Implant mamar personalizat!

As dori sa stiu cate dintre noi suntem de acord ca un implant mamar personalizat este cel mai sanatos si indicat atunci cand dorim o marire de sani?



Deoarece uneori nu e vorba doar de estetica ci si de sanatate,multe dinte femei apeleaza la aceasta operatie netinand cont de marime si de impactul pe care il are asupra sanatatii.Nu mai vorbim si de cine face aceasta operatie.



Astept parerile voastre.


garbo232610
Postat pe 18 Octombrie 2011 14:50
eu sunt de acord ca, inaintea luarii unei astfel de decizii sa se inceapa cu un implant de creier.
tot personalizat, daca se poate...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Octombrie 2011 15:26
eu cred ca pericolul de "infestare" ramane acelasi si dupa interventia chirurgicala......
carmen396
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:23
implantul mamar este personalizat, nu are cum altfel. Ca unele isi pun galeti este tot o alegere personala.
cricat
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:32
eu sunt de acord ... doar daca nu-ti ajung doi sani si mai ai nevoie de inca doi sa-i pui pe spate!!!
ca sa te simtzi perfect .. cand dansezi un blues ... sau un tangou...
vorba ceea ... sa stranga si omul ala ceva in bratze ... nu numai sa se loveasca cu pieptul de ele ...
in fine ...
derogare: daca nu ai bani de inca doua ... sa le pui pe spate, sunt de acord si cu implantul unuia, sa ai 3, ca in total recall
alfheim
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:44
Si eu sunt de acord ca Busty Heart are un astfel de implant.
nathalie
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:49
De la: alfheim, la data 2011-10-18 16:44:36eu sunt de acord ... doar daca nu-ti ajung doi sani si mai ai nevoie de inca doi sa-i pui pe spate!!!
ca sa te simtzi perfect .. cand dansezi un blues ... sau un tangou...
vorba ceea ... sa stranga si omul ala ceva in bratze ... nu numai sa se loveasca cu pieptul de ele ...
in fine ...
derogare: daca nu ai bani de inca doua ... sa le pui pe spate, sunt de acord si cu implantul unuia, sa ai 3, ca in total recall


De ce sa ne multumim cu atat de putin? Adica de ce doar 3, respectiv 4?? N-ar fi de preferat de jur-imprejur?
Onna
Postat pe 19 Octombrie 2011 15:00
De la: garbo396, la data 2011-10-18 16:23:16eu cred ca pericolul de "infestare" ramane acelasi si dupa interventia chirurgicala......


...si ma refeream la transplantul de creier...
carmen396
Postat pe 19 Octombrie 2011 15:50
onna,
am zis ca ar fi vorba si de ceva finantze... si ma oprisem la 4 asa, de simetrie... dar nu-i bai, doritoarele pot face cate implanturi vor.... eventual si pe burta inca doua...trei... pe ici pe colo, sa mai acopere cate-o celulita mai pot face nishte implanturi de sani ...

pana la urma tot despre personalitate si personalizari e vorba

una personalizata a fost celebra sanziana buruiana.... nume predestinat dealtfel... ... care i-a botezat pe unul sanzi si pe celalalt ana... numai o minte buruienoasa ... as zice de-a dreptul boschetareasca, cred ca ar putea debita asa ceva... (ma intreb daca avea 3... pe unul il chema direct buruiana? daca avea 4??? sanzi - ana - buru - iana ....? oare asa ar fi fost???? )
personalizata la maxim... sau la maxxim ... sau maxxxim ... sau....
alfheim
Postat pe 19 Octombrie 2011 17:41
De la: alfheim, la data 2011-10-19 17:41:55onna,
am zis ca ar fi vorba si de ceva finantze... si ma oprisem la 4 asa, de simetrie... dar nu-i bai, doritoarele pot face cate implanturi vor.... eventual si pe burta inca doua...trei... pe ici pe colo, sa mai acopere cate-o celulita mai pot face nishte implanturi de sani ...

pana la urma tot despre personalitate si personalizari e vorba

una personalizata a fost celebra sanziana buruiana.... nume predestinat dealtfel... ... care i-a botezat pe unul sanzi si pe celalalt ana... numai o minte buruienoasa ... as zice de-a dreptul boschetareasca, cred ca ar putea debita asa ceva... (ma intreb daca avea 3... pe unul il chema direct buruiana? daca avea 4??? sanzi - ana - buru - iana ....? oare asa ar fi fost???? )
personalizata la maxim... sau la maxxim ... sau maxxxim ... sau....


Elf, omisesem partea pecuniara.. ma dusese gandul fix la un banc.. ieftin si cam trivial, evident.. spun "pas" acum.. lol.. iar faza cu personalizarea e ca-n reclama cu "Puternic" si "Amarui", nu?
Onna
Postat pe 19 Octombrie 2011 18:01
dar nu ai ce sa pui la ... SI ..
cricat
Postat pe 26 Octombrie 2011 07:46
Personalizat, nepersonalizat... implantul mamar ajuta... poate nu tot timpul este un moft cum cred majoritatea ci o necesitate. E mare lucru sa te simti bine in pielea ta. oricum fiecare vede diferit lucrurile, eu vorbesc din experinta. Mi-am marit sanii (implant mamar) la dr. Vangelis Vasalos, Metamorphosis se numeste clinica si e prin Aviatorilor dar poti merge si la stat ca e mai ieftin, nu cred insa ca sunt atat de bune rezultatele finale.. din pacate Cum se spune, dai un ban dar stii ca face!! Sunt foarte incantata de rezultat. Interventia nu a durat mult, aproximativ 2 ore iar recuperarea cam doua saptamani. Nu aveam voie sa dorm pe burta si in primele 3-4 zile nu aveam voie sa fac baie, dusul fiind singura solutie. Dupa o saptamana mi-am reluat activitatile zilnice dar am purtat bustiera speciala zi si noaptea si abia dupa 3 luni am pus sutienul cu sarma. Sper sa ajute pe cineva mesajul meu ...
Ce-i drept nu mi-a trecut prin minte sa ii si botez precum exemplele din discutiile de mai sus
garbo_4391
Postat pe 16 Decembrie 2014 05:08
Experienta arata ca la majoritatea femeilor implanturile mamare au fost pe termen lung o alegere neinspirata (exceptiile sunt foarte putine). Corpul uman nu este potrivit pentru astfel de lucruri (exceptie cand sanatatea o cere: diferite proteze, tije etc.). Exista alte modalitati de a-ti mari sanii daca vrei fara a apela la cutit. "Rasfoieste" putin internetul si vei gasi. Si nu ma refer la pastile (de oricare ar fi ele).
angel_forever
Postat pe 16 Decembrie 2014 09:32
Buna fetelor!
Si eu am apelat la operatia de marire de sani si sunt extrem de multumita de rezultatul obtinut, mi-a schimbat viata radical, mi-am redobandit increderea de sine si feminitatea.
Am fost la clinica din Timisoara, Shanti Beauty Clinic, am vorbit cu domnul doctor El Shanti Abdel, si dansul mi-a recomadat cel mai potrivit implant mamar pentru mine. Operatia a decurs foarte bine si ma simt extrardinar.
Dacă vreți să vă măriți sânii, vă recomand cu mare drag sa mergeți la dr El Shanti Abdel, il gasiti la clinica Shanti Beauty Clinic din Timisoara, sau pe site-ul www.beautyclinic.ro
garbo_452151
Postat pe 9 August 2016 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratamentele corporale sunt bune? 7 De la: garbo_1399 23 Iulie 2018 15:22
cicinel 34 De la: fleurdelis 17 Octombrie 2010 20:20
rinoplastie 10 De la: Epure_Catalina_Elena_1 6 Martie 2015 15:35
Salon de remodelare corporala in Constanta stie cineva? 17 De la: garbo104836 13 Martie 2010 09:15
Am sanii mici si lasati dupa nastere... 4 De la: garbo_477815 14 Noiembrie 2017 14:51
Setari Cookie-uri