DILEMA

BUNA FETELOR MAMICI !....AM O MARE DILEMA ...AM UN BAIETEL DE 7 ANI SI PATESC DIN TIMP IN TIMP SA-MI FACA FEBRA DE LA AMIGDALE. DE FIECARE DATA TREBUIE INTERVENIT CU ANTIBIOTIC SI ASTA NU-MI CONVINE DELOC. AM CERUT MAI MULTE PARERI (BINEINTELES,SPECIALIZATE), DAR NU STIU SIGUR CE E MAI BINE,SA FACEM SAU NU OPERATIE DE AMIGDALE...SE PARE CA PARERILE SUNT MAI MULT CONTRA DECAT PRO...VOI CE STITI SI CE MA SFATUITI SA FAC? ...VA PUP.SA FITI SANATOASE.
garbo219059
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:25
amigdalele au si ele rostul lor in organism ...
daca vrei... un fel de bariera...!

ai mai multa grija de el... si mai lasa telenoveaua aia....
la operatzie ai face bine sa te gandesti in ultimul rand!

mai bine vezi ce faci cu imunizarea lui! si cu rezistentza la raceala.... vitamine... educatzie fizica ... si altele

sa ai spor
alfheim
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:43
Am avut si eu dileme din cauza amigdalelor....argumentele erau mai mult contra decat pt operatie.
Toamna si primavara tratament pt intarirea sistemului imunitar....si salvie,bomboane,ceai,gargara,de baut n-a vrut(baiatul meu) e foarte amar.
Si cat mai mult timp in aer liber.nu stiu unde stai...eu cu copilul meu am fost si la Praid. A facut tratament...in ocna salina...
Vecina are un baiat cu trei luni mai mic ca al meu...a fost operat,acum face des pneumonie...
Axl_22
Postat pe 27 Septembrie 2011 18:19
bre, probabil depinde de organismul fiecaruia. nimeni nu va poate spune cu certitudine daca va fi bine sau nu dupa operatie.
eu mi le-am scos cand aveam vreo 8 ani. de atunci o singura data am facut gripa, niciodata nu am racit, nu am avut guturaiuri, pneumonii si alte cele. nici macar laringite nu am mai avut.
Thor_again
Postat pe 27 Septembrie 2011 18:59
haidi,bre ca nu ti le-ai scos matali..ci doctoru!....
Axl_22
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:07
da..si tatal si una dintre surorile mele..erau mereu cu nasu-n batista, pana cand si-au scos amigdalele ( unul celuilalt )
de atunci, nu au mai avut probleme
acu, moshule, poate unii asa se nasc...imuni la unele chestii...
dor72_
Postat pe 2 Octombrie 2011 23:44
in amigdale se opresc microbii.
daca nu mai exista amigdale,toti microbii intra fara sa exisate usa.
si eu am avut cand eram copil aceeasi problema,si sotul meu la fel,si copilul meu la fel,si uite ca am crescut,plini de antibiotice,si acum nu mai avem nimic.
va creste si problema asta va trece.
da,vitamine si sprort,de intarit organismul,si nu aer rece,pe cat posibil.
mie mi-a explicat medicul,ca aerul rece distruge microorganismele "bune" din gat,si se inmultesc microbii.
eu nu ii scot amigdalele pentru nimic in lume.la copilul meu.
d
daniilia
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O manuta de ajutor? 1 De la: garbo161400 3 Iulie 2010 23:35
nu inteleg....... 4 De la: ale_micutza 19 Martie 2010 14:01
mamici din braila!!!! 38 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 22:28
Samponul pt bebe!!! 19 De la: Rotty 1 Septembrie 2015 15:12
Concediu medical în concediu de creștere copilul de pana la 2 ani 1 De la: Szabacsi_Laura_Stefania_1 4 Aprilie 2016 19:27
Setari Cookie-uri