Astept parerile voastre

Ce parere aveti despre marsupiul pentru copii.De ce intreb?
Azi am fost cu baietelul meu de 5 saptamani la un control la un chirurg la recomandarea pediatrei si mi-a zis sa port copilul in marsupiu pentru intarirea bazinului.Eu nu prea sunt de acord cu el deoarece am inteles ca nu e bine pt coloana........nu mai inteleg acum....e recomandat sau nu?
angi_kapa
Postat pe 17 Octombrie 2011 18:00
probabil ca parerile sunt impartite , pentru ca mie pediatrul mi-a interzis acest lucru
jeanette40
Postat pe 17 Octombrie 2011 18:09
daca bebele tau are doar 5 saptamani nu e iinca gata pentru marsupiu, risti sa ii deformezi coloana , abia pe la 4 luni poate sta SPRIJINIT intre perne . documente pe acest subiect gasesti multe pe net , afla tot ce se poate, ca puiul tau sa creasca sanatos si sa nu ajunga cu coloana stramba strans intr-un corset.... iar domnul doctor care recomanda marsupiu la un bebe asa mic poate era intr-o zi proasta
garbo039125
Postat pe 23 Octombrie 2011 18:42
buna si eu am un bebelus de 3 luni si am pus-o in marsupiu de la 2 luni si 3 saptamani iar pediatru a aprobat ....in plus mi se pare foarte util
bibuu
Postat pe 24 Octombrie 2011 11:50
salut bibuu,as vrea sa stiu daca doctorul ti-a recomandat sau tu ai intrebat daca poti deja la varsta asta sa il porti in marsupiu.deocamdata nu l-am purtat in marsupiu ,am sa mai cer sfatul si altui doctor.Oricum cand implinim 2 luni facem un eco la bazin si vom vedea atunci daca e ceva in neregula.....sper sa fie totul ok .Dupa ce voi avea rezultatul de la eco o sa ma hotaresc daca il port asa sau nu.Nu as vrea ca poate la bazin ii face bine insa la coloana ii face rau..:(
angi_kapa
Postat pe 24 Octombrie 2011 16:29
Cand mergi la medicul ortoped pentru sold intreabal pe el daca sa il pui pe bebel in marsupiu sau nu...si eu tot asa am procedat si mi-a dat voie sa o pun
bibuu
Postat pe 25 Octombrie 2011 15:22
hai sa fiti sanatosi! cand nasti?
ufishor
Postat pe 25 Octombrie 2011 15:30
buna dupa parerea mea marsupiul nu este cv special eu prefer caruciorul pt ca: este mai lejer faci o cumparatura doua le poti agata de carut copilul sta lejer nu il doare nimic iar tu te poti misca libera nu cu frica stai sa nu cada nu pot sa iau plasele etc... nu stiu am si eu marsupiu nou nout purtat doar o data si am renuntat pt ca imi nenoroceste spatele meu cat si al ei daca vrea sa doarma nu poate dormi decat spanzurata asa in carut doarme muuult mai linistita ...parerea mea.... acum nu stiu tu decizi ce crezi despre el
brunetzikaalexa
Postat pe 26 Octombrie 2011 01:45
asa voi face....va multumesc pt sfaturi.
angi_kapa
Postat pe 28 Octombrie 2011 16:11
eu una nu ti-l recomand
eu am probleme cu coloana de atunci
dar cum doreste fiecare
Deia_Puie_1
Postat pe 29 Octombrie 2011 12:15
De aceea am vrut sa ma sfatuiesc cu voi ca nici mie nu mi s-a parut normal ca un copilas asa micut sa port in marsupiu....dar fiinca mi-a zis un doctor credeam ca totusi e bine.va multumesc
angi_kapa
Postat pe 29 Octombrie 2011 21:05
Draga mea mamica, lucrez de 5 ani numai cu produse pt copii de la 0 la 8 anisori{produse chicco} si crede-ma ca nu este nici o problema daca vei folosi pt bebelusul tau un marsupiu. Important este sa folosesti din cele care merg de la 0 luni, adica au si pozitie transversala{pozitia culcat] Astept vesti de la tine
dadyy
Postat pe 30 Octombrie 2011 03:55
totusi am cumparat un marsupiu de la pierre cardin pt ca este o marca destul de buna.
inca nu l-am pus in el,astept sa facem eco la bazin
nu vreau sa il port in marsupiu cu orele,daca am de plecat mai mult timp il pun pe bebe in scoica si merg cu masina,dar la recomandarea medicului cica ii face bine la bazin m-am decis sa il cumpar.
poate cand ies cu el la plimbare sau si in casa il pot pune in marsupiu .........v-am cerut sfatul pt ca nu am fost lamurita cu ce ar putea ajuta.
angi_kapa
Postat pe 31 Octombrie 2011 19:10
buna sunt noua pe acest forum dar ceea ce vreau sa va zic e ca este prea mic sal bui intrun marsupiu de la 5 sapt din puctul meu de vedere
garbo263557
Postat pe 11 Februarie 2012 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce produs folositi pentru baia copilului? 8 De la: andreeaiovici 12 Februarie 2014 19:50
oprirea lactatiei 6 De la: garbo_14496 17 Iulie 2013 23:20
retete pt bebelusi constipati 12 De la: ramonabruneta 4 Iunie 2015 17:02
cosmetice 11 De la: beautylicious 29 Septembrie 2010 14:23
Buna 8 De la: elodia 23 Martie 2011 15:57
Setari Cookie-uri