Vreau si io o sugesti in legatura cu situatia mea...:(

de un asa agramat care nici romaneste nu stie sa scrie corect as fugi instant...
Dolce_vita
Postat pe 10 Decembrie 2011 07:36
"Cine seamana vant,culege furtuna"!!! Te joci cu focul..si s-ar putea sa te arzi..cu propria ..flacara..!!! De ce..??? Pentru ca gelozia,neincrederea in persoana..iubita..nu pot duce...decat la despartire..!!! Probabil..ea a simtit..neincrederea ta..si de aceea a ales..sa nu recunoasca..ca are un prieten..!!! Intr-o relatie de iubire,daca exista...increderea este..esentiala.!!! Nu poti pazi ..pe nimeni ..sa-si faca de cap..nici centura de castitate..sa-i pui..!!! Poti avea...multe relatii..de sex..insa ..fara iubirea din suflet..reprezinta..aprope..nimic..!!! Dar ca sa constati asta..trebuie sa treci prin viata..si sa fii..dezamagit..!! Tineretea,orgoliul..si multe altele...merg mana in mana..si risti sa ramai..singur,sau ..in caz..de casatorie....totul se poate..darama..ca un castel..de nisip...!!! Caci ..ceea ce nu este ..cu fundatie solida..nu poate rezista..in fatza..furtunilor..vietii..!!! Nimic nu raneste mai tare intr-o relatie..decat ..suspiciunea si...neincrederea..!!! In cazul tau..este posibil..ca ..relatia colegului cu iubita ta..sa ia amploare..si vei ramane.." cu buzele umflate"..!!! Sunt chiar curioasa..sa ne spui..rezultatul..cercetarilor..tale..!!! Iti doresc..numai bine,sanatate si iubire...si ..mai multa incredere in tine,in Dumnezeu...s in altii..!!!
garbo115329_camy
Postat pe 10 Decembrie 2011 07:47
poate ca si-a dat seama ca tu ai pus pe cineva de aceea a zis da....gelozia asta trebuie sa aiba si limite ..intr-o relatie nu trbuie sa te simti sufocat....fi si tu mai deschis.....daca nu vrei s-o pierzi bineinteles..multa bafta
andreiioanamaria
Postat pe 10 Decembrie 2011 07:55
eu cred ca ai gresit ca ai verificat-o; asta nu inseamna nimic; nu suntem perfecti, iar iubirea cere timp, mai mult decat 9 luni; nu te mai chinui cu tot felul de ganduri; doar iubeste-o si poate ca va fi bine; oricum, nicio femeie inteligenta nu cred ca sta langa cineva daca nu-l iubeste..
garbogarbo1
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:18
2 luni, scuze
garbogarbo1
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:19
Nu stiu cati ani ai baietas dar asteapta sa mai cresti putin ca e o aiureala in capul tau.Mai citeste si tu ceva,incearca sa mai cunosti si alte fete,uita-te si tu la fetele care-s mai de soi din clasa ta si vezi cum fac ele cu iubitii lor.Nu gasesti sugestii pe-aici.Aici doar fiecare isi da cu parerea insa nu poti sa iei nimic in serios.
O intrebare as avea si eu..cine ti-a zis tie ca gelozia e masura iubirii?
Gelozia e doar masura orgoliului.Nu suporti sa fii pe locul doi.
Masura iubirii e alta..puterea de a te sacrifica pentru omul iubit,puterea de a renunta la ceva ce face parte din tine ca sa-i fie bine celuilalt..dar astea-s prea grele pentru tine...
nelutza_darjan
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:34
Gelozia- monstrul cu ochi verzi- a distrus multe relatii. Daca ai puterea sa renunti la ea, mergi mai departe cu verificarea. Daca ai poti sa te abtii, uita de aceasta testare, si traieste clipele oferite de viata alaturi de ea. Nimeni nu este stapanul nimanui.Secretul relatiei este libertatea acordata partenerului, libertatea careia unii ii zic indiferenta....Fii preocupat mai de graba si de alte prietenii, dar nu intelege gresit ca ar trebui sa ai si alte iubite, ci doar prietene, da. Si astfel iti vei transfera obsesia tradarii in mintea ei.,....
garbo047501
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:35
dragul meu
gelozia face parte din dragoste darrrrrr undie prea multa este prostie
asa ca sfatul meu este ca daca intradevar o iubesti dar cu sufletul nu numai pentru trup atunci va trebui saincetezi cu astfel de farse dind num altuia sar putea ca dintro astfel de prostie sa o pierzi
satputea ca unul din prieteni sai spuna ca de fapt nuare nimic cu ia dar a seranjato la indicatiile tale asa ca te rog mai bine com deschis cu ea si lasa gelozia daca vrei sa ai pe cineva drag linga tine
cu respect DRAGOS SURCUF
garbo082101
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:45
Draga, eu cred ca daca o iubeai, nu-i dadeai numarul de tel.nimanui. asta este cel mai urat lucru. asta deja este necinste. scuza-ma, dar tu ai vrea sa-ti dea nr.unei prietene? fiecare raspunde ce vrea la tel.
garbo044634
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:49

... esti un copil, nici nu cred ca stii ce inseamna iubirea;
dar prin comportamentul tau risti sa o pierzi;
si daca vei duce la final acea intalnire la care vei aparea si tu, o pierzi sigur;
daca ii povestesti ce ai facut, cu toate ca ai merita sa fii scuzat de jumatate, tot va ve-ti desparti;
ea nu va accepta nici faptele tale, nici gelozia si nici scuzele tale, iar tu ai fi mai gelos in continuare; iar fara pic de incredere - nici o relatie nu merge in lumea asta.
... lasa-i un pic de libertate
... dupa cum ti-au spus si altii, nu te arde cu focul, ca te arzi ... si sunteti copiii ...
... traiti-va viata ...

analizeaza singur ce ai facut, ce vrei de fapt de la ea si abia dupa aceea continua cu diferite acte frapante. cel mai bine ar fi sa stati de vorba amandoi si sa lamuriti problema ta, a ei sau a amandorura. sigur ve-ti gasi o rezolvare.

bafta iti doresc!
klauklar
Postat pe 10 Decembrie 2011 09:07
Copile , mai studiaza putina gramatica ,poate asta e cauza de nu te place .
garbo032261
Postat pe 10 Decembrie 2011 09:13
Frate, las-o moarta!! Daca asa a inceput, cu siguranta are "repertoriul mult mai vast".
dan_u38
Postat pe 10 Decembrie 2011 09:32
De la: garbo234999, la data 2011-12-10 07:09:57Din ceea ce am citit, constat ca si cel care si-a scris "necazul", cat si ceilalti care au postat comentarii sunt analfabeti. Mi-e rusine ca sunteti tineri si, de vreme ce aveti un computer la indemana pot sa cred ca aveti si oarecare stare materiala, dar din pacate nu stiti sa scrieti corect limba romana. de aici si reactiile, atat ale patitului cat si ale comentatorilor. mi-e teama de viitorul acestei tari cu asemenea tineret.

michu61
Postat pe 10 Decembrie 2011 09:57
omule incearca sa se intalneasca cu prietenul tau si sa ajungi la un comun de acord cu el,menaj atroa poate asa scapi si tu de gelozie,cine stie.
important este sa te intelegi cu prietenul tau sa i prinzi inainte ca actul sexual sa fie consumat,trebuie sa ai o sincronizare destul de buna.
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:02
e mult mai bine asa,sa nu fii naiv sa crezi ca femeia cu care esti nu te va trada niciodata si tu vei fi singurul barbat care vei ramane in viata ei.
nu te n bata cu apa rece.
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:07
sa nu crezi ca in 10- 20 de ani de casatorie vei ramane unicul,si ca o femeie va fi sfanta sau un barbat;nu conteaza sexul.
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:11
in viata suntem supusi greseli,curiozitati,imortanta are comunicarea,compromisurile,respectul,etc.
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:14
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:14
De la: mariusboss, la data 2011-12-10 10:02:50omule incearca sa se intalneasca cu prietenul tau si sa ajungi la un comun de acord cu el,menaj atroa poate asa scapi si tu de gelozie,cine stie.
important este sa te intelegi cu prietenul tau sa i prinzi inainte ca actul sexual sa fie consumat,trebuie sa ai o sincronizare destul de buna.


menaj "atroa", zici?... :D
exista presupun si sincronizare "atroa". curat orgie...:)))

dar ce-mi place cel mai mult, este ca vorbesti despre actul in sine ca despre "linsul" unei halbe de bere, la care fugi "sa-i mai prinzi pe baieti"...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:16
De la: mariusboss, la data 2011-12-10 10:07:08e mult mai bine asa,sa nu fii naiv sa crezi ca femeia cu care esti nu te va trada niciodata si tu vei fi singurul barbat care vei ramane in viata ei.
nu te n bata cu apa rece.


ce are a face bata cu apa rece?...
o fi vorba de dat cu Dansa "n" balta?:D

:)))
eu_geminy
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:18
De la: mariusboss, la data 2011-12-10 10:11:14sa nu crezi ca in 10- 20 de ani de casatorie vei ramane unicul,si ca o femeie va fi sfanta sau un barbat;nu conteaza sexul.


aici lasi mari semne de intrebare... suna deja a rebus criptografic...:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:20
nu beau,asta e o problema,nu sunt egoist,nu sunt naiv,iubesc femeia,si o respect atat timp cat nu ma minte.
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:22
De la: mariusboss, la data 2011-12-10 10:14:03in viata suntem supusi greseli,curiozitati,imortanta are comunicarea,compromisurile,respectul,etc.


pot sa invat chestia asta pe de rost?... suna tare bine.:D

mai ales "imortanta" aia... chiar daca nu stiu ce inseamna.
:P

PS: si da, ai toate motivele sa te aplauzi:
poate nu le zici tu chiar bine,
da' le zici tare...:)))))
eu_geminy
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:24
da,uneori nu poti asterne pe hartie ceea ce gandesti.
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:24
daca ai invata sa scrii macar poate ca ai merita o fata de treaba. in halul in care iti bati joc de limba romana, chiar nu merita ca o fata de treaba sa te suporte.
garbo184903
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:25
importanta scuze se mai intampla
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:25
corect!
garbo184903
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:26
De la: mariusboss, la data 2011-12-10 10:22:10nu beau,asta e o problema,nu sunt egoist,nu sunt naiv,iubesc femeia,si o respect atat timp cat nu ma minte.


eeeee... sa stii ca abstinenta la alcool poate fi o problema grava...:PP

bun... si dupa ce te minte, ce-i faci?...:D
=))
eu_geminy
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:26
daca lipsesti la scoala clasele 1-4 ai mari probleme in viitor gramatical
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:27
si nu mai conteaza cate carti vei citi pe viitor,vei incerca sa repari anumite greseli dar acestea isi lasa amprenta
mariusboss
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara el taur 1 De la: dana40 5 Martie 2010 16:03
Salut, natiune! 41 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 10:38
rugaciune 7 De la: tutankhamon 15 Octombrie 2009 00:22
Carnitina 2 De la: garbo009004 20 Iulie 2010 10:48
am nevoie de un sfat!!!:(( 22 De la: zambila 2 Octombrie 2009 14:09
Setari Cookie-uri