Fetelor sunteti cam reticente .. prea mult va agitati.

De Radu San

Fetelor frumoase dornice de lucruri etalate mergeti la coafor, unghii aranjate , freze buclucate
Cu un ambalaj frumos va etalati peisaju departe de lucruri persistente, ca albinutzele din floare in floare
Va culegeti mandria,mandra reticenta, cu poseta pe umar plina de farduri , va mascati singuratatea
Si totusi prea grabite, pierdute in moda cotidiana departe de o raza sublima, hiatusul se lasa asteptat

Inima bate putin mai jos si ritmurile pulseaza , senzatii tresar dar iubirea se lasa mereu asteptata
Timpul trece ..nori plutind sublim pe cer si razele coboara mereu sa ne deschida calea, ce se asteapta intelese
Dar va grabiti continuu admirand peisajul TV , satisfactii prin showuri cotidiene, la Capatos noaptea tarziu
Peisaj grabit, plin de fitze cu frezele vopsite, ca-n telenovele. va admirati continuu dar ati pierdut esentialu

Si anii trec rapid, si divele grabite alearga dupa falsitati siliconate si cu poseta mandre, ocolesc iubirea
Si ca o lupta subtila ,acea unitate disipata dintre el si ea , individualitate reticenta cu dimineti posomorate
Mandria persista ,da iubirea mai vine o data, de doua ori ea vrand sa ne aduca aminte deo simplitatea naturala
Inocenta naturala, cand soarele rasare vorbindu-ne despre dimineti perfecte, unde el si ea au inteles

MadMax
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:08
du-te, bre, si-mpusca-te! ca ne-ai omorat cu toapice deschise ampaula...
si lasa-ne pe noi, nu ne mai purta atat de grija, ca suntem capabile sa gandim cu mintea noastra
nu tre' sa vina un neica nimeni ca tine, ca sa ne spuna de superficial, ce-i ala vapor si cate roate are capitanul

hai, ca esti penibil
get lost!
michelle_
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:15
sara!
nu merg la coafor!
am unghii mici...
nu ma uit la tv
si dimineatza pi racoari io ma uit la ceru' mari....
Axl_22
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:16
mda...un biet strain isi canta frustrarea...
garbo220933
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:25
hai, mai, ce aveti cu el? e doar un nou studiu de caz, ce naiba?
Thor_again
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:27
clar un studiu de caz Adevaratii frustrati se simt prea multumiti ca sa poata fi nemultumiti de ceva. Ignoranta tace . Cunoasterea vorbeste
MadMax
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:37
de caz/i ...pi spati
Axl_22
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:37
Thor...vreau sa fiu serioasa si nu pot !!!...ce zici ...mai exista vreun loc si ptr. d-lui???
garbo220933
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:39
933, loc sa nu fie? doar gradina-i maaaare!
Thor_again
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:43
"Timpul trece ..nori plutind sublim pe cer si razele coboara mereu sa ne deschida calea, ce se asteapta intelese"

,si oare tu ce vrei?

da' ce talent literar ai ,pacat ...
sunsset
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:44
dap... nici macar cu c/p nu i-a iesit
mai ziceam eu ceva, acum vreo doua zile, de incoerenta...
Thor_again
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:46
pacat... de talent/ul...".deo simplitatea naturala"
Axl_22
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:46
eiiiiiiiiiiii Alex....eu inca mai am sperante... sper sa apuc lansarea de carte in urma studiului......bag de seama ca este chitit...
garbo220933
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:54
raducucutzu, da' bre pe alt topic ai zis ca ai facut-o cu vacile.
asa de curiozitate intreb, cu o femeie ai incercat? sau macar cu o gonflabila? cu gonflabila faceai si economie de pastile, chiuretaje, prezervative... nici nu riscai sa mai apara vreo progenitura ca tine si scapai inca de multe altele, nici nu pleca la shoping, nu-ti cerea bani de sandale... puteai, ca esti puternic doara, sa-i recitzi vreo mantra hindusa, daca o bagai la priza va conectatzi amandoi la absolut... poate prindea si posturi straine, ca sa fie pe aceeasi frecventza cu tine... e demonstrat ca tu le prinzi de mult...
te astepta unde doreai tu, dupa usa, in shifonier, in baie, pe sub pat... orice fantezie aveai iti era indeplinita...
si mai erai sigur ca daca nu-ti spargeau hotii casa, erai unicul beneficiar ai cauciucatei

apropos, n-ai terminat rodajul la masina de batut campii?
alfheim
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:09
nu pot sa cred - voi chiar nu vedeti ceva atat de limpede?
panty_C
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:10
RaduSan, nu esti sain deloc....
dar, ce sa astepti de la noua aleha?


panteruto, e atat de limpede ca e transparent...de aia nu se prea vede...
dor72_
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:12
Axl_22
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:14
fiuuuuuuuuu mi-a venit inima, la loc
panty_C
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:16
da' unde iti era ...dusa?
fetiscano, bantui?
dor72_
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:16
ei, na, asa o vorba 'colo
panty_C
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:20
dor...o lecutza!
Axl_22
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:21
acu ce ajunsei si io p-acasa...si voiam sa vad ce faceti...
pantero, esti cam enigmatica asta seara!
dor72_
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:28
cine, bre? io?
panty_C
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:32
da, tu....dar ai tot dreptul...nu era un repros...era o simpla constatare....
acum, ce? vrei sa fii si tu on topic...si te dai reticenta?
de agitatie nu incape vorba...pe aici nu am vazut/simtit nicio agitatie....
dor72_
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:38
panty_C
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:58
Relaxativa putin asa citind in liniste ..vizualizati cuvintele , fiti acolo traind experienta . Ceva o sa vi se releve la sfarsit. E total pozitiv . Acel sentiment o sa ramana cu voi Pantero ma bucur ca ai traito Ai avut tu starea . Ca asa-i ..uneori te prinde alteori nu .
MadMax
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:59
da-o-n branza de cratima....cand ai asa stare.....
multiid, canta bre si altceva...
si unde nu intelegi, mai intreaba...ca nu-i nicio rusine, sa stii....
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 00:01
wow asta-i poanta serii
na hai ca am "trait" un ras sanatos - aleho, esti de coma!

hai, "pasi pe covoras" - papapap

panty_C
Postat pe 10 Septembrie 2011 00:07
De la: michelle_, la data 2011-09-09 22:15:17 suntem capabile sa gandim cu mintea noastra

!


Si spermatozoizii zic "suntem capabili sa aungem acolo" . . si doar unu ajunge

MadMax
Postat pe 10 Septembrie 2011 02:55
in cazul tau, San-ule, n-a ajuns ala care trebuie... fiindca uite cum a dat nastere unui dobitoc...:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2011 03:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce profita barbatii de femeile cumsecade...Si nu se comporta civilzat...Sunt niste nerecunoscatori 1 De la: luptatoareacurajoasa 24 Iulie 2010 00:11
Alegeri, alegeri! 21 De la: julianacocor 4 Decembrie 2013 19:06
poarta sufletului 57 De la: dor72_ 5 Septembrie 2011 16:55
un subiect interesant ar fi de ce unii barbati divortati fac pe victimile si se dovedesc a fi contrariul 46 De la: tamelly 5 August 2010 19:13
Povestea mea 34 De la: Black_Sea 28 Iulie 2011 11:59
Setari Cookie-uri