SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA


'ai de capetele tale, alea tantrice....
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 20:32
aummm
Freya__
Postat pe 12 Septembrie 2011 20:44
E super ce ai scris, ba kiar am savurat ..m-ai facut si sa rid, dar nu de tine ci de adevar :)))
Pur si simplu kiar e adevarat ca lumea in care ne invirtim kiar si-a pierdut osia .... nu mai este totul atit de intens..sau poate asta vine de la prea multa experienta sau prea multa cautarea a idealului?
Sunt cam in aceeasi situatie, cu exceptia ca deasupra mea nu rage nimeni ca o vaca.
Este o piesa de a lui Gorilazz "on the clouds of unknowing my world seems over" de fiecare data cind ma simt asa imi apare pe fundal melodia si citeva versuri din ea ...
Insa sunt si eu o fire optimista ..insa uneori trista asa ca tine..trsita pentru cei care sunt in cautarea sufletului pereke si a stabilitatii, esti obosit de atitia oameni in viata ta carora le permiti sa respire putin cu aerul tau,dupa care realizezi ca nu e ceea ce ti-ai dorit.
Intradevar suntem inconjurati de prea multe fitze, interese si exces de materialism ..iar sufeltul ..sufletul? s-a pierdut undeva prin toate crizele astea economice, in goana dupa bani si in goana gasirii acelui trai decent. Cheers!
garbovanilla
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:02
De la: quasaria, la data 2011-09-12 20:32:50
'ai de capetele tale, alea tantrice....


spuneai undeva pe forum fiind f nervoasa cu o atitudine nashpa bineanteles, ca pt a cunoaste o femeie e necesar sa stau cu ea mai mult de 30 de zile ... Sincer ma socheaza astfel de aberatii grosolane si egocentrice . In opinia mea o femeie adevarata se lasa cunoscuta in cateva zile ..Daca trebuie sa stau dupa o femeie 30 de zile , ca sa mai descopar cate ceva , e clar ca stau la c--u vacii , cum s-ar spune .Ca aia doar o vaca poate fi si nici de cum o fiinta elevata, superioara. Adica sa stau langa o diva care se iubeste mai mult pe ea si eu sa o intretin ?, si diva respectiva iubitoare de sine , sa-mi mai dezvaluie cate un detaliu doar asa cand are ea chef ... Si supa 2 ani sa stiu mai multe decat in prima saptamana..Asta pretinzi ?., In cazul asta esti cam egocentrica si posesiva .. N-o sa stau niciodata la c--u vacii ..Ma refeream la o femeie adevarata si nu la retineri , prefacatorii , posesivitate.. lucruri care ingradesc libertatea ,fericirea.. Daca voua va convine sa fiti posesive cu sotii dvs , sa stiti ca veti avea de suferit si relatia o sa se inputa cu timpu ..
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:03
se iubeste doar pe ea pentru ca nu esti in stare sa o faci sa te iubeasca pe tine. Iar faptul ca in doua zile incepi sa te indoiesti de orice femeie ca ar fi "elevata" denota nesiguranta in capacitatile proprii, nimic altceva.

Fii sigur ca orice cour de vaca, dupa exprimarea ta, e cit se poate de dedicata si iubitoare cind gaseste pe cineva pe care il poate iubi - ca nu esti tu ala... poate ar trebui sa iti dea de gindit.
Altfel, n-ai decit sa te superi ca magaru' pe sat si sa dai din cour pe unde apuci in continuare fara sa intelegi nimic din relatiile intre doi oameni.
Macar nu mai victimiza ca esti neinteles. Nu esti neinteles. Esti primitiv. Molusca.... Daca nu reusesti sa te depasesti pe tine insuti nici n-ai sa obtii niciodata mai mult de la viata, nici daca insiri 20000 de femei, nu 200.
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:09
inseamna ca mie poate sa-mi multumeasca, fiindca l-am facut doar dobitoc (patentat:P).

intotdeauna e loc de si mai rau...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:21
Bi dom them .... all the ass .. cow you get!. live a lifetime with a man and do not know .. beautiful destepata, Virginia, car and p. .... are not you found gasoline .....
Demands that you stand for them fiercely and would not make you an individual .... colorless ... insipid....
garbo220933
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:21
933, cine te-a pedepsit pe tine?
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:23
De la: quasaria, la data 2011-09-12 21:09:33se iubeste doar pe ea pentru ca nu esti in stare sa o faci sa te iubeasca pe tine. Iar faptul ca in doua zile incepi sa te indoiesti de orice femeie ca ar fi "elevata" denota nesiguranta in capacitatile proprii, nimic altceva.

Fii sigur ca orice cour de vaca, dupa exprimarea ta, e cit se poate de dedicata si iubitoare cind gaseste pe cineva pe care il poate iubi - ca nu esti tu ala... poate ar trebui sa iti dea de gindit.
Altfel, n-ai decit sa te superi ca magaru' pe sat si sa dai din cour pe unde apuci in continuare fara sa intelegi nimic din relatiile intre doi oameni.
Macar nu mai victimiza ca esti neinteles. Nu esti neinteles. Esti primitiv. Molusca.... Daca nu reusesti sa te depasesti pe tine insuti nici n-ai sa obtii niciodata mai mult de la viata, nici daca insiri 20000 de femei, nu 200.

cat se poate de fals.Pt femeia ideala, nu trebuie sa depun nici un efort ,ca ea sa ma iubeasca.Cand o sa vina femeia ideala ,o sa fie totul asa neconditionat .Daca intelegi... Iubirea nu e o afacere. Nu e un targ in care regulile sunt conditionate ... Si apropo de iubire, sa stii ca foarte multe pretindeau ca ma iubesc ..si se comportau posesiv aplicand tot felu de trucuri, smecherii . De exemplu una era indragostita de mine da nu vroia sa spuna nimic pe fata..Facea ea doar niste semne de disperare si am mers intro zi la ea sa vad ce vrea defapt . Si cand ajung in fata ei , tipa se preface ca e indiferenta si asteapta ca eu sa o cuceresc ...Da si i-am spus clar direct in fata ca nu are rost sa-mi pierd timpu cu jocurile ei ..Tipa a izbucnit dintrodata, in plans urland de disperare, nervoasa foc , ca de ce nu vreau sa-i cad in plasa ... Ea erea disperata ca nu ma zbat putin pt ea, ca sa se simta cineva.. Asta inteleg unele prin iubire ... Cazuri si Cazuri
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:28
De la: garbovanilla, la data 2011-09-12 21:02:04E super ce ai scris, ba kiar am savurat ..m-ai facut si sa rid, dar nu de tine ci de adevar :)))
Pur si simplu kiar e adevarat ca lumea in care ne invirtim kiar si-a pierdut osia .... nu mai este totul atit de intens..sau poate asta vine de la prea multa experienta sau prea multa cautarea a idealului?
Sunt cam in aceeasi situatie, cu exceptia ca deasupra mea nu rage nimeni ca o vaca.
Este o piesa de a lui Gorilazz "on the clouds of unknowing my world seems over" de fiecare data cind ma simt asa imi apare pe fundal melodia si citeva versuri din ea ...
Insa sunt si eu o fire optimista ..insa uneori trista asa ca tine..trsita pentru cei care sunt in cautarea sufletului pereke si a stabilitatii, esti obosit de atitia oameni in viata ta carora le permiti sa respire putin cu aerul tau,dupa care realizezi ca nu e ceea ce ti-ai dorit.
Intradevar suntem inconjurati de prea multe fitze, interese si exces de materialism ..iar sufeltul ..sufletul? s-a pierdut undeva prin toate crizele astea economice, in goana dupa bani si in goana gasirii acelui trai decent. Cheers!


Ma bucur ca ai inteles esentialu .
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:30
Q.....pedeapsa divina???....glumesc !!!
garbo220933
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:33
trebuie sa depui un efort sa devii persoana care poate fi iubita in modul in care iti doresti tu: daca esti doar o fiinta frustrata care strimba din nas in stinga si in dreapta probabil n-ai ajuns TU la nivelul la care sa meriti altfel de relatii. De obicei capeti exact ce esti capabil sa distingi.
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:35
De la: quasaria, la data 2011-09-12 21:35:06trebuie sa depui un efort sa devii persoana care poate fi iubita in modul in care iti doresti tu: daca esti doar o fiinta frustrata care strimba din nas in stinga si in dreapta probabil n-ai ajuns TU la nivelul la care sa meriti altfel de relatii. De obicei capeti exact ce esti capabil sa distingi.


Ti-am spus deja ..tu intelegi altceva prin iubire ... Tu intelegi ca iubirea e un targ, o afacere, si astepti ca cineva sa facam, sa drege ca sa-ti atraga interesu ..Nimic mai mult . Daca la inceput ,tu te astepti ca barbatu sa iti aduca flori zilnic pt al iubii , inseamna ca tu nu il iubesti pe el , ci iubesti florile si faptu ca el a depus un efort pt tine ..Da exact . Un efort .. Asta se clasifica in zone egoului si egoul nu are legatura cu iubirea ..Ma rog sunt mule exemple.. Da si daca vrei sa stii mai demult am depus eforturi sustinute pt unele femei si da ele erau incantate , entuziasmate in egoul lor , findca am depus un efort pt ele . Deci clar egoiste , inchise persoane cu care nu am putut sa ma conectez la modu spiritual . Da intradevar era oarecum frumos, da la modu superficial ,era oarecum frumos cand aceam sex findca ne simteam bine si era oarecum frumos atunci cand ieseam prin oras si ea era tare mandra de lookul ei .Adica era o stare de nesiguranta . Simteam ca-mi pierd timpu desii oarecum era ok macar ca imagine ...Deci clar iluzoriu .. Deci era doar oarecum frumos si nici decum sublim ,magic , puternic ... Era doar iluzoriu , fara profunzime...apropo de profunzimea pe care o descriam la inceput , legatura dintre el si ea
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:51
Din contra. Ce inteleg EU prin iubire - desi aici vorbim de tine, nu de mine, ca eu nu te-am intrebat nimic - este strict sentimentul fata de ceea ce ESTE EL. Fata de persoana. Nu fata de cum se poarta cu mine, sau cum sint eu in raport cu el. Asta, intr-adevar, este iluzoriu.

Pe de alta parte, daca el este o fiinta limitata, cum as putea sa iubesc ceea ce este el?! Ce sa iubesc la el? Misoginismul, frustrarile, aerele de superioritate, tembelismul? Nu, tx...

Ca sa il pot iubi ca pe o fiinta superioara trebuie sa fie o fiinta superioara.
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:56
De la: quasaria, la data 2011-09-12 21:56:32Din contra. Ce inteleg EU prin iubire - desi aici vorbim de tine, nu de mine, ca eu nu te-am intrebat nimic - este strict sentimentul fata de ceea ce ESTE EL. Fata de persoana. Nu fata de cum se poarta cu mine, sau cum sint eu in raport cu el. Asta, intr-adevar, este iluzoriu.

Pe de alta parte, daca el este o fiinta limitata, cum as putea sa iubesc ceea ce este el?! Ce sa iubesc la el? Misoginismul, frustrarile, aerele de superioritate, tembelismul? Nu, tx...

Ca sa il pot iubi ca pe o fiinta superioara trebuie sa fie o fiinta superioara.



exact . Vorvesti despre calitatile lui si spui >. "Ca sa il pot iubi ca pe o fiinta superioara trebuie sa fie o fiinta superioara.". Tu il poti considera superior in functie de avere, sau findca stie sa se impuna cand sunteti intr-un cerc de prieteni sau findca e cu gandu la tine mereu , consumandu-si viata si muncind sa te intretina. Tu intelegi prin superior ceea ce vrei , si nu intelegi ceea ce e cu adevarat superior . Ca sa intelegi ce e cu adevarat superior, trebuie sa intelegi insasi viata , existenta ta, cele mai importante lucruri , lucruri de care voi uitati si nu le acordati nici o importanta . Va uitati in directia gresita cand spuneti cuvantu superior . Si cand spui il iubesc defapt iubesti in felu tau , e iubirea ta in stil personal . nu e o iubire universala ,inocenta, mareata care sa te hraneasca intinereasca ..., si sa-ti dea aripi in adevaratu sens . Iubirea adevarata te face sa te simti maret . Iubirea personala te face sa te simti ca ai o identitate ... . E o diferenta..
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 22:12
sau il pot considera superior tocmai pentru ca il (si ma) doare in cour de avere, de gura lumii, de conventii sau prejudecati.

Iar daca "e cu gindul la mine mereu" e evident psihopat, nu superior: nu pot sa il iubesc, poate doar sa imi fie mila daca n-are nici o alta pasiune sau preocupare si nu traieste prin nimic, doar prin mine. Trebe internat si recuperat cumva, saracul.

Da' apropo, ca tot ai pretentii din astea, TU intelegi care-s alea " insasi viata , existenta ta, cele mai importante lucruri , lucruri de care voi uitati si nu le acordati nici o importanta" ?!
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 22:19
categoric . Stii vorba aia . Bate si ti se va deschide, cere si ti se va da ,cauta si vei afla.. Deocamdata sunteti prea lenesi ca sa faceti efortu de a bate unde trebuie , cat despre a cere , sunteti prea mandi sa cereti, si despre cautare inca nici nu stiti in ce directie sa priviti spre a cauta ceva .. Probabil ca sunteti si prea mandri ca sa recunoasteti ca asa este
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 22:31

mda. Evident... tufa de ierusalim, ca sa zic asa....
Noapte buna. Ca oricum nu ai priceput nimic.
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 22:34
De la: quasaria, la data 2011-09-12 22:34:54
mda. Evident... tufa de ierusalim, ca sa zic asa....
Noapte buna. Ca oricum nu ai priceput nimic.

esti varza .. o spuneam asa la modu universal .nicidecum nu faceam referire la biblie ..biblia oricum nu are valoare ca faci apropo la jerusalem . Ca stii ce spune biblia adam & eva ,,,, si fii lor si-au traso intre ei si uite asa familia fu tot mai mare . Ce am scris oricum nu am scris pt matale stai linistita . N-am ce sa-ti explic tie si stiu asta ..Alti o sa inteleaga ...
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:00
vai de capul tau, micule!!!
asa te nascusi, tu, bre???
sora_ilsi
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:10
iar tu, ala mic si prapadit, "la modu universal" esti cap sec.
N-ai ce sa explici nimanui "alti", pentru ca nici saracul neuronul tau nu pricepe....
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:18
De la: sora_ilsi, la data 2011-09-12 23:10:08vai de capul tau, micule!!!
asa te nascusi, tu, bre???


ti-am vazut pozele asa din pura curiozitate . Scuzama ca-ti spun adevaru , nu incerc sa te jignesc, ci doar iti spun ca esti o batrana grasa.....Stii si tu asta si sa fie fara suparare .Pozele o spun ... Acu n-am nevoie sa veniti voi batrane balene, si sa.....Tanti Ilsi da se poate ?.
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:28
ca si vulpea care daca nu ajunge la struguri zice ca sunt acri...
sora_ilsi
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:35
da' asta mic, ia pune tu poze cu mecla proprie sa ne prapadim de ris... sa vedem de ce "e moarte femeile". Le place DIXTINCTIA ta, nu?



quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:40
De la: quasaria, la data 2011-09-12 23:40:55da' asta mic, ia pune tu poze cu mecla proprie sa ne prapadim de ris... sa vedem de ce "e moarte femeile". Le place DIXTINCTIA ta, nu?




pai daca apare femeia ideala paici pe forum o sa-mi pun poza ..etc. Da nu ma grabesc ..Mai stii ca nu apare ?.. Peaici trece multa lume . Acu doar no sa-mi pun poza pt o batrana balena care spune ca strugurii ei sunt dulci . Tuuuuulai doamne !
MadMax
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:50
buey ala micu, Q facuse o gluma, nu-ti ceruse poza...eu nici atat: stiu deja cum arati si de frica nu mai pot sa dorm
sora_ilsi
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:56
nu-mi vine sa cred ca va pierdeti timpul cu nenea asta
Q, te-ai dilit? ce dreaq, mami...e vizibil din avion ca nu intelege ce vrei sa zici
michelle_
Postat pe 13 Septembrie 2011 00:02
ti-am vazut pozele asa din pura curiozitate . Scuzama ca-ti spun adevaru , nu incerc sa te jignesc, ci doar iti spun ca esti o batrana grasa.....Stii si tu asta si sa fie fara suparare .Pozele o spun ... Acu n-am nevoie sa veniti voi batrane balene, si sa.....Tanti Ilsi da se poate ?.




Persia
Postat pe 13 Septembrie 2011 00:08
ai face o echipa buna cu 378....mergeti pe aceeasi lungine de unda....ea cu "ALERGIA" si tu cu "TINERETE FARA DE MOARTE" de Spitalul BAGDAZAR cred ca ati auzit !!! si ma repet ...nu numai ca esti mitocan....mai si fabulezi "pustiulica"
garbo220933
Postat pe 13 Septembrie 2011 00:18
"Sincer nu0mi pasa de traditiile voastre . Daca ati ajuns babe pliostite..las nu e nici un bai . Mai aveti o sansa in urmatoarea viata"

daca tot asa esti si in viata reala, nu-i de mirare ca esti singur si trist
Persia
Postat pe 13 Septembrie 2011 00:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce-aveti mai cu Vuvuzel ? 15 De la: Freya__ 12 Septembrie 2011 20:34
CE TE FACE FERICIT */* FERICITA 415 De la: LILO 17 Februarie 2010 04:49
Povestea mea de dragoste :( 205 De la: oanas_2004 19 Iulie 2011 16:32
GLUME 1 De la: KNIGHT_31 16 Iulie 2010 00:41
Sunt Plictisit 96 De la: garbo170220 27 Martie 2011 07:00
Setari Cookie-uri