Dragoste la batranete !

Draga ,mea,in primul rand faci greseala de a te considera batrana.O femeie poate sa fie tanara si la 70 de ani,daca asa se simte ea si daca s-a ingrijit ca anii sa nu-si lase amprenta asupra ei.Nu conteaza varsta ,spun asta din experienta, pt ca sotul meu este mai tanar ca mine cu 12 ani,insa acum dupa ani de mariaj,arata mai in varsta ,decat mine Acel "barbat " nu este decat un "PROFITOR"atata timp cat a acceptat ca sa-l intretii ...Mai sunt trantori pe lumea asta...dar nica sa-i platesti toate...Ce astepti de la el???Deschide ochii pt ca tie nu-ti trebuie astfel de barbat,ci ai nevoie de o persoana care sa fie puternica,sa te rasfete,sa te iubeasca ,fara ca tu sa platesti...si sa fie sprijin pt tine .Nu este nevoie sa divortezi ci spune-i ca nu mai poti accepta sa-l intretii...doar, daca te dau banii afara din casa...Cum te simti tu ca sa-i platesti inca si drumul???Pleaca cateva zile intr-o statiune,singura si fii sigura ca vei gasi ceea ce cauti...Sa stii ca barbatii sunt ipocriti,prefacuti,mai ales daca nu este de acord cu vizita ta...Incearca sa-i spui ca doresti sa-l vizitezi si ca de data asta sa suporte el cheltuielile si vezi cum se comporta ...Deabia atunci vei constata ca se fofileaza ca nu-i convine...Joaca putin teatru,ca n-ai nimic depierdut.Eu cred ca ascunde multe si ca adevarul numai el il stie...Nu poti cumpara sentimente ...ele se nasc involuntar...Cu drag Gina.
ginadavid64
Postat pe 17 Iulie 2011 09:18
Draga Margareta. Eu sunt Clujean, am 61 de ani, vaduv de 6 ani. Am locuit in Bucureati timp de 30 de ani. Dupa decesul sotiei m-am mutat la Cluj. Am fost foarte nefericit, deoarece ne-am iubit si am avut o viata fericita in capitala, timp de 27 de ani, cand m-a parasit fara voia ei. Acum ,dupa 6 ani, abia mi-am revenit sin cosmarul despartirii subite, si incerc sa dau semne de viata, de om normal din toate punctele de vedere. Am inceput sa simt lipsa unei femei, a unei gospodine. As dori sa am o fiinta permanent langa mine, sa ne facem impreuna o viata fericita. Tu ai fi deacord cu aceasta propunere, de a vorbi impreuna pe net sau sa ne vedem in orasul CluJ si sa te muti la mine? Daca tu esti deacord cu propunerea mea, atunci si acel tanar va fi deacord cu dragostea ta. Tu ai nevoie de un barbat, care stie cei viata, un barbat matur in gandire si fapte, nu de un un tanar fara experienta de viata, care intr-o zi il vei cauta in zadar. Astept raspunsul tau
CU STIMA SI RESPECT SI SA FII IUBITA, ASA CUM ITI DORESTI SI DE CINE ITI DORESTI.

DACA VREI VIN LA BUCURESTI , STIU UNDE ESTE.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 17 Iulie 2011 10:37
diferenta de varsta in timp isi va spune cuvantul,,,,esti folosita 100%,,,,incearca sa-ti gasesti de varsta ta si in orasul tau,,nu mai face cadouri...tu trebuie sa primesti o viata frumoasa de la cineva care sa te iubeasca si mai mult sa te merite,,,nu te subestima esti inca tanara frumoasa asa ca ..dumnezeu va avea grija si de tine ,,,speranta moare ultima....
LENUS
Postat pe 17 Iulie 2011 10:43
alexandre, matrimoniale, frate? asa in vazul lumii?
panty_C
Postat pe 17 Iulie 2011 10:48
are nevoie de o gospodina. S-au cam adunat vase nespalate, nu?

Si stii si unde e bucurestiul? Wow, ce perspicacitate.....
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2011 10:52
ofticoaselor...
iasomia
Postat pe 17 Iulie 2011 10:53
io zic ca mai bine ii dai banii aia si cadourile lui alexandru_revnic care e om matur, cu experienta, stie ce vrea, si te-a si cerut...are si el nevoie de o gospodina, ca a fost fidel in viata...si daca a stiut s-o iumbeasca 27 de ani pe raposata va sti sa te iumbeasca si pe tine dupa 6 ani de abstinenta...parerea mea...
sora_ilsi
Postat pe 17 Iulie 2011 10:54
a bonjur, fetele! vad ca toapicu asta e hot, hot
cred ca-s eu cu capu' de ma gandesc ca nu mi-as dori in veacu vecilor amin, un barbat care sa ma respecte", care stie ce e viata, si care are nevoie de o gospodina si de o femeie
domnule alexandru, nevoile unei femei sunt altele, chiar si atunci cand e ajunsa la a doua varsta
in rest, numai bine, hehehe...
michelle_
Postat pe 17 Iulie 2011 11:01
Q, aham. Ma rog s-o fi simtind omul singur si i se pare ca a vazut "luminita", da', frate, am asa o jena la stomac pentru expunerea publica... Poate ca sunt de moda veche dar cred ca "perdelele" au si ele rolul lor. Un mesaj, in privat, cred ca era mai potrivit si mai credibil, dupa parerea mea...

Iaso, corect, curat ofticoase

Ilsi, cum le zici tu mamica - exact ca un om mare!
panty_C
Postat pe 17 Iulie 2011 11:03
Uite ca s-a gasit solutia.....
constance
Postat pe 17 Iulie 2011 11:04
pantelica...
iasomia
Postat pe 17 Iulie 2011 11:06
Michelle, fiecare sac are peticul lui - sau asa ar trebui sa fie
panty_C
Postat pe 17 Iulie 2011 11:07
Michelle, nu vrei sa-l inveti tu pe domnu' care sunt nevoile unei femei? asa pentru viitorul lui...deci, in afara de a fi gospodina, de a-i da lui banii si cadourile, etc...mai e ceva???????????
sora_ilsi
Postat pe 17 Iulie 2011 11:14
zambila
Postat pe 17 Iulie 2011 11:18
nop..,nu cred..
roby_cado
Postat pe 17 Iulie 2011 12:20
AI TU DREPTATE DAR TREBUI SI SATIFATI,, SEXUALE , DE OARE CE ASTA E VEATA SA TE DESCARCI. SA NU RAMAI ?
gogu1938
Postat pe 17 Iulie 2011 12:22
stimata doamna ,acest individ poate aprecia eventual bunatatea dvs ,daca tot nu ati divortat pana acum probabil de ce sa o faceti pentru el?Daca santeti hotarata sa divortati sa o faceti pentru linistea dvs sufleteasca si abia dupa aceea sa cantariti ce aveti de facut....la inceput toate lucrurile sant frumoase,mare atentie!!!!
garbo008782
Postat pe 17 Iulie 2011 12:40
De la: garbo028614, la data 2011-07-06 12:01:13Vad ca voi faceti glume, pe seama mea normal, dar in locul meu v-ati pus careva ??
Fac o mentiune : Nu sant o femeie urata , handicapata, dar datorira functiei si a locului de munca nu ma pot complica cu cineva pe plan local. Pentru asta am preferat o persoana cy care sa ma intalnesc odata sau de doua ori pe luna.
Margareta


Daca spui ca de 10 ani nu mai aveti relatii (ceea ce nu cred) de ce esti atat de hotarata sa nu divortezi? Ce te tine langa el? Libera ti-ai putea gasi pe cineva alaturi de care sa-ti fie bine! De ce preferi pe cineva pentru o data sau de doua ori pe luna?
Numauita
Postat pe 17 Iulie 2011 12:47
ilsi, cred ca ma confunzi...de fapt, nu cred, sunt sigura
eu nu sunt in cautare de vreo relatie fierbinte p-acilea, si nici nu vreau sa ma marit prin mica publicitate
iar nevoile mele are cine sa le implineasca, la capitolul asta stau bine, as zice excelent
cat priveste sa deslusesc mintea unui barbat, cu ce nevoi are o femeie, sorry...nu-s maica tereza si nici timp de risipit nu am

in rest, o zi la fel de frumoasa si tie
michelle_
Postat pe 17 Iulie 2011 12:48
esti in forma azi, me....
si...chiar de nu recunosti...esti Maica Tereza... ( stii tu bine ce zic...)
dor72
Postat pe 17 Iulie 2011 12:54
mda...sunt, dar doar pentru barbatul pe care il iubesc, deh...
desi,cica-s mai mult mussolini cu fusta
michelle_
Postat pe 17 Iulie 2011 13:00

da sa te pup.... si
o duminica frumoasa!
aaaa, sa nu uit ...plec...ca sa nu te mai influentez cu cine stie ce raspunsuri....
cat de naivi pot fi unii oameni...
am crezut ca am vazut destule....acum constat ca n-am vazut nimic....
dor72
Postat pe 17 Iulie 2011 13:04
dorulet, berbatii is niste creaturi extrem de stranii
le place mai mult o castana, si doua dupa ceafa, decat o miorlaiala clasica
cica atitudinea asta de bitch e stimulanta si creativa
michelle_
Postat pe 17 Iulie 2011 13:13
De la: sora_ilsi, la data 2011-07-17 11:14:22Michelle, nu vrei sa-l inveti tu pe domnu' care sunt nevoile unei femei? asa pentru... (vai de...) viitorul lui...


eu nu inteleg ce aveti cu Michele... si de ce o amestecati in povestea asta, cu domnu' si fara domnu'... ! doamna Michele e ocupata acum, asta din cate am inteles din postarile dansei (sper ca e corect...) cu scurtat de fuste si de a deveni amanta... ! si da, ilsi, mai sunt si altfel de femei pe lumea asta, care ar vrea sa fie gospodine intr-un camin cald si impreuna cu un sot care sa aiba grija si de (aici intervine si diferentza de pretentii, dorinte, etc. la femei...) nevoile, dorintele, pretentile gospodinei !!! eu nu o cunosc pe Dna. Michele si nu stiu care este situatia ei civila... dar dansa si-a exprimat o parere al naibi de personala... asa ca nici pe domnu si nici pe cea cu situatia buna, nu-i intereseaza !!! si astazi, pe net, sunt o multime de site-uri unde se tot cer in casatorie sau cunostintza... asa ca nu inteleg pe cine a scris ceva de perdea... ! a fost o cerere foarte frumoasa si politicoasa... cum se zice la noi la Vintzu.... de omenie !!! eu unu' as fi tare multumit daca peste cateva luni... vin dansii in cauza si ne scriu aici pe forum, rezultatul acestei cereri !!!
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2011 13:15
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2011 13:17
mda...cred ca ai probleme in a intelege cand glumesc si cand nu, asta referitor la scurtarea fustelor si la proiectul de a deveni amanta
pacat...desi, nimic surprinzator
michelle_
Postat pe 17 Iulie 2011 13:27
D-le Barboneli - aia cu perdeaua era o metafora - ma simtii ca eu eram cea care am mentionat-o... Deci, Garbo nefiind un site de matrimoniale nu mi se pare ok sa te apuci de dat anunturi.
In afara acestui lucru - daca n-am fost inteleasa, trebuie sa ma explic desi tare nu-mi place asta... - mai spuneam ca e posibil ca omul sa se simta singur si sa creada ca si-a gasit "peticul" (perechea, jumatatea, etc) si ca doar pe cei in cauza ii privesc "negocierile" si expunerea "ofertelor"
Aici socializam, comentam, glumim, ne luam peste picior, etc.
Mi-am spus parerea despre act (acela de a face o asemenea "oferta" pe un topic unde poate citi oricine si, desigur, comenta), in sine nu despre situatie sau oameni - e treaba lor cum isi astern (cum isi fac viata) dar eu una nu sunt curioasa!
Relationarea privata este prea personala sa fie pusa pe pereti pe un site, mai ales daca acesta nici nu se incadreaza la "matrimoniale" - E PAREREA MEA!
In rest, numai de bine!
panty_C
Postat pe 17 Iulie 2011 13:31
dor... ma scuzi... dar iar te subapreciezi !!! ai vazut destule, ai inteles destule (nimeni nu le stie pe toate...) si raspunsurile tale sunt ca si dulceatza de trandafir... ! si ti-o spun fara nici un interes.
da' unde pleci tu... ??? in lume sau la alt topic... ? pai tocmai acum o faci... cand am crescut si eu destul si o sa pot sa te inteleg... ???? tovarasa adevarata de senatoriu ? in tot cazul... sa ne anunti la ce ora pleci, sa venim noi astia cu inimi calde sa te conducem si sa-ti oferim un buchet de... surpriza... !!!
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2011 13:33
cori, cred ca numai noi doua am fost pe aceeasi lungime de unda...si de haz!!!
sora_ilsi
Postat pe 17 Iulie 2011 13:36
Michelle, ma tot invart ca...si nu dau de topicul ala ala tau sa dau cu capul , unde-i?
panty_C
Postat pe 17 Iulie 2011 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Calea cea simpla! 9 De la: TaniaTita 19 Aprilie 2012 13:46
Problema intre iubita si mama. 1 De la: garbo_501644 8 Februarie 2020 21:47
Am nevoie de un sfat 7 De la: Simonnne 1 Septembrie 2015 17:40
Mecanismele alegerii (interpretare tratat A. Adler) 9 De la: garbo_462667 8 Februarie 2017 09:02
eu sunt-pesti el e scorpion credeti ca ne potrivim 3 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
Setari Cookie-uri