Dragoste la batranete !

dar daca n=ai avea bani...car face saracul...ar muri de dorul tau...pentru anii tai esti prea naiva....care-i prostul sa refuze...si mai ales baniiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!
garbo188862
Postat pe 21 Iulie 2011 21:46
Sfatul meu este -dragostea e superba la varsta asta -eu zic ca e chiar ok -atat ca ai mare grija -sunt atatea oameni care se folosesc de necazurile altora .
Nu stiu daca o relatie la distanta poate fi -eu nu cred ca poate exista !
Sfatul meu este -nu merge mai departe daca ai indoieli
Si eu sunt intr-o relatie de 2 ani -tot asa ne-am cunoscut pe un sait de socializare -nu asta e problema -dar nu mi se pare normal ca un barbat sa nu munceasca ,ca tu sa-i dai bani sa poata veni sa va vedeti ,
Deci sfatul meu este -nu inainta intr-o relatie daca totul nu este ok !daca ai suspiciuni ,daca ai indoieli !
As vrea sa-ti povestesc o mica intamplare care a trait-o o cunostinta :
A cunoscut pe cineva pe un sait -chiar spunea ca este doctor ,au vb la tel si mes cam 3 luni ,el era din alt oras ,a venit la ea de cateva ori ramanand peste noapte ,pana cand intr-o zi la lasat in casa ,ea plecand la servici -cand sa intors multe lucruri de valoare disparusera !

O zi buna sa ai ,si decizii intelepte !
monicaa
Postat pe 22 Iulie 2011 10:34
De la: Fata_Morgana, la data 2011-07-21 17:04:44
De la: garbo028614, la data 2011-07-06 08:39:25Ai grija sa nu te filmeze cu gandul de a "stoarce" bani de la tine si dintr-o data sa traiesti un adevarat calvar .... O persoana care a ajuns sa-si vinda trupul ( nu conteaza ca e barbat , femeie ) cred ca e capabila de multe alte lucruri urate ...


s-o filmeze..cum morgano? .........ioi ca ai sa sperii "cetatencele" cititoare care traiesc asemenea povesti de amor!!! pfftt ce-i viata asta!!
dede
Postat pe 22 Iulie 2011 18:31
De la: michelle_, la data 2011-07-19 20:05:55tanti jojo, te-am bagat eu in seama?
de fapt, te baga cineva in seama?
stai in banca ta, ca e mai bine
......................................................................................... Tuuuuuuuuuuuuu de ce nu stai in banca ta??????????? Nuuuuuuuuu am nici un nume!! Dar....... te simti ca musca!! Fiecare aici cu !! Am cine sa ma bage in seama! Si ma simt ::ffff. bine! Ignor, specimentele n ai observat??!! Tanti michelle???
Jojolin
Postat pe 23 Iulie 2011 05:43
Fiecare aici cu
Jojolin
Postat pe 23 Iulie 2011 05:47
De la: Jojolin, la data 2011-07-23 05:47:43Fiecare aici cu
,??????????????????CE ????????????????DE CE NU TRECI BAAAAAAAAAAA CE SCRIU?????!!!!!!!!!!! N ARE ROST SA MA INERVEZ CU TOTI
Jojolin
Postat pe 23 Iulie 2011 05:50
NEBUNIIIIIIIII!!!!!!!1
Jojolin
Postat pe 23 Iulie 2011 05:51
...cum au unele noroc, dom'le !
caut si eu un masculici cu B mare.
daca 100 % esti folosita ?
DA, fix cum 100 % il folosesti si tu...fara frectii si fasoane...
daca exista dragoste la cupluri cu asa mari diferente de varsta ?
Da, exista, dar nu la voi
sfatul meu :
schimba-l daca vrei dragoste
pastreaza-l daca vrei orgasme
pregateste-te de santaj cu toata seriozitatea, asuma-ti si trage apa !




m_arilena
Postat pe 23 Iulie 2011 09:28
Margareto, ai cont din 2009.
Deschizi cate-un topic, arunci o petarda de subiect {de tlenovela ieftina}, si lasi credulii sa se-ntraca in a-ti da sfaturi si solutii.
Tu , bine merci , nici nu mai dai pe aici.
SAL
Postat pe 23 Iulie 2011 11:38
Buna Margareta,
Am indraznit sa-ti raspund deoarece si eu am un iubit mai mic cu 15 ani, eu avand 63.El a fost cel care a spus ca ma iubeste. A lucrat la niste instalatii la noi in casa timp de 2 sapt.Dupa ce a terminat totul si a plecat mi-a spus ce simte pt. mine . Ajunseseram sa ne cunoastem destul bine. Vorbisem in aceasta perioada vrute si nevrute.Eu vaduva, el casatorit a doua oara. Am aflat ca este recasatorit dupa prima intalnire intima.Pentru ca in timpul conversatiilor avute nu a pomenit nimic despre actuala. De 7 luni suntem f. atasati. Ne iubim ca doi adolescenti.Este ceva f. placut si sincer.Vorbim aproape zilnic la tel. Ma bucur ca la aceasta varsta mai pot iubi cu adevarat.
Cu bine, Viorica
cocaVV
Postat pe 23 Iulie 2011 14:46
dragoste mare , frate ......ce mai
jeanette40
Postat pe 23 Iulie 2011 14:50
De la: cocaVV, la data 2011-07-23 14:46:33Buna Margareta,
Am indraznit sa-ti raspund deoarece si eu am un iubit mai mic cu 15 ani, eu avand 63.El a fost cel care a spus ca ma iubeste. A lucrat la niste instalatii la noi in casa timp de 2 sapt.Dupa ce a terminat totul si a plecat mi-a spus ce simte pt. mine . Ajunseseram sa ne cunoastem destul bine. Vorbisem in aceasta perioada vrute si nevrute.Eu vaduva, el casatorit a doua oara. Am aflat ca este recasatorit dupa prima intalnire intima.Pentru ca in timpul conversatiilor avute nu a pomenit nimic despre actuala. De 7 luni suntem f. atasati. Ne iubim ca doi adolescenti.Este ceva f. placut si sincer.Vorbim aproape zilnic la tel. Ma bucur ca la aceasta varsta mai pot iubi cu adevarat.
Cu bine, Viorica



"Povestea" ta m-a amuzat teribil ,sincer .... Daca ar fi si reala aceasta poveste Ai grija cand vine zugravul , s-ar putea sa 'te iubeasca' si mai mult ca instalatorul !!! Poate ar trebui sa incerci si , electricianul !!! :))
Fata_Morgana
Postat pe 23 Iulie 2011 16:25
Margareta! Nu lua prea mult in seama sfaturile de aici..
Fa ce-ti spune sufletul..
Dar, fii vigilenta...
Ti-ai pus intrebarea de ce nu vrea sa mergi tu in orasul lui??!!!
Poate ca ..are pe cineva si acolo..poate.nu!
La urma urmei, varsta nu conteaza..
garbo088175
Postat pe 23 Iulie 2011 17:53
@Morgana, pai ce facem draga? ai uitat de laptar, de tipul de la cablu, de taximetristul cu care vine de la cumparaturi, de picolul sau ospatarul de la restaurant... si cine stie cati mai pot fi ...
alfheim
Postat pe 23 Iulie 2011 19:15
De la: alfheim, la data 2011-07-23 19:15:20@Morgana, pai ce facem draga? ai uitat de laptar, de tipul de la cablu, de taximetristul cu care vine de la cumparaturi, de picolul sau ospatarul de la restaurant... si cine stie cati mai pot fi ...


Daca stau bine si ma gandesc am omis cel mai important pretendent : Cel care vine cu dezinsectia ...Ala are si antidot cand vrea sa se scape de ea : II da un jet puternic .... !!! Ce rai suntem !
Fata_Morgana
Postat pe 23 Iulie 2011 22:05
La 49 de ani nu esti ..batrana..esti o d-na bine!!Respecta-te tu pe tine nefacandu-te:.batrana!
E bine sa ai un amant mai tanar...morcovul tanar cu gaina-matura=face ciorba buna!!
Dar...DISCRETIE!!ar fii de preferat..un amant tanar-insurat!!care sa-i fie teama sa divulge relatia cu tine mai matura...si astfel nu ar aparea impedimentul...santajului!!
Oare sa mergi la el in localitate{fara sa-i spui} sa vezi ce ascunde?O alta relatie?poate ti-ar trece!
Sustin ideea unui amant tanar,dar casatorit,fara sa fie intretinut si deci discret
Nu sustin ideea de-a face compromisuri financiare..mici cadouri DA,dar da cat primesti!Cadourile!!
Si nu uita..multe sunt invidioase ca poti sa-ti tragi..un amant..tanar!!Nu oricine poate,trebuie sa si arati misto,chiar daca ai niste ani...de experienta!!De ce nu ar invata si tinerii,ceva din aceasta..experienta?!
Cititi blogul lui Eu_ Geminy,si veti vedea ce pot femeile dupa 40 de ani!!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iulie 2011 23:12
draga mea sint de virsta ta. Aproape ca sint in fata oglinzii dupa cele relatate de tine.Cu siguranta te foloseste. Este inadmisibil un barbat de virsta lui sa nu aiba un loc de munca si sa accepte bani de la o amanta.Daca ai nevoie de cineva cautati omul potrivit ,pacat sa-ti irosesti viata asa, iti doresc numai bine.Irina
garbo158742
Postat pe 24 Iulie 2011 10:15
Cred ca -ti iubeste banii!!!! De ce evita sa va intalniti si in orasul lui,daca este singur??????Mare atentie!!!!!
aqlucia
Postat pe 24 Iulie 2011 14:04
buna margareta.Ai incercat sa-t testezi putin? renunta sa-l mai suventionezi si vezi reactia lui.Faptul caci nu vrea sa mergi in orasul lui nu-ti da putin de gandit.Asta numai in cazul cand vrei sa stii ce sentimente are fata de tine dar daca vrei numai o rel sexuala merge.Mult succes.
ol_blue
Postat pe 24 Iulie 2011 17:35
depinde ce iti doresti cel mai mult. aventura pt nesecitatile tale sexuale sau ..ceva serios.Daca te simti bine cu el..folosestel.....si asta te costa....daca vrei ceva serios ..nu-i ma da bani sa vezi daca te iubeste....dar acest lucru devine riscant pt tine....urmat cu divortul daca te indragostesti de el.
garbo193887
Postat pe 25 Iulie 2011 12:03
Daca ti-ai gasit dragostea la 49 ani trebuie sa o platesti???????
Mai gandeste-te putin si vezi cum te foloseste acel ''iubit''
garbo176391
Postat pe 25 Iulie 2011 14:34
Buna tuturor,
Multumesc celor care mi-au dat sfaturi intelepte, ii iert pe cei care au facut glume pe seama mea. O meritam !!
Am incheiat relatia cu acel barbat tinerel, am sa va spun si cum : Mi-a cerut in urma cu 3 saptamini 3000 lei imprumut, a zis el, urmand sa imi restituie banii la sfarsitul saptaminii trecute . Joia trecuta, mi-a spus ca nu o sa mi restituie acum , decat dupa ce se intoarce din Spania , el urmand sa plece 2 saptamini in Spania, asa mi-a spus mie . Am mai vorbit vineri la telefon cu el , i-am spus ca totusi ar fi trebuit sa-mi dea o explicatie , dar surpriza : de atunci nu mai raspunde la telefon !
Acum haide-ti sa recunosc , in cele 5 luni de relatie i-am dat aproximatif 10 000 lei, deci puteam sa-i las si acesti 3000 lei, nu ??
Asta este : pentru mine nu v-a fi o problema faptul ca nu-mi mai restituie cei 3000 lei, el a gandit bine cum i-am dat si pana acum pot sa-i las si acestia !
Dar recunosc ca am avut incredere in el si nu am crezut ca are un caracter atat de josnic.
Deci am fost pacalita, fraierita, prostita, spune-ti cum vreti voi ! Eu nu-i doresc rau, fie el sanatos si eu sa pot muncii mai departe ! Probabil v-a curge apa din nou si pe la poarta mea , macar am primit o lectie de viata, c-am scump platita , dar acum asta este !
O sa ma amuze comentarile voastre acum, ca santeti unii destul de rautaciosi !
Margareta
garbo028614
Postat pe 25 Iulie 2011 15:48
Buna tuturor,
Multumesc celor care mi-au dat sfaturi intelepte, ii iert pe cei care au facut glume pe seama mea. O meritam !!
Am incheiat relatia cu acel barbat tinerel, am sa va spun si cum : Mi-a cerut in urma cu 3 saptamini 3000 lei imprumut, a zis el, urmand sa imi restituie banii la sfarsitul saptaminii trecute . Joia trecuta, mi-a spus ca nu o sa mi restituie acum , decat dupa ce se intoarce din Spania , el urmand sa plece 2 saptamini in Spania, asa mi-a spus mie . Am mai vorbit vineri la telefon cu el , i-am spus ca totusi ar fi trebuit sa-mi dea o explicatie , dar surpriza : de atunci nu mai raspunde la telefon !
Acum haide-ti sa recunosc , in cele 5 luni de relatie i-am dat aproximatif 10 000 lei, deci puteam sa-i las si acesti 3000 lei, nu ??
Asta este : pentru mine nu v-a fi o problema faptul ca nu-mi mai restituie cei 3000 lei, el a gandit bine cum i-am dat si pana acum pot sa-i las si acestia !
Dar recunosc ca am avut incredere in el si nu am crezut ca are un caracter atat de josnic.
Deci am fost pacalita, fraierita, prostita, spune-ti cum vreti voi ! Eu nu-i doresc rau, fie el sanatos si eu sa pot muncii mai departe ! Probabil v-a curge apa din nou si pe la poarta mea , macar am primit o lectie de viata, c-am scump platita , dar acum asta este !
O sa ma amuze comentarile voastre acum, ca santeti unii destul de rautaciosi !
Margareta
garbo028614
Postat pe 25 Iulie 2011 15:48
nimeni nu apare n viața noastr ntmpltor. și nimic nu este accidental. noi trebuie s trecem prin ce ne-a pregtit viața... fie clipe bune sau rele... bucur-te ct e de bucurat, vei plnge cnd va fi de plns. acum prinde și savureaz acele clipe fericite care ți-au ieșint n cale. nu-ți pune prea multe ntrebri... vei distruge tot
varvara
Postat pe 25 Iulie 2011 16:25
Trezeste-te femeie, nu are cum sa te iubeasca ,iubeste banii tai. Maibine cu banii aia ajuti copii bolnavi care au mare nevoie de bani si dumnezeu iti va ajuta de trei ori mai mult.Tefoloseste.
moisemioara_yahoo_com
Postat pe 25 Iulie 2011 21:13
mioaro, daca erai atenta...margareta a inchis robinetu'...ca nu mai are cui sa dea banii...
dor72
Postat pe 25 Iulie 2011 21:40
In primul rand, nu esti batrana! (suntem de aceeasi varsta )
In al doilea, cred ca important este sa te simti tu bine, sa il simti cand este cu tine, sa te bucuri de momentele pe care ti le ofera. Asta pt ca, sincer, cat de mult te poti cunoaste in 5 luni ca sa poti vorbi de dragoste, de o iubire adevarata?!... Poate sa fie o puternica atractie fizica, o placere care sa se transforme cu timpul in iubire, prietenie sau...nu.
Daca e sincer, se va vedea cu trecerea timpului.
Poate sa fie cu adevarat inceputul unei povesti de dragoste, dar poate sa fie si un profitor...
pana la urma , daca privesti la rece va folositi unul de altul.
...povestea pe care o traiesc eu acum , seamana cumva cu a ta (doar ca eu nu sunt casatorita) si au trecut deja 3 ani si jumatate, iar diferenta de varsta este mult mai mare - el are abia 25 . La inceput l-am ajutat eu pe el, l-am sustinut din toate punctele de vedere pana si-a revenit emotional si material, iar acum ma ajuta si ma sustine el pe mine... s-a intors cumva roata. Ca in tot acest timp eu am vrut de nenumarate ori sa ne despartim, asta e o cu totul alta poveste... dar stii cum e cand iti spune tot timpul ca te iubeste si nu vrea alta femeie in afara de tine...
Asa ca, poate chiar s-a indragostit de tine si poate va dura si la voi
...si nu ii asculta pe invidiosi!
Getiana
Postat pe 26 Iulie 2011 09:46
Margareta,ai fost generoasa fata!!!
constance
Postat pe 26 Iulie 2011 09:58
De la: dor72, la data 2011-07-16 22:41:46haide Q, femeia are altfel de nevoi...nu vrea complicatii.....
vrea cateva clipe, sporadice...fara obligatiile pe care i le pomenesti tu...
poate ca tinerelul se infrupta din averea babacului...
nu poate risca bunastarea...


Bravo! Sunt deacord cu tine. Este clar ca tipul doar profita de ea, de situatia materiala si ii ofera in schimb sex. Avand in vedere ca i-a si spus ,,ramanem prieteni
miorita1
Postat pe 26 Iulie 2011 10:25
Imi pare rau pentru tine, pt dezamagirea ta...
nu citisem sfarsitul...
dar mai bine ca s-a terminat pt ca putea fi si mai rau... mult mai rau. Sa fii tu sanatoasa!
Si cum mai zicea cineva pe aici... prinde bine, chiar foarte bine, un iubit mai tanar! garantat
Sanatate si Mult noroc data viitoare!
Getiana
Postat pe 26 Iulie 2011 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un pas inainte, doi inapoi..!! 13 De la: garbo_408349 5 Februarie 2015 21:38
Ce sa cred? 9 De la: flori_de_primavara 31 August 2015 20:24
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 26 De la: garbo_433712 9 Octombrie 2016 11:41
sunt intr-o mare dilema - Ajutor 12 De la: caroline87 28 Mai 2012 14:33
viata este un calvar...:( 1 De la: garbo067987 1 Martie 2011 12:22
Setari Cookie-uri