Dragoste la batranete !

care-i mai tanar pe aici sa-mi dea si mie niste bani imprumut? sa plec in spania, ca nenea iubaretul
si_totusi
Postat pe 26 Iulie 2011 12:53

bani de plecat pe marte n-aveti? numa' de dus... o singura persoana!
zambila
Postat pe 26 Iulie 2011 13:08
iote la zambilici. a pus gand rau cuiva
si_totusi
Postat pe 26 Iulie 2011 13:21

nicidecum!
pt mine erau

zambila
Postat pe 26 Iulie 2011 13:27
De la: garbo028614, la data 2011-07-06 08:39:25 Buna dragii mei,

Probabil unii sau unele ma vor condamna, probabil altii ma vor intelege, dar imi asum riscul!
Am 49 de ani , sant realizata material si profesional, sant casatorita de 30 ani, am o fica de 28 ani desemenea realizata atat material cat si profesional. Am avut o casnicie in toti acesti ani cu probleme, adica sotul meu a baut din tinerete, am vrut sa divortez, dar au intervenit alte probleme : fica noastra, mi-au murit parintii, bunicii , cativa ani la rand am fost urmarita doar de probleme. Datorita bauturii sotul meu a ajuns sa fie impotent, cand spun asta , spun adevarul ,adica : relatile noastre conjugale s-au rarit din ce in ce mai mult ajungand sa nu mai existe. In primii ani de casnicie aveam relatii intime odata pe saptamina, apoi odata pe luna, apoi din ce in ce mai rar, ajungand sa nu mai fie deloc. Lipsa relatilor intime definitiv inttre noi este cam cu 10 ani in urma.
In toata aceasta perioada am mai avut inca 2 relatii extraconjugale cu altii 2 barbati , satisfacandu-mi necesitatile. In aceasta iarna am cunoscut pe un seit de matrimoniale un tanar -imi permit sa spun asa , deoarece este mai tanar cu 13 ani decat mine. Ne-am cunoscut, mentionez ca este o distanta intre noi de 700 km, el nu este casatorit momentan, i-a murit sotia . Acum vin intrebarile pentru d-voastra si as vrea sa imi dati sfaturi sincere.
El nu lucreaza, deci situatia lui materiala actuala este cam precara, eu i-am dat bani de drum, cand a venit la mine , mentionez ca ne cunoastem de 5 luni si a venit la mine in oras de 4 ori. Deasemenea cand a venit in orasul meu eu am suportat totul, i-am facut cadouri , i-am mai dat si bani . Vorbim zilnic la telefon de 3 , 4 ori , ma suna el il sun eu , imi spune ca ma iubeste , ca sant o femeie deosebita, ca si cand isi v-a reface viata vrea sa raminem prieteni , sa ne vedem din cand in cand . Eu i-am spus ca nu am de gand sa mai divortez acum daca nu am divortat mai devreme .
Urmand sa am concediu , i-am spus ca as vrea sa merg cateva zile in orasul lui , nu zice nu, dar mi-a spus ca probabil mai bine vine el in orasul meu .
Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea; sant folosita 100% ? poate exista dragoste adevarata intre noi el fiind cu 13 ani mai tanar ? ce ma sfatuiti sa fac ?
Multumesc mult pentru parerile voastre
Margareta


Doamna, nu am 49 de ani, ohoho mai am pana atunci dar ati cunoscut un barbat cam de aceeasi varsta cu mine (un pic mai mare) faptul ca nu lucreaza ma intriga mai mult ! Ce, este handicapat?!

Da, sunteti folosita 100% ,ce este atat de greu sa intelegeti?! Poate fi dragoste adevarata daca el are o situatie materiala mult mai buna decat a dvs. Daca eu, la 35 de ani maine poimaine nu accept un barbat care nu lucreaza, n-are un venit , n-are ocupatie dvs de ce ati accepta?! Cu buna stiinta sunteti folosita, nu imi spuneti ca nu va dati seama! Au mai fost situatii identice cu a dvs exemplu Demi Moore cu Ashton Kutcher

Imi pare rau sa spun asta dar cred ca asta este ocupatia lui de a vana femei pe site de matrimoniale. Faptul ca nu vrea sa va intalniti in orasul sau da de gandit.
Gasiti-va pe unul de varsta dvs.

melania33
Postat pe 26 Iulie 2011 16:19
draga Margareta, nu stiu daca se poate spune dragoste la batranete sau dorinta de a trai inca si uitarea acelor ani in care ai fost frustrata de placerile vietii,oricum sentimentele raman ca si denumire dar nu le mai putem cataloga ca si dragoste,cuvantul este pt incepatori,pt cei ce pasesc acum in viata si isi deschid orizonturi noi, dar , dar daca tu vrei sa i spui dragoste ,nimic nu te impiedica sa faci asta.Totul trebuie luat din alt punct de vedere,chiar daca ai gasit persoana respectiva pe net si ai avut relatii cu el,gandind la varsta ta faptul ca el nu te prea vrea in orasul lui inseamna ca tu esti o partida buna pt el,sex,bani,avantaje ,iar viata lui decurge pe un alt fagas acolo,unde poate fii o alta perspectiva dar tu esti *vaca de muls*,scuze expresia.Ar fi mai multe de spus,am o varsta la care pot invata pe multii altii despre orice in aceasta viata dar ma rezum la faptul ca ai aceasta varsta si poti judeca mai matur asupra a ceea ce ti-am scris.
Cu tot respectul cuvenit,iti doresc numai bine si sincer mi-ar parea rau sa aud ceva de genul *profitat* din partea lui, mai gandeste-te,iubire adevarata exista totusi,chiar si la varsta aceasta.
garbo181632
Postat pe 27 Iulie 2011 15:29
De la: roby_cado, la data 2011-07-14 14:12:49"..detest un barbat care ia banii de la o femeie.."

..invers e ok..,nu?

femeile impart cu voi placerea,va dubleaza problemele si va tripleaza chieltuielile....e asa ori nu?
alexya198305
Postat pe 28 Iulie 2011 12:56
se poate si dragoste la batranete , desigur, numai ca sunt putine cazuri !
cory_emy
Postat pe 28 Iulie 2011 15:29
batranete ?!

adica la 49 de ani cenusa in cap ? ia uitati/va voi la poza mea !
elodia
Postat pe 29 Iulie 2011 15:03
batranete ?!

adica la 49 de ani cenusa in cap ? ia uitati/va voi la poza mea !
elodia
Postat pe 29 Iulie 2011 15:08
Eu nu stiu cum poate o femeie sa ofere beneficii materiale unui barbat pentru sex... si invers: barbatii femeilor. Mi se pare incredibil! Eu cred ca aceasta doamna este constienta ca e folosita, si nu stiu de ce mai intreaba pe altcineva. E foarte simplu sa se convinga: ii spune ca are probleme serioase cu banii si nu-i mai poate oferi nimic si imediat o sa isi arate acel domn adevarata fata. Dar chiar nu putea gasi pe altul care sa nu ii ceara bani? Eu, personal, m-as simti injosita in ultimul hal, m-as desconsidera. Adica sa nu fiu in stare sa tin un barbat langa mine, chiar si pt sex, decat cu bani?! Ciudata mai e lumea asta!
zara28
Postat pe 29 Iulie 2011 18:54
Am urmarit acest topic inca de la prima postare si acum imi pare rau ca nu am scris mai devreme, insa nu am avut niciodata talent literar; ti-as fi scris ca urmeaza sa-ti ceara o suma mai mare de bani si apoi sa dispara. Mi s-a intamplat si mie acelasi lucru...trecusem printr-un divort, eram deprimata si l-am intalnit pe EL, un pic mai mic decat mine ca varsta. Si la fel, m-am mintit singura, am vrut sa cred ca era adevarat...era de ajuns sa dau un search pe google, dar nu am facut-o. De ce? Imi dau seama ca una peste alta mi-a facut BINE. A fost si o lectie din care am invatat, dar m-a ajutat sa trec peste depresie. Stiu ca suna aiurea, dar m-a ajutat sa inving depresia. Normal, am platit si eu scump pentru acest "tratament"- el a disparut cu banii mei.
Ce nu ne omoara ne face mai puternice, e o experienta, ia-o ca atare, data viitoare ochii mari la...."portofel".
garbo165438
Postat pe 29 Iulie 2011 20:43
Margareta, ai 49 de ani,ai avut 2 amanti cu care ti-ai "satisfacut necesitatile" si intrebi daca un baiat de 36 de ani, cunoscut pe internet, cu o situatie materiala precara, care nu te duce in orasul lui( oare, de ce?) te foloseste doar? Nu cred ca ai pus bine intrebarea, al carei raspuns se vede de la ...700 km, asa cum ai explicat tu situatia. Cred ca raspunsul este: nu este nicio problema in a-ti "satisface necesitatile" in continuare indiferent de varsta, natioanlitatea partenerului daca asta nu include si lasarea cu peretii goi! nu te cred ca ii dai credibilitate 100%. Oricum, succes in dragoste si noroc sa ramaii cu "averea" intreaga!
liligarbo
Postat pe 2 August 2011 01:41
Pai averea nu mai e de mult intreaga...de cand il cunoaste pe El....
cornelia_leia
Postat pe 2 August 2011 17:06
Multumesc mult pentru sfaturi
garbo028614
Postat pe 14 August 2011 10:25
Am sa incerc sa fiu cat mai sincer spunandu-ti parerea mea . Ai pus o intrebare ? Raspunsul este cel dat de tine ca esti folosita , asta prin faptul ca nu vad de ce nu ar acepta sa mergi la el in localitate deoarece nu are nici o obligatie . Cuvintele frumoase sunt folosite de majoritatea asa ca ar trebui sa mergi pe instinct pana o sa cunosti si partea cealalta , deoarece nu toate persoanele sunt sincere in discuti . Asa ca fi cu bagare de seama . Cu respect Costel . Scuza indrazneala !
Mirajmitu
Postat pe 10 Septembrie 2011 10:02
Buna, am citit cu mare atentie tot ce ai scris! La varsta ta, ar trebui sa-ti dai seama ca acest om este o capusa. L-ai cunoscut pe un site de matrimoniale, este genul de om obisnuit, cu aceste site-uri. Nu esti prima femeie care-i da bani, care-l intretine. Cand te oferi sa-i faci cadouri, sa-l scoti in lume, este normal sa minta frumos! Taie subventia, vezi daca mai prezinti acelasi interes! Ar fi bine sa gasesti, pe cineva apropiat de varsta ta, cineva care sa-ti ofere atentie si afectiune, neconditionat! Tu practic platesti acele cuvinte mieroase, acele mangaieri, acele partide de sex! Mai gandeste-te! Floriana.
FLORIANA
Postat pe 28 Septembrie 2011 00:33
De la: FLORIANA, la data 2011-09-28 00:33:15Buna, am citit cu mare atentie tot ce ai scris! La varsta ta, ar trebui sa-ti dai seama ca acest om este o capusa. L-ai cunoscut pe un site de matrimoniale, este genul de om obisnuit, cu aceste site-uri. Nu esti prima femeie care-i da bani, care-l intretine. Cand te oferi sa-i faci cadouri, sa-l scoti in lume, este normal sa minta frumos! Taie subventia, vezi daca mai prezinti acelasi interes! Ar fi bine sa gasesti, pe cineva apropiat de varsta ta, cineva care sa-ti ofere atentie si afectiune, neconditionat! Tu practic platesti acele cuvinte mieroase, acele mangaieri, acele partide de sex! Mai gandeste-te! Floriana.

N-ai citit cu "mare" atentie..vedeai ca s-a pacalit,s-a lamurit,a invatat "lectia vietii",ne-a multumit...s-a incheiat topicul=povestea amoroasa...la fel...
Dragostea nu are varsta!!
elisabeta_boia
Postat pe 28 Septembrie 2011 21:36
De la: FLORIANA, la data 2011-09-28 00:33:15Buna, am citit cu mare atentie tot ce ai scris! La varsta ta, ar trebui sa-ti dai seama ca acest om este o capusa. L-ai cunoscut pe un site de matrimoniale, este genul de om obisnuit, cu aceste site-uri. Nu esti prima femeie care-i da bani, care-l intretine. Cand te oferi sa-i faci cadouri, sa-l scoti in lume, este normal sa minta frumos! Taie subventia, vezi daca mai prezinti acelasi interes! Ar fi bine sa gasesti, pe cineva apropiat de varsta ta, cineva care sa-ti ofere atentie si afectiune, neconditionat! Tu practic platesti acele cuvinte mieroase, acele mangaieri, acele partide de sex! Mai gandeste-te! Floriana.


care capusa... coropiJnitza de-a dreptul...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 28 Septembrie 2011 21:57
Esti o femeie cu adevarat CURAJOASA,nimeni nu poate so-ti spuna ce sa faci tu trebuie sa decizi
daca este dragoste sau te foloseste .
dar iti dau un sfat dradostea este de multe ori amara,ai incredere in tine :
marcelush
Postat pe 9 Octombrie 2011 21:15
bine marcelush, ai dat cu periutza.
ce astepti la schimb?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2011 21:17
oare chiar nu-ti dai seama ca esti folosita e cusatura cu ata alba
gina_53
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:03
s-a cam dus...baba cu colacii....
dor72_
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Influenteaza oare atat de mult ajutorul financiar dat personei iubite? 60 De la: Cleopatra2010 3 Aprilie 2012 09:40
Ce se intampla? Vrea sa ma paraseasca? 64 De la: garbo_405132 13 Octombrie 2014 07:56
..Spre ce oare ma indrept?!... 16 De la: Jojolin 19 August 2010 23:57
Pauza in relatie 25 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:41
cum sa evit cearta 148 De la: Doara 15 Noiembrie 2010 18:31
Setari Cookie-uri