Dumnezeu si rautatea oamenilor

De la: alfheim, la data 2011-08-28 18:25:27
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-27 23:24:02Femei inteligente sunt putine,,,,majoritatea sunt proaste....si sunt usor de manipulat de barbati


aha... deci tu nu iti iei barbat, ca sa nu fii mani... cum zici tu acolo... si asta denota prin inductzie logica ... ca faci parte din majoritatea!

gura ta pacatoasa, adevar adevarat a grait!
pai eu niciodata n am putut sa ma atasez de vreun barbat roman pt ca se comporta urat....apoi eu mi-as lua un barbat doar cu convingerele mele si care a muncit la viata lui...pt ca nu am de gand sa fac copii si sa ma duc si la munca
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 21:41
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-28 21:41:30 pai eu niciodata n am putut sa ma atasez de vreun barbat roman....


cel putin barbatii romani pot respira usurati ca au scapat de tine... :D
:)))
eu_geminy
Postat pe 28 August 2011 21:43
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-28 21:41:30Femei inteligente sunt putine,,,,majoritatea sunt proaste....si sunt usor de manipulat de barbati


[/quote]

deci femeile se clasifica in inteligente, mai putin inteligente si... irinuci...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 28 August 2011 21:45
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-28 21:41:30...apoi eu mi-as lua un barbat doar cu convingerele mele si care a muncit la viata lui...


vreun pensionar, ceva. Ca daca are pensie inseamna ca a muncit la viata lui.... Daca ai ceva noroc, poate prinzi unu' care a facut si razboiul...
quasaria
Postat pe 28 August 2011 21:46
De la: quasaria, la data 2011-08-28 21:46:34
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-28 21:41:30...apoi eu mi-as lua un barbat doar cu convingerele mele si care a muncit la viata lui...


vreun pensionar, ceva. Ca daca are pensie inseamna ca a muncit la viata lui.... Daca ai ceva noroc, poate prinzi unu' care a facut si razboiul...
pai care si-au batut capul si au muncit..nu vrreau un amarat care sa astepte sa ii dau eu bani..sa si curat dupa el
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 21:51
da' daca nai putut sa te atashezi de-un barbat roman, atunci de ce barbati ai putut tu sa te atashezi materialista mica ce esti...?
alfheim
Postat pe 28 August 2011 22:01
De la: alfheim, la data 2011-08-28 22:01:17da' daca nai putut sa te atashezi de-un barbat roman, atunci de ce barbati ai putut tu sa te atashezi materialista mica ce esti...?
pai barbatii romani se comporta urat sunt si lenesi si nici bani nu au..nu au nici o calitate
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:08
De la: alfheim, la data 2011-08-28 22:01:17da' daca nai putut sa te atashezi de-un barbat roman, atunci de ce barbati ai putut tu sa te atashezi materialista mica ce esti...?
pai barbatii romani se comporta urat sunt si lenesi si nici bani nu au..nu au nici o calitate
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-28 22:08:40pai barbatii romani se comporta urat sunt si lenesi si nici bani nu au..nu au nici o calitate

da' tu ce calitati ai?
esti lenesa, te porti urit si nici bani nu ai....
quasaria
Postat pe 28 August 2011 22:13
scobitorici ... tot nu mi-ai zis ... de care barbati te-ai putut apropia...! de care ai putut sa te atashezi????
alfheim
Postat pe 28 August 2011 22:19
De la: quasaria, la data 2011-08-28 22:13:16
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-28 22:08:40pai barbatii romani se comporta urat sunt si lenesi si nici bani nu au..nu au nici o calitate

da' tu ce calitati ai?
esti lenesa, te porti urit si nici bani nu ai....
pt mine ma descurc...nu am bani sa cresc copiii si sa dau barbatului.pt ca asta este datoria barbatului...daca barbatul vrea familie trebuie sa si fie in stare sa o intretina.....
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:26
bre, ian lasati-o voi pa irinuca sa discerneze singura ce si cum!
nu-i mai zapaciti si voi nervii capului, ca numa' cu aia a mai ramas... neuronii i-au disparut demult.
asta in eventualitaea ca i-a avut vreodata.
Thor_again
Postat pe 28 August 2011 22:27
De la: alfheim, la data 2011-08-28 22:19:14scobitorici ... tot nu mi-ai zis ... de care barbati te-ai putut apropia...! de care ai putut sa te atashezi????
treaba mea nu zic
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:29
De la: alfheim, la data 2011-08-28 22:19:14scobitorici ... tot nu mi-ai zis ... de care barbati te-ai putut apropia...! de care ai putut sa te atashezi????
treaba mea nu zic
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:29
De la: Thor_again, la data 2011-08-28 22:27:58bre, ian lasati-o voi pa irinuca sa discerneze singura ce si cum, nu-i mai zapaciti si voi nervii capului, ca numa' cu aia a mai ramas... neuronii i-au disparut demult.
asta in eventualitaea ca i-a avut vreodata.
pai la atata se pricep barbatii romani..sa te faca cu nervii....in rest nimic..
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:31
pai nu vezi ca nu mai discerneaza odata?
quasaria
Postat pe 28 August 2011 22:33
ziceai mai sus ca-i treaba ta? mare treaba, zau!
Thor_again
Postat pe 28 August 2011 22:33
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-28 22:31:30
De la: Thor_again, la data 2011-08-28 22:27:58bre, ian lasati-o voi pa irinuca sa discerneze singura ce si cum, nu-i mai zapaciti si voi nervii capului, ca numa' cu aia a mai ramas... neuronii i-au disparut demult.
asta in eventualitaea ca i-a avut vreodata.
pai la atata se pricep barbatii romani..sa te faca cu nervii....in rest nimic..
de asta si avem o tara infloritoare....pt ca avem barbati romani destepti
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:33
pai la atata se pricep barbatii romani..sa te faca cu nervii....in rest nimic..
de asta si avem o tara infloritoare....pt ca avem barbati romani destepti sa nu ii deochii
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:35
hai ca stiu ca-ti plac nemtzii, ca-i tot laudai cu vreo luna si ceva sau chiar cu vreo doua luni in urma...
totusi de nemtzi cum ai reusit sa te atashezi...?
ai plecat acolo la produs, ca acilea iti mirosea urat pe centura...? a motorina si vaselina...?
hai ca esti de-o spetza cu totul si cu totul speciala!
alfheim
Postat pe 28 August 2011 22:53
treaba mea ce barbati imi plac....pe mine nu ma intereseaza ce femei va plac voua
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 23:13
dar pt ca sunteti curiosi ce barbati imi plac..atunci o sa raspund....Imi plac barbatii cheliosi,cu burta mare,cu mustata si care fumeaza trabuc.....
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 11:22
tushelu', unde esti, mami? iote la irinuca, atenteashte la amiralu' lu' matale!
Thor_again
Postat pe 29 August 2011 11:25
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-29 11:22:12dar pt ca sunteti curiosi ce barbati imi plac..atunci o sa raspund....Imi plac barbatii cheliosi,cu burta mare,cu mustata si care fumeaza trabuc.....
daca un barbat nu are aceste calitati,,nici macar nu ma intereseaza sa am de-a face cu el si sa il cunosc...Asa baiaeti puneti mana si radetiva in cap,,dar aveti grija mie iimi plac cheliosii originali......bagati in voi ca spartii,,sa faceti burtile cat mai mari,pt ca mie imi imi plac,si lasati-va mustata, mie imi place mustata rasucita,,fumati trabuc apoi vad eu pe cine aleg....
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 11:40
lupty, da' chiar nu suntem curiosi sa stim ce barbati iti plac tie
michelle_
Postat pe 29 August 2011 11:49
Ufff, ce bine.. am scapat de o angoasa, credeam cumva ca m-as incadra in vederile acestei specialitati.
anakin
Postat pe 29 August 2011 12:02
Am si eu cateva nedumeriri..Si vorbind asa intre oameni inteligenti ca voi poate reusesc sa ma dumeresc,
Am vazut un film cu razboi aseara ceea ce m-a cam pus pe ganduri..
Cetatea troian....Razboiul dintre troieni si ahei.
Cand troienii si aheii ucideau si luptau pt a intra in istorie...
Au murit multi oameni.
apoi m-am gandit ca si sfintii care s-au dus in pustii pt ca si ei sa poata intra in istorie si ca oamenii dupa moarte sa le pupe moastele dar de evolutia spirituala a oamenilor putin i-au interesat...Poate ma ajuta cineva sa ma dumeresc...barbatii pt ca ei se pricep si inteleg gandirea razboinicilor troieni si a sfintilor
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 14:18
au au, viata mea...
michelle_
Postat pe 29 August 2011 14:22
Ca si institutiile religioase de pe glob s-au luptat pt posturile de papa si de altor mari posturi religioase,,tot pt a intra in istorie si dupa moarte ca amintirea lor sa ramana nemuritoare,,,dar de evolutia spirituala a oamenilor putin le-a pasat.....Cred ca setea pt putere si pt un mare nume dupa moarte i-a impins de oameni sa opteze pt posturi mari..
sau spre exemplu...oamenii zic ca biblia este scrisa cu inspiratia lui Dumnezeu...dar care biblie,,pt ca fiecare religie are o biblie scrisa total diferita,,,pana si la noi cu rugaciunea la sfinti...Dar nu inteleg de ce zic preotii ca moastele sfintilor nu au putrezit,,pai la unii oameni le puterezec oasele mai greu altii mai usor,,poate nu le-a placut vermilor carnea lor..Nu pot sa inteleg pt ca mie rugaciunea la sfintii mi se pare o tampenie mare care nu s-au implicat pt evolutia spirituala a oamenilor si au fost doar pt ei si nu au predicat adevarul si iubirea de oameni....
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 14:26
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-29 14:26:29Ca si institutiile religioase de pe glob s-au luptat pt posturile de papa si de altor mari posturi religioase,,tot pt a intra in istorie si dupa moarte ca amintirea lor sa ramana nemuritoare,,,dar de evolutia spirituala a oamenilor putin le-a pasat.....Cred ca setea pt putere si pt un mare nume dupa moarte i-a impins de oameni sa opteze pt posturi mari..
sau spre exemplu...oamenii zic ca biblia este scrisa cu inspiratia lui Dumnezeu...dar care biblie,,pt ca fiecare religie are o biblie scrisa total diferita,,,pana si la noi cu rugaciunea la sfinti...Dar nu inteleg de ce zic preotii ca moastele sfintilor nu au putrezit,,pai la unii oameni le puterezec oasele mai greu altii mai usor,,poate nu le-a placut vermilor carnea lor..Nu pot sa inteleg pt ca mie rugaciunea la sfintii mi se pare o tampenie mare care nu s-au implicat pt evolutia spirituala a oamenilor si au fost doar pt ei si nu au predicat adevarul si iubirea de oameni....
Multe biblii au fost scrise de mai marii institutiilor religioase care si ei avari dupa bani si putere si care nu au respectat poruncile.Bibliile indeparteaza oamenii de adeavar...oamenii nu se lasa invatati de Dumnezeu cuvantul adevarului...ci isi lasa pe mai marii conducatori a institutiilor religioasa ca sa le conduca mintea si viata asa ei nu mai trebuie sa gandeasca..voi ce parere aveti
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vorbe de duh despre barbati, femei si nu numai ... 1940 De la: charmelen 3 Februarie 2012 15:27
Cum sa ignoram specimenele care ataca in haite? 5 De la: garbo027119 1 Ianuarie 2010 14:38
psihologie sau jurnalism??? 92 De la: cinezee 23 Iulie 2009 01:41
Relatiile cu veciinii din bloc. 68 De la: andreea_n_c 29 Decembrie 2012 16:20
Ajutati-ma!! 48 De la: anaROBERT 12 August 2010 01:10
Setari Cookie-uri