbo122152
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:51
Yep.


Mi se pare curios cum poti sa te hlizesti cand afirmi -
*Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. *,

iar incercarea asta sa nu aiba nimic in comun cu activitatile mult mai firesti si nimic direct proportional cu reperele supuse ridicarii nivelului... cultural, profesional.
nathalie
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:52
pe mine ma fac sa rad sfaturile serioase de aici, date agariciului afumat...
pai zi si tu daca merita!:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:58
daca o sa traduc din agarici in agaricus .........o sa spunem ca acesp pusti este o ciuperca ........care incearca sa stea pe piciorul fetei fata va da cat de curand din piciorus sa scuture ciuperca si sa se ncalte cu o pereche de conduri 4x4
floare_cu_colti
Postat pe 11 Decembrie 2011 23:10
:)


*pai zi si tu daca merita!:)))) *
Nu merita!

(desi m-as gandi si la alte intrebari, unde raspunsul sa fie ca BA DA)
nathalie
Postat pe 11 Decembrie 2011 23:16
ar fi pacat sa nu-l luam in serios, este viitorul de maine, schimbul de generatii...si uite ce poseda tara asta in secolul XXI----prosti,prosti,prosti....carute incarcate cu prosti...
garbo203164
Postat pe 11 Decembrie 2011 23:29
buna.in legatutra cu povestea ta e cam ciudat.nu stiu cati ani ai.va cunoasteati decat de 2 luni.nu e suficient sa va cunoasteti de ajuns.faptul ca tii la ea e bine dar asta nu inseamna ca trebuie sa se opreasca la tine.parerea mea ptr viitorul tau e sa nu mai fi gelos.gelozia duce la multe chestii rele.tu incerca si fii dragut cu ea dar nu mai pune la suflet prea tare relatia asta.nui mai arata ca esti inebunit tare dupa ea
fii mai rece dar sa sa nu simta prea tare.fii mai indiferent.asa o sa vezi cu timpul daca e ptr tine sau nu.daca tine la tine eate va suna sati spuna ca ii e dor de tine ca vrea sa e vada.nu mai face tu pasul primul.si lasa timpul sa treaca decat 2 luni nu inseamna nimic.sper ca team putut ajuta.numai bine.si fii tare si barbat.daca nu o sa fie ea o sa fie alta.
maneage
Postat pe 12 Decembrie 2011 01:20
daca ai cerut "o sugestie" pe un site de femei, ori esti cu adevarat disperat, ori vrei sa faci "misto"cu colegii, citind raspunsurile.
Oricum, daca esti indragostit, nu prea vad cum sa te desparti fara suferinta. Fata nu tine la tine, daca e gata sa se intalneasca cu altii. Si din ce ai scris tu, asta rezulta. Cred ca se joaca cu tine si te-a prins bine, asta e! Daca dai totul pe fata, oricum o pierzi, fetele nu suporta chestii din astea.
Deci: daca vrei sa ramai cu ea, lasa-te mintit in continuare si nu ii spune de ce ai auzit la telefon
daca vrei sa te desparti, da in vileag ce ai auzit, sufera o perioada si gaseste-ti alta fata.
mai greu ca stati in acelasi camin.
bafta!

si incearca sa mai citesti ceva, poate mai inveti ceva gramatica, e spre binele tau!
garbo229974
Postat pe 12 Decembrie 2011 04:51
BUNA,
AM CITIT SI EU CATEVA SFATURI DE LA VOI PT. BAIATUL ASTA SI NU INTELEG DE CE IN LOC SA I LE DATI INCERCATI DOAR SA IL JIGNITI. GELOZIA SE STIE E O BOALA CARE TREBUIE TRATATA SI ASTA NU E O JIGNIRE. GELOZIA E UN SENTIMENT CARE NU TINE DE EL SAU DE EDUCATIE. CU EL SE NASTE SI TREBUIE AJUTAT.
DRAGA PRIETENE, DACA AI SENZATIA CA EA ESTE INFIDELA SI AI INCERCAT VARIANTA SA-I TESTEZE DRAGOSTEA PRIN METODA TA, ASTA E. EU ZIC SA MERGI MAI DEPARTE SA VEZI DACA SE VA INTALNI CU PRIETENUL TAU, DAR, INCEARCA SA NU TE CERTI CU EA SI SA IEI PROBLEMA CAATARE SI DIN ACEASTA INTAMPLARE SA INVETI CA, FIIND PREA POSESIV SI GANDINDU-TE DOAR LA FAPTUL CA PRIETENA TA ARE SI PE ALTCINEVA IN PARALEL, NU ITI ADUCE NICIUN BENEFICIU SUFLETESC SI CU VOINTA SI CREDINTA SA TE INDREPTI. PE DE ALTA PARTE DACA FATA PREFERA PE ALTUL MAI PUTIN GELOS TREBUIE SA O INTELEGI, NU TREBUIE SA TE IUBEASCA CU FORTA, CEA CARE TE VA IUBI CU ADEVARAT VA STA LANGA TINE SI NU VA ACCEPTA PE ALTUL. ESTI TANAR, AI MULTE DE INVATAT, TREBUIE SA TE INDREPTI SA VEZI VALORILE ADEVARATE ALE VIETII.
garbo108945
Postat pe 12 Decembrie 2011 10:36
asa, si ti se pare ca ar trebui sa-l tratam noi de gelozie?
michelle_
Postat pe 12 Decembrie 2011 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nedumerire personala 49 De la: garbo265966 7 Iunie 2012 15:30
iubind iubitul alteia!! 167 De la: fleurdelis 28 August 2010 11:10
E grav? 9 De la: scumpa31 25 Februarie 2011 08:47
Mizantropia 18 De la: MiaMihaescu 10 Martie 2016 18:12
O relație complicată 1 De la: garbo_496534 23 Ianuarie 2019 03:15
Setari Cookie-uri