Nu-l inteleg,oare ce mai vrea acum?

Buna.Am si eu o mare nelamurire si sper k de la voi sa primesc un sfat.Cand eram in liceu mai exact in cls a 9 a am inceput o rel cu un tip care a tinut 4 ani.Dupa 4 ani am plecat amandoi la facultate in acelasi oras,stateam in acelasi camin si totusi ne am desp.Era ffff gelos,defapt cred k eram o obsesie pt el,nu aveam voie sa imi salut colegii-baieti,nici sa merg pana la magazin singura.Primul an de rel a fost ok urmatorii fiind un chin.In fine,knd a inceput faculta dupa o luna ne am desp deoarece nu mai suportam jicnirile,comport urat si bataile lui.Dupa 2 sapt de knd i am zis caci daca nu se schimba renunt la rel ma cautat si mi a zis k nu se poate schimba dar sa ma gndesc bn k is 4 ani.I am cerut din nou sa se schimbe si am primit acelasi raspuns:NU POATE!!..Ne vedem aproape zilnic intamplator dar nu ne vb,a venit la parintii mei le a cerut sa mi impusa sa ma intorc la el.Prietenilor nostrii comuni le a spus k l am lasat pt altul,ceea ce nu este adevarat.Facea tot ce se putea sa ma faca geloasa,iesea cu tot felul de fete.Dupa primul an de fac a renuntat si a plecat in alta tara fara ca eu sa stiu,am aflat abia dupa 2 sapt de la o prietena careia ai ceruse sa nu imi spuna k el o sa plece.Ma durut...Dupa 9 luni s a intors aks,ne am intalnit am stat de vb ne am reprosat tot felul de lucruri ,dar dupa o luna a plecat din nou,eu fiind ceea care la dus la aeroport.Acum suntem despartiti de alti 4 ani dar in fiecare an de ziua lui il sunam indiferent unde era sa i urez la multzi ani,ceea ce mi a multumit pt gestul facut acum putin timp.A tot venit timp de 2 ani in tara si pleca dar mereu ne vedeam.De 3 ani nu a mai plecat ,s a angajat in orasul natal eu ramanand in orasul in care studiam.Din cei 3 ani in care a stat in tara nu ne am vazut prea des si nici nu am vb.Iar knd ne intalneam existau numai reprosuri din partea lui.In schimb de un an aproape lucrurile s au schimbat,El avea la inceput o relatie pe ascuns cu o tipa ,relatie care mai tarziu a ajuns a fi oficiala.Bunnn...In iarna in vacanta de revelion s a tot tinut de capul meu sa facem revelionul impreuna(se desp de tipa aceea,ea facand revu la munte:D).Am renuntat la locul platit intr un restaurant pt a l face cu el.Toata vacanta am fost impreuna,apoi a trebuit sa plec la facultate , ma dus el,l am sunat la cateva ore dupa ce ma lasat in orasul respectiv si nu mi a mai raspuns era cu ea...Am trecut si peste asta.Dupa o luna ma cautat din nou,iarasi am cedat,m am intors la el,am iesit intr un club si un fost coleg a venit sa ma salute si sa mi zica caci nu ma mai recunostea(eram bruneta si acum ma facusem blonda)el foarte gelos mi s trimis cateva mesaje k daca mai vine cineva la mine sa mi zica ceva face urat (fiind si putin ametit)apoi a disparut din club k dupa vreo ora sa apara tipa respectiva pusa pe scandal.Am tratat o cu indiferenta ,i am arata k is educata in comparatie cu ea si am poftit o afara din club.A plecat ,a doua zi sunandu ma.Toata convorbirea a tinut o numai in amenintari dar am linistit o si a inteles k in orasul acela ea nu are ce sa imi faca.Lui i am transimis sa nu ma mai caute in viata lui.Bun..dupa ink o luna ma suna si imi spune k are piciorul rupt(se certase cu tipa si a dat cu piciorul in masa)mi a parut rau si m am dus sa am grija de el.Timp de 2 luni am locuit zi de zi impreuna,el mergea la serv eu stateam aks si ii gateam,spalam etc...ceea ce aks la mine nu facusem niciodata,toata lumea era socata.Pana knd inainte de 1 mai intr o dimineata mi a zis k pleaca pana la un coleg,intre timp mi s a facut rau pt k luam niste pastile de slabit si il tot sunam ,nimic.el nu raspundea...a venit aks dupa cateva ore si mi a recunoscut k fusese la tipa aceea(de ceva timp il tot suna zilnic).In momentul acela am plecat aks si i am promis k roata se va intoarce si va regreta.Intre timp s a tot certat si impacat cu respectiva,acum mai nou umbla numai cu pustoaice care au relatii de ceva timp.Parintii i au interzis sa o mai aduca aks pe tipa aceaa deoarece nu are o reputatie prea buna...Acum de cateva zile ma tot cauta,imi trimite mesaje k ai este dor de mine si tot asa...Eu am o alta relatie cu cineva de aprox o luna de zile si nu vreau sa renunt la rel asta,imi este bine asa.Dar nu inteleg ce mai vrea oare,poate faptul k a aflat k is cu altcineva il deranjeaza?voi ce credeti?
mihaelucutzuzuk
Postat pe 24 Iulie 2011 03:37
nu-l deranjeaza, dar tu ai fost de la inceput ,,proprietatea lui'', iar el proprietatea altora .orgoliul lui e lezat acum ca tu ai o alta relatzie si din vanitate te vrea inapoi. acest individ nu merita nici macar o secunda atentia ta. fii tare pe pozitie si nu nu mai ceda rugamintilor lui. daca nu ti-ai dat seama nici pana acum ce fel de om este... totul depinde de tine
mistic
Postat pe 30 Iulie 2011 20:04
Mihaela, dar tu intelegi ce vrei?
nathalie
Postat pe 30 Iulie 2011 21:54
dor72
Postat pe 30 Iulie 2011 22:40
mi-as lua un jurnal si as incepe

draga jurnalule
ce-ai zice tu.......

imi plac si aia care dau mesaje la protv ... (nu le mai urmaresc de multa vreme)
era ceva ...
draga proteveule ...
iubite proteve
sitmate proteve ...
pfffffffffff
cata imagine si imaginatzie
alfheim
Postat pe 31 Iulie 2011 02:42
@alfheim

E tare ideea cu Draga Jurnalule, dar cred ca ar scrie doar titlul, dupa care blank.
nathalie
Postat pe 31 Iulie 2011 16:34
mda...asa este...zice k vrut sa se razbune pt faptul k l am parasit acum 4 ani si de aceea m a parasit si el pt respectiva
mihaelucutzuzuk
Postat pe 31 Iulie 2011 23:42
da Nathalie stiu ce vreau...nu vreau sa mai am nimic de a face cu el.Am sa l salut pe strada din bun simt dar in rest nimic altceva
mihaelucutzuzuk
Postat pe 31 Iulie 2011 23:44
De la: mihaelucutzuzuk, la data 2011-07-31 23:44:08da Nathalie stiu ce vreau...nu vreau sa mai am nimic de a face cu el.Am sa l salut pe strada din bun simt dar in rest nimic altceva


Dar el crede ca asa cum te-ai intors de multe alte ori , te va face sa te intoarci iar si iar ... Isi testeaza omul puterea de convingere .... Eu cred ca raul se taie de la radacina , atunci cand ii inchizi omului toate portitele , pleaca cu coada intre picioare iar in schimb cand simte cea mai mica urma de slabiciune din partea ta , profita pt. a mai inscrie inca un gol !!! Dupa ce a inscris pleaca .... si te mai cauta peste 1 an sa-ti strice relatia sau canicia ca doar el e buricul pamantului ! Aceasta persoana merita decat IGNORE ! Bafta !
Fata_Morgana
Postat pe 1 August 2011 00:08
multumesc frumos...da ai dreptate...cand eram singura nu se sinchisea sa ma caute doar atunci knd il paresea tipa cu care era,in schimb acum knd a vazut k nu imi mai pasa de el imi da stres...cand m am trezit de dimineata aveam un mesaj de la el....
mihaelucutzuzuk
Postat pe 1 August 2011 07:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu cred ca voi mai scrie pe garbo......... 38 De la: quasaria 2 Ianuarie 2010 04:26
Viitorul meu sot sufera de ejaculare precoce 6 De la: skeeto 19 Noiembrie 2015 22:55
ipocrizia 63 De la: sageataalbastra 16 Septembrie 2010 16:41
e mai mare cu 17 ani. ce intentii are oare? 203 De la: DaMarkus09 17 Martie 2011 10:49
Cum sa fac sa fie totul in regula?! 49 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
Setari Cookie-uri