Am nevoie de sfaturi











EVA.RO
|
CLUB EVA
|
Mai mult


























.
Login
nscrie-te n Club










Club - Eva.ro
Home Eva
Club
Forum
Chat
Poze
Grupuri
Prieteni





Am nevoie de sfaturi

napoi la: Forum Familie


Rspunde


1
2
Urmtoarea


lory01


54 mesaje



1 Iul 2011, 09:42

Citeaz

00

Incerc sa iert infidelitatile emotionale ale sotului meu(nu am dovada ca a facut dragoste cu femeia ptrc care si-a pierdut acum un an mintile), infidelitatea financiara(bani cheltuiti aiurea-citez-si-a facut toate mofturile) si minciunile pe care el le spune ptr a evita conflicte cu mine, cea care face scandal daca el nu procedeaza cum spun eu-il citez
Infidelitati ptrc am descoperit legatura cu prietena lui speciala(asa mi-a definit el relatia dintre el si cea de care imi spunea ca e mai atras fizic si psihic decat de mine)si el a continuat pe ascuns acea legatura speciala .....in timp ce eu simteam si sufeream ca un caine iar copilul ns simtea atmosfera de acasa
Cand am descoperit a doua oara mi-a spus ca nu poate renunta la ea
Eu am luptat sa revina acasa ...a revenit(ma refer sufleteste ptrc nu a plecat de acasa sa se mute cu ea)
A trecut un an si eu nu pot sa iert si sa trec peste ce ne-a facut mie si copilului.De fapt am impresia ca l-am iertat ...ca pot sa trec peste si face ceva(spune o minciuna minora-nu ma duce cu gandul ca ar minti ptrc e in continuare cu ea ci pur si simplu sufar ptrc minte -am spus mai sus motivatia lui)
Acea minciuna imi reaminteste totul si sunt din nou o rana deschisa si el imi spune a trecut un an tot mai suferi?Imi spune deasemeni ca tot caut pretexte sa ma iau de el neintelegand ca nu o fac intentionat ci tot atunci cand ma raneste ceva facut de el
Iar mi-a promis azi ca nu ma va mai minti.....dar increderea odata dusa...Vreau sa-l iert ...sa-i mai dau o sansa...de unde sa iau puterea???

jobulmeudevis
Postat pe 25 Iulie 2011 10:04
la asa hal de scriere, greu sa primesti ceva sfaturi....
r poate ai sa gasesti exegeti rabdatori sa buchiseasca ce-ai incercat sa scrii pe acolo... si sa mai aiba mintea limbede sa-ti adreseze vreun sfat, o idee ceva...
ai putea incerca, decat sa dai copy-paste din alta parte sa scrii aici direct si clar, fara prescurtari aberante!
mai incearca, poate din a treia iti iese!
succesuri!
alfheim
Postat pe 25 Iulie 2011 10:16
ai luptat ca sa `revina sufleteste`? ce, pana mea, e asta? adica, i-ai `cumparat` sufletul? l-ai santajat?
si esti in stare sa crezi ca ai facut o magie!... hahaha!

femeie, intelege odata ca, daca a preferat pe altcineva in timp ce era cu tine, sufletul lui nu era acasa si niciun caz al tau! folosesti vorbe mari si habar n-ai ce ai de gestionat. crezi tu ca l-ai vindecat de suflet ratacit? crezi tu ca acum te divinizeaza pe tine si de-aia a venit in patru labe la tine? s-a intors acasa de teama sau lehamitea prejudecatilor si cutumelor sociale, din mila, din orice altceva, dar nu din iubire, nu pt ca a avut el brusc revelatia ca vrea sa-si incredinteze fiinta tie si ca tu esti FEMEIA. femeia lui. si iti mai spun ceva: ceea ce traiesti acum, spaima asta, neincrederea asta, incertitudinea asta, mustrarile astea sunt exact manifestarea, rezultatul faptului ca tu intuiesti asta, intuiesti compromisul inutil pe care l-ai facut. si, mai mult, intuiesti o certificare a faptului ca ai gestionat gresit situatia si ca nu exista joc de zaruri care sa `corecteze` meandrele si alegerile sufletului. de acum incolo, oricat de mult l-ai fi iertat, vei trai cu neincrederea, cu suspiciunea, ceea ce te va imbolnavi, te va face sa derapezi psihic. asadar, nu mai cumpara suflete, ci cucereste-le! e o tactica nu doar inadecvata, dar complet inutila.
esme
Postat pe 25 Iulie 2011 10:33
Cat de trista trebuie sa fie situatia.
Din pacate, in acest caz nu pot decat sa fiu de acord cu Esme.
Trebuie sa te trezesti la realitate si sa incetezi a cersi o dragoste care, probabil, a apus de mult.
Faptul ca ai un copil nu ar trebui sa reprezinte un motiv care sa te tina intr-o casnicie ratata.
pandora2010
Postat pe 25 Iulie 2011 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat 80 De la: sora_ilsi 7 Februarie 2011 00:23
'' Nu este durere mai nimicitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet unui barabat nedemn de iubirea ei.'' Stefan Zweig 102 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:47
Fosta lui sotie este cea mai buna prietena a lui 25 De la: garbo_1155 11 Aprilie 2012 20:36
Legalizarea prostituției 9 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:27
ciudatenii sexuale 50 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:55
Setari Cookie-uri