De ce nu spun barbatii lucrurilor pe nume?

atat..?,asa repede obositi..?
roby_cado
Postat pe 22 Septembrie 2011 19:06
pai asta, cu scuturatu...e printre telenovele, barfa cu vecina...10-12 cafele....Doamne, parca nu ai sti...
cine nu ar obosi?
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 19:08
pff..,greu al dreaq bre..
roby_cado
Postat pe 22 Septembrie 2011 19:12
cu cat mai multe vecine...cu atat mai putin scuturat...
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 20:12
De la: MissWrong, la data 2011-08-30 10:24:39 Eu citesc acest forum de vreun an si nu am simtit nevoia sa vorbesc despre vreun topic pana acum... Insa, as vrea sa aflu opinia barbatilor la urmatoarea intrebare... De ce cand un barbat se plictiseste intr-o anumita relatie, cand e intrebat, spune, "Nu, nu e asa, te iubesc, bla bla, ti se pare, esti suspicioasa, paranoica, etc... nimic nu s-a schimbat.. bla bla..
E chiar asa greu sa pui punct unei relatii? Nu ar fi onorabil si corect asa? Sunt barbatii niste lasi?


Pai, poate chiar asa e. Poate esti tu prea suspicioasa.
Sau poate ii nimeresti doar pe cei fara sange in instalatie.
zack
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:16
N-are fler
SAL
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:35
mai, nu a inteles ca ...asa sunt barbatii... delicati....
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:44
Am cunoscut un tip, care de delikat ce era, a devenit vegeta cand l-a parasit cocoana.
Si nu intelegea ce l-a lovit, ca ea nici nu avea atata dorinte cate ii indeplinea el
nathalie
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:58
s-a saturat femeia sa se teama sa isi doreasca....
iar el, telina nu se facu, asa-i?
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 22:11
El se dadu de trei ori peste cap si gasi o alta care sa-l pupe pe portofel.
De fapt alta l-a gasit pe el, ca el nu cauta nimic. Si l-a mangaiat mumos si ori cu, ori fara telina, au incalecat pe-o sa.

Dar un barbat mai ravasit de o despartire decat el nu am intalnit. S-a lasat si cu o hemipareza. Si acum e din nou pe val.
nathalie
Postat pe 22 Septembrie 2011 23:38
pai nu prea intelegea, pentru ca pierduse tocmai esenta....el ii dadea tot...ce nu voia...si a uitat sa o intrebe ce ar vrea de fapt....sigur te saturi sa fii pe post de mobilier....eu nu stateam nici atat...nemiscata...
l-a tulburat nemernica din universul lui caldut si "indestructibil"...
cam asa ceva s-a intamplat? stii de ce a plecat, de fapt, femeia?
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 23:43
Tipul o coplesea. Nu stia sa spuna NU. Era parca hipnotizat.
Ea a calcat stramb, dupa vreo 3ani, si apoi i s-a marturisit. Atunci el i-a spus ca o intelege, ca sigur EL a gresit pe undeva si ca o roaga sa il ierte ca a dezamagit-o. Si a coplesit-o, din nou, cu buchete si cosuri cu trandafiri.

Atunci l-a parasit. Nu pentru celalalt, care oricum nu prea conta. Si-a gasit un tip care sa stie s-o izbeasca si de perete

Si ea si el (din prima ecuatie), sunt super ok, luati separat.
Impreuna el ii era subsecvent, desi gagica nu cauta sa fie... dominatoare
nathalie
Postat pe 23 Septembrie 2011 00:20
asa cum am banuit...mereu femeile se satura de bine....bleahhh..
da si el....un pampalau...nici eu nu as vrea asa marioneta...tu ai suporta un asa sot?.
uneori si pentru a te certa ai nevoie de cineva....cum naiba defulezi?
dor72_
Postat pe 23 Septembrie 2011 00:36
E clar ca nu asta era binele pe care ea si-l dorea.
Si parintii doresc binele copiilor, fara a fi neaparat in consonanta cu ce-si doresc acestia.

In ambele cazuri, un bine, pe undeva exista.

Cum defulezi?
Mai era un topic cu Ati spart la furie, de neputinta.... (Ceva de genul)
Ar fi o varianta, la general vorbind.
nathalie
Postat pe 23 Septembrie 2011 00:58
da, da e mai cool cand fortele si combatantii sunt cam de acelasi calibru...
si tu ai satisfactia de a iesi invingator...zi si tu...
eu nu ma pot razbuna pe obiecte...mi se pare ....pueril....oi fi eu...trala...
dor72_
Postat pe 23 Septembrie 2011 01:03
Nici eu nu trantesc lucruri.
Am zis si pe acolo ca am mai aruncat cu cuvinte, dar n-am aruncat prima.

Pe socius (cel de-alaturi, nu musai sot), clar ca e mai cool sa-l ai pe aceeasi treapta, altfel strici orzul pe gashte.

Dar chiar si asa, sunt - sau au fost - momente cand daca ieseam invingatoare, intr-un fel sucit, mai mult as fi pierdut.

Nu ti s-a intamplat?

nathalie
Postat pe 23 Septembrie 2011 01:16

mno...bine ca nu ai murit....
si...care doua "mai" si "moral" luate impreuna?
te contrazici de la cap la coada: ba is in haita, ba n-am nevoie de nimeni....
si...da poti sa fii invidios ( te prinzi tu...sau te agati...de orice)
moshule s-a intors limbricu din morti....
vino de-l ia...io l-am spariet, io l-am adus inapoi....
cine stie de cand sta la panda...o fi mort de foame....si raspunsul e MAI anemic decat de obicei...

nathalie, scuze...Ok e prieten vechi...si se cuvine sa il tratam cu toata consideratia pe care o merita...

cat despre raport de forte...nu vreau sa discut acum...pentru simplu motiv ca ii dai subiect de discutie lui Ok...si nu vreau discut cu asemenea personalitate.....( personalitate ca si trasatura...)
dor72_
Postat pe 23 Septembrie 2011 10:40
Negativ.

Io am inceput sa povestesc, true, dar subiect de discutie nu i-am dat. Am asa un simtamant ca avea ceva de zis si te astepta la coltul blocului.

OK, no offense, dar vorbeam si noi ca fetele, de-o coafura, de-un masaj...
Si.. ON TOPIC, refuz sa cred ca poate barbatii nu spun lucrurilor pe nume, iar cand o fac reusesc doar intr-o MANIERA JIGNITOARE. Pentru ei, fireste.
nathalie
Postat pe 23 Septembrie 2011 13:23
Iete, na. Cum sa nu spuna lucrurilor pe nume? Poate atunci cand n-o fac e tocmai pentru a menaja femeia...
SAL
Postat pe 23 Septembrie 2011 13:44
si asta deoarece

http://www.youtube.com/watch?v=mL-oBQ6rTto
pustietate_in_floare
Postat pe 23 Septembrie 2011 14:52
pustietate_in _floare. ai dreptate, toate femeile sunt frumoase!
Si inca o floare pentru cratimele de la numele tau
Iete, nu-s singur cu ,,cratime"
SAL
Postat pe 23 Septembrie 2011 14:57
nathalie...treaba asta cu OK...e asa cum am zis...astepta cam de mult sa intre in discutii...si eu...i-am oferit ocazia...cu mine are el ce are....
nu-l vezi ca ma compatimeste ca nu am barbat...cica l-am pierdut....
si...revin...uneori, intelegem ce putem ( e cazul lui OK....) daca nu stii nimic despre cineva, nu inseamna ca nu exista....

nathalie, chiar imi placea subiectul...si as fi vrut sa il dezvoltam putin....poate alta data.....dupa deparazitari...


sal, probabil OK stie ca eu sunt puternica...si nu am nevoie de menajamente....( glumesc)
dor72_
Postat pe 23 Septembrie 2011 14:57
da-mi voie sa-ti multumesc pentru floricica :

http://www.youtube.com/watch?v=WbLlla5bMjM



pustietate_in_floare
Postat pe 23 Septembrie 2011 15:17
ce cratime, frate?
nu vezi ca sunteti cu barele jos?
dor72_
Postat pe 23 Septembrie 2011 15:38
De la: MissWrong, la data 2011-08-30 10:24:39 Eu citesc acest forum de vreun an si nu am simtit nevoia sa vorbesc despre vreun topic pana acum... Insa, as vrea sa aflu opinia barbatilor la urmatoarea intrebare... De ce cand un barbat se plictiseste intr-o anumita relatie, cand e intrebat, spune, "Nu, nu e asa, te iubesc, bla bla, ti se pare, esti suspicioasa, paranoica, etc... nimic nu s-a schimbat.. bla bla..
E chiar asa greu sa pui punct unei relatii? Nu ar fi onorabil si corect asa? Sunt barbatii niste lasi?




nici nu este nevoie sa citesti acest site ....ca sa iti dai un raspuns.......raspunsul e simplu....din acelasi motiv pentru care si femeile procedeaza la fel,plecand chiar fara nici o explicatie si lasandu/i partenerului de viata si copiii pe cap.apoi aude bietul om din gura targului ca o gaseste pe soata care l/a parasit prin tari straine....fara bilet de intoarcere..si .." muncind la greu".nimic nu e nou si de neinteles sub soare.
ratuscaceaurata
Postat pe 23 Septembrie 2011 15:42
De la: dor72_, la data 2011-09-23 15:38:48ce cratime, frate?
nu vezi ca sunteti cu barele jos?


Las` ca le mai ridicam noi ,,o leaca"
SAL
Postat pe 23 Septembrie 2011 15:47
Ratusco, eu cred ca nu greutatile vietii ii indeparteaza pe doi parteneri facandu-i sa-si ia lumea in cap, cat monotonia relatiei, dorinta de a experimenta ceva nou. Le lipseste acel ceva numit condiment.
SAL
Postat pe 23 Septembrie 2011 15:52
avem si pian

http://www.youtube.com/watch?v=iXvkhA2WBQI
pustietate_in_floare
Postat pe 23 Septembrie 2011 15:57
De la: Sal_a_toi, la data 2011-09-23 15:52:12Ratusco, eu cred ca nu greutatile vietii ii indeparteaza pe doi parteneri facandu-i sa-si ia lumea in cap, cat monotonia relatiei, dorinta de a experimenta ceva nou. Le lipseste acel ceva numit condiment.



asta ai inteles tu din raspunsul meu?substraturile nu le intelegi?nu imi plac invinuirile aduse numai barbatilor ....cand si femeile procedeaza la fel.asta e practica comuna.
ratuscaceaurata
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:24
sal...nici prea condimentat...ca ataca ficatul...
ca sa fiu on...
barbatii nu spun lucrurilor pe nume, pentru ca le considera atat de destepte pe femei, incat au impresia ca ei doar gandesc...si ele...hop...au si pus in aplicare....
da, femeile vorbesc mult...prea mult uneori...si cu cat ele vorbesc mai mult, cu atat barbatii vorbesc mai putin...pana cand...pleaca de acasa...si ele se intreaba nedumerite " ce dracu l-a apucat?" ...caci totul era super extra....
fetelor, ia mai si ascultati...mai aveti rabdare....si vedeti ca barbatii...spun intotdeauna lucrurilor pe nume....daca stii sa intelegi ce spun...
dor72_
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 2 De la: garbo243576 16 Mai 2012 17:41
pastile eficiente pentru slabit 337 De la: Monica_Danisor_1 21 Septembrie 2018 04:06
Ce carte (roman) cititi? 33 De la: caleidoscop 31 Mai 2012 00:47
Calivita International 9 De la: m_i76 8 Septembrie 2011 21:22
Cetona de zmeura 5 De la: garbo_9708 8 Iulie 2014 13:49
Setari Cookie-uri