Ce pedepse merit pedofilii?

Voi cum credeti ca ar trebui pedepsiti?
Eu cred ca ar trebui castrati, inchisi pe 20 de ani, timp in care ar face neaparat de 2/sapt. consiliere psihologica
dana2011
Postat pe 12 Iulie 2011 19:48
E foarte usor sa privesti problema dinafara si sa uiti ca persoanele care ajung sa faca asa ceva sunt de fapt persoane bolnave psihic, influentate intru totul de 20 de ani de reclama tot mai acuta pro-sexualitate, primita pe toate canalele, pana-n zilele noastre cand tineri la varste de 12-13-14 ani se calaresc ca iepurii, desi nu au minte nici cat alte generatii la varste mai fragede. Cred ca totul se reduce la lipsa de educatie, la indobitocire, indiferent ca vorbim de faptuitor sau victima, pentru ca de cele mai multe ori, vina se cam imparte. Indiferent de infractiune insa, pedeapsa propusa de tine...nu mi se pare o solutie ! ! Consider ca daca totusi sunt persoane bolnave psihic n-au ce cauta in "societate". Astia nu se mai fac bine, nu se pot controla, deci, pedeapsa pe viata ar fi mai indicata!
Felicitari pentru subiectul in sine!

Postat pe 12 Iulie 2011 20:02
un raspuns doct...

..017, astazi am deschis dictionarul si am citit un cuvant: discernamant

cat priveste citatul: "Cred ca totul se reduce la lipsa de educatie, la indobitocire, indiferent ca vorbim de faptuitor sau victima, pentru ca de cele mai multe ori, vina se cam imparte.", ma bucur ca ai ajuns la varsta maturitatii depline!!!!

felicitari pentru ca existi! cui sa le adresez?
Eugenia69
Postat pe 12 Iulie 2011 20:12
Multumesc Eugenia69 pentru "corectie" !

Postat pe 12 Iulie 2011 20:20
ma pot lega si de alta parere...no pb!
Eugenia69
Postat pe 12 Iulie 2011 20:23
Desigur, sunt deschisa dialogului, cu multa placere! Nu ma supar!

Postat pe 12 Iulie 2011 20:26
nu ai de ce sa te superi.

"tineri la varste de 12-13-14 ani se calaresc ca iepurii, desi nu au minte nici cat alte generatii la varste mai fragede."

te referi, cumva, la varsta ta frageda de 12-13-14 ani, cand inca te jucai cu papusile?

nu am studii ....de specialitate , dar cand spui despre copii de azi ca " se calarsesc ca iepurii" imi pare ca ai un moment de nostalgie sau de usoara invidie.
Eugenia69
Postat pe 12 Iulie 2011 20:33
Atunci ...ce ar fi mai indicat :
1. Aplicarea legii talionului
2. Spanzuratoarea publica, urmata de expunerea pana la descompunerea completa;
3. Tragerea pe roata;
4. Crucificarea;
5. Tragerea in teapa; Lista este deschisa!
Hmm...a fost o "rautate" din partea ta sa spui ca m-am referit la varsta mea...dar, daca asta te face pe tine fericita, no comment! M-am referit la copii din familiile defavorizate, unde, tocmai din cauza lipsei de educatie, copii traiesc dramele pe care le traiesc!
Dar, de ce nu vii si tu cu o opinie personala, fara a mai "cita" atat din " doct-ul" altora ?

Postat pe 12 Iulie 2011 20:41
surprise! !!!

sunt de acord cu castrarea pedofililor!

de ce ai tu impresia ca numai copiii din familiile defavorizate traiesc o asemenea drama? sunt atatea canale de stiri, doar...


P.S.eu am probleme cu gramatica, fara misto, dar stiu de 3 de i
Eugenia69
Postat pe 12 Iulie 2011 20:48
Eugenia, sesizez o urma de carcoteala in mesajul tau anterior.
DA, copii de la 12 ani and up fac exact ce spune #014. Sau chiar mai tineri de 12 ani.

Cit priveste pedofilii...va spun eu ca e de ajuns sa-i puna dupa gratii cu criminalii, traficantii de drogurii, sex offender, .....asta dupa ce au fost castrati. Pedofililor nu le este usor in puscarie.
Sa abuzezi sexual un copil nu e un lucru care trece "neobservat" intr-o inchisoare.
Ciresica
Postat pe 12 Iulie 2011 20:50
Ma amuza faza cu castratul...

Postat pe 12 Iulie 2011 20:52
si pe mine, dar suna asa de....sadic!
Ciresica
Postat pe 12 Iulie 2011 20:57
eram sigura ca te amuza 014, parca

ciresica, cunosc ambele fenomene.
Iti multumesc pentru ca m-ai trezit la realitate.
Eugenia69
Postat pe 12 Iulie 2011 21:01
eu, de ce esti tu suparata?
am inteles perfect ce voiai sa spui...
sunt intru totul de acord cu tine...
iar cu i-urile alea, e chestie de "determinare"....(poate sa fie corect si asa, vorbind in general de spre unii copii din familiile....nu toti copiii din familiile...)
da sa te pup...
hai ca am venit cu vinu' si cu gheata....
dor72
Postat pe 12 Iulie 2011 23:05


am ratat...

asta seara imi oferi un pahar de vin?
Eugenia69
Postat pe 13 Iulie 2011 19:18
Este prima data cand citesc ca O FEMEIE spune ca in cazul pedofililor vina se imparte!! Copilul e vinovat ca neica nimeni ala il abuzeaza sexual? Ca nu stiu ce nemernic ce nu poate fi numit om abuzeaza de increderea lui? In ce lume traim??
Fetito, eu nu-ti doresc decat sa ai parte de asa ceva in viata ta frumoasa de acum inainte. Un nemernic din asta sa distruga viata copiluluil tau si tu sa nu poti face nimic, ca-l apara legea. Pe urma mai vorbim.
Doamne, ce-am ajuns!!
Lidiaolteanu
Postat pe 15 Iulie 2011 15:58
Sa fie mama lor a dreaq, i-as trage in teapa pe toti. Sa moara lent, simtind exact ceea ce au simtit si copiii aia la care pofteau ei.
Lidiaolteanu
Postat pe 15 Iulie 2011 16:00
calm Lidia!


doamna nu merita atata atentie.....poate-si da cu parerea si in cazurile de viol asupra femeilor (majore fiind) !

Eugenia69
Postat pe 15 Iulie 2011 16:23
De la: dana2011, la data 2011-07-12 19:48:59
Eu cred ca ar trebui castrati, inchisi pe 20 de ani, timp in care ar face neaparat de 2/sapt. consiliere psihologica


strict in ordinea asta?
si pentru ce consilierea? ...ca sa isi depaseasca traumele probabil...
eu, un vinut nu strica niciodata....iar pentru tine, mereu sunt dispusa si la dispozitie... stii doar
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 08:41
O.K.-ule, esti invidios?
vinul e pentru seara..cine stie cunoaste...
sa te lamuresc....ca poate nu ai citit tot...obosesti rapid si...de ce sa iti strici vederea de papagal cu atatea balarii...
e o invitatie pentru prietena mea, eugenia....este sambata si facem ce vrem...
multumit, domnu'?
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 09:18
pedofl, - adj., s.m.f. (Cel) care manifest nclinații de pedofilie. (< fr. pdophile)
PEDOFILE, pedofilii, s. f. (Med.) Atracție sexual faț de copii. Din fr. pdophilie.
sa inteleg ca cei/cele care traiesc asemenea stari trebuiesc aspru pedepsiti?
marceltuky
Postat pe 16 Iulie 2011 09:22
nu. trebuie felicitati...si sa li se implineasca poftele...bleahhh
marcel, ce vrei sa spui, de fapt?
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 09:24
nu ne-ai vazut...ca nu suntem..."de teapa ta"
spre stiinta ta, "aia" nu se-nmultesc....ca nu au "posibilitati"
foarte bine...fa ce vrei...oricum nu avem activitati comune...asa ca...nu te-ncurca cu noi...
sau nu ai cu cine?
pai atunci :liber! si din partea mea... asa cum te-ai nascut, pardon, ai fost nascut...
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 09:34
inchisi,si consiliere psihologica zilnic,plus zilnic spovedanie si indrumare spre credinta/.
doar cei ce in copilarie au suportat traume ajung asa.....
daniilia
Postat pe 16 Iulie 2011 16:54
daniilia poti forta pe cineva sa se spovedeasca in adevaratul sens al cuvantului?

mama, astia au depasit faza de consiliere psihologica....sunt de psihiatru!

nu toti copiii traumatizati in copilarie ajung asa, daniilia. imi dai voie sa te mangai pe cap?



caldura asta.....ma face....


doruleato ramane cum am stabilit.........O_K ne invita la Madrid?


Eugenia69
Postat pe 16 Iulie 2011 17:13
''Cred ca totul se reduce la lipsa de educatie, la indobitocire, indiferent ca vorbim de faptuitor sau victima, pentru ca de cele mai multe ori, vina se cam imparte.''
Chiar trebuie sa ai probleme la mansarda sau sa fii total nesimtit ca sa spui ca vina se imparte in cazuri de pedofilie. Poate fi un copil sau bebelus vinovat ca unui animal biped ii lasa gura apa dupa trupusorul lui fraged?
charmelen
Postat pe 17 Iulie 2011 01:37
MOARTEAAAAAAAAA
naitsirc
Postat pe 17 Iulie 2011 07:15
Pedofilia este intradevar o boala psihica,dar nu exista leac pt ea ...Asa ca, eu asi propune "CASTRARE CHIMICA" pt a salva eventualele victime si sa fie angajati ,sa presteze doar munca fizica,pt asi castiga painea ce de toate zilele.Acelasi tratament propun si "VIOLATORILOR"...Astfel va scapa lumea de asemenea creaturi...Gina .
ginadavid64
Postat pe 17 Iulie 2011 08:59
castrarea e nimic, moartea .
pacat ca nu se mai aplica la noi
legea ar fi respectata ca unii doar frica de ceva ii linisteste.
marialeia
Postat pe 17 Iulie 2011 14:21
dar castrarea a luato cinrva in calcul ? sunati la DR CIOMU.
johnson_35
Postat pe 17 Iulie 2011 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Horoscop... rautacios 40 De la: garbo088232 9 Aprilie 2010 08:29
La multzi ani!!! 4 De la: elodia 8 Martie 2010 13:09
"DECIT UN CRESTIN IPOCRIT, MAI BINE ... UN ATEU CONSECVENT!"... 21 De la: garbo101426 1 Martie 2017 20:14
farmece??? vraji??? 936 De la: DORINA3001 17 Octombrie 2019 12:02
Mesaj de An Nou... 202 De la: garbo114459 3 Ianuarie 2011 23:08
Setari Cookie-uri